Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, dwa pytańska:

1)mam to dfi nf4 ut ultra-d i grafe gigabyte 6600 z pasywnym chłodzeniem - i przy wyświetlaniu zmiany na obrazie - np przesunięcie strony www, wyświetlenie jakiegoś menue, podczas grania również - coś mi w kompie syczy - komp jest podłączony na pająka, grafa nie przykręcona - i jak nasłuciach!ę kiedy to siędzieje i z kąd to syczenie/skwierczenie/odgłosy dobiegają to wydaje mi się ze to grafa - miał ktoś z Was tak na tej płycie???

1504508[/snapback]

Mam to samo na takim samym zestawie. Grafa była wymieniana z tego powodu, ale jednak nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w k.u.r.w.ę! no to widać problem może byćbardziej złożony... już pracujemy nad tym z użytkownikiem Jediknight i on również ma zestaw dfi nf4 ultra-d i to turboforce 6600 od gigabyte tak samo jak ty Cro i ja...

mówisz że wymieniałeś grafkę i nie pomogło, cholera... gdzie kupowałeś ze spytam?

mam na pcb napisane rev1.0 a wy?

ciekawe czego to wina... jakby ktośmiał możliwość spróbować z innym 6600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w k.u.r.w.ę! no to widać problem może byćbardziej złożony... już pracujemy nad tym z użytkownikiem Jediknight i on również ma zestaw dfi nf4 ultra-d i to turboforce 6600 od gigabyte tak samo jak ty Cro i ja...

mówisz że wymieniałeś grafkę i nie pomogło, cholera... gdzie kupowałeś ze spytam?

mam na pcb napisane rev1.0 a wy?

ciekawe czego to wina... jakby ktośmiał możliwość spróbować z innym 6600?

1505116[/snapback]

Testowałem jeszcze na DFI Sneera82 i było to samo, sam sie chłopak dziwił. Grafę kupowałem w pcp. Może w biosie trzeba się coś pobawić ze Spread Spectrum? Ale jakoś nigdy mi się nie chciało do tego zabrać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to groobo... ej sorry, w taniej karcie jak 6200 imo nie ma prawa byćtakiej sytuacji a co dopiero w takiej drogiej jak 6800 itp....

jak narazie szukam i łapie się każdego rozwiązania żeby to piszczenie/syczenie zlikwidować...

przesuwanie okna to chyba minimalne obciązanie gpu... a piszczy...

historai równolegle idzie w temacie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...9entry1505189

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programik SmartGuardian od DFI pokazuje takie oto nampięcia:

 

CPU.............1,37V

LDT Bus.......1,16V

ATX +5,0V...5,02V

DRAM..........2,64V

 

ATX +12V.....11,77V

NB +1,5V-----1,5V

ATX +3,3V....3,28V

VBAT +3,0V..3,08V

 

Czy może jakiś tu fachowiec oceniź te napięcia ndo mojej płyty DFI i czy jest wszystko OKI, bo ja się na tym zbytnio nei znam. A jak coś nie tak to proszę o wskazanie i wskazówkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info dla osób z kartami NV, sam mam ATI i podczas bicia 32k w 2k1 to nie piszczała a już prawie „śpiewała” na co dzień w 3D tez sobie „popiskuje” z czasem się przyzwyczaiłem i już nie zwracam na to uwagi.

 

@zayonnc:

 

880 było z kradzionych SLI-DR za około 500zł na allegro, a powinna być 850 bo z nią nie ma żadnych problemów, 880 w ogóle nie działa na DFI czyli nie ma dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zayonnc:

 

880 było z kradzionych SLI-DR za około 500zł na allegro, a powinna być 850 bo z nią nie ma żadnych problemów, 880 w ogóle nie działa na DFI czyli nie ma dźwięku.

1505311[/snapback]

 

Dzięki wielkie, właśnie o to mi chodziło, tylko nie wiedziałem skąd tam się wziął ALC 880, teraz już wiem.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem dziwną rzecz, wgrałem do mojej mobo najnowszy bios 618, wszystko poszło spoko, no i zresetowałem kompa po update. komp się włącza, w biosie wszystko ok, leci dalej do poziomu wyboru systemu operacyjnego i który kolwiek bym nie włączył to i tak od razu miałem reset... dziwna sprawa. Wgrałem bios 510 i wszystko działa, wiecie może co jest z tą 618 że się komp resetował na identycznych ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja zasiała w mojej głowie wątpliwości - sprawa dotyczy dodatkowego złącza zasilania typu fdd - ma ono takie gniazdko na płycie ze jak włoże je odpowiednio to tam gdzie wg instrukcji powinno być 5v jest 12v a tam gdzie wg instrukcji powinien iść kabelek żólty z 12v idzie czerwony z 5v...... - podejrzewam ze w instrukcji jest błąd? bałem siępodłaczać kompa z tą wtyczką więc narzie mam nie podłączoną... - jak ją macie podłączoną? mi się wydaje ze powinna byćona podłączona tak ze żółty kabelek powinien byćbliżej tyłu budy, a czerwony bliżej przodu budy... (tak obrazowo myślę ze można to sobie wyobrazić...)

help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Przeczytałem cały topic i sam zacząłem bawić sie w podkręcanie.Jako ,że wojsko u mnie słabe jak poniżej mam prośbę o wykonanie testów.

 

@ Mardok

Podchodzisz do tematu bardzo analitycznie-proszę jeżeli można o wykonanie testu Super PI 16M 9 x 330 1/1 pamieci 2T-najlepsze czasy- 330MHz(lub9/10 jak nie pójdą)bądz trochę niżej z porównaniem mem 1/1-2T a mem 5/6 1T.

