Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy za pomocą tej drugiej karty sieciowej (połączenie 1394) mozna podlączyć drugiego kompa z sieciówką ?? to polączenie ma predkość 400kb/s. mam kabel scrossowany i nie wiem jakie parametry wprowadzić w polaczenie 1394 i połączenie na drugim kompie żeby miec sieć wie ktoś może?

1651231[/snapback]

Wiesz co to jest za połączenie 1394? To jest kontroler firewire, tylko on jest tak opisywany w systemie, w dwóch miejscach: w miejscu gdzie masz kart sieciowe i potem w kontrolerach.Podobnie jest z kartą Dial-up. To nie jest karta sieciowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "mały" problem. Miałem włożone geile ultra 2x512 mb 500 z ustawieniami 2,5 3 3 6 i taktowaniem 533mhz, zmieniłem na twinmosy 2x1024 cl 3 i po włożeni komp nie wstaje. Resetowałem bios, nawet wyjąłem baterie i [gluteus maximus]. Komp startuje i staje na 3 święcących diodach. Nie mam już tych geili, a sprawdzałem również na kingstonie 512 cl 2,5 i to samo. Może ktoś mi odpowie czy to wina pamięci czy zbieg okoliczności i płyta się uwaliła (albo proc). :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop to jak skonfigurować to Marvell gigalan bo nie mam tego w polączeniach sieciowych tylko mam polaczenie 1394 i to drugie nviada nFirce. rozumiem że to wejscie niżej to jest Marvell gigalan ? czy 1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop to jak skonfigurować to  Marvell gigalan bo nie mam tego w polączeniach sieciowych tylko mam polaczenie 1394 i to drugie nviada nFirce. rozumiem że to wejscie niżej to jest  Marvell gigalan ? czy 1394

1651365[/snapback]

Z tego co pamietam to u mnie w systemie normalnie widac druga kartę "gigabit Ethernet", czy masz w biosie włączona tą karte , wtedy w otoczeniu sieciowym dla karty Gigabit ethernet masz protokół TCP/Ip i konfigurujesz bramę i podajesz adres IP (chyba ze masz DHCP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieciop to jak skonfigurować to  Marvell gigalan bo nie mam tego w polączeniach sieciowych tylko mam polaczenie 1394 i to drugie nviada nFirce. rozumiem że to wejscie niżej to jest  Marvell gigalan ? czy 1394

1651365[/snapback]

1394 to FIREWIRE ... który moze dzilac jako połaczenie sieciowe .. do Marvela musisz doinstalowac stery z plytyki gdyz nie ma ich w pakiecie do nForce

 

wlacza sie obie sieciowki w tej zakladce gdzie sie kreci ... na samym dole

Marvle lan jest i MAC lan ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna przypadek DFi , ktora popracowala godzine i zaliczyla zgon ? :mellow:

 

Najpierw pojawily sie problemy z wyjsciem ponad HTT 260 , przetestowalem 3 biosy i ani jeden nie dal wiecej niz 1 MHz , procek najwyzej co postowal to 4x300 na 1.55v :blink: No i po ktorejs tam probie postawienia plyty na w miare sensownych zegarach poprostu odmowila posluszenstwa... Pieknie sobie postuje , wypisuje CMOS...OK i na tym sie jej zywot konczy :lol:

 

Kurcze nie wiem czy mialem takiego pecha... Juz sam nie wiem co teraz kupic ,czy jeszcze raz dac szanse DFi czy przerzucic sie na MSI :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zna przypadek DFi , ktora popracowala godzine i zaliczyla zgon ?  :mellow:

 

Najpierw pojawily sie problemy z wyjsciem ponad HTT 260 , przetestowalem 3 biosy i ani jeden nie dal wiecej niz 1 MHz , procek najwyzej co postowal to 4x300 na 1.55v  :blink: No i po ktorejs tam probie postawienia plyty na w miare sensownych zegarach poprostu odmowila posluszenstwa... Pieknie sobie postuje , wypisuje CMOS...OK i na tym sie jej zywot konczy :lol:

 

Kurcze nie wiem czy mialem takiego pecha... Juz sam nie wiem co teraz kupic  ,czy jeszcze raz dac szanse DFi czy przerzucic sie na MSI  :?

