Skocz do zawartości
bachus_anonym

Msi K8n Neo2 Platinum / A64 3200+ 90nm - Plac Boju

Rekomendowane odpowiedzi

Yoto -> shift F2 + Alt F3  ....działa na 3 biosach :P

1223421[/snapback]

Kurna dusiłem dziś i dusiłem te klawisze i nic (bios 1,41)

A jeszcze niezły numer

Wsadziłem 1x256 HyperX DDR333 i za cholere nie idzie 1:1 z szyną ... zawsze niżej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale na chipsecie nForce z nadrukiem Tajwan są gorsze wyniki niż na tych z Korei ....i te z Korei się tak nie psują ...mój przypadek -> płytka z chipem z Tajwanu padła po 3 godzinach, zanim padła to chodziła z HT ale "tylko " do 320MHz i jeszcze nie za bardzo stabilnie.

Obecnie mam taką z układem z Korei ; wczoraj puściłem prime95 i nie było żadnych błędów na 345MHz x3... na HTx2 płytka czasem ma problemy tak samo na HTx2,5...dlatego powyżej 345 nie udało mi się wyjść...( na "qpaśnym" K8NS miałem stabilne 355MHz )

Z pamięciami nie miałem żadnych problemów .....no poza OCZ PC4000 Gold R2 .....kręcą się na niej tylko do 260MHz .

Co do pamięci to nie wiem dlaczego na tej płytce czym niższy mnożnik procka tym cpu-z podaje niższe taktowanie pamięci...np zamiast 280MHz jest 265MHz...

 

ukryte menu widać tylko w 2 zakładkach w biosie ...nic właściwie nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yotomeczek,

ad4. u mnie zawsze pokazuje wlasciwe informacje... ;)

 

1222495[/snapback]

 

a ustaw sobie 8*250 i pamięci na 166

U mnie przy postcie i w biosie pokazuje że pamięci na 208 idą (rzeczywistość 200) :blink: ...

 

kolejna pomyła mobo

a ustaw sobie 6*330 i pamięci na 166

U mnie przy postcie i w biosie pokazuje że pamięci na 275 idą (rzeczywistość 247) :blink: ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym chłodzeniu na procka http://www.cooling.pl/product_info.php?pro...7efaf714f635b2e plus cichy wiatrak 80mm albo 2x80 najgorsze że na karcie mam Tt Giant III i teraz muszę kombinować z tym chłodzeniem.

Co do pamiątek Geil UltraX to nie jest chyba tak źle jak kiedyś napisał Dexter u mnie narazie ustawiłem fsb(HTT) na 220 timingi 2 2 2 5 1T napięcie 2,85V w biosie i memtest, goldmemory 0 błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym chłodzeniu na procka 1229654[/snapback]

 

Wydaje mi sie ze xp-90 z wentylem 90x90 juz jest dobrym pomyslem , ja doszedlem do 2.72 na zalmanie 7kcu

 

ekhm , mozesz zdradzic dlaczego ustawiles pamieci na 220 2-2-2 ??? skoro duzo lepsze osiagi uzyskalbys np na 260 2,5-3-3-7-1T ?? Bo nie wydaje mi sie zebys podkrecil procka z 9x300 na 9x320 chyba ze to taka kiepska sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ultrax400 chodziły na 280MHz 2,5-3-3-5-1T na 2,85V i wynik dużo lepszy niż 300MHz cl3/3/3/8 ....

 

co do MSI K8N Neo2 Pl. - odczyt temp. na prawdę jest skopany na tej płytce :P zawsze koło 30-35 stopni nie ważne czy woda ma 5 czy 30 stopni :P ....standard u MSI , pewnie 10 bios bedzie dobry, na razie płytka chodzi z winchesterami poniżej 0 stopni....i to dobre tylko trzeba jeszcze mieć takie chłodzenie, a bardzo by się przydało :P

Ogólnie to przydał by się dobry bios ...z możliwością lepszego ustawienia pamięci - timingi itp oraz możliwością ustawienia wyższych napięć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze xp-90 z wentylem 90x90 juz jest dobrym pomyslem , ja doszedlem do 2.72 na zalmanie 7kcu

 

ekhm , mozesz zdradzic dlaczego ustawiles pamieci na 220 2-2-2 ??? skoro duzo lepsze osiagi uzyskalbys np na 260 2,5-3-3-7-1T ?? Bo nie wydaje mi sie zebys podkrecil procka z 9x300 na 9x320 chyba ze to taka kiepska sztuka

1229685[/snapback]

Też myśłałem nad tym xp-90 ale raczej mi nie wejdzie przez tego Gianta na grafice, Zalman też nie wchodzi bo miałem na poprzedniej płycie i sprawdziłem. Troche nie uśmiecha mi się kupić tego xp-90 i odłożyć na półkę.

