Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

jak pisze ze audio to audio, chyba sam mialem ten problem no nie? w topicu o GTA SA nawet o tym ktos pisal, trzeba najnowsze audio i jush czy to tak trudno jest zrozumiec ?  :mur:

1515097[/snapback]

Bardzo trudno to zrozumieć - szczególnie, że ja używam innych niz Ty a gra działa bez zarzutu.

Może jeszcze kilka "baranków" i zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jesteś mostek ;)

 

zainstaluj te 1515093[/snapback]

 

Chyba masz problemy ze zrozumieniem. Ty masz NF7-S a ona posiada SoundStorma. Ja nie mam SS, bo posiadam NF7 (bez -S). I to co mi dajesz to sa stery wlasnie do SS lolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wlasnie sobie kupilem ta plytke, ladnie wszytsko zamontowalem itd - pierwsze wrazenie pozytywne. Zaczalem wiec instalowac wszytko i chcialem sobie pograc w GTA SA. Po ok. 1min byl reset... :( . Wyglada to jakby cos nie wyrabialo a,

ani procesor,

ani, ram,

ani grafika

 

NIE SA krecone. Wszytsko na domyslnych taktach.

Czego moze to byc wina? Walnieta plyta? W tej chwili jade juz pare minut w prime95 i nic sie nie dzieje (zobaczymy potem). No normalnie cos strasznego...

1514936[/snapback]

Ok. Chyba wszytsko jest dobrze. Testowalem (tzn. gralem) okolo 3h w Boiling Pointa i nic nie bylo ( a w GTA to po 30sek. res). Ale intryguje mnie cos jeszcze - otoz tak dla ciekawgosci podwyzszylem napiecie proca z 1.6 na 1.7 i co? Nie chcial wstac! Poprostu zgasl ekran. Na szczescie bez Clear CMOS sie to odbylo, bo (to tez w sumie dziwne) po ponownym wlaczeniu uruchomil sie dobrze, ale spowtorem zmienilem na domyslne. Czy tak powinno byc? Bo nie sadze. Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno to zrozumieć - szczególnie, że ja używam innych niz Ty a gra działa bez zarzutu.

Może jeszcze kilka "baranków" i zrozumiesz.

1515121[/snapback]

ehh, czlowieku, chodzi o to zeby zainstalowal najnowsze sterowniki a nie konkretna wersje, czy to rozumiesz czy to takie tez trudne jest ? standardowe z plytki dolaczonej do plyty glownej sa za stare... przerabialem to na NF7-S2 i NF7-S, twoje moga byc ok bo sa nowsze od tych z plyty CD(jakiejs tam wersji)

 

sprawdzilem, pisza o tym nawet na forum zagranicznym poswieconym tej grze, wiec tu nie swiruj chlopcze.

 

 

Chyba masz problemy ze zrozumieniem. Ty masz NF7-S a ona posiada SoundStorma. Ja nie mam SS, bo posiadam NF7 (bez -S). I to co mi dajesz to sa stery wlasnie do SS lolu.

1515251[/snapback]

nie lolku bolku ilolku te stery sa do wszystkich plyt nForce, bolku... :lol:

 

te same stery instalowalem do NF7-S2 ktora nie ma SS, poza tym wydaje mi sie ze NF7 tez ma SS ale nie jestem pewien, moze ktos kto ma ta plyte z zaawansowanych userow tej mobo sie wypowie.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas to że ktoś nie odpowiada to nie znaczy że nie zna odpowiedzi...być może ktoś ŚPI albo go po prostu nie ma na FORUM!!!... zastanów się co piszesz i nie oceniaj ludiz wg Twojego widzimisię bo nie jesteś Tu od tego....

EOT..

BTW stery które podałeś są stare...najnowsze pod nF2 to 5.10 a ja radzę zainstalować remixy 6.45 sa naprawde fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas to że ktoś nie odpowiada to nie znaczy że nie zna odpowiedzi...być może ktoś ŚPI albo go po prostu nie ma na FORUM!!!... zastanów się co piszesz i nie oceniaj ludiz wg Twojego widzimisię bo nie jesteś Tu od tego....

