Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

witam, nie moge w pamieciach zjechac z 200 na 166. parametry jak w podpisie. nawet timingow nie zmniejszam. chcem na 166, bo slyszalem jak dalej proc mi nie idzie (max 9x245) to trzeba zejsc nizej z pamieciami. przy okazji tez powinno dac rade zmniejszyc timingi, a tu lipka. co robie zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe, że nic... poprostu Twoje ramy nie za dobrze się lubią z Dfi Lanparty Nf4.

Poczytaj trochę na forum www.geil.pl

1652388[/snapback]

czytalem i zeczywiscie sa problemy z mala podatnoscia na podkrecenie przy zmniejszeniu na 166 i 133 oraz, ze wtedy nie ida z fabryczna predkoscia 400.

ale ja chcem po prostu z 200 na 166 przy jednoczesnym zachowaniu 245 i nie zmniejszone timingi. w everesci dodatkowo pokazuje ze jest mozliwosc na 166 przy 2-3-3-5. a ja niemoge zmienic. czy nie jest to zagwarantowane przez producenta jezeli w everku sie ukazuje?

a moze to moj chieftec 360 nie ciagnie?

czytalem tez, ze moze to cmd rate z 1T na 2T zmienic, jak sie wiecej podkreca, ale nie moge znalezc w biosie? gdzie mozna to opcje znalezc w dfi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

command per clock enable/disable 

 

disable = 2t

enable = 1t

1652733[/snapback]

zmienilem na 2t i na 166 nie dalo rady zejsc a proc wyzej poszedl tylko o 5, czyli 9x250 ;( co nie jest opcja korzystniejsza bo zapis i odczyt ramow zmniejszyly sie.

zeby na 166 nie dalo rady ;( kurcze musi byc sposob...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli mowiac 166? div166 czy 166 Mhz na pamieciach?!? bo nie wiem.. z tego co czytalem topici o pamieciach itp to pamietam ze ktos mial juz Geilami problem ale to nie tutaj musisz pisac a w dziale Pamieci Ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

command per clock enable/disable 

 

disable = 2t

enable = 1t

1652733[/snapback]

Myślę,że powinno być odwrotnie

disable=1t

enable=2t

 

tak jest w A64 tweaker w DFI powinno być tak samo(u mnie w mobo jest po prostu1T,2T) :wink:

 

Edit 0:45

@qaras

Cytuję z manuala DFI LP UT nF4

"Command Per Clock(CPC)

This field is used to enable the DRAM commands and address that will be driven for 2 clock cycles and select the second phase of the 2 clock command and address".

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze div mialem na mysli bo mhz-ców na ramach mam 245 DDR z tego co sie orientuje czyli tzw. 290. myslalem, ze jest to problem w temacie plyty, gdyz wiaze sie to z przestawianiem opcji w biosie jej, ale jezeli bedzie to razic innych to przeniose sie do dzialu z pamieciami. moze 'Saimek' wskazesz mi gdzie byl juz podobny problem do mojego w tamtym dziale bo nie moglem znalezc, a szybciej szulalem.

co do wypowiedzi 'Ricci' - mylisz sie: enable to 1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

245 DDR czyli 290?!? napisz wyraznie na ile je pusciles... :>

 

edit:

 

widze ze 245 bo div200 i masz procka 9X245. Moje pamieci tez nie chodza na div180 (na div200 dobijaja do 310/620 DDR) wszystkie timingi kombinowane itp takze tez moze Ci sie takie trafily.. za to lataja 166/150 bez problemu. Jesli procek Ci sie juz nie kula za bardzo to sprobuj mnoznik procka 8 zwieksz HTT do jakiegos 300 czy ile tam wyjdzie i daj div166/150 i probuj. Nie zapomnij zmienic read preamble i max async latency przy zmianie dzielnikow bo to tez moze je skutecznie blokowac.

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że powinno być odwrotnie

disable=1t

enable=2t

 

tak jest w A64 tweaker w DFI powinno być tak samo(u mnie w mobo jest po prostu1T,2T) :wink:

to popatrz jeszcze raz dobrze .. w Tweakerze jest 2T: ENABLE/DISABLE

a CPC (command per clock - 1 komenda na cykl zegara): ENABLE .. czyli 1T .. jak wyłączysz to juz nie jedna komenda tylko 2 (2T) .. proste ..

opłaca sie czasem tylko jezyka pouczyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlacze nieco od tematu.

chipset u na moim lanparty grzeje sie nawet do ponad 55 stopni podczas pracy a podczas "spoczynku" ma srednio 47-48 stopni... ustawilem zeby wiatrak chodzil na maxa przy 48...

czy takie temperatury to normalne zjawisko ? troche mnie to martwi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chce dostać ochrzanu ale czy może mi ktoś tak w 2 zdaniach napisać jak wygląda problem DFI z Hynixami d43.

