Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

zostaw tak jak ci bios ustawil

1682323[/snapback]

no to dobra wiesc w sumie. a kiedy sie stosuje ustawienie Large?

 

mam watpliwosci bo na poprzednim dysku (160gb) tez mi jakas plyta ustawila CHS i byl heavy metal - wszystko do wywalenia i przeformatowania od nowa.

 

 

ale jesli wszyscy tu tak maja.. :D

Edytowane przez christie_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobra wiesc w sumie. a kiedy sie stosuje ustawienie Large?

 

mam watpliwosci bo na poprzednim dysku (160gb) tez mi jakas plyta ustawila CHS i byl heavy metal - wszystko do wywalenia i przeformatowania od nowa.

ale jesli wszyscy tu tak maja..  :D

1682354[/snapback]

CHS to Cylinder , Głowica(Head), Sektor , kazdy dysk ma Cylindry , Głowice i sektory i bios to zczytuje. biosy maja ograniczenia do 502Mb, 8Gb , 32Gb, 128Gb , zalezy od sposobu adresacji i opcje LBA lub Large służa do obejscia tych ograniczeń, bo bios musi dokonac translacji cylindrów głowic i sektorów fizycznych na wartosci logiczne.Te wartosci ktore ci podalem to od czasów zamierzchlych.

Możesz spróbowac LBA ale ja bym nie zmienial ustawienia biosu.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde,się zastanawiam czy w obudowie wielkości MIDITOWER nie będzie mi na tej płytce kolidowal Pentargram 120qvc+ z zasiłką,bo tak jakos malo miejsca zdaje się będe posiadal,patrzać na wnętrze swojej obudowy przy obecnym sprzecie dam linka,oto i ona

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=2096

Mam nadzieje ze nie będzie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chase1 - no mi się dość spieszy z tymi pamięciami, moze le[piej podpowiedz mi dlaczego wybrałeś geile a nie astaki?

słyszałem pogłoski jakoby astaki się lubiały z dfi... ale to tylko pogłoski, need facts - tyle ludzi ma te płytę i mocne pamięci do niej, a nikt nie doradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrka za lamerskie pytanie ale niestety nie mam czasu na przejzenie calego watku o DFI a chcialem sie dowiedziec czy ta plyta DFI Lanparty UT NF4 Ultra-D posiada moze przycisk do resetowania biosu czy trzeba albo przestawiac zworki lub wyciagac bateryjke jesli przy zabawie z biosem cos nie wyjdzie ? Jak bym mogl prosic o szybkie info to bylbym wdzieczny i sorrka bo moze bylo gdzies o tym napisane ale niestety nie mam czasu aby przeczytac caly watek :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu wyczerpujaca odpowiedz nie powiem :D tyle to ja sam wiem ze jak ja kupie to bede wiedziec ale niestety jeszcze posiadam MSI i chodzi mi po glowie przesiadka na DFI a na stronie producenta znalazlem takie cos "CMOS reloaded" domyslam sie ze moze to byc wlasnie ten przycisk ale z angielskim u nie slabo i stad chcialem sie upewnic w 100% czy jest czy go nie ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kicha ---> poczytaj sobie wiecej na temat plyty

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=52

http://sirius.pl/art.php?id=200&typ=test&aid=168

Dołączona grafika

Dwa zintegrowane z płytą przelączniki jeden służy do włączania/wyłączania komputera a drugi zastępuje nam reset:

Clear CMOS robisz przy pomocy zworki

 

A Funkcja BIOS Reloaded to funkcja biosu ---> mowiac w skrocie zapisywanie 4 ulubionych ustawien .... np. defaulf, lekkie oc, srednie oc i hardcore oc

http://www.dfi.com.tw/Product/xx_cmos_relo...sp?PAGE_TYPE=US

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Oct 4 2005, 13:30-->

CYTAT(Czaruś :) @ Oct 4 2005, 13:30)
Jaki radek proponujecie na nb?

Niebieski Zalman chyba nie wejdzie :/

 

btw. jest ktoś chętny do pomocy przy kręceniu via GG z tą płytką bo mam bardzo wiele pytań :D

1682558[/snapback]

Co Ty taki leniwy, przewiń kilka stron i wszystko znajdziesz. Kilka stron wcześniej ten temat znowu był poruszany, są zdjęcia i alternatywy. Szukaj!

 

Patrz na str. 165 - masz tam linki foty i opisy - więcej nie powiem... :mur:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jesli zadaje pytanie ktore moze jest gdzies na forum ale czy  DFI LanParty UT nF4-D tak samo dobra jest do podkrecania procesorow co DFI LanParty UT nF4 Ultra-D??

Bo juz mialem lykac ta pierwsza (wiem ze jest na nforce a ta druga nforce ultra)

1684574[/snapback]

z czego wiem to tak :)

ale lepiej dopłacić te 30-50zł do Ultra-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze ci co robisz zle....kupno tych ramek bylo zlym pomyslem!!

Popatrz na moj podpis...mam te same kostki.

Gowno z nich wycisniesz w innych dzielnikach niz div 200.

Tak jak napisales dla div 200 lataja na 490 mhz dla htt 245 i to jest max 2,5 3 6 3....choc jak dla 1:1 to bardzo wysoki wynik jak dla kosci 3200.

Tylko dzielnik div 166 idzie na 400mhz i ani mhz wiecej  ale on ci sie nie przyda gdzyz div 200 jak sam widzisz lata wysoko.

Na innych dzielnikach nie dojedziesz nawet do 390 mhz i mozesz sobie wachlowac ustawieniami jak chcesz.

