Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlasnie dostalem taka plyte ale nie mam jeszcze proca i grafy wiec nie mam jak sprawdzic karty muzycznej czy ta wbudowana jest dobra ???? moze ktos ma jakis link do testow opisow etc

 

POZDRAWIAM ED

PLISS HELP ME :P:D

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

niewiedziałem gdzie umiescic tego posta, ale zaryzykowałem tutaj :wink:

tak sobie przeglądam płytki na s 939  i  nie widze na żadnej AGP :(

czy jakaś płyta (najlepiej DFI)  ma złacze AGP ?

1689336[/snapback]

Jest na NF3 ale to temat o mobo na NF4, o płycie która cię interesuje masz cały osobny temat:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=133077

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zamontowaniem Zalmana CNPS7000A na nF4-D.

Jest tam dołączona blacha z naklejonym kawałkiem grubego papieru,

którą się mocuje pod płytą, ale opiera się ona o jakieś elementy które

tam są.

Chciałem wykożystać tą orginalną podkładke plastikową z płyty, ale nakrętki są

zbyt głęboko osadzone i orginalne śróbki z zalmana nie sięgają.

Czy ma ktoś sposób na zamontowanie tego zalmana?

 

Pozdrawiam.

1686949[/snapback]

A FAQ na 1 stronie czytałeś? :mur: Wyjaśniłem wszystko co i jak zrobić by NIC nie trzeba było przerabiać, by zamontowac Zalmana. Wystarczy ruszyć głową.....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos w koncu powie jak z karta dzwiekowa jest an tej plycie bo mam adigy 2 i nie wiem czy zostawiac ja czy nie ????

i mzoe jakis test recke tej plyto moze ktos robil nawet moze byc po angielsku aby byla

sory ze pytam o bzdety ale nei chce mi sie czytac tylu stron jak 3/4 to off topic i smieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymalnie się Wam dziwie że macie jeszcze ochote odpowiadać napytania które powtarzają się  123456789 razy :-/

Karmicie Leni i tyle  :-|  :-P

Dokąt będą sprzedawać DFI dotąd będą te same pytania ..

1690223[/snapback]

Nie zupełnie bo jak ją już przestana sprzedawać to dopiero zacznie się powtarzanie pytań…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię, że powtarzają się pytania, bo może gdyby nie stek bzdur które są w tym temacie (może nie bzdur ale off topów) to by się one nie powtarzały...

Niestety ale temat ma 130 stron a wartościowych postów jest może na 30 stron, resztę to można by na śmietnik wyrzucić.

Pozdr

P.S. Ale taka już jest wada tych najlepszych podzespołów, to samo było w NF7 czy 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stron jest 170 ....

 

Dzwiekowka jest! Dziala ! Ma podlaczony zestaw 5.1 poprzez SPDIF - dziala rewelka. Filmy slychac rewelacyjnie. W grach EAX sie ponoc przydaje, a tutaj nie wiem jakie ALC850 ma parametry. W BIA:EIB dalem na EAX+HARDWARE 3D i dziwek troszke ciol, ale nie wiem czy to wina dzwiekowki...

 

Recki nie bylo, przynajmniej ja nic o niej nie wiem.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to pytanie sie bardzo czesto niepowtarzalo, ale musze je zadac: Chodzi mi o "przerobienie" zasilacza na 24pin'y. Jezeli mam zamiar "pociagnac" tylko linie 12v, 5v i gnd a 3,3v nie chce to czy moge po prostu nie podlanczac tam nic, czy raczej nalezalo byc cos zmostkowac czy cos w tym rodzaju?

Z gory wielkie dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze przejsciowki 24/20 a 20/24 jakos nie zauwazylem :mur:

1691859[/snapback]

czy tak trudno jest pomyśleć i poszukać? gdzie można kupić takie rzeczy? hint: w sklepie komputerowym. Pierwszy z brzegu: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18092

 

Jak zwykle, łatwiej pójść na łatwiznę i wrzucić posta na forum niż chwilę poszukać :mur: i śmietnik rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN-->chcialem przeprosic, nie pomyslalem, jeszcze raz sorki za to.

Jezeli moge to chcialbym zapytac jeszcze raz, daje w koncu cos pociagniecie z molexa lini 5V,12V i GND jako te osobne 4 piny czy lepiej dac sobie spokoj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz nic nie rozumiem, w faq'u pisze ze jednak daje. Gdzie moge dostac taka przelotke z 20/24 pin?

1691558[/snapback]

Przelotka nic nie daje(mam na mysli przejsciówke 20->24 które mozna kupic na allegro), mialem sam taką, zrób sobie mod opisany przez chaos'a , tylko musisz miec zasilacz z bardzo mocna linia +12v Anteki, enermaxy maja mocne linie +12v i tam mozna zrobic , w innych przypadkach nie ma sensu bo DFI wymaga linii +12v 18A. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie kupilem ta plytke dfi ultra-D ale na poczatku nie bylo tak rozowo. Na poczatku podlaczylem zasilanie mam szefa 420 (20pinowe) i [gluteus maximus]. Dopiero kumpel powiedzial mi ze jeszcze trzeba podpiac takie mniejsze oddzielnie 4piny chyba no i wystartowal. A pozniej jazda z pamieciami, w dualu wogole nie chcialy chodzic. Dopiero po updacie biosu zaczelo normalnie pracowac (2x512 kingstony 400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu totalny greenie (w domyśle JA) kupi sobie DFI LanParty NF4-D na której obsadzi Athlona 64 3200+ Venice chłodzonego Arctic Cooling Freezer 64, wszystko będzie zasilane NeoTECiem Maximus 440W... I teraz bardzo irytujące pytania :/ :

 

1. W FAQ znalazłem odpowiedź na pytanie czy jest możliwe uaktywnienei SLI w DFI LanParty NF4-D, pytanie tylko czym połączyć te przejścia i jak to zrobić żeby nie zawalić sprawy?

