Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Druga sprawa - moze sie ktos pochwalic kto ma cos pasywnego zalozonego na chisecie? Ten fabryczny wyjec jest dosc glosny - reszta chlodzona wodą - także nader mzierny przeplyw powietrza.

 

Zastanawiam sie nad jakims duzym radiatorem (oczywiscie samoróbka zeby wlazł pod grafe)

 

Jakie macie temperatury na NB, przy jakim chłodzeniu, i jakiej magistrali?

Ja mam takie cos, jak juz kiedys pokazywalem:

 

Dołączona grafika

 

Pasywne chlodzenie w zupelnosci wystarcza, temp:

 

IDLE 41/42 stopnie

STRESS okolo 45 stopni

 

Ustawienia takie jak w sigu. Odnosnie przeplywu powietrza to by sie przydal, bo jak wszystkie wentyle wylacze to rosnie w idle to 48 :)

 

Skoro jestesmy juz przy temacie chlodzenia to sie pochwale chlodzeniem RAMu jakie juz pare miesiecy temu zrobilem, tylko nie chcialo mi sie fotek wrzucac :D

 

Dołączona grafika

 

Koszt takiego rozwiazania okolo 3zl, wystarczyly 2 sruby 7cm, 6 nakretek, przewiercic w dwoch miejscach blache do ktorej mocuje sie plyte, skrecic wszystko i dziala. Korzysci: Patrioty zimniutkie, temp na PWM spadla o ponad 5 stopni. OTES na Abitach moze sie schowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cos, jak juz kiedys pokazywalem:

 

 

Pasywne chlodzenie w zupelnosci wystarcza, temp:

 

IDLE 41/42 stopnie

STRESS okolo 45 stopni

 

Ustawienia takie jak w sigu. Odnosnie przeplywu powietrza to by sie przydal, bo jak wszystkie wentyle wylacze to rosnie w idle to 48 :)

 

Skoro jestesmy juz przy temacie chlodzenia to sie pochwale chlodzeniem RAMu jakie juz pare miesiecy temu zrobilem, tylko nie chcialo mi sie fotek wrzucac :D

 

 

Koszt takiego rozwiazania okolo 3zl, wystarczyly 2 sruby 7cm, 6 nakretek, przewiercic w dwoch miejscach blache do ktorej mocuje sie plyte, skrecic wszystko i dziala. Korzysci: Patrioty zimniutkie, temp na PWM spadla o ponad 5 stopni. OTES na Abitach moze sie schowac :D

 

zrob taki myk z chlodzeniem memek majac chlodzenie wystajace troche za socket, powodzenia ;] u mnie memki i PWM chlodzi fander 92mm stojacy sobie spokojnie na ninji.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć jestem posiadaczem płyty difi lan party nforce 4 sli-d i mam pytanie o napiecie dla ramu. (gdy miałem 4 x 512 geil ultra - x ) kręciły mi sie na 221 mhz przy napieciu 3,1 a po zmianie zworki dla pamieci na 5v juz przy napieciu 3,2 po paru minutach w memtescie zaczęło mi sypac błedami poprostu nie wiem jakie zastosowac chłodzenie dla mosfetu po zmianie zworki na 5v(zastosowałem wiatrak 80mm na 1,5 cm od radiatora i nic mi to nie dało:( )a dzisaj jeszcze testowąłem przy 3,4 v + 0,03 i ht x3 przy takiej samej magistrali pamięci i po 15 min gdy przyszedłem zobaczyc co się dzieje pokazało 477xxx tys błędów a ponoc geile wytrzymują 3,6 bez problemu co robic ? jeżeli weisz o co mi chodzi to prosze o odpowiedz pozdrawiam

 

i dodam jeszcze ze przy 221 i napięciu 3,1 ( po 7 godzinach w memtescie nie pokazało ani jednego błędu ) a po zmianie zworki na 5v przy 3,6 (477xxx tys błedów) i co tu jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob taki myk z chlodzeniem memek majac chlodzenie wystajace troche za socket, powodzenia ;] u mnie memki i PWM chlodzi fander 92mm stojacy sobie spokojnie na ninji.