 

Ale jest dobra wiadomosc:

- powinienes osiagnac 2600 mhz na procku dla div 133 -  2 3 5 2 ( wydajnosc o 400 punktow wieksza w 3dmarku2k3 niz dla 2200 div 200 ale nizsze transfery pamieci)

- oraz 2500 dla div 143 - 2 3 5 3 (wyniki beda takie same jak dla 2600 i div 133 ale przy wyzszych transferach pamieci)

 

- co do ustawien to dla tych kosci dawaj na auto inaczej nawet tego minimum co ci napisalem nie osiagniesz

- teoria  Max Async Letancy oraz Read Preamble  nie sprawdza sie na tych kosciach

(pierwsze ustawienioe daj na 7.0 drugie na auto) przy innym ustawieniu  na moim sprzecie jest zle.....nie zmieniam tych ustawien i dla tych ustawien co napisalem wyzej dla div 200, div 166, div 143, div 133  mam stabilnie a przy innych ..[gluteus maximus]

- kosci potrzebuja 2,85 realnego napiecia zeby dobrze pracowac

- wszystkie ustawienia robia dla 1T

 

spedzilem 2 tygodnie meczac ten ram i wiecej z niego nie umiem wycisnac

 

pozdro

1655459[/snapback]

Nie miałem zbytni czasu by odpisac, ale dzis poprubowalem i oto rezultaty z wyzej wymienionych wskazowek:

jedyna opcja ktora mi poszla to taki mix z tych podpowiedzi :), czyli:

procek 2500, div 133, timingi 2,5 3 6 3, ale z uwzglednieniem ,ze zmieniona mam szyne ram +3,3v@+5V ustawiona na 3.3v. Wynik lepszy tylko o 100. No własnie, co daje zwiekszenie napiecia na ram? myslalem, ze wieksze mozliwosci podkrecenia, ale chyba nie. Po przestawieniu tej szyny i z ustawieniami jak w podpisie spadlo mi w 3d03 o ok. 200, oraz czas dostepu do pamięci ;(

Jeszcze jedno co zauwazylem po zmianie tej szyny (chyba po niej) w everescie na szynie 3,3 moglem zauwazyc ramy, ze sa pc3900, a teraz na +5v jest standart 3200. Chyba, ze cos nie zauwazylem ,ale malo prawdopodobne. Why?

pozdrawiam, i chyba juz koncze z nimi walke, moze lepiej je sprzedac poki co gwara i lepsze kupic :-/\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zamontowaniem Zalmana CNPS7000A na nF4-D.

Jest tam dołączona blacha z naklejonym kawałkiem grubego papieru,

którą się mocuje pod płytą, ale opiera się ona o jakieś elementy które

tam są.

Chciałem wykożystać tą orginalną podkładke plastikową z płyty, ale nakrętki są

zbyt głęboko osadzone i orginalne śróbki z zalmana nie sięgają.

Czy ma ktoś sposób na zamontowanie tego zalmana?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierz sie do sklepu i kup troszke dluzsze ;) wtedy wszystko bedzie pasowac

u mnie jedne byly za krotkie kolejne za dlugie wiec zalozylem dwie takie blaszki w ksztalcie litery H i nakretki jako dystanse i pasuje :)

Edytowane przez narkoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zamontowaniem Zalmana CNPS7000A na nF4-D.

Jest tam dołączona blacha z naklejonym kawałkiem grubego papieru,

którą się mocuje pod płytą, ale opiera się ona o jakieś elementy które

tam są.

Chciałem wykożystać tą orginalną podkładke plastikową z płyty, ale nakrętki są

zbyt głęboko osadzone i orginalne śróbki z zalmana nie sięgają.

Czy ma ktoś sposób na zamontowanie tego zalmana?

 

Pozdrawiam.

1686949[/snapback]

u mnie montaż zalmana 7000A-Cu przebiegł dobrze :) , ale miałem taki sam problem jak ty :(. więc troszkę pomyślałem (było trudno ;) ) i użyłem szlifierki oraz wiertarki hehe

po pół godziny dłubania wszystko pasowało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Oct 7 2005, 10:57-->

CYTAT(Czaruś :) @ Oct 7 2005, 10:57)
Na której wersji biosu najlepiej się kręci ta płytka ? ;]

1687383[/snapback]

to zalezy jakiego masz procka a nie biosu, nawet na najlepszym biosie nic nie wykręcisz jeżeli masz procka do ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam zamiar kupić DFI LanParty nF4 SLI-DR i nie wiem jak u niej jest z pamięciami. Komputer bedzie służył do grania(BF2, CS:S itp.), więc trzeba go zaopatrzeć w duza ilość ramu.

 

I teraz mam roblem. Brać 2x512 firmowego ramu(Geil, Adata) czy 4x512 np. GoodRamów. Z tego co wiem, do gier przyda się wiecej ramu, ale czy płyta będzie stabilnie pracować z osadzonymi 4 bankami pamięci nie markowej?

 

Zajmuje się też grafiką(rastr i wektor, PS7 & Corel) i tutaj także lepszym rozwiązaniem byłoby więcej ramu. Także, kieruję do was 2 pytania. Jakie rozwiązanie będzie lepsze? Czy płyta z 4x512DDR(np. GoodRam, lub inny z tego segmentu) będzie pracować stabilnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AndyN!

 

Po przeczytaniu tamtego topicu wiem, że nie mam co liczyć przy ustawieniu 4x512 na T1(w sumie, to nawet o nim nie marzyłem :)).

 

Myśle, że przy DFI LanParty SLI-DR, 4x512(GoodRamy, ew. Kingstony) pojadą na T2 i 166(pewnie max pojdą na coś ~190).

 

I teraz pozostaje mi pytanie co do stabilności niepodkręcanych pamięci 4x512 i tego mobo. Będą się gryźć?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...