Co do timingów są to standartowe ustawienia tych UltraX a ustawiłem tak bo dopiero jak zmienie chłodzenie na cpu z boxowego to pojadę wyżej z fsb.

A dlaczego napisałeś 9x300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myśłałem nad tym xp-90 ale raczej mi nie wejdzie przez tego Gianta na grafice, Zalman też nie wchodzi bo miałem na poprzedniej płycie i sprawdziłem. Troche nie uśmiecha mi się kupić tego xp-90 i odłożyć na półkę.

Co do timingów są to standartowe ustawienia tych UltraX a ustawiłem tak bo dopiero jak zmienie chłodzenie na cpu z boxowego to pojadę wyżej z fsb.

A dlaczego napisałeś 9x300?

1230172[/snapback]

ups to dlatego ze czesto uzywam tego 9x300 i jakos tak zostalo :wink:

 

powinno byc 9x200 , my bad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka ponownie....

 

Dla zainteresowanych, podaje garsc nowych screenow z kompletem benchmarkow robionych na "ekstremalnych" pamieciach :)

 

Kliknij aby zobaczyc pelny rozmiar - ok. 200KB kazdy

 

1. Memtest test #5 @ 270x10 6-2-2-2.0-1T

 

Dołączona grafika

 

2. PiFast 10M and SuperPi 1M runs @ 273x10 6-2-2-2.0-1T ...

 

Dołączona grafika

 

3. 3DMark2001 with mild OC on my yet-unmodded X800XT PE - 274x10 6-2-2-2.0-1T

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8386241

 

Dołączona grafika

 

4. SuperPI 16M @ 272x10 6-2-2-2.0-1T

 

Dołączona grafika

 

5. PCMark02 and PCMark04 @ 272x10 6-2-2-2.0-1T

http://service.futuremark.com/compare?pcm04=2777375

 

Dołączona grafika

 

6. 3DMark03 @ 272x10 6-2-2-2.0-1T

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3623689

 

Dołączona grafika

 

7. 3DMark05 @ 272x10 6-2-2-2.0-1T

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=512904

 

Dołączona grafika

 

8. Another score in 3DMark2001, this time @ 273x10 6-2-2-2.0-1T

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8387658

 

Dołączona grafika

 

9. Aquamark3 @ 273x10 6-2-2-2.0-1T

http://arc.aquamark3.com/arc/arc_search.ph...eRunID=84258342

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... jestem juz po pierwszej sesji benchingu z Dioda.

 

Pierwsze o czym chcialbym powiedziec to rozrzut maksymalnych zegarow jakie mielismy. Na poczatku nie moglismy nawet 240mhz fsb miec, pod koniec mielismy 312mhz fsb stabilnie. 330 zrobilismy screen'a chociaz pewnie moglibysmy wiecej.

 

Najciekawsze jest to ze z ustawieniami: 2-2-2-5 na bh5, 15X bios, 3x/2.5x ldt, lagodne ustawienia na poczatku chodzilo tylko 280mhz natomiast po 2 czy 3h katowania (po prostu jazda super pi i prime) chodzilo te 312. Bez zmian praktycznie!

 

Winnie nie mial coldbug'a (powinniscie widziec nasze miny kiedy odpalilem kaskade i temp. zaczely spadac, 60C... 50...40...30...10...0.. (teraz grymas bolu na twarzach) -10, -20, -30, -40, -50, -60 i komp dziala ! :mrgreen: Wchodzac w biosie do HM widzielismy tylko 240C na procku i zwis kompa twardy :blink: W HM w windzie bylo 40C z parownikiem kaskady @ -70C. Jak to wogole wygladalo...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zaczelismy od przymocowania parownika do mobo 2 srobami 5mm i skreceniiu tego mocno by sie trzymalo, rozgrzalismy do 60C parownik. Troche pomajtalismy parownikiem by pasta sie ladnie rozeszla (eksperymentuje z nowa pasta HTC, pierwszy test jest bardzo pozytywny) i odpalilismy kaskade.