 

U mnie:

9 x 271 1/1 mem 271MHz-2,5-3-3-8-2T super PI 16M 14'44

9 x 271 5/6 mem 222MHz-2,5-3-3-8-1T super PI 16M 14'56

 

Jeżeli pamieci poszłyby tak wysoko(328-330) na 2T to może będzie lepiej czego Ci serdecznie życzę.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

 

P.S. Planuję wymienić sprzet na platformę z płytą główna DFI-Lanparty Nf4 i powyższe testy pomogłyby w podjęciu decyzji o zakupie.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Przeczytałem cały topic i sam zacząłem bawić sie w podkręcanie.Jako ,że wojsko u mnie słabe jak poniżej mam prośbę o wykonanie testów.

 

@ Mardok

Podchodzisz do tematu bardzo analitycznie-proszę jeżeli można o wykonanie testu Super PI 16M 9 x 330 1/1 pamieci 2T-najlepsze czasy- 330MHz(lub9/10 jak nie pójdą)bądz trochę niżej z porównaniem mem 1/1-2T a  mem 5/6 1T.

 

U mnie:

9 x 271 1/1 mem 271MHz-2,5-3-3-8-2T super PI 16M 1506594[/snapback]

LoL kości mardoka są tylko kościami mardoka i nie pójdą na 330 :lol: Generalnie widziałem może 2-3 zestawy, które tak szły i to na xsie i to TCCD :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos spotkl sie z przykladami krecenia konfiguracji 4x 512MB TCCD na DFI? Jakos szukam i nie spotkalem sie z nadzyczajnymi wynikami. Najdalej dojechalem do 280MHz - testy pamieci chodza gitowo, ale pod o/s jest szybki zgon. Ma ktos sciagi do timingow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ricci:

 

BH-5 i 330MHz to raczej nie wykonalne, zresztą samo 302MHz tylko dla screena to i tak rekord świata o ile się nie mylę więc test PI16 na pewno odpada, tak samo z div180 bo to 297MHz a na tyle to mi tylko Sandra chodzi ;) Jedyne co mogę zrobić przy takim ustawieniu 9x330 to div166 czyli 270MHz na mem. Co do 2T to na moich kościach w ogóle go nie odtykam bo przyrost MHz żaden a spadek wydajności ogromny.

 

PI16M 9x300 div166

 

@binek:

 

Jak w 3D to osamotniony nie jesteś, już od jakiegoś czasu ludzie pisali że im ATI piszczy potem się okazało że nowe karty od NV mają to samo i tak naprawdę nikt nie wie po co i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz ja mam niezle cyrki z plyta??Procka mam ustawionego na 10x287, pamieci mam OCZ na tccd ustawione na div180 i wszystko jest ok.A jak dam procka na 9x319 to komp chodzi jak nalezy tylko z div100 na pamieciach, a jak juz daje wyzszy dzielnik dla pamieci od div133 to sie zaczynaja cyrki :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26:

 

Powiem tak, moim zdaniem pies pogrzebany jest w alpha i tam radzę szukać rozwiązania, szczególnie zwróć uwagę na „Max Async Letancy” oraz „Read Preamble Time” u mnie bez kombinowania z tymi tymingami cuda się działy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, moim zdaniem pies pogrzebany jest w alpha i tam radzę szukać rozwiązania, szczególnie zwróć uwagę na „Max Async Letancy” oraz „Read Preamble Time” u mnie bez kombinowania z tymi tymingami cuda się działy…

1507018[/snapback]

Kurde jaka ciekawa rzecz Max Async Letancy dalem na 8, a Read Preamble Time na 5,5 i chodzi na 9x317 div166, a na 10x287 div188 Max na 7, a Read na 5.Bardzo ciekawa sprawa.Dzieki Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jaka ciekawa rzecz Max Async Letancy dalem na 8, a Read Preamble Time na 5,5 i chodzi na 9x317 div166, a na 10x287 div188 Max na 7, a Read na 5.Bardzo ciekawa sprawa.Dzieki Mardok

1507062[/snapback]

Hej!

A mozesz mi tak btw podac ile masz markow w 3dm2k1 na div100 (!) .Bede dzwieczny! Potrzebne mi to porownania z moim sprzetem, ktory jest podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jedna rzecz. sprawdzajac nowe modowane biosy natrafilem na sprzeczne info dotyczace wersji:

 

na www.techpowerup.com oznaczenia sa nastepujace:

(* -3 for both kinds of rams (310 ram table), -1 for TCCD etc. (326 ram table), -2 for BH5/CH5 etc. (316 ram table))

 

natomiast na www.lejabeach.com sa takie:

-1 uses 3.26 ram table general purpose (most ram)

-2 uses 3.16 ram table UTT/BH

-3 uses 3.10 ram table TCCD

 

pamieci mam TCCD wiec chce wybrac najlepszy bios... i badz tu madry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k1 jest bardzo ale to bardzo wrażliwy na mem, u mnie samo „zaostrzenie” alpha bez zmiany MHz czegokolwiek i bez zmiany podstawowych tymingów czyli 2-2-2-5 1T dało grubo ponad 1k pk !

1507253[/snapback]

hmm, to moze dlatego mam tak malo? Musze sie pozbyc tych hynixow... Sa gdzies dostepne Twoje usawienia alph przed i po zaostrzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czsc mam sprawe... denerwuje mnie strasznie chlodzenie nb wiec sobie zamowilem niebieskiego radka zalmana wiem ze sie nie miesci i trzeba sie pozbyc paru finow zeby grafe wlozyc ale czy t mocno oslabia wydajnosc ? bo jak narazie przy nomrlanym chlodzeniu mam (o zgrozo !) 44*C a przy stresie nawet do 51*C (w cieply dzien) czy to normalne czy tylko ja mam takie tempy ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...