1651536[/snapback]

Jak źle ustawilem parametry dla pamieci:

MAX ASYNC LATENCY

READ PREABLE TIME to tez tak mialem

mysle że to nie jest kwestia zgonu plyty tylko źle masz te parametry ustawione, jak dobrze ustawilem to teraz mi idzie nawet HTT powyzej 400MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej by nie miał (opisanej w tym temacie) to każda ma te same sieciówki.

1651506[/snapback]

eh - a powiedzcie mi - czym sie rozni infinity od infinity ultra (poza nf4 - nf4u)

na kartonie mam napisane infinity, a w poscie nf4 ultra

z kolei jak zmienialem to wyjace gowno na chipsecie na zalmana bylo napisane tylko nf4 (chyba - tak na 80%) i tu pytanie - czy mozna to jakos sprawdzic jaki w koncu mam chipset?!?!

 

no i co z tym biosem - czy do infinity mozna wgrac bios od lanparty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niet , cpu chodzi u kumpla tak jak mial chodzic (przy okazji oberwalo sie selekcjonujacemu , bo myslalem na poczatku , ze to wina proca)

 

max async ustawilem na 10ns

preamble na 7ns

Ale tylko na testy przy div100...

 

Potem juz nawet na defaulcie nie wstawala , nawet z procem 4x200 :? Natomiast nie wiem czemu , ale np memtesta normalnie robi do teraz . Tylko do windy za kija nie chce wejsc... :/

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh - a powiedzcie mi - czym sie rozni infinity od infinity ultra (poza nf4 - nf4u)

na kartonie mam napisane infinity, a w poscie nf4 ultra

z kolei  jak zmienialem to wyjace gowno na chipsecie na zalmana bylo napisane tylko nf4 (chyba - tak na 80%) i tu pytanie - czy mozna to jakos sprawdzic jaki w koncu mam chipset?!?!

 

no i co z tym biosem - czy do infinity mozna wgrac bios od lanparty??

1651557[/snapback]

No więc:

 

infinity = nf4 i sata

infinity ultra = nf4 ultra i sata2

 

Koniec różnic.

 

Jak twoja mobo wygląda tak:

http://www.dfi.com.tw/Upload/Product_Pictu...20INFINITY1.jpg

 

To bios nie będzie pasował i do tego to nie temat o twoje mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , jeszcze sie tak zastanawiam , bo caly czas przezywam zgon tej plyty...

 

Podczas przerzucania biosow winflashem , przechodzil update do momentu weryfikacji... Wtedy pojawialo sie Veriffy Error ! Normalnie po restarcie wszystko dzialalo , ale wedlug ntune bios dalej byl taki sam... W koncu zaczalem robic update przez ntune i normalnie wszystko przeszlo... hmm.. moze tu tkwi problem , moze cos sie z biosem stalo ?

 

Ale w sumie to i tak ta plyta byla troche dziwna , zeby 260HTT bylo dla niej maksimum , to troche nie halo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...i to sprawdzone. Dysk przepięty na drugie złącze, przechodzi memtest, super pi, benchmarki. Chodził nawet 5 godzin bez zwiechy!

I jak już się wydawało że jest ok to podczas próby włączenia filmu w divx - zonk!

BLUESCREEN i reset! #!@*!

Dodam że teraz już cały czas jest na default żeby wyeliminować dodatkowe niestabilności.

 

Podsumowując: najszybciej wykłada się podczas próby włączenia dema w 3D Marku i podczas próby włączenia filmu.

 

No to może ten SoundBlaster? Co wy na to?

1648176[/snapback]

Wywalaj wszystko z PCi!!!!

Ja dzisiaj właśnie wywaliłem swojego Sound BLASTERA LIVE 5.1, i jest wszytsko ok. żadnych restartów i blue-screenów.

Zainstaluj dzwiękówkę dołączoną do mobo!!!

 

Daj znać czy już nie masz blue screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płytę DFI NF4 Ultra-D, i zastanawiam się nad wymianą wiatraka na chipsecie na coś innego (cichszeg i bardziej wydajnego) - niebieski zalman chyba odpada, bo mam GF7800, który sięga prawie do końca płyty, wiec musiałbym zamontować coś co się zmieści pod kartą, albo przenieść kartę do dolnego slotu, ale nie mam wersji SLI i nie wiem czy nie stracę na wydajności, alb czegoś nie skopię - w FAQ było coś o zworkach, ale ja nawet nie miałem tych szczypiec z płytą, a w manualu nic nie było na ten temat, więc nie wiem, czy w tym modelu mogę to zmienić. No i jeszcze jedno pytanko - czy zmieniając radiator nie tracę gwarancji?