 

Po 2 min ujzelismy takie temp:

 

Dołączona grafika

 

Naturalnie zdjecie nie jest zrobione po 2min (szron) ale temp. caly czas byly miedzy -73C idled a -67C load. Kaskada troche oscyluje przez CO2 i brak obciazenia dosc mocnego.

 

Po jakims czasie mielismy takie rzeczy:

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze pozniej stabilny zegar wzrosl jeszcze wyzej bo do 2.8ghz. Niestety caly czas mamy problemy z niekonsekwencja i pewnie gdybysmy jeszcze kolejne 5h bawili sie to bysmy z 2.9ghz mieli :blink: 313mhz fsb bylo na dzis juz niestabilne.

 

Pozniej chcielismy zrobic screen'a na 3ghz (magiczne 3ghz) i zrobilismy go bez ZADNYCH problemow:

 

http://www.teampuss.com/berkut/benching/3ghz.jpg

 

 

Pewnie daloby sie pare mhz wiecej ale nas to niewiele interesowalo.

 

Dzis byl pierwszy dzien meczenia i uczenia sie sprzetu. Po ~5h zabawy przyszla pora na rozlozenie calosci...

 

Dołączona grafika

 

Przy -70C pasta dosc mocno trzyma procesor

 

Dołączona grafika

 

Socket takze troche w pupala zarwal

 

Dołączona grafika

 

Procek na tej focie ma z -60C

 

Dołączona grafika

 

Glowica i procek. Glowica wymaga poprawki, nie satysfakcjonuje mnie.

 

Kaskada chodzila pelne 5h i z niej jestem najbardziej zadowolony, jako jedyna nie sprawiala zadnych problemow twardo prac do przodu przy -69C z obciazeniem. Czemu pisalem wczesniej o -67C ? Poniewaz co jakis czas wpada w cykl i co2 z R22 wpada do kompresora lekko go przylewajac i wzrasta temp.

 

Na koniec ostatnie zdjecie kompa:

 

Dołączona grafika

 

czy znalazlaby sie jakas dobra dusza ktora powiedzialaby co zrobic zeby osiagnac wyzsze stabilne fsb na tej plycie (jakis jakby poradnik czy cos takiego?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie do akademika wrocilem, kompa do budy wsadzilem i dziala :), byc moze za tydzien nowe testy nas czekaja chcemy zrobic w pelni stabilne 3ghz a nawet wiecej :mrgreen: , narazie musze dokladniej poznac plyte glowna i wyposazyc ja pewnie w v-mody ale to wyjdzie w praniu... jak na poczatek OC moze byc :wink:

Edytowane przez dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ berkut i Dioda,

 

gratuluje! ladnie sobie chlopaki radzicie.. szczegolnie zadowolony jestem, ze Winnie poszedl bez problemow na ujemnych temperaturach...

z niecierpliwoscia czekam na serie benchmarkow kiedy tylko opadnujecie kaskade i Neo2! mam nadzieje, ze 3Ghz to dopiero poczatek :)

 

mam nadzieje, ze moj Winnie tez nie bedzie za bardzo kaprysny na mrozie :) juz nie moge sie doczekac... wtedy sie poscigamy ;)

Edytowane przez bachus_anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo

 

Po prostu w trakcie trwania super pi podkrecalismy. Na poczatku smigalismy na mnozniku 7 i fsb pchalismy pod niebo (glownie fsb nas ogranicza) a potem dalismy 9x mnoznik i specjalnie zdziwieni nie bylismy ze smiga procesor (a jakby mial inaczej majac -70C przyjaciela do siebie przytulonego ?:mrgreen:). 2 sprawa to windows 2000 .... hmmm 2 swierzosci ? :mrgreen:

 

bachus

 

Dioda dorwal procek z poznego tygodnia zgodnie z moimi radami i okazalo sie ze nie ma coldbug'a. Za mna stoi 2 parownikowa autokaskada ktora tylko czekac na to by ja odpalic , wtedy mozna zalozyc parowniki na chipset i GT. Niestety nie mam srobek do GT zeby go na RMA poslac bo Mate go ukruszyl na smierc w testach. Kaskada z R23 czy innym PRAWDZIWYM czynnikiem niskotemp. mialaby od -80 do -90C z obciazeniem.

