Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

1. ceny normalne

2. obie plyty maja ten sam bios wiec i mozliwosci oc takie same

3. nf4 od ultra rozni sie min tym, ze ultra ma sata2 i sata1, a nf4 ma tylko sata1

1717327[/snapback]

ad 3. --> rozni sie tylko zablokowaniem sata2 w nf4. jest opisany mod umozliwiajacy wlaczenie sli-d oraz sata2

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Bulsky - mod jest banalny i zajmuje dosłownie chwilę, można go zrobić ołówkiem lub lakierem przewodzącym. Albo zlutować jak ktoś bardzo chce :D Sam go zrobię jak tylko procek przyjdzie i uruchomię sprzęt :)

1717958[/snapback]

em

ale to jest mod na infinity tez?

myslalem, ze tylko na LP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chcial bym wiedziec - kumpel ma pdp na tccd i sie wlasnie zastanawia

 

@Jackass_Ass - a wiesz czy oba trzeba polaczyc na sata2 i w kotrych z 4 wejsc na sata bedzie to dzialalo??

1718366[/snapback]

Jeśli chcesz mieć pełne NF4 Ultra łączysz obydwa mostki sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=21972

z tego wynika, ze nf4 i nf4 ultra maja rozne biosy

jak planujesz to rozwiazac?

najpierw malowac mostki, czy najpierw zmieniac bios... a moze olac bios i zobaczyc co bedzie :P

 

czy ktos juz z tego korzystal?

 

ps. jak odroznic czy dysk aktualnie chodzi na sata1 czy sata2 ??

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1719385[/snapback]

No ta różnica biosów jest zadziwiająca, bo płyty różnią się tylko tym drobnym szczegółem: nf4 Infinity: SATA speed up to 1.5Gb/s, nf4 Infinity Ultra: SATA speed up to 3Gb/s. Poza tym nie ma między nimi różnic, więc jeśli byłaby potrzeba wgrania biosu z Infinity Ultra to myśle, ze te biosy są wymienne i dałoby się to zrobić. Ja nie planuje nic wgrywać narazie - tylko mod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg dfi bios od ultry jeset niby troszke wiekszy...

a jak to jest z tym sprawdzaniem jak sydk pracuje - sata1 czy sata2

przeszukalem narazie tylko everesta i t m nic nie znalazlem

 

a tak na marginesie - nf4 / ultra / sli wg techpowerup wyglada tak

http://www.techpowerup.com/articles/120/images/nf4.jpg

a nf4 na infinity wyglada tak -

http://img373.imageshack.us/img373/7281/pict00034yu.jpg

 

jak widac brakuje jednego "pina" do zamalowania.

 

brak tez pinow do sli - choc w tym przypadku to akurat zrozumiale

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ze brak ..

one są pod tym czarnym ;]

tak sie nV wycfanila i przeszkadza w modowaniu ;]

zauwaz ze te czarne kropki sa dokladnie tam gdzie powinny byc piny ktore trza laczyc do moda ;)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie brakuje :D Musisz potraktować tą czarną "kupę" :) np. szpilką i bez problemu dobierzesz się do mostków. Po zdrapaniu tego czegoś nie bedzie róznicy miedzy foto1 a foto2. Co do sprawdzenia czy jest sata1 czy sata2 to nie bedzie konieczne - jesli zmodujesz i podczas POSTu wyswietli się "NF4 Ultra" to masz sata2 na bank. A jakim programem to sprawdzić to własnie myślę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić płytę DFI LanParty UT NF4 Ultra-D, ale dzisiaj spotkałem sie z dziwną opinią w sklepie gdzie zawsze kupuje sprzęt, że niechętnie sprowadzą mi ta płytę bo padają jak muchy :blink:, co wy o tym sądzicie ?, czy rzeczywiście wyszła jakaś trefna partia tych płyt ?

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić płytę DFI LanParty UT NF4 Ultra-D, ale dzisiaj spotkałem sie z dziwną opinią w sklepie gdzie zawsze kupuje sprzęt, że niechętnie sprowadzą mi ta płytę bo padają jak muchy :blink:, co wy o tym sądzicie ?, czy rzeczywiście wyszła jakaś trefna partia partia tych płyt ?

1720235[/snapback]

Niewiem czemu ci tak powiedzieli dfi to jedna z lepszych moze nawet najlepsza plyta a z padaniem raczej malo tego maja na serwisach w porownaniu do gigabyte lub innych dziadow.mialem ga-k8nxp-sli ale mnie tak wkur..... ze ja zamienilem na dfi po odpowiednim przestudiowaniu tych 170 postow i twierdze ze ta mobo jest ok a nawet bardzo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić płytę DFI LanParty UT NF4 Ultra-D, ale dzisiaj spotkałem sie z dziwną opinią w sklepie gdzie zawsze kupuje sprzęt, że niechętnie sprowadzą mi ta płytę bo padają jak muchy :blink:, co wy o tym sądzicie ?, czy rzeczywiście wyszła jakaś trefna partia tych płyt ?

