Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Nom jestem po wstępnych testach 04/14-2 i od razu widać poprawę, to samo napięcie i od razu 2MHz HTT UP co dało dla ramu z 264,8MHz na 266,4MHz może mało ale to na razie bez zmiany mojego codziennego napięcia 3,3v co będzie dalej sprawdzi się potem ;] Aby rozwiać wszelakie niejasności ja do testowania ramu używam tylko i wyłącznie GoldMemory v6.64.

 

 

@Siuwar:

AS5 ? A czy producent AS5 nie pisze że AS5 już nie przewodzi prądu ?

 

EDIT:

 

Przeprowadziłem dalsze testy, i musze przyznać że ten bios to kawał dobrej roboty. Obecnie mam 269,1MHz (tymingi cały czas te same) z „czystym” GoldMemory na napięciu „zaledwie” (jak na BH-5) równym 3,3v. Jako że nie mam za bardzo jak dać screena z Gold-a to podaję z SuperPI, nie patrzcie na czas to bo na szybko i bez optymalizacji systemu:

 

SuperPI 16MB MEM: 269,1MHz

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się niezły BIOS finalny po tym co widać na tych betach.

 

BTW - Prime 8h skończony pomyślnie ( ustawienia jak wcześniej pisałem) :D Co ciekawe w chałupie o wiele cieplej niż kilka dni temu, a procek też nie marudził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co bede dzis robil :)

1393858[/snapback]

No to ja tez sie chyba pobawie tym nowym BIOSem, bo jak pisalem wczesniej mialem rozne szopki z moimi pamiatkami. Ale podejrzewam o wszystko kontroler na CPU. Widzialem, ze Hanu tez cos o tym pisal.

Pamiatki wywalaly mi sie w memtescie zawsze w tym samym miejscu (1.6MB). Podnoszenie napiec nic nie dawalo. Musialem tez ustawiec Dram Interleaved na Disabled bo inaczej sypalo bledami. Moze ten nowy bios cos poprawi. Zdam relacje, a narazie to udalo mi sie tyle na biosie 331-2. Teraz wole malymi krokami krecic i za kazdym razem testuje stabilnosc memtestem dla ramu i SP2004 dla ramu i proca. Na razie zero problemow.

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info do osób posiadających 2x256 BH-5, w biosie ustawcie:

 

DRAM Driver Strength : Level 7

 

Poprawia to znacznie stabilność, jeżeli będziecie chcieli kombinować z innymi ustawieniami to z moich testów wyszło że liczby nieparzyste są o wie stabilniejsze od parzystych. Dla przykładu:

 

Level 8 = 500 erorrów

Level 7 = żadnego

Level 6 = około 400

Level 5 = 6 errorów

 

Wszystkie dane pochodzą z GoldMemory. Na dodatek dzielnik a wydajność z moich nazwijmy to ładnie „badań” wynika że pamięć jest wydajniejsza na dzielniku 166 niż na 180. Nie wiem dokładnie czy to jest zależne bardziej od HTT czy samego dzielnika. Wyniki testów też podam z Golda gdyż w taki czy inny sposób przekłada się to też na inne benchamarki, na początek porównanie tych samych wynikowych MHz ramu:

 

8x333 166 - 266,4MHz - 2398MB/s

9x296 180 - 266,5MHz - 2378MB/s

 

Wyniki w Goldzie są bardzo powtarzalne, granica błędu wynosi +/- 1MB/s, a teraz reszta wyników.

 

9x297 180 – 2386MB/s

9x299 180 – 2401MB/s

9x300 180 – 2410MB/s

 

W wszystkich testach ram był cały czas na tych samych tymingach. Wyniki jak zwykle pozostawiam do wolnej interpretacji…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo bedę miał jutro, ale już się boję o moje Hynixy... Jest jakiś bios który można szczególnie polecić pod te pamięci, lub jak je ustawić by bez zbędnych nerwów osiągnąć ich max? Pisze bo mam lekkie obawy po tym co piszą "hynixsiarze"... może zmienić pamięci? warto? ew. na jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc wprost prawie wszystkie biosy są optymalizowane tylko pod 3 kości pamięci czyli TCCD/UTT/BH-5 więc mogą być problemy, osobiście nie widziałem jeszcze biosu przeznaczonego szczególnie dla Hynixów wychodzi z tego że będziesz musiał sam sobie jakiś bios „dobrać” metodą prób i błędów…

 

EDIT TESTY....

 

No wiec oto kolejna porcja moich testów. Na początek kilka tymingów i ich wpływ na stabilność/wydajność:

 

Refrash Period (Tref):

 

4672 = 2424MB/s (najwydajniejszy)

4128 = 2420MB/s (drugi w kolei stabilności)

3632 = 2421MB/s

3120 = 2423MB/s

2592 = 2421MB/s

2064 = 2422MB/s

1552 = 2417MB/s (najstabilniejszy)

0064 = 2386MB/s (totalna porażka w wydajności i stabilności)

 

Write CAS Letency (Twcl):

 

Komputer uruchamiał się tylko i wyłącznie na wartości = 1.

