Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

no to sobie poczytalem (narazie ok 30 stron)...

powiedzcie mi - czy jak teraz kupie DR (z 850 i hope) albo SLI to jak to bedzie z grafa - planuje teraz kupic 1x 6600gt i za jakies pol roku takie samo do pary...

ktos jednak na poczatku pisal, ze to nie ma sensu i ze to nie bedzie dzialalo (czy cos)...

czy mogl by mi to ktos wyjasnic ??

 

 

a i jeszcze 1 wazna sprawa - czy udal sie komus pencil mod na ultrze ??

 

bo w sumie, to jeszcze nie wiem czy jest sens kupowac dr jak mozna ultra i zmodowac na sli :wink:

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sobie poczytalem (narazie ok 30 stron)...

powiedzcie mi - czy jak teraz kupie DR (z 850 i hope) albo SLI to jak to bedzie z grafa - planuje teraz kupic 1x 6600gt i za jakies pol roku takie samo do pary...

ktos jednak na poczatku pisal, ze to nie ma sensu i ze to nie bedzie dzialalo (czy cos)...

czy mogl by mi to ktos wyjasnic ??

a i jeszcze 1 wazna sprawa - czy udal sie komus pencil mod na ultrze ??

 

bo w sumie, to jeszcze nie wiem czy jest sens kupowac dr jak mozna ultra i zmodowac na sli :wink:

1391627[/snapback]

Muszą być 2 identyczne karty, w przeciwnym wypadku chodzić nie będzie. Co do SLI-DR i Ultra, no to ja uwazam ze nie ma sensu wydawac 300zl wiecej skoro mozna walnac moda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą być 2 identyczne karty, w przeciwnym wypadku chodzić nie będzie. Co do SLI-DR i Ultra, no to ja uwazam ze nie ma sensu wydawac 300zl wiecej skoro mozna walnac moda :D

1391643[/snapback]

Nowe się już podobno nie modują. No i poza tym trzeba mieć jeszcze sli-bridge Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg opisow w necie do ultry dodają teraz mostek sli do kompletu!!!!

miedzy dr a ultra jest 150 zl roznicy a nie 300

a jak sie kupi na allegro to nawet 50

 

netes - co masz na mysli mowiac IDENTYCZNE ??

czy wystarczy producent + model - czy trzeba bedzie sie bawic jak z doborem ramow jakis czas temu jak sie pojawily pierwsze plyty z dualem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg opisow w necie do ultry dodają teraz mostek sli do kompletu!!!!

miedzy dr a ultra jest 150 zl roznicy a nie 300

a jak sie kupi na allegro to nawet 50

 

netes - co masz na mysli mowiac IDENTYCZNE ??

czy wystarczy producent + model - czy trzeba bedzie sie bawic jak z doborem ramow jakis czas temu jak sie pojawily pierwsze plyty z dualem ????

1391670[/snapback]

a po holere w ultra-d mostek skoro nie ma obslugi sli , ze niby dfi mysli juz o overcklokerach ze da sie modnac plytke i daje im mostek bo co im szkodzi , pokaz te opisy w necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po holere w ultra-d mostek skoro nie ma obslugi sli , ze niby dfi mysli juz o overcklokerach ze da sie modnac plytke i daje im mostek bo co im szkodzi , pokaz te opisy w necie

1391856[/snapback]

No jakimś cudem :D da się modnąć chipset Ultra na SLI, a tu opis:

 

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2322&p=2

 

http://forums.vr-zone.com.sg/showthread.ph...09&page=1&pp=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zobaczcie to - wystarczy przeczytac 1 zdanie...

"DFI nF4 UT Ultra D are now bundled with SLI graphics card bridges... "

 

http://www.pccasegear.com/prod1847.htm

 

 

a odpowie mi ktos jak to jest z tymi grafami ??

czy jak sie za jakis czs dolozy 2'giego 6600gt tej samej firmy i ten sam model to czy bedzie dzialac w SLI??

 

pozatym jak to jest z dym "dual graphic" w ultra-d - co to dokladnie oznacza

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a udało sie komuś z was ultra zmodować do sli ? ;)

1392422[/snapback]

Gdybym miał 2x 6800GT to już pewnie bym odblokował do SLI :) Skoro piszą że się da to pewnie tak jest. Poprostu trochę cierpliwości i powinno sie udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke ? DualGFX to nie że 2 grafiki działają na raz tylko jak masz jedną NV a jedną ATI to możesz sobie wybierać której użyć w zależności od gry nic więcej, aby działały 2 na raz to póki ATI swojego „ala SLI” nie skończy/wypuści/uruchomi pozostaje tylko i wyłącznie 2x NV + mostek oraz NF4 SLI inaczej się nie da…

 

Mod na SLI-D nie tylko yotom się nie udał kilka osób pisało już że nie każda się moduje z pierwszych Ultra-D a podobno nowe Ultra-D w ogóle się już nie modują dziki interwencji NV…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

myslalem, ze to cos ala sli tylko ze troszke wolniejsze

ale ok

wiec kupie mobo z sli

tylko teraz nie wiem jaka grafe zeby za jakis czas jak dokupie drogą zeby dzialalo to sli - sprawdzal ktos juz jak to jest z dopasowywaniem graf do dzialania w sli ??

jakie warunki musza spelniac tak dzialajace karty - czy MUSZA byc identyczne - kupione w parze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem tylko że musza mieć wgrany jednakowy bios... wieć jeżeli będziesz później chciał dokupić to może będziesz musiał wgrać do obydwu jednakowy...