EOT..

1515483[/snapback]

no przeciez zartowalem....to chyba logiczne ;)

 

BTW stery które podałeś są stare...najnowsze pod nF2 to 5.10 a ja radzę zainstalować remixy 6.45 sa naprawde fajne.

1515483[/snapback]

 

nie sa najnowsze to fakt....ale podalem je bo na nich gta smiga OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, czlowieku, chodzi o to zeby zainstalowal najnowsze sterowniki a nie konkretna wersje, czy to rozumiesz czy to takie tez trudne jest ? standardowe z plytki dolaczonej do plyty glownej sa za stare... przerabialem to na NF7-S2 i  NF7-S, twoje moga byc ok bo sa nowsze od tych z plyty CD(jakiejs tam wersji)

 

sprawdzilem, pisza o tym nawet na forum zagranicznym poswieconym tej grze, wiec tu nie swiruj chlopcze.

nie lolku bolku ilolku te stery sa do wszystkich plyt nForce, bolku... :lol:

 

te same stery instalowalem do NF7-S2 ktora nie ma SS, poza tym wydaje mi sie ze NF7 tez ma SS ale nie jestem pewien, moze ktos kto ma ta plyte z zaawansowanych userow tej mobo sie wypowie.

1515481[/snapback]

Jak niby możę mieć skoro ma zastosowane Inne SB?? o czym Ty wogóle piszesz...tam jest tylko zwykły kodek realteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym wydaje mi sie ze NF7 tez ma SS ale nie jestem pewien,

1515481[/snapback]

si, prawdopodobnie MCP-T i MCP to to samo, tylko z bloknietym SS i takimi tam...

a wybór rodzaju mostka odbywa sie sprzetowo, tzn przez podłączenie elemetów do odpowiednich wyprowadzeń / zwarcie tego i tego... jak master/slave ;)

z braku sprzetu nie moge niestety tego potwierdzić :angry:

 

btw,

moja obecna mobo przestaje działać... :cry:

jezeli nie wymysle jakiegoś codu wyladyje w serwisie :angry:

[sporo nagreźdaliście za 2miechy]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, czlowieku, chodzi o to zeby zainstalowal najnowsze sterowniki a nie konkretna wersje, czy to rozumiesz czy to takie tez trudne jest ? standardowe z plytki dolaczonej do plyty glownej sa za stare... przerabialem to na NF7-S2 i  NF7-S, twoje moga byc ok bo sa nowsze od tych z plyty CD(jakiejs tam wersji)

 

sprawdzilem, pisza o tym nawet na forum zagranicznym poswieconym tej grze, wiec tu nie swiruj chlopcze.

1515481[/snapback]

Posłuchaj "chłopcze" napisałeś wyraźnie kilka postów temu: "MUSISZ MIEĆ TE SAME CO JA" tj. 4,57.

Czytałem, w odróżnieniu od ciebie, cały ten topik i z takim trutniem jak Ty jeszcze się nie spotkałem. Jeżeli chcesz żeby ktoś coś zrozumiał to pisz o co ci chodzi.

BTW zarzuć linkiem do tych for.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

si, prawdopodobnie MCP-T i MCP to to samo, tylko z bloknietym SS i takimi tam...

a wybór rodzaju mostka odbywa sie sprzetowo, tzn przez podłączenie elemetów do odpowiednich wyprowadzeń / zwarcie tego i tego... jak master/slave ;)

z braku sprzetu nie moge niestety tego potwierdzić :angry:

 

btw,

moja obecna mobo przestaje działać... :cry:

jezeli nie wymysle jakiegoś codu wyladyje w serwisie :angry:

[sporo nagreźdaliście za 2miechy]

1515532[/snapback]

a co jej dolega bo nie jestem w temacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj "chłopcze" napisałeś wyraźnie kilka postów temu: "MUSISZ MIEĆ TE SAME CO JA" tj. 4,57.