Ninja jak widze na Twoich zdjeciach nie wystaje na tyle zeby moje rozwiazanie nie weszlo :) Poza tym na pewno lepiej schlodzi RAMy wiatrak skierowany prosto na nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

cześć jestem posiadaczem płyty difi lan party nforce 4 sli-d i mam pytanie o napiecie dla ramu. (gdy miałem 4 x 512 geil ultra - x ) kręciły mi sie na 221 mhz przy napieciu 3,1 a po zmianie zworki dla pamieci na 5v juz przy napieciu 3,2 po paru minutach w memtescie zaczęło mi sypac błedami poprostu nie wiem jakie zastosowac chłodzenie dla mosfetu po zmianie zworki na 5v(zastosowałem wiatrak 80mm na 1,5 cm od radiatora i nic mi to nie dało:( )a dzisaj jeszcze testowąłem przy 3,4 v + 0,03 i ht x3 przy takiej samej magistrali pamięci i po 15 min gdy przyszedłem zobaczyc co się dzieje pokazało 477xxx tys błędów a ponoc geile wytrzymują 3,6 bez problemu co robic ? jeżeli weisz o co mi chodzi to prosze o odpowiedz pozdrawiam

 

i dodam jeszcze ze przy 221 i napięciu 3,1 ( po 7 godzinach w memtescie nie pokazało ani jednego błędu ) a po zmianie zworki na 5v przy 3,6 (477xxx tys błedów) i co tu jest grane ?

moze po prostu masz Geile Ultra-X na Samsungach TCCD :lol: :lol:

 

 

mało prawdopodobne zeby UTT leciały tlyko do 220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że próbowałem :) w awaryjnych chodzi bez zwisu.

Dzisiaj autentycznie cały dzień się z tym bawie i już wymiękam.

 

Tych niebieskich niezupdatowanych klastrów o których pisałem wcześniej już nie ma, zapodałem adwflashowi parametr /py/sn/cd/cp/cc/ld/r/f i flasciach!e od początku do końca. ,, na biało " :) ale to i tak nic nie dało :(

 

Udało mi się włączy drugi system który miałem na dysku XP32 bit, odpaliłem winflasha, sflashowałęm sukces żadnych problemów ale problem pozostał.

 

Przeinstalowałem w końcu winde, instalacja bezproblemowa, system się włączył i o dziwo nie zaciął, myślałem że już wszystko gra zainstalowałem stery do płyty restart i dalej ten sam problem ,- stoi na bootowaniu przed okienkiem z wyborem systemu :(

 

Ja już nie mam sił ani pomysów, jak ktoś będzie wiedział o co tu biega to prawdziwy respekt.

 

Aha, przypakiem zauważyłem że mimo sflashowałem bios z 2005.11.02 po skończeniu flasha i restarcie nadal siedzi bios z 2005.12.07. .

Chyba jedyne rozwiązanie to zewnętrzny flash kostki .:(

nie jest to napewno wina żadnego ustawienia, bo przed zmianą biosu płyta działała super , miałęm zapisane ustawienia w pamięci biosu przywrócenie ustawień sprzed flashu nic nie pomaga.

