Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znak jak bedzie dzialac komplecik 4 takich samych pamieci.

1418170[/snapback]

OK. Czwartą kość powinienem mieć najpóźniej w środe ale skoro różne działają to 4 takie same powinny działać tym bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 czy 256 ta sama wydajność u mnie…

1418912[/snapback]

To samo u mnie. Zmian w stabilności też nie zauważyłem. Po prostu Idle Cycle jest u mnie ustawiony na Auto.

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mial ktos problem z klawa na usb bo nie zawsze mi dziala bios/windows a po resecie odpala normalnie hmmmm na przejsciowce dzial normlanie caly czas tylko z tym usb jest problem :(

 

pozsdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do A-Dat

mam co najmniej dziwna serię(2x512 na 566) bo na 2,6Vmem 2,7Vmem i 2,8Vmem nie ma mowy o pracy nawet przy 260Mhz.(Lancer swiadkiem) ale na 414-1 2,9 Vmem i po zmianie zasiłki 295MHz 2,5-3-3-7 wsio super stabil.Ofcourse wiatr na ramki to 80mm na 5 vol.Przy 300MHz(MemTest) w 8 sypie bledami.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mamy podobnie dziwaczne pamieci :). U mnie dla przykładu 300 2,5-4-7-3 robią sobie na 2,7.... i 2,9 V. Jakiekolwiek inne napięcie, włączając w to ustawienia +0,3V, od razu walą się przy starcie sysu. Doprawdy ciężko załapac dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz odpalal, albo moze uzywa plyty z obsadzonymi 4 bankami 2stronnych ukladow RAM?

1418098[/snapback]

2 x Kingston HyperX TCCD 512MB + 2 x g-skill 512MB i 2T działało to ok. 1T to brak postu i reset CMOS zworką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla testu zapodałem dziś znów XP64 bit. I kurde, nie mogę machnąć OC nawet o jednego MHz w górę niż default :blink: Wali restartem tuż po zaczytaniu WELCOME... Choćbym dał cokolwiek innego niż konfiguracja na jakiej było instalowane i kupa. Mieliście tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora pamieci sa na UTT? I czy UTT sa lepsze od TCCD? Mam mozliwosc zamowienia kosci z USA, najczesciej w sumie kupuje w tym sklepie - newegg.com maja tam pamieci na TCCD, ale nie wiem ktore sa na UTT.

 

Moze mi ktos pomoc w doborze jakis dobrych pamieci z tego sklepu? Czekam na linki jak co...

 

 

---

Update

 

Znalazlem pare pamiatek...

 

Na poczatek G.Skill 1GB LE

http://www2.newegg.com/Product/Product.asp...N82E16820231006

278$

 

I jeszcze OCZ 600MHz

http://www2.newegg.com/Product/Product.asp...N82E16820227208

285$

 

OCZ EL Platinum DFI nF4 Special 1GB 625MHz PC5000!

http://www2.newegg.com/Product/Product.asp...N82E16820227215

 

Co sadzicie o tych pamieciach? Ktore beda najlepsze? G.Skill czy OCZ ?

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora pamieci sa na UTT? I czy UTT sa lepsze od TCCD? Mam mozliwosc zamowienia kosci z USA, najczesciej w sumie kupuje w tym sklepie - newegg.com maja tam pamieci na TCCD, ale nie wiem ktore sa na UTT.

 

Moze mi ktos pomoc w doborze jakis dobrych pamieci z tego sklepu? Czekam na linki jak co...

1420842[/snapback]

Nie można powiedzieć, które są lepsze...

 

- Winbond UTT -> niskie timingi 2-2-2- i fsb w okolicach 250, często chodzą wyżej, coś jak BH-5, wymagają wysokich napięć

- Samsung TCCD -> timingi 2,5-3-3- na fsb 275 (np. G.skill PC4400LE), chodzą na 300 i więcej (perełki robią 300 na 2,5-3-3- ), różnica między UTT jest taka, że robią wyższe fsb na w miarę lajtowych timingach, wymagają niskich napięć (moje na 2,7V robią 300 2,5-4-3-6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzisz o tych pamiatkach dwa posty wyzej? Sa tam specjalne pamieci OCZ dla DFI - 625MHz za 299$ czy moze lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> G.Skill ? Ile mozna w ogole z TCCD wyciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie pamięci. Zakałdam, ze 2x512...

Moje A-Daty robią na 2,7/2,9V 2,5-4-3-7 do 309, Gskille wampira z tego co pamiętam 311, Yotomeczek puknął swoje Gskille na 315, ale przy napieciu ponad 3V, Lancer się nie zdeklarował ile maks, ale sądząc po tym , ze 300 ma na 2,5-3-3-7 to zrobią sporo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzisz o tych pamiatkach dwa posty wyzej? Sa tam specjalne pamieci OCZ dla DFI - 625MHz za 299$ czy moze lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> G.Skill ? Ile mozna w ogole z TCCD wyciagnac?

