Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wyciaglem grafe i po wlozeniu jej spowrotem plyta nie odpala probowalem nawet wlozyc jakiegos s3trio i to samo.Wie ktos co sie moglo satac albo jak temu zaradzic?probowalem wszystkiego chyba i plyta nie wstaje po zalaczeniu swieca sie 3 diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male OT:

ktore stery do SATA nalezy instalowac (z dyskietki) podczas instalacji WinXP sp1 i sp2? Aha nie korzystam z RAIDa takze chodzi mi tylko o SATA....A moze sp2 nie potrzebuje zadnych?

pozdr

1722365[/snapback]

skoro nie uzywasz raid-a to nie musisz nic z dyskietki instalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odważyłem się na modernizację kompa (kosztem innej sprawy) i wybrałem płytę: DFI LanParty UT NF4-D - mam nadzieję iż dobry model i wszystko jest ok? :)

 

Potrzebowałem płytę na Piecyk pod Venice i GF 6600GT .

Edytowane przez dax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mozecie mi powiedziec czy DFI LP UT NF4-D Ultra bedzie sie klocila z pamieciami Hynix D43 takimi jak tutaj ? :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69316981

wydaje mi sie ze slyszalem o takich problemach ale musze sie upewnic.

I jeszcze jedno : czy na tej plycie beda dobrze chodzic Geile Ultra ?

Pozdrawiam

Edytowane przez LukashP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam DFI ultra, venice 295x9 na 1,525v, divider pamięci na 150, jak zmniejsze na 140 albo 133 to mi komp nie wstaje - co to może być?

1723272[/snapback]

zmieniajac dzielnik musisz zmienic także Max async latency i Read preamble time:

odpowiednio gdy dzielnik w góre to wartosci w dół.

Mój Przyklad:

166 Max

async - 7

read preamble time 5

150

async - 8

read preamble time 5.5.

Musisz je dobrać empirycznie - patrz post Mardoka na poczatku o płytach DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem d43 i powiem tak - pamieci chodzily stabilnie, ale krecily sie slabiej niz na nf2...

co do "Geili Ultra" - chodzi ci o ultra-x ??

jak tak, to spoko

1723186[/snapback]

OK, d43 na razie odpadaja ;)

Nie chodzi mi o ultra-x tylko o ultra : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69522626

Mam nadzieje ze nie ma zadnych problemow ze wspolpraca tych pamieci z plyta.

Tak w ogole, to wiem ze to nie ten dzial :) ale co myslicie o tych pamieciach z linku ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał na FDI Ultra-D pamięci Twinmos Twister CL 433 Mhz ?

Pamięci wyglądają identycznie jak w TYM linku. Kostki wyglądają identycznie, ale z tego co sięorieentuje jest kilka rodzaji, niestety nie moge zdjąć radiatorków, bo sa bardzo mocno przyklejone jakąś gumą do kostek :angry: . Na nF2 pamięci te działały na FSB 230 przy 2-2-2-6 i 2.77V, ale już na nF3 chodzą jedynie na FSB 214 przy 2,5-3-3-7 i 2.9V :blink: . Dlatego zastanawia mnie jak będa się spisywały na płytce DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał na FDI Ultra-D pamięci Twinmos Twister CL 433 Mhz ?

Pamięci wyglądają identycznie jak w 1723345[/snapback]

skoro to 433 to powinny chodzic duzo wiecej niz 214MHz, moze cos jest źle ustawione, jakies timingi? Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na sam początek tego tematu, tam jest dokladny opis, na pierwszej stronie.

1723248[/snapback]

No tak, ale mam na myśli czy to jest jakaś znacząca różnica?

Bo różnią się tylko tym, że w Ultra jest o jeden więcej Gigalan (cokolwiek to jest) no i Ultra ma nForce 4 Ultra - ale obie da się przerobić na SLI.

 

Podejrzewam, że różnica nie jest znacząca - ale wolę zapytać Was, ekspertów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mam na myśli czy to jest jakaś znacząca różnica?

Bo różnią się tylko tym, że w Ultra jest o jeden więcej Gigalan (cokolwiek to jest) no i Ultra ma nForce 4 Ultra - ale obie da się przerobić na SLI.

 

Podejrzewam, że różnica nie jest znacząca - ale wolę zapytać Was, ekspertów

1723366[/snapback]

o jaka różnice ci chodzi :?:

bo jesli chodzi o overclockerskie opcje w biosie to nie ma różnicy, zreszta jest taki sam bios do wszystkich, a jesli chodzi o samo podkrecanie to tez nie, różnica jest tylko przy różnych rewizjach "mostka północnego"

nie wszystkie da sie przerobic na SLI- zależy to od rewizji "mostka polnocnego"

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff konbinuje z good ramemm i nic nie idzie oddzielnie kosci chodza bez bledow ale razem komp piszczy i nie wstaje nawet na command per clock disablet

mam 2 goodramy jeden 1 stronny 2-gi 2 stronny zasilka chief 360 hm tak mysle ze moze na procu mam za male zasilanie ale jak nawet ustawie w biosie 1.75 to i tak nic nie zmienia karte mam voodoo 3 i nic wiecej nie ma podpietego mzoe jakies sugestie ???

co mozna zmienic .... echh chyba sie pozbede tych pamieci ... tylko co jak kontroler jest i dual channel nie bedzie dzialal ... :< a jak brac pamieci to jakie ??

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...