A Dlugo miales ta plyte przed flashowaniem? Pytam sie dlatego czy poznales co jest ok dla reszty twoich bebechow no i ustawienia w biosie. Ta plyta jest po prostu porabana. Z nie wyjasnionych przeczyn moze cos dzialac a pozniej cos jej nie pasuje. Ja na poczatku musialem podniesc napiecie zeby poszlo mi na 2.4(A64 3000venice) a po jakims czasie kiedy znow zabralem sie za krecenie okazalo sie ze wstaje na standardowym napieciu. Teraz jest ok ale jak wlanczam kompa to pierwsze zaladowanie windy i reset i dopiero za drugim razem jest ok, wczesniej tak nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć jestem posiadaczem płyty difi lan party nforce 4 sli-d i mam pytanie o napiecie dla ramu. (gdy miałem 4 x 512 geil ultra - x ) kręciły mi sie na 221 mhz przy napieciu 3,1 a po zmianie zworki dla pamieci na 5v juz przy napieciu 3,2 po paru minutach w memtescie zaczęło mi sypac błedami poprostu nie wiem jakie zastosowac chłodzenie dla mosfetu po zmianie zworki na 5v(zastosowałem wiatrak 80mm na 1,5 cm od radiatora i nic mi to nie dało:( )a dzisaj jeszcze testowąłem przy 3,4 v + 0,03 i ht x3 przy takiej samej magistrali pamięci i po 15 min gdy przyszedłem zobaczyc co się dzieje pokazało 477xxx tys błędów a ponoc geile wytrzymują 3,6 bez problemu co robic ? jeżeli weisz o co mi chodzi to prosze o odpowiedz pozdrawiam

 

i dodam jeszcze ze przy 221mhz i napięciu 3,1 ( po 7 godzinach w memtescie nie pokazało ani jednego błędu ) a po zmianie zworki na 5v przy 3,6v i takim samym taktowaniu pamieci czyli 221 (477xxx tys błedów) i co tu jest grane ?

 

według mnie to się tyczy chłodzenia mosfetu od pamieci bo przy 3,1 v (po 7 godzinach nie było problemu w memtescie ) a po zmianie zworki na +5v juz przy napięciu 3,2 sypie błędami to winą powinno byc złe chłodzenie mosfetu ale moze sie myle. Bo fakt faktem przed zmiana zworki radiator jest letni a po zmianie zworki grzeje sie ale inni pisali ze wiatraczek bylejaki wystarcza a u mnie tak nie jest proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patryk1234

zobacz może czy nie masz przypadkiem geil ultrx na tccd... na nalepce z drugiej strony beda mialy pn:0746 czy coś koło tego, jak utt to będzie 1256 (kole tego) :)

jak masz te pierwsze to one nie chodzą na takim napięciu zdecydowanie!!! jak to przeżyły to masz farta - w sumie byś niezły test zrobił dla wszystkich - "jak sie zachowuja tccd na napięciach pow. 3,4V???" :lol:

a jak utt to powinny chodzić na takim V i problem pewnie jest gdzie indziej ale najpierw upewnij sie jakie masz te ultraxy... :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha...pisze ten post już jako pełnoprawny uzytkownik DFI...oczywiście nie obyło sie bez choćby minimalnych problemów z płytą..na początku płyta nie chciala bootowac z moimi winbondami..to wsadzilem jednego goodrama...zwieszylem napiecie w biosie..i cacy..dziala z winbondami nawet dwoma w dualchannel...myslalem ze bedzie wiecej klopotow...Oc jak narazie tylko CPU .... 2800 na 1.5V full stable...na abicie 2800 full stable na conajmniej 1.55V ;] ... w powazniejsze oc pobawie sie jutro...mógłby ktos powiedzieć jakie biosy sa najlepsze do winbondow bh-6 ??

aha i jest kaly problem czasem wiatraki mi sie wogole nie kreca (nawet ten o zgrozo od CPU) ..czasem sie kreca tak jakby byly puszczone na 1V...o so chozi ??

 

płycie jak narazie wystawiam 9/10 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w biosie taką jedną zakładke przeznaczoną specjalnie do zarządzania pracą wentyli :] mobo na podstawie tych ustawień samo sobie reguluje obroty wiatraczków.

 

Bios to albo 510 XCell albo 623-02 albo jaki kolwiek ;) prawde mówiac nie zauważyłem róznic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ustawione ze kazdy wiatrak pracuje na pelni obrotow jak temperatura przekroczy 25*C...wiec powinno chodzic conajmniej na 6V...a one czasem staja :o

 

aha i jeden wiatrak podlaczony bodajze do NBFAN to sie wogole nie kreci...(mam zalmana na chipsecie niebieskiego) ..wiatrak podlaczony do NBFAN wydmuciach!e gorace powietrze z tylu obudowy..jest pod zasilaczem)...w kazdym razie narazie mi to nie przeszkadza..gorzej jak kiedys puszcze cos hardcorowego i mi sie wentyl na cpu wylaczy :| ..dziekówa za biosy ;]

złym pomysłem będzie zainstalowanie najnowszego oficjala jakiego znajde ??