1420942[/snapback]

Mógłbyś wziąć te OCZ-ety i zdać relacje jak chodzą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu

A-daty (skąd inąd)tajemniczego ;-) Lancera to DDR 600 więc chłop ma delikatną przewagę ;-) tych paru(dosłownie MHz) więc nie ma co się "gardłować " o te "setne".A co do A-Dat 512(566) to moze masz je z wczesnej wiosny (tzn. styczeń -luty 2K5??) od naszego kolegi (redystrybutora z Czech) jak tak to mamy wypust lubiący wysokie V-mem a to daje do myślenia?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG no to mam dziwnego problema :D

 

Jako że dostałęm procka od kolegi na sprawdzenie jego możliwości, cały dzień przesiedziałęm na bawieniu się :D

 

Of course nie obyło sie bez problemów ale mniejsza z tym.

 

do rzeczy

 

wieczorkiem wymęczonego kompa miałęm już wyłączać kiedy naszło mnie jednak żeby sprawdzić sobie swoje winbondy na dobry koniec dnia :D

 

otóz po włożeniu kostki bh-6 i apodaniu windy dźwiek w kompie zmnienił sie na basowy :blink:

Już sam dźwiek WITAMY w XP jest nienormalny, wszystkie dźwieki zmieniły sie o dwa tony niżej.

 

Nie wiem teraz w czym problem ale o ile pamiętam podobna sytuacje miałem kiedys na DFI NF2

 

czy to znak że płyta ma dosyć na dziisaj :-P

 

Pytam już serio....

 

jeszcze pytanie

co to SAFE BOOT? bezpieczne ładowanie windowsa? lepiej mieć włączone czy nie :D

 

i ostatnie co to +0,3Vdimm o ile dobrze zapamiętałem ....

 

 

 

sorry za lekturkę

 

pozdr

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu

A-daty (skąd inąd)tajemniczego ;-) Lancera to DDR 600  więc chłop ma delikatną przewagę ;-) tych paru(dosłownie MHz) więc nie ma co się "gardłować " o te "setne".A co do A-Dat 512(566) to moze masz je z wczesnej wiosny (tzn. styczeń -luty 2K5??)  od naszego kolegi (redystrybutora z Czech) jak tak to mamy wypust lubiący wysokie V-mem a to daje do myślenia?????

1421444[/snapback]

Tak, moje są z końca stycznia tego roku, własnie od naszego "znajomego" :lol: Co masz na myśli mówiąc "to daje do myślenia"?

 

Moje się dziwnie zachowują. Przy 2,5-3-3-7 im niższe napiecie tym mniej błędów w Memteście ( głównie 3 test). Z kolei przy 2,5-4-3-7 im wyższe napiecie tym stabilniej ( pomijajac, ze na 2,7 V chodzą OK). Zastanawiam się czy przypadkiem jedna kość nie jest z serii "niskonapieciowej" a druga z "wysokonapięciowej"... Choc to dziwne by było bo obie kupowane razem , z jednej partii dostawy....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"i ostatnie co to +0,3Vdimm o ile dobrze zapamiętałem"

 

Chyba raczej +0,03v i nic w tym tajemniczego po prostu do V jakiego ustawisz możesz sobie dołożyć jeszcze 0,03v np. ram chodzi nie stabilnie na 3,3v a 3,4v to już za dużo to możesz dać 3,3v + 0,03v i tyle…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a znasz może odp. na reszte pytań .. . :?

najwazniejsze z ty dźwiękiem, włączyłem mp3 jakąś mandarynę to brzmiało to jakby śpiewał stary facet z chrypą .... :-| :D

 

edit już wszystko oki widocznie płyta miała dośc 12 godzinnego kręcenia....

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu !!!!!! coś w tym jest że mamy mieszane kostki(tzn. z łapanki)Sam wiem po sobie ze 1 z kosci zamiata na 350MHz jak nic a 2-ga dostaje zadyszki.Ale nie zmienia to faktu że obie przy PONIŻEJ> 2,8vmem(+0,3 BIOS) nie potrafią dosłownie nic hmmmm?. Obecnie mam 2,8 (+0,3)i do 295 (2,5-3-3-7)nemaproblema?!

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kurde lato i [gluteus maximus] mój proc ma dość, dziś po raz pierwszy zobaczyłem 49stC na CPU eh i nici z bicia rekordów… Nawet raz mi się już zresetował od temp eh a będzie jeszcze cieplej no po prostu bomba… Zbieram na FC ktoś pomoże ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...