Czytałem, w odróżnieniu od ciebie, cały ten topik i z takim trutniem jak Ty jeszcze się nie spotkałem. Jeżeli chcesz żeby ktoś coś zrozumiał to pisz o co ci chodzi.

BTW zarzuć linkiem do tych for.

1515546[/snapback]

 

niewazne.... masz tesame co ja? jesli nei to musisz je miec:)

 

uspokoj sie czlowieku, widzisz ze na koncu jest usmiech ? normalne ze na starym oprogramowaniu moga wystapic takie problemy, łap sobie tego linka 1515553[/snapback]

 

 

to co ty jej dobrego zrobiles ? :) zadne biosy oficialne nei pomagaja? moze wydymiles elektrolity ? albo cos z zasilaniem jej jest :) jesli wszystko jest ok to udupiles w jakis sposob chipsety :) zdolniacha ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ty jej dobrego zrobiles ? :)

1515558[/snapback]

1515558[/snapback]

-bios oficjalny zawita jak pojdzie do serwisu, nie wcześniej...

-kondy ok, ...wszystkie [jescze lupa zostaje]

-napiecia ok, ...wszystkie jakie tylko znam, moze tylko -12V bo ma -13.3V

-w jakiś sposób prwadopodobnie mobo nie wytrzymuje jazdy na wysokich zegarach przy niskich tajmach, czyli wytezonej pracy CPU<->NB<->RAM :huh:

btw, chipset mam tylko jeden jak kazdy chyba :lol:

zdolniacha ;)

1515558[/snapback]

ba.. B)

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mianowicie blue screen i nie wiem w czym jest problem. Moja konfiguracja: Athlon xp 2000+, 2x256 DDR 400 Mhz cl 3.0 Goodram, ABIT NF7-SL (v2.0) , GeCube Radeon 9550 XT 128 MB DDR, SEAGATE 60 GB. Może ktoś wie w czym jest problem bo mi sie zdaje że od ramów albo od grafiki ale może miał ktoś podobny problem wogule nie moge windowsa zainstalować bo blue screen sie robi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiales przypiec w pupke chipset :) nie ma bata takim hardcorem :P a plytki nie wygioles moze za bardzo jak peltem sie bawiles ? chodzi mi o to czy niebylo mozliwosc nadmiernego wygiecia co moglo by takie cuda powodowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi zmieniałeś płytę a windę miałeś postawioną na czymś innym, to zrób clear cmos i po uruchomieniu kompa wejdz do bios'u i ustaw bootowanie z cd. Potem klikaj f10 po uruchomieniu powinien marudzić, że coś nie działa i wtedy pojawi się zapewne żebyś kliknął f1. jak rozpoznaje Ci procesor ? MOj barton 2500+ rozpoznawal jako 1100 mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy:

Jak piszesz że jest bluescreen to pzydało by sie wklejone zdjęcie z nim, ewentualnie przepisz co tam jest napisane. Bo to bardzo ułatwia diagnostykę.

Druga sprawa to OT, jeśli sądzisz że to ram/grafa to po co w tytule jest tylko NF7. O tej płycie jest cały duży topic i jak ktos bedzie coś szukał to znajdzie Twój o czymś zupełnie innym.

Podejrzewasz RAM a nie podałęś jaki masz (noname czy jakieś markowe), może wymaga CPC OFF (przy kościach 256MB to mało prawdopodobne).

Zmień cl3 na cl2,5 i podnieś trochę napięcie na RAM. Nforce2 nie lubi sie czasem z pamięciami cl3.