1720235[/snapback]

Jak kupowałem Abita to też mi mówili, że padają jak muchy (kupowałem jakieś 1.5 roku temu ). Wszyscy wiemy po co się takie płyty kupuje B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości sprawdziłem jak sie mają napięcia bios/real. Jeśli ustawiłem w biosie 1,5V to było 1,5V itd. Pomiedzy stresem a idle była minimalna różnica, rzędu 0,01V czyli b.dobrze. Jednym słowem (choć nie od dziś to wiadomo) odczyty programowe można sobie.... Na procu zawsze będziecie mieli dakładnie takie napięcie, jakie sobie ustawicie w biosie B)

Najlepsza mobo jaką miałem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zakupiłem DFI LanParty Ultra-D, do tego Athlon X2 itd. i zasilacz 400 W ale 20 pinowy <_< :-| :mur: a tam jest na 24. i problem: podłączyłem wszystko (tzn. 4 kabelki zasilania, jedną kość pamięci i kartę graficzną, ale nie dzieje się kompletnie nic :huh: zupełnei nic, a nic. Tak więc czy to przez taki kabelek nie działa, czy może coś innego może nawalać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zakupiłem DFI LanParty Ultra-D, do tego Athlon X2 itd. i zasilacz 400 W ale 20 pinowy  <_<  :-|  :mur: a tam jest na 24. i problem: podłączyłem wszystko (tzn. 4 kabelki zasilania, jedną kość pamięci i kartę graficzną, ale nie dzieje się kompletnie nic  :huh: zupełnei nic, a nic. Tak więc czy to przez taki kabelek nie działa, czy może coś innego może nawalać?

1721080[/snapback]

 

Pierwsz sprawa to jaki to zasilacz? Bo 400W to może być tylko na etykiecie, druga sprawa to podaj konf kompa bo może jak jest jakaś potęrzna grafa to nawet firmowe 400W może nie dawać rady.

Inna sprawa ale to strzelam: czy oriętujesz się jaką masz wersję BIOSa? Bo może jest stara i nie ma obsługi X2....

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd Athlon x2 3800+

GeForce 6600Gt

Ram 2x 512 Kingstone (podłączyłem jedna w ostatnim - pomaraańczowym slocie

Zasilacz z obudową <_< (obudowa - mode com, zasilacz - feel 400atx)

 

hmm, tylko mi chodzi, że gdy włoże ram, grafike, procek z wiarakiem do niego, podłącze kabelki od zasilania i wcisne ten przycisk na dole to nic się nei dzieje. Komp wogóle się nei włącza, nic nawet nie próbuje się włączyć :mur: Nie wiem, może to i zasilacz, ale jakby był za słaby, to by chociaż coś spróbował, a ja mam tak, że nic nawet się nei zaczyna. Może to jednak płyta główna, bo nei widze innej opcji.

Edytowane przez gt8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd Athlon x2 3800+

GeForce 6600Gt

Ram 2x 512 Kingstone (podłączyłem jedna w ostatnim - pomaraańczowym slocie

Zasilacz z obudową  <_< (obudowa - mode com, zasilacz - feel 400atx)

 

hmm, tylko mi chodzi, że gdy włoże ram, grafike, procek z wiarakiem do niego, podłącze kabelki od zasilania i wcisne ten przycisk na dole to nic się nei dzieje. Komp wogóle się nei włącza, nic nawet nie próbuje się włączyć  :mur: Nie wiem, może to i zasilacz, ale jakby był za słaby, to by chociaż coś spróbował, a ja mam tak, że nic nawet się nei zaczyna. Może to jednak płyta główna, bo nei widze innej opcji.

1721158[/snapback]

włożyles wszystkie wtyczki do plyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dfi NFII LP padala jak mucha z uwagi na daremne kosci biosu, badz tez sam bios...wiem bo mialem. Nowa platforma NF3 i NF4 jest nie do zdarcia !! Mimo to zdarzaja sie odosobnione przypadki ze plyta "sama pada". Mozna zobaczyc to w topiku z Matizem.sc i Devilem z Katowic :)

 

Jeszli chodzi o wspolprace X2 z DFI t prawdopodobnie powinna bootnac sie ale wykryc tylko jedno jadro...nie testowalem osobiscie...

Sprawdz jeszcze raz dobrze wszsykie wtyki. MUSISZ miec 20/24 pin wlozony oraz P4 4 pin. Reszta nie jest obowiazkowa jesli nie uzywasz sli i mega pradozoernych wiatrakow.

 

@Martini

Jeszcze nie bylo takiego coolera coby na DFI LP NF4 nie wszedl... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i się sprawa wyjaśniła - jeden ikłąd się spalił :mur: ciekawe tylko czy już taki był, bo chyba samemu go tak łatwo się nei da, zwłąszcza, że od razu tak było :sad:

14 dni roboczych :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i się sprawa wyjaśniła - jeden ikłąd się spalił  :mur: ciekawe tylko czy już taki był, bo chyba samemu go tak łatwo się nei da, zwłąszcza, że od razu tak było  :sad:

14 dni roboczych  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:

1721926[/snapback]

tylko pisz wyraźniej bo nie wiem co to jest ikłąd , domyslam sie ze układ, ale jaki uklad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, sorry, faktycznie, miało być napisane "układ". hmm, jaki? ja się nie znam, ale na tym zdjęciu: http://us.dfi.com.tw/Upload/Product_Pictur...F4%20SLI-D1.jpg w lewym górnym rogu, poziomo, są trzy układy i spalił się ten środkowy.

Edytowane przez gt8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...