Może i głupio pytam, ale nie chcę czegoś zepsuć, Wolę zapytać Was i oszczędzić sobie w ten sposób przykrych niespodzianek.

Pozdrawiam i z góry dzięki

Edytowane przez hellmut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy mialem takiego pecha... Juz sam nie wiem co teraz kupic  ,czy jeszcze raz dac szanse DFi czy przerzucic sie na MSI  :?

1651536[/snapback]

niewierny :)

DFI NF4 jest jak demokracja ... wqrwiajace na maxa ale nic lepszego nie wymyslono :) ... trza czekac na to co pokaze chipset ATI

 

Witam mam płytę DFI NF4 Ultra-D, i zastanawiam się nad wymianą wiatraka na chipsecie na coś innego (cichszeg i bardziej wydajnego) - niebieski zelman chyba odpada, bo mam GF7800, który sięga prawie do końca płyty, wiec musiałbym zamontować coś co się zmieści pod kartą, albo przenieść kartę do dolnego slotu, ale nie mam wersji SLI i nie wiem czy nie stracę na wydajności, alb czegoś nie skopię - w FAQ było coś o zworkach, ale ja nawet nie miałem tych szczypiec z płytą, a w manualu nic nie było na ten temat, więc nie wiem, czy w tym modelu mogę to zmienić. No i jeszcze jedno pytanko - czy zmieniając radiator nie tracę gwarancji?

Może i głupio pytam, ale nie chcę czegoś zepsuć, Wolę zapytać Was i oszczędzić sobie w ten sposób przykrych niespodzianek.

Pozdrawiam i z góry dzięki

1651664[/snapback]

nie trzeba miec sli zeby grafa dzialala na dolnym slocie .. nie ma roznicy w wydajnosci (moze 1-2% w marku 05 :o ) .. a mozna zmienic spokojnie chlodzenie NB. czy stracisz gwarancje zalezy od Ciebie .. jak zrobisz to ladnie i prawidlowo to nic nie bedize widac nawet .. w razie czego zalozysz spowrotem orginalny cooler i bedziesz mial spokój Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewierny :)

DFI NF4  jest jak demokracja ... wqrwiajace na maxa ale nic lepszego nie wymyslono :)

Z mojej perspektywy to nietrafione porównanie. Ale nie chcę kłótni i off-topików w stylu amd vs. intel. EOT

Heat, zapraszam na priva

... trza czekac na to co pokaze chipset ATI

1651671[/snapback]

Piewszy test (pod koniec watku): http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=142132&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy to nietrafione porównanie. Ale nie chcę kłótni i off-topików w stylu amd vs. intel. EOT

Heat, zapraszam na priva

co ty wogole ciagle goscisz w tym topicu i sie czepiasz skoro nie masz i nie chcesz miec tej mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki z odpowiedź

A jeśli już zdecydowałbym się na wymianę tego wiatraka, to czy jedynym sensownym rozwiązaniem jest ten niebieski zalman, czy jest jeszcze coś godnego uwagi (wodne chłodzenie odpada)

Edytowane przez hellmut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki z odpowiedź

A jeśli już zdecydowałbym się na wymianę tego wiatraka, to czy jedynym sensownym rozwiązaniem jest ten niebieski zelman, czy jest jeszcze coś godnego uwagi (wodne chłodzenie odpada)

1651752[/snapback]

ja bebe pchal czarnego coolermastera .. (taki jak zm32) bo kolor jest git i nie jest az taki wystajacy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbys podac jakiś link do opisu, sklepu, czy cos takiego?

1651790[/snapback]

oj chlopie ..

wyslil sie troche .. starczy wejsc na strone CM-a i poszukac chlodzenia chipsetu

http://www.coolermaster.com/index.php?LT=e...hipset%20Cooler

 

http://hardtech.pl/index.php/mode/produkt/...er_PAC-01_Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no i postawilem dfi na nogi :mellow:

 

Ale [gluteus maximus] dalej max htt 260MHz :mur: Juz kurde nie mam pojecia o co chodzi , u kumpla na MSI moj proc spokojnie smiga na 9x300 przy 1.5v a u mnie nawet na 1.52v nie wchodzi :/ No nic wieczor przede mna , zobacze co wymysle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...