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz do biosu i zmien startownie z Floopy na CD pózniej wlóz plytke z Windowsem i nacisnij jakis klawisz jak bedzie pisac !! a jak niebedzie dzialac to moze byc wina zasilacza lub cos ze wtczkami ! a jesli masz stary Zasilacz to podpiołes wtyczke 4pin ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chyba wszytsko jest dobrze. Testowalem (tzn. gralem) okolo 3h w Boiling Pointa i nic nie bylo ( a w GTA to po 30sek. res). Ale intryguje mnie cos jeszcze - otoz tak dla ciekawgosci podwyzszylem napiecie proca z 1.6 na 1.7 i co? Nie chcial wstac! Poprostu zgasl ekran. Na szczescie bez Clear CMOS sie to odbylo, bo (to tez w sumie dziwne) po ponownym wlaczeniu uruchomil sie dobrze, ale spowtorem zmienilem na domyslne. Czy tak powinno byc? Bo nie sadze. Co jest nie tak?

1515332[/snapback]

 

no wiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - podciąganie napiecia o całe 0.1V dla proca - tak od kopa, to dość sporawo - podciągnij do 1.65, jeżeli obawiasz się, że problem może być po stronie niedowoltowanego procka - wyżej z napięciem, to dopiero jak zaczniesz procka kręcić. Z tego co wiem, to z dzwiękiem na płycie bywają problemy (i to zarówno w wersji z SS jak i bez niego) - ale tu nic nie poradze - ja korzystam z Live-a :P, no i w GTA też nie gram (choć raz kiedyś odpaliłem, i nie było najmniejszych kłopotów). Natomiast zdarza się, że po zmianach w biosie dotyczących procka komp wstaje dopiero za drógim razem (przy niektórych biosach - i to dość sporadycznie)

 

PS.: "Lukasrz" - jak nie masz nic mądrego do napisania - to lepiej nie pisz wcale :angry: bo tylko robisz bajzel na forum.

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o k.u.r.w.a... lukasrz teraz to już ci mogę tylko powiedzieć - zlituj sięnad sobą i nie rub sobie więcej wstydu... pozatym nie ucz ojca OWSA dzieci robić - on zjadł już zęby na tej płycie, a ty sie dalej zastanawiaj czy NF7 ma SS i czy chłodzić SB :D ty6lko błagam nie tutaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o k.u.r.w.a... lukasrz teraz to już ci mogę tylko powiedzieć - zlituj sięnad sobą i nie rub sobie więcej wstydu... pozatym nie ucz ojca OWSA dzieci robić - on zjadł już zęby na tej płycie, a ty sie dalej zastanawiaj czy NF7 ma SS i czy chłodzić SB :D ty6lko błagam nie tutaj....

1516562[/snapback]

widze ze brak ci kultury a jak chcesz to możesz sam sobie opuścić to forum. widać ze jakieś dziecko pod twoim nickiem sie ukrywa sądząc po twojej ortografii. Trzepnij sie mlotkiem albo wylej sobie kubel wody na glowe bo nie wiem o co ci chodzi, czy do ciebie rozmawiam ? :lol: a ze OWIES meczy sie z plyta to tylko i wylacznie jego wina, elektronika nie lubi takich hardcore-ów, jak ktos zaprojektowal uklad ktorym ma pracowac z danymi mozliwosciami to tak bedzie pracowal +/- 10%

 

a to ze NF7 praktycznie nie ma SS to chyba tego nie musze wiedziec ? gdybym cie zaczal pytac o plyty ktorych na oczy nie widziales tez bylbys blady jak g.... ty znasz na wylot NF7 ja co innego.... wez sobie na wstrzymanie.

 

pozdrawiam

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie na wstrzymanie.

1516627[/snapback]

My tu nic nie podburzamy :)... tylko chodzi o to ile mozna pytac :0.... wszystko jeste napisane..

 

a co do owsa... przykro mi... moja jeszcze smiga... ale mysle ze po experymentach z suchym lodem mzoe byc gorzej ;/...:) Obadamy :)... Ciekawe co Kubuś robi :P (kooboos) :]

 

Hmm bida bida :/...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

tak tak dobrze sie czujesz? sam ze soba rozmawiasz?  :lol:

1516264[/snapback]

Czlowieku, wez sie zastanow nad soba! Strasznie dziwny jestes...