 

Piekne jest to ze jak odpalilismy ja na samym poczatku tak przez 5h sobie pracowalo, ekstremalne temp. zero stresu z suchym lodem czy azotem, po prostu kliknac przycisk :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, NewCastle maja ograniczenie dzialania na FSB 320-330MHz, ClawHammery smigaja na 400 z paluszkiem w zadzie, moze 'Czeski' tez maja jakies opory

Edytowane przez rapra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz pokaze mala akcje na Gskill pc4400 2,5-3-3-7 GBLE 2x512

 

wiem ze sie powtarzam ale chcialem tez dac cos od siebie , zeby mnie zapamietano :wink:

 

Mimo ze to nie jest zadna rewelacja ale narazie wyglada to tak trzeba bedzie poprawcowac na stabilnoscia przy 9x tylko do tego trzeba zimna i troche wolnego czasu :mur:

 

297 2,5-3-3-7-1T

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne jest to ze jak odpalilismy ja na samym poczatku tak przez 5h sobie pracowalo, ekstremalne temp. zero stresu z suchym lodem czy azotem, po prostu kliknac przycisk :mrgreen:

1243243[/snapback]

bero jakiego stresu :> a kto poweidzial ze sie trzeba stresowac przy LN2 czy DI^^ ?

 

poczekaj az dorwe porzadny konfig @ A64

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki mam cos do powiedzenia, mianowcie mam tez MSI K8N Neo2, ta co razem z berkutem meczylismy, i mialem "swego czasu" problem z wentylem na NB, po krotkim czasie uzytkowania zaczol buczec przy kazdym starcie kompa (potem sie nagrzal i bylo spoko), no nic rozkrecilem wentyla i go przesmarowalem, po tygodniu to samo sie zrobilo sie wkurzylem :angry: i zamiast jego zalozylem pasywnego zelmana (ten duzy niebieski, szkoda mi bylo oddawac plyte glowna z powodu wentyla i miec za jakis czas ten sam problem), co sie okazuje cisza kompletna wogole w obudowie - ten wentyl z NB nawet jako sprawny "dobrze" generowal wiecej halasu niz moj boxowy AMD, mimo ze funkcja Cool'n'Quiet byla wlaczona, teraz to ja slysze sam dysk :rolleyes: Temperatura NB jest dosyc "ciepla" bo jakies 40C, pozatym dodam ze wykonanie tego MSI wentyla na NB jest naganne bo powierzchnia styku z NB jest chropowata, tak badziewnej powierzchni to ja nigdy nie widzialem w zadnym radiatorku, pasty to tak jakby nie bylo (doslownie kapka) teraz wiem dlaczego mi sie wogole chipset nie grzal, polecam kazdemu wlascicielowi Neo2 sprawdzic stan "chlodzenia" chipsetu, tylko sie nie przerazcie... tak pozatym na jakosc wykonania plytki i jej dzialania nie narzekam i jestem zadowolony B)