 

2. Co będzie mi jeszcze potrzebne (poza połączeniem przejść na chipsecie) aby dwie kart grzecznie działały w trybie SLI? Mostek SLI? Coś jeszcze?

 

3. Wiem, że głupotą jest obsadzanie tego mobo low-endowymi kościami pamięci... ale chwilowo braki w funduszach zmuszają mnie do pójścia na kompromis - czy lepiej kupić 2x512MB/400 GEIL z CL2,5 VALUE DC czy jedną kość TwinMOS 1GB z CL2,5? Niestety nie znam dokładnych danych tych kości...

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi na irytujące pytania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W FAQ znalazłem odpowiedź na pytanie czy jest możliwe uaktywnienei SLI w DFI LanParty NF4-D, pytanie tylko czym połączyć te przejścia i jak to zrobić żeby nie zawalić sprawy?

 

Lakierem przewodzacym prad. Zazwyczaj sa na bazie miedzi. Dobrze jakby zmywal sie acetonem - wtedy zacierasz slady zbrodni:>

 

2. Co będzie mi jeszcze potrzebne (poza połączeniem przejść na chipsecie) aby dwie kart grzecznie działały w trybie SLI? Mostek SLI? Coś jeszcze?

 

Mostek SLI i karty tego samego producenta (podobno w nowych forcewareach juz nie musza zgadazc sie producenci, ale tylko chipsety)

 

3. Wiem, że głupotą jest obsadzanie tego mobo low-endowymi kościami pamięci... ale chwilowo braki w funduszach zmuszają mnie do pójścia na kompromis - czy lepiej kupić 2x512MB/400 GEIL z CL2,5 VALUE DC czy jedną kość TwinMOS 1GB z CL2,5? Niestety nie znam dokładnych danych tych kości...

 

Lepiej 2X512 GEILA bo Ci beda w DUALu chodzic i pewnie uda Ci sie wyzej podkrecic.

 

1692952[/snapback]

Pamietaj takze zeby sflashowac BIOS na jakis normalny - polecam 704-2BT

 

Powodzenia:)

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zmieniłem moje 'prototypowe' chłodzenie na oryginalnego coolerka, ale tylko dlatego że klej pod wpływam temp. zaczął stopniowo popuszczać :( (będę musiał pokombinować nad zapinką) Ale nie o to chodzi; nie wiem czy ktoś zwracał uwagę na sprężynki dociskające radiator, wg. mnie są za słabe. Gdy wyłączyłem wyentyl i palcem docisnąłem go do płyty, temp. spadła momentalnie o 2-3 stopnie. Muszę poszukać jakichś mocniejszych spręzynek, bo może ten stock nie jest taki zły jak go ludzie malują ;) no i po polerce zapupiście się świeci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu totalny greenie (w domyśle JA) kupi sobie DFI LanParty NF4-D na której obsadzi Athlona 64 3200+ Venice chłodzonego Arctic Cooling Freezer 64, wszystko będzie zasilane NeoTECiem Maximus 440W... I teraz bardzo irytujące pytania :/ :

...

1692952[/snapback]

Nie bierz twinmosa 1gb - to troche bez sensu bo nic sensownego nie zrobisz raczej z ta pamiecia - podejrzewam, ze bardzo slabo sie kreci - chociaz nie czytalem nic na temat tej akurat 1gb pamieci, ale regula jest taka, ze wszystkie 1gb slabo sie kreca.

kup lepiej te geile value (nieb. rad.) - jakby ci sie chcialo to moglbys nawet dorwac jakies na winbond utt, bo troche tych kosci bylo w tych pamieciach - moze jeszcze sie ostaly na jakims magazynie?? kto wie...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz twinmosa 1gb - to troche bez sensu bo nic sensownego nie zrobisz raczej z ta pamiecia - podejrzewam, ze bardzo slabo sie kreci - chociaz nie czytalem nic na temat tej akurat 1gb pamieci, ale regula jest taka, ze wszystkie 1gb slabo sie kreca.

kup lepiej te geile value (nieb. rad.) - jakby ci sie chcialo to moglbys nawet dorwac jakies na winbond utt, bo troche tych kosci bylo w tych pamieciach - moze jeszcze sie ostaly na jakims magazynie?? kto wie...

 

pozdro

1694297[/snapback]

Geile value z DFI i A64 to nie jest najlepszy pomysł, na dzielnikach innych niż 1:1 wogóle się tu nie kręcą. Lepiej chyba dorzucić trochę kaski i kupić coś porządnego. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...