Podkręciłem procka 9x300 div ustawiłem na 166 czyli wyszło ze 245mhz na pamięciach. Wszytkie testy memstaty itd. przelaża żadnego błędu, a jak tylko odpale coś 3D to mi się monitor wyłącza. ( karta X800GT niekręcona)

Zwiększam napięcie na procku i na pamięciach i to nic nie daje.

Procek mam selektor 2700@1.45V no, a na pamięciach 2,9V (2x512 mb kostki).

Tamingi 3 3 3 8 1T. Nawet zmiana tamingów nie pomaga.

Bo jak DFI się gryzie z hunixami to kupił bym PDP na TCCD. Bo to chyba najtańszy wariant 750zł za 2x512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to popatrz jeszcze raz dobrze .. w Tweakerze jest 2T: ENABLE/DISABLE

a CPC (command per clock - 1 komenda na cykl zegara): ENABLE .. czyli 1T .. jak wyłączysz to juz nie jedna komenda tylko 2 (2T) .. proste ..

opłaca sie czasem tylko jezyka pouczyc :P

1652967[/snapback]

Racja Chaos posiłkowałem się Tweakerem szukając analogii z DFI(której nie mam i stąd ten lapsus) :wink:

A że język trzeba szkolić to masz rację,staram się to robić,(za czasów kiedy pobierałem edukację uczono nas innych języków niestety)

Jeszcze raz sry za to zamieszanie wtrąciłem się do wątku zupełnie niepotrzebnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowiadający ze pokazywanie temp PWMIC to mała żółta „kropka” u góry nad radiatorami od zasilania CPU po lewej stronie najwyżej położonego radiatora dlatego też osoby chłodzące radiator od ramu wraz z okolicami mają znacznie niższa temp PWMIC bo zazwyczaj wiatrak „zahacza” to ten czujnik i obniżając pokazywaną temp PWMIC dmuchając na owy układ. W skrócie jak nic się nie „haczy” nie przejmować się tym…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowiadający ze pokazywanie temp PWMIC to mała żółta „kropka” u góry nad radiatorami od zasilania CPU po lewej stronie najwyżej położonego radiatora dlatego też osoby chłodzące radiator od ramu wraz z okolicami mają znacznie niższa temp PWMIC bo zazwyczaj wiatrak „zahacza” to ten czujnik i obniżając pokazywaną temp PWMIC dmuchając na owy układ. W skrócie jak nic się nie „haczy” nie przejmować się tym…

1653044[/snapback]

Wlasnie u mnie wieje wentyl w to miejsce i mam w miare przewiew w budzie dlatego zastanawiam sie co jest. Moze temperatura otoczenia bo ciagle jest cholernie cieplo w NY ok 30 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz AC a to calkiem inna sprawa... jakbym dal pasywnie Zalmana na NB to by sie gotowalo pewnie... u Ciebie wentyl z CPU wieje tez troche po okolicy....

 

Edit:

Pozatym rozmowa byla o temp obok ukladu zasilania a nie NB :>

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie moge w pamieciach zjechac z 200 na 166. parametry jak w podpisie. nawet timingow nie zmniejszam. chcem na 166, bo slyszalem jak dalej proc mi nie idzie (max 9x245) to trzeba zejsc nizej z pamieciami. przy okazji tez powinno dac rade zmniejszyc timingi, a tu lipka. co robie zle?

1652351[/snapback]

 

Napisze ci co robisz zle....kupno tych ramek bylo zlym pomyslem!!

Popatrz na moj podpis...mam te same kostki.

Gowno z nich wycisniesz w innych dzielnikach niz div 200.

Tak jak napisales dla div 200 lataja na 490 mhz dla htt 245 i to jest max 2,5 3 6 3....choc jak dla 1:1 to bardzo wysoki wynik jak dla kosci 3200.

Tylko dzielnik div 166 idzie na 400mhz i ani mhz wiecej ale on ci sie nie przyda gdzyz div 200 jak sam widzisz lata wysoko.

Na innych dzielnikach nie dojedziesz nawet do 390 mhz i mozesz sobie wachlowac ustawieniami jak chcesz.