Edytowane przez dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki mam cos do powiedzenia, mianowcie mam tez MSI K8N Neo2, ta co razem z berkutem meczylismy, i mialem "swego czasu" problem z wentylem na NB, po krotkim czasie uzytkowania zaczol buczec przy kazdym starcie kompa (potem sie nagrzal i bylo spoko), no nic rozkrecilem wentyla i go przesmarowalem, po tygodniu to samo sie zrobilo sie wkurzylem  :angry:  i zamiast jego zalozylem pasywnego zelmana (ten duzy niebieski, szkoda mi bylo oddawac plyte glowna z powodu wentyla i miec za jakis czas ten sam problem), co sie okazuje cisza kompletna wogole w obudowie - ten wentyl z NB nawet jako sprawny "dobrze" generowal wiecej halasu niz moj boxowy AMD, mimo ze funkcja Cool'n'Quiet byla wlaczona, teraz to ja slysze sam dysk  :rolleyes: Temperatura NB jest dosyc "ciepla" bo jakies 40C, pozatym dodam ze wykonanie tego MSI wentyla na NB jest naganne bo powierzchnia styku z NB jest chropowata, tak badziewnej powierzchni to ja nigdy nie widzialem w zadnym radiatorku, pasty to tak jakby nie bylo (doslownie kapka) teraz wiem dlaczego mi sie wogole chipset nie grzal, polecam kazdemu wlascicielowi Neo2 sprawdzic stan "chlodzenia" chipsetu, tylko sie nie przerazcie... tak pozatym na jakosc wykonania plytki i jej dzialania nie narzekam i jestem zadowolony B)

1258421[/snapback]

 

Generalnie to wlacznie w biosie opcji sterowania predkoscia tego wentyla na NB spowalnia go do ok 4000 albo i wolniej i wtedy ginie w halasie zalmana na 1800obr . temp raczej nie jest wieksza niz 35C.

 

A tak na marginesie to czy przy biosie 1,36b nalezy wierzyc wskazaniom temperatury cpu ??

Jestem przerazony teraz na 9x250 def vcore przy ogladaniu tv mam 41C gry to jakies 3-5 wiecej a prime jeszcze wiecej dobilem do 59 :angry: Jakby to powiedzial znajomy Czech " To se ne da"

Te same warunki na gigabycie mialem zalosnie niskie temperatury jakies 7-8C mniejsze

Zaczynam myslec o Wc bo wizja ciaglego wyciagania kompa na okno zeby osiagnac jakis wynik mnie dobija. Moze zmienie zalmanka na xp-90 ??

 

Widze ze Bachus jedzie na takim ale plyta lezy na biurku a to zmienia postac rzeczy no i nie wiem jak tam jest z glosnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow berk... Od dzisiaj 3000+ ma 3GHz... zpodałem kumplowi linka z zagadką: co jest nie tak z tym prockiem :D

 

Bachus tak z ciekawości... jaka wersja Pifasta? 4.3? Spodziewałem się max 40s po tym procku... sam kiedyś podchodziłem pod 50 na moim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wlacznie w biosie opcji sterowania predkoscia tego wentyla na NB spowalnia go do ok 4000 albo i wolniej i wtedy ginie w halasie zalmana na 1800obr . temp raczej nie jest wieksza niz 35C.

No wlasnie ta opcje w biosie tez mialem wlaczona (z 10000obr schodzi na 5000~4000obr) i jednak jeszcze "szumi-choc juz jest cichy", sproboj na chwile go zatrzymac poczujesz roznice <_< , oczywscie mowie przy wlaczonej funkcji Cool'n'Quiet, bo wtedy wentyl na CPU tez zwalnia obroty i wtedy to mozna mowic o cichym kompie... co do temp chipsetu radze cie zdjac radiatorek , przeszlifowac (jest nieziemsko chropowaty - zrobie fotke to sie zdziwicie jaka to chala) i dac wiecej pasty, zobaczymy czy ci temp chipsetu nie podskoczy w gore bo ja na swoim zelmanie mam od 35C - do 43C tylko ze ja mam kawal radiatora a nie "leske" przypominajaca radiator, fakt ze pasywnie chlodzone :blink:

 

Wow berk... Od dzisiaj 3000+ ma 3GHz... zpodałem kumplowi linka z zagadką: co jest nie tak z tym prockiem  :D

Hhe to 3 Ghz bylo niestabilne, ale po modowaniu plyty chcemy je zrobic stabilne i przy okazji dalej przekroczyc bariere 3Ghz B) Edytowane przez dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bachus tak z ciekawości... jaka wersja Pifasta? 4.3? Spodziewałem się max 40s po tym procku... sam kiedyś podchodziłem pod 50 na moim :D

1259410[/snapback]

pifast to wersja 4.1

jest to jedyna wersja uzywana przez wszystkich bawiacych sie tym benchmarkiem... wersja 4.3 jest zoptymalizowana i daje duzo lepsze wyniki.

Edytowane przez bachus_anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...