Skocz do zawartości
mars77

Abit AV8 + A3000+/s939 + Thermalright XP-90

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i czytam(nie za duzo bo czasu nie mam) te watki o platformie na nowego AMD i pomyslałem o czyms takim-oczywiscie do O/C.

Co myslicie o takim połaczeniu?

Dzieki z gory za odp :)

 

Proccek zostaje na bank,chlodzenie raczej tez- wzialbym XP-120 ale za duzo miejsca zajmuje i mozna zablokowac slot pamieci a ten XP-90 chyba niewiele gorszy-do niego mam juz Y.S.Techa US 92mm.

Nie mam pewnosci co do płyty-ale mysle ze Abit to bedzie dobry wybor

co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w sprostowaniu polece TO

:]

nie napisali tam nic coby w jakis specjalny sposob bronilo ta plyte. Jest obna dobra ale ma bardzo wiele brakow (brak zmiany timiongow) napsiane jest to w artykule egieldy. Nie rozumiem dlaczego art na extreme.. jest sprostowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit mnie nie zawiodl jeszcze:)

DFI nie mialem ale czytalem ze git-tylko ze nie sa u nas dostepne pod s939,chyba ze ktos widzial-cos czytalem ze DFI zaspalo.

MSI nie mam zaufania tak jak do Gigabyte i raczej nie wezme-chyba ze opinie dobre beda sie powtarzac.

Jak dla mnie to wchodza tylko ABIT,EPOX,DFI-ale Abita moge kupic juz teraz a tamte nie wiadomo kiedy beda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=107

 

a gdzie tu jest Abit?

czy chodzi o porownanie chipsetow?

Płyta juz po testach, lecz jeszcze nie opublikowanych - powiem tylko tyle - to bynajmniej nie był Abit - płyta przypoiminala raczej ECS'a

 

Ja sie czaje na tego EPoXa, narazie jest to rekordzista Polski w fsb - na www.in4.pl byla recenzja!

hehe fakt - mialem dokóładnie tą samą sztukę płyty i powiem tylko tyle - FSB osiągała wysokie ale piszczenie z kondensatorow juz nie było za fajne. Powalcze jeszcze z moim Asusem zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakis lipny model tego Abita?

bo raczej nie wierze ze taka kup... seryjna odwalili

czytalem juz kilka razy ze spoko plytka,wiec o co tu chodzi?

miałem dwie sztuki z róznych dostraw - sam sie zdziwiłem i to bardzo - teraz mam jeszcze Abita NF7-S i tez chcialem Abita, a tu takiklops. Gdzie czytales te recenzje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DJ

SPROSTOWANIE DOTYCZY DOKLADNIE TEGO CO POWIEDZIAL SPIDERMAN :]

a gdybys poczytal link ktory ja dalem osiagneli tam HTT >300MHz

wynik OC mowi sam za siebie ....

 

@ focus

hmmm to jakies dziwne teorje wysuwasz bo mi sie zdawalo ze tylko pewna rewizja 8rda3j bodajze "skrzypi"

a czytalem 3 recenzje tej plytki i nic takiego nie napisali ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

310 MHz nawet...

 

Cytuje: "All in all, we were able to hit 310MHz FSB, however I'm pretty sure the CPU was holding us back from reaching any higher speeds. In reality there really isn't a need to run such a high FSB, but its good to know the capability is there."

 

 

EpoX miazdzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten Epox ma małe zapiecia dla pamieci a mnie to potrzebne,nie pamietam gdzie czytałem-nie znajde tego teraz chyba ale poszukam

Ile to bedzie na złotówki :)

Epox EP-9NDA3+ S939/1GHz,nForce3 Ulra,SB 8ch,GbLAN,SATA/R,DDR,ATX

Obchodník: Ondřej Kohout

Kód: MBEP9NDA3+

Cena bez DPH: 4 173,00 Kč

Výrobce: Epox

Znalazłem go tutaj :)

http://www.computershop.cz/community/Novinky/2248.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ focus

hmmm to jakies dziwne teorje wysuwasz bo mi sie zdawalo ze tylko pewna rewizja 8rda3j bodajze "skrzypi"

a czytalem 3 recenzje tej plytki i nic takiego nie napisali ....

bo może nikt nie puścił na niej procka na 2810 MHz ?

a to, że ktoś nie napisał że skrzypi oznacza, że faktycznie nie skrzypi (mysle ze jest do wymyslenia dlaczego tak jest :) )

zanizone napiecie na procku. Bardzo malo timingow do zmiany

to ma byc fajna plytka ?

