Skocz do zawartości
bachus_anonym

Msi K8n Neo2 Platinum / A64 3200+ 90nm - Plac Boju

Rekomendowane odpowiedzi

MSI K8N Neo2 Platinum / A64 3200+ 90nm - Plac Boju - cz.1

 

Hej!

 

dla wszystkich zainteresowanych, postanowilem pokazac pierwsza czesc moich bojow z nowym setup'em pod S939. jest on oparty na chipsecie NForce3 Ultra. plyta glowna to MSI K8N Neo2 Platinum, a w podstawce posadzilem swiezutkiego procka A64 3200+ 90nm "Winchester" taktowanego 200x10, czyli 2Ghz.

 

wiem, ze jest juz kilka osob na Tweak.pl, ktorzy maja te plytke, ale nie widzialem dotad jakis powazniejszych wynikow OC z uzyciem tej plytki. zatem stad moj krotki temacik.

 

ok. zatem do dziela...

 

w rolach glownych: MSI K8N Neo2 Platinum

 

Dołączona grafika

 

AMD A64 3200+ 90nm "Winchester"

 

Dołączona grafika

 

Thermalright XP-90

 

Dołączona grafika

 

oraz goscinnie OCZ DDR Booster ;)

 

Dołączona grafika

 

a oto cala obsada wspolnie na jedym zdjeciu :)

 

Dołączona grafika

 

 

ja zapewne wszyscy zaiteresowani wiedza, plytka ta ma dosc marne mozliwosci podniesienia napiecia na pamieciach ( mizerne 2.85v MAX, co w praktyce przeklada sie na 2.81v, mierzone wotomierzem).

zatem do osiagniecia powazniejszych wynikow potrzeba bylo zastosowac "dopalacz" w postaci w/w OCZ DDR Booster'a.

 

cala ekipa razem, plus ...

 

podwyzka w wysokosci 3.8v

 

Dołączona grafika

 

dala sie z seibie ile mogla, biorac pod uwage, ze pracowala jedynie na powietrzu, a nie w specjalnie do tego stworzonych warunkach...

 

 

oto efekt koncowy... ( kliknij na ponizsze linki - pelny rozmiar 2048x1536 - ok. 300-400KB )

 

 

....... 272x10=2720Mhz DDR544 6-2-2 cas2 ...... ........ 270x10=2700Mhz DDR540 6-2-2 cas2 ......

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

....... 270x10=2700Mhz DDR540 6-2-2 cas2 ....... ..... 260x10=2605Mhz DDR520 6-2-2 cas2 ........

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

....... 325x8=2600Mhz DDR520 6-2-2 cas2 ........

 

Dołączona grafika

 

Prime95 leci sobie rowniez dosc swobodnie na 265x10 @ DDR530 6-2-2 cas2 do momentu, az siegnie 9 godzin... wtedy to wlasnie sie wywala :) mam gdzies screena, ale nie mogelem go znalezc. moze jeszcze poszukam pozniej.

 

wszelkie uwagi, zapytania mile widziane :)

 

dziekuje za uwage 8)

Edytowane przez bachus_anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik całkiem niezły :) kawał porządnego OC.

 

Procek specjalnie wybierany ? czy pierwszy lepszy z brzegu ?

 

co do Neo2 to czytałem że przy ustawieniu 2.85V niektóre dają 2.9V a tu widze że lipa :(, może w neo4 to naprawią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest pierwszy z brzegu, ale mial byc o jak najmlodszy - FAB DATE pozniejsza niz 0440 ( 40 tydzien 2004).

z tym napieciem to mialem niezle szopki zanim wsadzilem Booster'a. mianowicie przy 6-2-2-2.0 i 2.85v (BIOS) plyta po resecie obnizala napiecie do 2.65v. dopiero poluznienie timingow do 7-3-3-2.0 dawalo 2.81v. Booster zmienil caly stan rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie mobo polecasz, (300mhz fsb++), moze byc na VIA (mam do wyboru msi neo2, abita albo asusa..) niedlugo dolacze do ciebie w gronie posiadaczy A64 3200+

 

cholernie boje sie bug'a z niskimi temperaturami na winchesterze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie mobo polecasz, (300mhz fsb++), moze byc na VIA (mam do wyboru msi neo2, abita albo asusa..) niedlugo dolacze do ciebie w gronie posiadaczy A64 3200+

chodza poglaski, ze DFI w polowie stycznia wypusci Lanparty NF3 S939 Ultra-D (w koncu). jak nie Neo2 to moze DFI... chyba, ze przesiadasz sie na PCI-e to poczekaj na DFI NF4 Ultra-D lub MSI Neo2 NF4 Diamond.

moja Neo2 jest stabilna w SuperPi 32M rowniez przy 338HTT z dzielnikiem pamieci na 5/6. (DDR540, 2700MHz). wyzej nie probowalem, bo nie chcialem schodzic nizej z mnoznikiem niz x8. jestem bardzo z niej zadowolony.