 

Ale jest dobra wiadomosc:

- powinienes osiagnac 2600 mhz na procku dla div 133 - 2 3 5 2 ( wydajnosc o 400 punktow wieksza w 3dmarku2k3 niz dla 2200 div 200 ale nizsze transfery pamieci)

- oraz 2500 dla div 143 - 2 3 5 3 (wyniki beda takie same jak dla 2600 i div 133 ale przy wyzszych transferach pamieci)

 

- co do ustawien to dla tych kosci dawaj na auto inaczej nawet tego minimum co ci napisalem nie osiagniesz

- teoria Max Async Letancy oraz Read Preamble nie sprawdza sie na tych kosciach

(pierwsze ustawienioe daj na 7.0 drugie na auto) przy innym ustawieniu na moim sprzecie jest zle.....nie zmieniam tych ustawien i dla tych ustawien co napisalem wyzej dla div 200, div 166, div 143, div 133 mam stabilnie a przy innych ..[gluteus maximus]

- kosci potrzebuja 2,85 realnego napiecia zeby dobrze pracowac

- wszystkie ustawienia robia dla 1T

 

spedzilem 2 tygodnie meczac ten ram i wiecej z niego nie umiem wycisnac

 

pozdro

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. procek lata na 2,7 przy 1,525, prawie wszystko fajnie bo nie moge za nic pamieci do tego dostosowac , dzielnik 100 :o <<< dopiero mi sie winda ładuje, nawet jak obnize timingi to to samo, pamieci to 2x1gb patroty 2,5,3,2 czytalem na zagranicznych forach ze mozna je puscic na 250mhz nawet a mi chodza na 150, jak dam wiekszy dzielnik to nie wstaje winda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. pamieci 1 Gb na 250? cos marnie to widze ale sprobuj na poczatek dobrac dzielnik zeby bylo 200 Mhz. Jak juz dobierzesz to ustaw dobrze max async latency i read preamble nie zostawiaj ich czasem na auto. Sprobuj 10/6 jak nie to 10/7 10/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tu mam problem jak ustawie jakis wiekszy dzielnik niz 100 to wogóle mi nie wstaje winda, a teraz jakaś dziwna rzecz do tego bo jak 9x300 to mi dyski przestał widzieć(w biosie widzi lae dalej prosi o dysk )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Tak jak napisales dla div 200 lataja na 490 mhz dla htt 245 i to jest max 2,5 3 6 3....choc jak dla 1:1 to bardzo wysoki wynik jak dla kosci 3200.

[...]Na innych dzielnikach nie dojedziesz nawet do 390 mhz i mozesz sobie wachlowac ustawieniami jak chcesz.[...]

1655459[/snapback]

hmm... Geil Value nie dochodzi do 400Mhz na innych dzielnikach niż div200 i 166 ?? :blink: Jesli tak to moim zdaniem taki fakt wystarcza do reklamowania tych kości. W innym wypadku nie rozumiem po co ktoś wymyślił taki sposób taktowania pamięci dzielnikami na których nie działają poprawnie markowe ramy.. Moim zdaniem to jakieś nieporozumienie.. Sprawdzaliście inne biosy, sloty etc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra już śmiga 1,8@2,7 :) dałem dzielnik pamięci na 150 i działa stabilnie (pamięć 225 mhz) przy 166 (245mhz) działa ale niestabilnie (na razie nie mieszałem w timingach może pomoże to :) ale i tak jak na kości 2*1024 jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... Geil Value nie dochodzi do 400Mhz na innych dzielnikach niż div200 i 166 ??  :blink:  Jesli tak to moim zdaniem taki fakt wystarcza do reklamowania tych kości. W innym wypadku nie rozumiem po co ktoś wymyślił taki sposób taktowania pamięci dzielnikami na których nie działają poprawnie markowe ramy.. Moim zdaniem to jakieś nieporozumienie.. Sprawdzaliście inne biosy, sloty etc..

1655963[/snapback]

Tak na div 200 i 166 jest OK...sprawdzalem rozne biosy i ustawienia pamieci na innych nie osiagaja. Na dzielniku 100 wcale nie pracuja. Na div 133 wyciskam 2.6 i 2.7 lecz 2.7 jest niestabilne z winy pamieci. Jak czytalem na Forum inni co maja te ramki maja podobnie z tym, ze niektorzy nie osiagaja 490 przy 1:1.

 

Zastanawiam sie nad kupnem pamieci....moze 2x 1G ale tak czy inaczej boje sie, ze trafie znowu na takie co na roznych dzielnikach nie osiagna nawet 400 mhz.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...