 

BTW to wlasnie TY psujesz kulture na forum i wszystkich prowokujesz. Widac, ze lama jestes i prawie w ogole nie jestes w temacie (nic nie wiesz o tej plycie) i ja na twoim miejscu bym sie zamknal i nie robil sobie wstydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, wez sie zastanow nad soba! Strasznie dziwny jestes...

 

BTW to wlasnie TY psujesz kulture na forum i wszystkich prowokujesz. Widac, ze lama jestes i prawie w ogole nie jestes w temacie (nic nie wiesz o tej plycie) i ja na twoim miejscu bym sie zamknal i nie robil sobie wstydu.

1516781[/snapback]

Moze jestem jedynym, ktory Go rozumie... Czlowiek udzielal sie w topicu o K7S5A, plycie, ktora kazdy z nas zna, nie interesowal sie innymi plytami (jak ja, i wielu z nas pewnie tez), zadal kilka podstawowych pytan, jak wielu "poczatkujacych uzytkownikow" i nie trzeba go za to przeklinać. Jestem pod lekkim wplywem alkocholu, ale dobrze wiem, co sie tu dzieje. Na forum jest sporo rozbudowanych topicow, w ktorych istnieja userzy mocno znajacy sie na rzeczy i sporo sie wypowadaja, pomagajac innym, ale to nie znaczy, ze Oni moga besztac za kazde slowo mniej obeznanych w temacie. Ten topic ma juz duzo stron, jest kilka osob, ktore sledza go przez dluzszy czas i one powinny pomagac poczatkujacym, szczegolnie kiedy platforma (Socket A) zamiera. Przestancie sie klócic, bo to do niczego nie prowadzi. Poprostu pomózcie wejsc w temat kolejnemu userowi naszej NF7 i tyle. KONIEC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem jedynym, ktory Go rozumie... Czlowiek udzielal sie w topicu o K7S5A, plycie, ktora kazdy z nas zna, nie interesowal sie innymi plytami (jak ja, i wielu z nas pewnie tez), zadal kilka podstawowych pytan, jak wielu "poczatkujacych uzytkownikow" i nie trzeba go za to przeklinać. Jestem pod lekkim wplywem alkocholu, ale dobrze wiem, co sie tu dzieje. Na forum jest sporo rozbudowanych topicow, w ktorych istnieja userzy mocno znajacy sie na rzeczy i sporo sie wypowadaja, pomagajac innym, ale to nie znaczy, ze Oni moga besztac za kazde slowo mniej obeznanych w temacie. Ten topic ma juz duzo stron, jest kilka osob, ktore sledza go przez dluzszy czas i one powinny pomagac poczatkujacym, szczegolnie kiedy platforma (Socket A) zamiera. Przestancie sie klócic, bo to do niczego nie prowadzi. Poprostu pomózcie wejsc w temat kolejnemu userowi naszej NF7 i tyle. KONIEC.

1517033[/snapback]

 

dzieki, tosamo chcialem przekazac w swoim poscie wyzej ale jak widac wiekszosc zaawansowanych userow tej plyty uwaza ze wszystkich innych nowych userow tej mobo nalezy gnoić i tylko oni sie liczą, bo sa najmadrzejsi.

 

dziwne ze mi odpowiedzieli ze warto ją kupic jak pytalem sie o plyte, bo przeciez mogli mnei zbluzgac i odeslc do googli, bo jak mohe pytac o takie rzeczy to najlepsza plyta pod sloncem i nie mam prawa o to pytac.

 

juz o nic sie nie spytam, rozmawiajcie sobie sami w kilka osob o jedym i tym samym, nie wpuszczac nowych userow do tematu ! :P

 

THE END.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...