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha...pisze ten post już jako pełnoprawny uzytkownik DFI...oczywiście nie obyło sie bez choćby minimalnych problemów z płytą..na początku płyta nie chciala bootowac z moimi winbondami..to wsadzilem jednego goodrama...zwieszylem napiecie w biosie..i cacy..dziala z winbondami nawet dwoma w dualchannel...myslalem ze bedzie wiecej klopotow...Oc jak narazie tylko CPU .... 2800 na 1.5V full stable...na abicie 2800 full stable na conajmniej 1.55V ;] ... w powazniejsze oc pobawie sie jutro...mógłby ktos powiedzieć jakie biosy sa najlepsze do winbondow bh-6 ??

aha i jest kaly problem czasem wiatraki mi sie wogole nie kreca (nawet ten o zgrozo od CPU) ..czasem sie kreca tak jakby byly puszczone na 1V...o so chozi ??

 

płycie jak narazie wystawiam 9/10 :D

heja abitowcu ;) miło że juz jestes, idz teraz do tematu abita i napisz coś o tym, Virus powie ze kręcić nie umiesz :D i ciekawe jak wygląda jego Opek ktorego nikt nie widział i leci na 3100 na 1.45V na AC ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz <Myrdion 669> sprawa wygląda tak :

1 para geili ma numer 1243 czyli utt

2 para geili ma numer 1746 nowy model geili pod nforce 4

według mnie to winą tylu błędów jet poprostu słabe chłodzenie na mosfet od pamieci i co Ty na to bo ja już nie wiem prosze o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RepsOn

 

Może być oficjal, zresztą ostatni oficjal to własnie chyba ten 623 co pisałem ;)

 

@patryk1234

Geile DFI edyszyn są z tego co mi wiadomo chyba na Samsungach TCCD ale dla pewnosci powinieneś wyjąć każdą parke osobno i przetestować, jesli masz pewność ze jedna para to UTT to ją zostaw i sprawdz drugą dając timingi 2,5 3-3-7 i napięcie około 2,6-2,8V Jeśli to TCCD to przy takiej konfiguracji powinny spokojnie zrobic 260MHz na pierwszym podejsciu.

 

Testuj testuj, test prawde Ci powie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. dziwny problem mam :/

 

procek smiga na 260x10 na 1,45 V, pamieci chodza na 260 mhz przy cl 2.5 3 3 7 3,0 V... ale OSOBNO :|

 

czyli mem 260 mhz przy mnozniku proca x4

zwiekszam mnoznik - nie przechodzi poza POSTa, nie laduje windy ani memtesta :(

 

WTF?

 

Ma ktos jakis pomysl? Osobno i proc i memki smigaja na 260 :(

 

PS.

Pamiatki to Corsairy Value Select 400 cl 2,5 - takze niczego specjalengo sie nie spowdziewalem - po prostu taniutko je kupilem :D

CPC 1T - inaczej nie smigaja

 

EDIT:

KOSMOS - jak w windzie zmienie mnoznik - smigaja oba na 260 :|

 

MA KTOS JAKIS POMYSL??