 

DRAM Data Driver Stregth:

 

Nie zauważyłem jakiegokolwiek wpływu na wydajność miedzy dostępnymi tam trzema ustawieniami ale za to na stabilność. W moim przypadku najstabilniejszy był Level 2.

 

Wszystkie testy były robione na 9x300 (180) 270,1MHz dla ramu w Dual na 2-2-2-5-1T.

 

Testy były robione na BH-5 i raczej nic nie dadzą osobą z innymi kościami…

 

EDIT2:

 

Po wielu testach doszedłem do wniosku że wartości 4128 dla TREF jest najlepszym kompromisem miedzy wydajnością a stabilnością. Do tego porównałem jeszcze jeden tyming dla ramu mianowicie :

 

DQS Skew Control:

 

Decrese Skew = Stabilność = 2421MB/s

Incerese Skew = Wydajność = 2425MB/s

 

No i udało mi się podciągnąć jeszcze trochę mój „wiekowy” ram :

 

SuperPI 16MB 9x300 180 270,1MHz 2,2,2,5-1T

 

Wynik jak poprzedni bez optymalizacji systemu i na szybko tylko priorytet dla SuperPI zmieniony. Takie właśnie ustawienie zostawiam sobie na co dzień…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gf6600gt i zastanawialem sie czy podlaczyc dodatkowego molexa do plyty...?

czy moze w przypadku 6600gt nie ma takiej potrzeby...? zauwazylem ze po podlaceniu temperatura chipsetu skoczyla w gore o okolo 2-4st C... i na dodatek plyta popiskuje czasami (nie mowie o glosniczku systemowym:P tylko o jakich elementach plyty...)? czy ktos tez to zauwazyl? czy tylko u mnie sie to dzieje...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam ten sam problem. mam 6600gt leadtek i A64 winchester 3000+, zamierzam podkrecac zestaw. ta plyta ma az trzy wejscia zasilajace trzeba podpiac wszystko ? jak najlepiej ?

 

aha ktory bios najlepszy bedzie pod 2x256 kingston ??

Edytowane przez teges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez podlacze wszystkie 3 co mi szkodzi, a zawsze moze byc stabilniej.

kurcze dajcie linka do biosu pod te kingstony bo jesem w tej kwestii zielony, link bylby bardzo pomocny. plis

 

tych biosow jest tyle ktory sciagnac ??

Edytowane przez teges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston to tyle nam mówi co i nic :mur: . Na jakich kościach to masz?

Weź no poczytaj trochę forum, bo tu nie ma miejsca na gotowce - tym bardziej, ze co komp to inaczej tzreba go konfigurować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam ten sam problem. mam 6600gt leadtek i A64 winchester 3000+, zamierzam podkrecac zestaw. ta plyta ma az trzy wejscia zasilajace trzeba podpiac wszystko ? jak najlepiej ?

 

aha ktory bios najlepszy bedzie pod 2x256 kingston ??

1396060[/snapback]

 

Tak w ogóle to są aż 4 złącza zasilania: ATX, 12V, molex, FDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to poczytac faq na 1 stronie , pisze tamw lasnie czy podlaczac dodatkowe wtyczki do mobo , ja mam podpiete ...

1396062[/snapback]

nie martw sie czytalem faq a nawet caly temat kilka razy... a moje pytanie nie tylko dotyczylo problemu podpiecia tak/nie, tylko podskoczenia temp na chipsecie i piszczenia mbo....:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fdd sie podpina pod mobo ??

a  to sa zwykle 400 w dualu. ale nie kingstony tylko twinmosy. sorka moj blad przedtem mialem kingstony.

1396202[/snapback]

no możesz podpiąć, niektórym poprawiło to trochę napięcia, zalecane jest podpięcie złącz fdd i hdd do płyty, gdy korzystasz z SLI

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się podciągnąć jeszcze trochę mój  „wiekowy” ram :

 

1394957[/snapback]

Będziesz pociskał memki everyday na 270 2-2-2-5? O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teges:

 

Człowieku nam nie potrzebny tak producent ramu jak producent samych kości by coś ci polecić a ty podałeś TwinMOS 400 wiesz ile rocznych modeli jest do tego każdy model może być na innych kościach !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„na granicy stabilności ??”

 

Jak pytasz czy ram stabilny to powiem że jak skałą ;) GoldMemory mówi ze jest OK. a ja mu raczej wierze ;] Że winda biega i tych różnych duperelach do testowania stabilności już nawet nie wspominam ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo memtest to kiszka , czysciutko w nim ale spi sie wywala gdzies po drodze...

 

 

Czy ktos zakladal juz zalmana NB32j ??? kombinuje zeby go przypilowac tu i tam zeby tylko grafke wcisnac , macie jakies obiekcje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł

zrobilem maly programik - mozna powiedziec "memory helper v2"  z nowymi dzielnikami pamieci, jak ktos moze to wrzucic na stronke niech da znac na priva

pozdro

1397344[/snapback]

Jak to z nowymi? W pierwszej wersji były wszystkie, wystarczyło kliknąć w "DFI"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...