 

cholernie boje sie bug'a z niskimi temperaturami na winchesterze...

nowsze Winnies ponoc nie maja z tym problemu. poza tym Onepagebook na XS wlasnie dzisiaj podal nowy BIOS do testowania, ponoc w odpowiedzi na jego prosbe do inzynierow z MSI... http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ead.php?t=47840

 

niedlugo bede testowal moja Neo2 i Winnie na ujemnych temperaturach, byc moze jeszcze przed nowym rokiem... wtedy uaktualnie ten temat o dodatkowe informacje w tej materii.

 

pozdrawiam i czekam na twoja przesiadke na A64 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bachus - napisales (pokazales ) ze zamontowales Thermalright XP-90. Moglbys zrobic zdjecie od strony karty graficznej - z gory. Interasuje mnie ile tam jest miejsca i czy sie zmiesci u mnie. Bo mam radiatory na pamieciach grafiki i nie wiem czy sie on zdola zmiescic. Ewentualnie moglbys zmierzyc ile cm ( lub mm ) pozostaje od konca radiatora - rurek - do zlacza AGP. Bylbym bardzo wdzieczny. Ew. co mozna innego wlazyc? Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to mobo od 2 dni ... nie jestem zachwycony ( DFI S754 to raczej klasa wyżej) Jedno co mi się podoba to położenie Socketa i pamięci.

Ktoś wie czy na tej mobo da się monitorować Vmem ?? W biosie nie pokazuje, Everest nie, Core Center nie ... już mnie to wqr...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienić swojego Asusa na MSI K8N Neo2 platinum i mam pytanie, czy na ta płytę wejdzie mi Thermalright XP-120 + X800XT z ATI Silencer 4? Wolałbym nie zmieniać chłodzenia, byłem dziś na giełdzie i widziałem płytę jakoś mi to rozplanowanie miejsca przy socet za ciekawie nie wygląda. Cena kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ostatnio jest z tym sprzętem ale w ciągu miesiaca padły mi 3 płyty i X800Pro :(

Ostatnia w kolejce była MSI K8N Neo2 ....wytrzymała 3 godziny i nastąpił zgon ....nawet za nią nie zdążyłem zapłacić :P

 

btw: druga już chodzi 3200+@2780MHz

Nie patrzcie na wynik bo jest fatalny; nie miałem innego screenshota - na tym pamiątki chyba koło 200MHz miały :P

Edytowane przez dżordż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wam sie udalo kupic neo2 ?? Z kim trzeba sie przespac zeby ja zalatwic bo juz mi nerwy powoli puszczaja  :mur:

1221708[/snapback]

Ja kupiłem w komputroniku http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13941 czekam na kuriera a przy okazji jaki jest waszym zdaniem najlepszy bios do tej płytki. Procesor już mam czekam aż płytka dojedzie i zaczne swoją zabawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ,czy możecie mi pomóc. Jaka jest różnica między płytami

K8N Neo2-Platinum w wersjach (MS-7025) i (MS-7025-010),nigdzie nie mogę nic

znalezć ,poza tym że pierwsza jest o ok. 100 droższa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yotomo a co Ci w niej nie pasi? Opisz szerzej troche. Kolesie na xs z tego co widziałem specjalnie na nią nie narzekali :)

1219109[/snapback]

 

No parę rzeczy jest :angry:

 

1. brak monitoringu Vmem (nie każdy ma kompa bez obudowy żeby miernikiem sprawdzać :lol: )

2. zrąbane odczyty temperatur (u mnie co bym nie robił proc ma 36-55 stopni, nie ważne że woda ma 5 czy 30 stopni ... np prime przy wodzie 5 stopni i proc ma 52 stopnie i tyle samo na wodzie 30 stopni)

3. trzask w głośnikach przy włączaniu/wyłączaniu (a na zintegrowanej dźwiękówce jak zapodałem Prime to coś piskało w głośnikach)

4. mobo pięknie pokazuje na starcie częstotliwośc ramu ... tyle że często jest niewłaściwa :angry:

 

To te najbardziej denerwujące ...