Edytowane przez qba_dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem z pamięciami:

nie mogę ustawić stabilnie powyżej 250mhz nawet na 3,8V;nawet jak daje na 2,5-4-4-8 to za hcuja nie chodzą (próbowałem juz wszystkie biosy tzn. 623, 510xcel nie mogę ściągnąc 704-2bta - jak możecie dajcie linka który działa), mogę za to dać 1,5-2-2-3 @ 250mhz i śmiga jak trzeba, reszta ustawień z tego co pamiętam to:

trc7

trfc12, potem 2,2,2,2; tref 7084, MAL8, RP5,5; reszta chyba na auto, odczyt mam na faster

 

wnioski:

- albo ja nie umiem znienić ustawień

- albo kontroler pamięci proca nie wyrabia

- albo trafiły mi się hcujowe pamiątki

 

czekam na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja mam taki problem z pamięciami:

nie mogę ustawić stabilnie powyżej 250mhz nawet na 3,8V;nawet jak daje na 2,5-4-4-8 to za hcuja nie chodzą (próbowałem juz wszystkie biosy tzn. 623, 510xcel nie mogę ściągnąc 704-2bta - jak możecie dajcie linka który działa), mogę za to dać 1,5-2-2-3 @ 250mhz i śmiga jak trzeba, reszta ustawień z tego co pamiętam to:

trc7

trfc12, potem 2,2,2,2; tref 7084, MAL8, RP5,5; reszta chyba na auto, odczyt mam na faster

 

wnioski:

- albo ja nie umiem znienić ustawień

- albo kontroler pamięci proca nie wyrabia

- albo trafiły mi się hcujowe pamiątki

 

czekam na propozycje

 

to rozumiem UTT ?? Bo one często zatrzymują się na pewnym pułapie i dalej nie idą niezależnie od ustawień...

 

bawiłeś sie MAL i RP ?? To one mają wpływ na max MHz pamiątek zależnie od dzielnika, więc od zabawy tymi ustawieniami zacznij. Sprawdzaj je na div 180 lub 166. I poczytaj drugi post mardoka

 

BTW: spytam tu - ktoś sie bawił kostkami 4x256MB jednostronne na tej mobo ? Czy da sie wtedy ustawić 1T ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ona do gier czy ratunkowa ? :P Bo jesli do gier to polecam cos mocniejszego :P

A teraz moje pytanie:

Mam Patrioty KH ( z podpisu ) i one kurde za cholere nie chca dzialac na 1T :| Na 2T obecnie jest 2-3-3-7@210MHz :| Napiecie nominalne czyli 2,6... Zeby ustawic na 1T dochodzilem nawet do napiecia 2,85V, 196 MHz i wszystko "Auto" ale nie startuje :| Nie wiem dlaczego ? :| Czyzbym znowu mial "szczescie" i trafil na model ktory sie nie podkreca... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@booczeek leniu, nawet ci sie nie chciało posta nowego napisać :D

jak chcesz sprawdzić ile idą synchro to RP-MAL: 5-7 powinno wystarczyć, jeszcze ustaw mniżnik ht na x4/x3 tref na 4128 i próbuj czy pójdą wyżej. sprawdzałeś te ustawienia co ci dałem w topicu o ultraxach??? jak nie to spróbuj a jak tak to nie wiem :lol:

 

@patryk1234

to te drugie na pewno nie będą ci chodzić na dużych woltach, bo te kości są do bani i na zupełnie innych kostkach niż stare ultraxy. wyjmij te druga pare i sprawdz jak ci beda chodziły same pn1253 - powinny isc dobrze na wysokim napięciu. nie połączysz tych 4 sztuk prawdopodobnie żeby jakoś sensownie wysoko chodziły to to akurat 2-e pary pamięciu o zupełnie innym profilu pracy... ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiemuś userowi DFI nie działaj może przypadkiem diody na obudowie (power, hdd)? Od pewnego czasu jadąc cały czas na modowanych biosach np. N4D510-XCEL2-LL mam właśnie ww problem, czy jest na to jakieś lekarstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest taka zprawa (myrddion 669) ja zaczołem wspóprace za geilami od 2 x 512 (1243) czyli utt i przy standartowych timingach przy napięciu 3,1 poszły mi nawięcej 238 mhz a maksymalne napięcie dla płyty to 3,2 ale nie zaleca sie dawanie takiego napoiecia bo to jest koniec lini i takie tam a po zmianie zworki maksymalne napiecie jakie mogę dac w biosie to 4v ale juz przy napięciu 3,2 v po zmianie zworki w memtescie sypie blędami i mi sie wydaje że przez grzejący sie mosfet od pamięci ponieważ bez zmiany zwotrki on jest cały czasd letni a po zmianie zworki robi się gorący i ja jak mam puszczyny wiatraczek na 1,5 cm od radiatorka to nic nie daje

więc nie wiem co robic

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RepsOn

 