 

Nie wiem jak to sie w praktyce sprawdza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 2 identyczne to 2 identyczne wiec najlepiej producent model ten sam i gotowe. Ja osobiście mam mieszane uczucia co do SLI, np. od 2x6600GT wolał bym już dołożyć do 6800Ultra która spokojnie poradzi sobie z powyższym SLI no i 1 karta graficzna to 2 razy mniej problemów niż w SLI, no chyba że kogoś stać na 2x6800Ultra wtedy to ja już nie mam pytań…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26:

 

PowerX kosztuje obecnie koło 170-180zł i handluje nimi user ryba, po więcej informacji „uderzaj” do niego. Co do zestawu jaki pokazałeś, osobiście mam mieszane uczucia jeśli chodzi o „gotowce” gdyż zazwyczaj nie działają tak dobrze/wydajnie jak wyglądają. Moim zdaniem już lepiej kupić Black Ice Extreme 1/2/3 zależy ile masz miejsca/pieniędzy do tego jakąś pompkę znowu osobiście polecam Eheim no i blok wodny, sam mam owego PX i sprawuje się wyśmienicie na moim WC z podopisu na 2754MHz i 1,568v temp w stresie wynosi 38stC co chyba jest zadowalającym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie chodzi o moda tylko o wsadzenie 2 graf w pcie (w ten tryb dual graphic) i sprawdzenie jaka to ma wydajnosc

1392654[/snapback]

 

I nic

NV bez SLI nie działa na 2 grafach na raz - sprawdzone na 2x6600gt

po prostu NIC (oczywiście zworki na SLI itd ..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

Max moge wydac ok 900zl, ale problem jest w tym ze w budzie nie mam miejsca(tylko na zewnatrz moge dac chlodzenie wodne) i do tego jestem troche zielony w chlodzeniu wodnym :lol:, wiec o szczegoly zapytam Ciebie na pw( o ile mozna)temperaturka niczego sobie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

Max moge wydac ok 900zl, ale problem jest w tym ze w budzie nie mam miejsca(tylko na zewnatrz moge dac chlodzenie wodne) i do tego jestem troche zielony w chlodzeniu wodnym :lol:, wiec o szczegoly zapytam Ciebie na pw( o ile mozna)temperaturka niczego sobie.

Pozdrawiam.

1393550[/snapback]

po co tu zadajesz takie pytania, na pw z tym, a nie zaśmiecasz forum :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a ktorych wy urzywacie ??" >>> 03/10 bez "p"

1393244[/snapback]

03/10 to u mnie totalna porażka. Wyższe ustawienia chodziły, niższe nie, albo kończyło się efektownymi BSODami na jakichś kompletnie lajtowych pokroju 260-270. 03/10p było zdecydowanie lepiej choć to nie to co 02/09.

 

Na razie sprawdziłem wstępnie 04/14-1 i 2. "Dwójka" chyba rzeczywiście dla bh/utt, bo na TCCD nie mogłem wyjść poza 270 (sic!). Za to "jedynka" wygląda obiecująco - pamiątki 304 2,5-4-3-7 lecą na 2,7V, ale uwierzę w to może rano jak zobaczę Prime 8h.

 

Inna sprawa to kontroler pamieci w procku. Co z tego , ze czasami wiemy, ze nasze pamięci u kogoś chulają 310 jak na podobnym sprzęcie w chacie, tyle, ze innym egzemplarzu procka wydają dla przykładu "ledwie" 290. Mało tego - i to na zupełnie innych timingach. Przez wiele wątków na XS przewija się kwestia niemożności znalezienia "złotego środka" dla pamiątek. Ot, zeby daleko nie szukać ostatni topik o Gskill'ach na DFI. Komentarze jasno wskazują na wprostproporcjonalną zależność stabilności podkręconego kompa od "jakości" kontrolera pamięci w procku - w jednym lepszego ,w drugim gorszego. Loteria podobna do tej przy szukaniu procka o dużym potencjale na dodatkowe Mhz'e. Jak się okazuje to nie wszystko. Nie dość, ze potrzebny procuś co wysoko fika, to jeszcze jednocześnie wbudowany kontroler musi być "elastyczny" i nie marudzić zbytnio na ustawienia pamięci. Troszkę te "ułomności" można złagodzić choć trzeba dłuższy czas pokombinować z parametrami Data Strength, Drive Strength czy Refresh Rate (Tref).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zarówno jak na 02/09 jak i 03/10 mam ścianę na 265MHz ale dosłownie ścianę windowanie napięcia czy zmniejszanie tymingów nie pomaga w ogóle ram sypie błędami jak nawet zegar ponoszę o 0,5MHz wiec to jakaś paranoja ze kość odstaje 0,3v UP i nie pomaga jej to nawet o 0,5MHz szybciej pracować :/ Przypuszczam że to wina biosu, dlatego też przymierzam się właśnie do testów tego 04/14-2 w nim całą moja nadzieja…

 

BTW: 03/10 mam tylko i wyłącznie z powodu problemów z HDD/MOBO/S-ATA (cholera wie czego dokładnie) które ja i hanu „złapaliśmy” tego samego dnia…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cavarr:

Nie wal w te sciane glowa tak mocno bo sobie krzywde zrobisz :mur: ,nie widziales dobrze co napisalem,ze o szczegoly zapytam sie na pw.

Dzieki @Mardok za wyczerpujaca odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...