Jak dla mnie przeciętne mobo

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yotomeczek,

 

ad1. wiesz, gadasz troche jak na poczatkujacy... masz miernik to mierz :) poza tym ta funkcja jest ci tylko potrzebna w fazie testow, wiec wtedy mozesz zapewnic sobie dostep do kompa poprzez otwarcie budy. konczysz testy i do niczego monitoring vdimm nie jest ci juz potrzebny.

 

ad2. temperatury to moze i jest cos nad czym mozna ubolewac...

 

ad3. delikatny trzask w glosnikach to ja tez mam kiedy wlaczam/wylaczam kompa - ale co z tego? czy to juz powd do tego, aby plyte oceniac jako przecietna?

 

ad4. u mnie zawsze pokazuje wlasciwe informacje... ;)

 

nie wspominasz nic o wadach na polu OC zatem zakladam, ze tutaj nie mozesz juz nic wytknac tej plycie... a czy nie o to wlasnie chodzi?

 

moim zdaniem, plyta jest swietna. maks ~1.9v na vcore wystarczy praktycznie wszytkim; vdimm przydalby sie wzyszy, to fakt...

Edytowane przez bachus_anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do trzasku: zauwazylem kiedys, ze niektorzy sadza ze wlasciwe jest ustawienie maksymalnej glosnosci w glosnikach a sciszanie w systemie - u niektorych jest tak, ze w systemie suwak jest na samym dole. Co to powoduje? ano to, ze przy wlaczaniu 'trzask' ladowania kondensatorow jest zaiste jak huk armatni.

Nie wiedza ci ludzie, ze taka konfiguracja powoduje znaczne zmniejszenie odstepu sygnalu od zaklocen.

mam nadzieje, ze nie mamy tu tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yotomeczek,

 

ad1. wiesz, gadasz troche jak na poczatkujacy... masz miernik to mierz :) poza tym ta funkcja jest ci tylko potrzebna w fazie testow, wiec wtedy mozesz zapewnic sobie dostep do kompa poprzez otwarcie budy. konczysz testy i do niczego monitoring vdimm nie jest ci juz potrzebny.

 

ad2. temperatury to moze i jest cos nad czym mozna ubolewac...

 

ad3. delikatny trzask w glosnikach to ja tez mam kiedy wlaczam/wylaczam kompa - ale co z tego? czy to juz powd do tego, aby plyte oceniac jako przecietna?

 

ad4. u mnie zawsze pokazuje wlasciwe informacje... ;)

 

nie wspominasz nic o wadach na polu OC zatem zakladam, ze tutaj nie mozesz juz nic wytknac tej plycie... a czy nie o to wlasnie chodzi?

 

moim zdaniem, plyta jest swietna. maks ~1.9v na vcore wystarczy praktycznie wszytkim; vdimm przydalby sie wzyszy, to fakt...

1222495[/snapback]

Jasne w ogóle monitoring jest niepotrzebny ... pieprzenie - mierzyłeś kiedyś napięcia na mobo w obudowie, WC itd ?? Baaaardzo wygodnie ... Nie każdy ma kompa bez obudowy tak jak ty ..

 

Temperatury - też w zasadzie niepotrzebne ..

 

Co do OC - na razie mam zafajdanego procka - więc się nie wypowiem ... ale opcji dla ramu jak na lekarstwo - a zaczarowane Shift + F2 i Shift + F3 nie działają u mnie (na 2 biosach ...)

 

Moja grafa wcześniej artefakci na Neo2 niż na DFI ...

 

Co do trzasku - występuje podczas ładowania windowsów i przy wyłączaniu kompa - więc nie wiem czy to kondziorki czy cóś ... na DFI tego nie miałem

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne w ogóle monitoring jest niepotrzebny ... pieprzenie - mierzyłeś kiedyś napięcia na mobo w obudowie, WC itd ?? Baaaardzo wygodnie ...  Nie każdy ma kompa bez obudowy tak jak ty ..

 

Temperatury - też w zasadzie niepotrzebne ..

 

Co do OC - na razie mam zafajdanego procka - więc się nie wypowiem ... ale opcji dla ramu jak na lekarstwo - a zaczarowane Shift + F2 i Shift + F3 nie działają u mnie (na 2 biosach ...)

 

Moja grafa wcześniej artefakci na Neo2 niż na DFI ...

 

Co do trzasku - występuje podczas ładowania windowsów i przy wyłączaniu kompa -  więc nie wiem czy to kondziorki czy cóś ... na DFI tego nie miałem

1223209[/snapback]

Moze sie zamienisz na mojego Gigabyta ?? :lol:

Przejdzie Ci ochota na marudzenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...