Może być oficjal, zresztą ostatni oficjal to własnie chyba ten 623 co pisałem ;)

 

@patryk1234

Geile DFI edyszyn są z tego co mi wiadomo chyba na Samsungach TCCD ale dla pewnosci powinieneś wyjąć każdą parke osobno i przetestować, jesli masz pewność ze jedna para to UTT to ją zostaw i sprawdz drugą dając timingi 2,5 3-3-7 i napięcie około 2,6-2,8V Jeśli to TCCD to przy takiej konfiguracji powinny spokojnie zrobic 260MHz na pierwszym podejsciu.

 

Testuj testuj, test prawde Ci powie ;)

Ja posiadam 4 x 512 mb geile ultra x i tak jak powedziałes ustawiłem 2,5-3-3-7 i jak narazie mi przy napieci 3,1 v poszły 228 mhz ale juz mam ograniczenie na fsb procka 278 mhz czyli (2500, mnożnik 9, napiecie 1,52) i mam jeden jeszcze problem bo mksymalne napiecie jakie mogę dać na procka to 1,55 czy moze mi ktos doradzic jakąś wersje biosu z większym napieciem dla proca pozdrawiam i czekam na odpoweidz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest taka zprawa (myrddion 669) ja zaczołem wspóprace za geilami od 2 x 512 (1243) czyli utt i przy standartowych timingach przy napięciu 3,1 poszły mi nawięcej 238 mhz a maksymalne napięcie dla płyty to 3,2 ale nie zaleca sie dawanie takiego napoiecia bo to jest koniec lini i takie tam a po zmianie zworki maksymalne napiecie jakie mogę dac w biosie to 4v ale juz przy napięciu 3,2 v po zmianie zworki w memtescie sypie blędami i mi sie wydaje że przez grzejący sie mosfet od pamięci ponieważ bez zmiany zwotrki on jest cały czasd letni a po zmianie zworki robi się gorący i ja jak mam puszczyny wiatraczek na 1,5 cm od radiatorka to nic nie daje

więc nie wiem co robic

pozdrawiam

To ustaw większe takty na pamięci. Mi pomogło. Ale jakieś chłodziwo na mosfet musisz mieć.

 

mam jeden jeszcze problem bo mksymalne napiecie jakie mogę dać na procka to 1,55 czy moze mi ktos doradzic jakąś wersje biosu z większym napieciem dla proca pozdrawiam i czekam na odpoweidz

Przecież pod ustawieniami V proca masz ustawienie ile % większe ma być napięcie.

 

a mam taki problem z pamięciami:

nie mogę ustawić stabilnie powyżej 250mhz nawet na 3,8V;nawet jak daje na 2,5-4-4-8 to za hcuja nie chodzą

Mam to samo. Niezaleznie jakie napięcie dam to nie pójdą więcej niż 261. To jest granica stabilności, dalej tylko BSOD - reset- CCMOS.

 

Na razie tyle mi wystarczy, ale przydało by się 265 z groszem. Leń jestem i mi się bawić niechce :razz:

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiemuś userowi DFI nie działaj może przypadkiem diody na obudowie (power, hdd)? Od pewnego czasu jadąc cały czas na modowanych biosach np. N4D510-XCEL2-LL mam właśnie ww problem, czy jest na to jakieś lekarstwo?

ja mialem tak ze mi prawie nie swiecila dioda od HDD ... ;]

nie wiem czym jest to spowodowane ... power swiecil normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

Dokładnie...

Jakiś tydzień temu świeciła jeszcze dioda od hdd (światło ciągłe), rozebrałem profilaktycznie komp., przedmuchałem, przeczyściłem i od tego czasu już nic nie świeci.

DFI to strasznie kapryśne mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...