 

co do innych recek niz in4 to pewnie mieliinna sztuke i im nie piszczala, ale jestem pewien ze kazda zaniza napiecia i na 100% inne nie mają wiecej timingow do zmiany :)

 

ech muszę pokazać jak się podkręca na Asusie to zobaczycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus

a co z tymi Abitami konkretnie bylo nie tak?

pierwsza sprawa - płyta na biosie nr 14 nie wstaje z wiekszą ilością pamieci niz 256 MB. wAtpie zeby to byla kwestia moich kinsgotonw (2 x 512 MB Value RAM) bo na innyum kingstonie tez na kosciach pronos ale 256 MB plyta wstala. Dopiero po aktualizacji na njr 17 plyta potrafila pracowac z 1 GB pamieci.

 

Kolejna sprawa - podkrecanie - 240 MHz HTT to jest fajny wynik ? przy 250 niemilosiernie sie wiesziala.

 

dwa razy sie mi zdazylo cos takiego;

 

mam podlaczone do IDE dysk oraz DVD i tak zainstalwoalem system. Dla testow chcialem odlaczyc DVD. Więc wylaczylem kompa i odlaczylem DVD. uruchamiam i plyta sie resetuje w chwili gdy ma wkrywac urzadzenie IDE., Taki twardy reset ze dysk nie mial praduna chwilke. Pomogl dopiero reset biosu - od nowa trzeba ustawiac - bezsens. wiecej razy sie mi nie chcialo tego probowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to VIA???

az dziwne zeby taka kiche Abit wypuscil.

Dlaczego w Cechach sa juz dawno Epoxy a u nas?

Kiedy DFI cos zapoda z s939?

Chyba trzeba poczekac

 

Spiderman-to chyba duzo kasy z podatkiem-prawie 5000 koron-po ile teraz korona stoi?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to VIA???

az dziwne zeby taka kiche Abit wypuscil.

VIA wątpie - Asus sprawuje się bardzo dobrze.

 

Co takiego fajnego ma ten Epox ? Przeciez on na Winchestera jest w stanie dac max 1,6 V nie więcej. Mizerne ustawienia timingow pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma Asus?:)

napisz jak ten sie sprawuje...

Tutaj pisze:

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=107

 

Aktualnie testuje na nim karty graficzne z full stabilnym HTT 270 z procmiem na 2700 MHz. Płyta napewno chodzi na 280, ale wyzej nie sprawdzlaem bo jakos nie lubiem sie bawic w asynchro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus_- nie generalizuj. Moje plyta AV8 a kazdym BIOSie chodzi bez problemow z pamieciami 2x512MB, a i z o/c niezle. 290MHz HTT-nie ma problemow. Jesli checesz isc na takie argumenty jak stoujesz, to moge podac wiele przykladow problemow Asusa, a o pamieciach Promosa sie nie wypowiem z czystej sympatii do Kingstona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus_- nie generalizuj. Moje plyta AV8 a kazdym BIOSie chodzi bez problemow z pamieciami 2x512MB, a i z o/c niezle. 290MHz HTT-nie ma problemow. Jesli checesz isc na takie argumenty jak stoujesz, to moge podac wiele przykladow problemow Asusa, a o pamieciach Promosa sie nie wypowiem z czystej sympatii do Kingstona.

Kurcze skoro płyta nie wstała na dwóch kinstonach i na dwóch TwinMosach na (TwinMosach) to stwierdziłem ze nie chodzi tak jak powinna. Może masz inną rewizje - jutro postaram się zobaczyć jaką ja miałem.

 

Co do pamięci promosa wiem ze to są raczej lipne pamięci ale mi się trafiły bardzo dobre sztuki - 276 MHz wygląda fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mosfety sie grzeja za bardzo??

Jeśli to pytanie było do mnie to odpowiadam

nie. mam procka 0.09 u i na pentagramie 92 cu przy 2700 MHz mam okolo 50 stopni. Mosfety przy 240 były letnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze powinienes sprobowac z innymi pamieciami?

Ja mam Geile i tez mialem wczesniej problemy z 2x512(kingstony hyperX ,twinmosy(z tej starszej lepszej serii)nie chodzily stabilnie)

dopiero Geile pomogly.

moze to wina wlasnie pamieci ale nawet jak tak to nie powinno miec miejsca imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze powinienes sprobowac z innymi pamieciami?

Ja mam Geile i tez mialem wczesniej problemy z 2x512(kingstony hyperX ,twinmosy(z tej starszej lepszej serii)nie chodzily stabilnie)

dopiero Geile pomogly.

moze to wina wlasnie pamieci ale nawet jak tak to nie powinno miec miejsca imho

Kurcze jutro postaramsię załatwic sobiejakieś Hynixy (to samo co większośc Geili) i jeszcze raz tą płytkę. I zobaczę. ale tak czy owak fakt, że były z nią (dwiema sztukami) takie problemy już źle świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...