Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lipa_ml

witam. mam pytanie . mam model nforce4-d ( nie ultra) a jka uruchamia sie komputer to pokazuje mi na pierwszej stronie bootowania pod dyskami nforce4 ultra. jak to rozumiec . wszystkim posiadaczą tej płyty w wersji nie ultra tak pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, możliwe, że było już poruszane, ale szybciej uzyskam odpowiedź niż przekopie się przez te 6 tys postów :)

 

czy wsystkie porty SATA mają blokadę :?:

 

zadaje to pytanie ponieważ mam podpięty dysk do SATA 1 i dzisiaj po zwiększeniu HTT do 305 wyskoczył komunkiat "Pleast Insert Boot Disk ..."

resety nic nei dawały a po wyłączeniu i włączeniu kompa, okazało sie, że dysk nie działa, znaczy talerze sie nie kręcą, dopiero wyłączenia zasilacza na pare sekund naprawiło to :shock:

 

wiem, że w poprzedniej płycie MSI musiałem podpiąć dysk pod SATA 3 lub 4 bo 1 i 2 nie miały blokady, ale w przypadku DFI nigdzie nie moge znaleść czy wszystkie sa zablokowane, czy tylko część :blink:

 

ps. mam najnowszy oficjalny bios, innych nie sprawdzam, bo ten mi pasuje B)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, możliwe, że było już poruszane, ale szybciej uzyskam odpowiedź niż przekopie się przez te 6 tys postów :)

 

czy wsystkie porty SATA mają blokadę :?:

 

zadaje to pytanie ponieważ mam podpięty dysk do SATA 1 i dzisiaj po zwiększeniu HTT do 305 wyskoczył komunkiat "Pleast Insert Boot Disk ..."

resety nic nei dawały a po wyłączeniu i włączeniu kompa, okazało sie, że dysk nie działa, znaczy talerze sie nie kręcą, dopiero wyłączenia zasilacza na pare sekund naprawiło to :shock:

 

wiem, że w poprzedniej płycie MSI musiałem podpiąć dysk pod SATA 3 lub 4 bo 1 i 2 nie miały blokady, ale w przypadku DFI nigdzie nie moge znaleść czy wszystkie sa zablokowane, czy tylko część :blink:

 

ps. mam najnowszy oficjalny bios, innych nie sprawdzam, bo ten mi pasuje B)

 

Też o to pytałem i nie dostałem odpowiedzi, więc podłączam się pod Twoje pytanie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludki z WC... odpowiecie? Wzrastaja możliwości po założeniu wody?

A tak na marginsie: Wydaje mi się to dziwne, że jak procka nie kręce, to ram mi idzie na 280, a jak kręce to na 264 max... Pomyślałem zasiłka...ale w moim przypadku chyba to nie to... jakieś propozycje? (Sprawdzałem różne dzielniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, możliwe, że było już poruszane, ale szybciej uzyskam odpowiedź niż przekopie się przez te 6 tys postów :)

 

czy wsystkie porty SATA mają blokadę :?:

 

zadaje to pytanie ponieważ mam podpięty dysk do SATA 1 i dzisiaj po zwiększeniu HTT do 305 wyskoczył komunkiat "Pleast Insert Boot Disk ..."

 

Ja mam też pod pierwszy podpięty htt=300 wię chyba jest blokada , do testów doszedłem do htt= 350 , i dysk cały czas widziało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nie mam sily na DFI a teraz coraz bardziej na ich tech support. nie wiedza jak sobie poradzic z problemem to zrzucaja wine na co sie tylko da:

I have looked up the specs of the Topower 520W P5 PSU and it appears to be one using a 20->24 pins adapter, and is therefore not recommended for use

on this board.

takze a-daty vitesty nie sa dobre:

Also I can not recommend the use of A-data memory modules.

no i na sam koniec:

Please try memory/PSU as

outlined earlier and ensure that only the "Optimized Defaults" are loaded in

the BIOS. Note if the system still hangs at reboot under thse conditions.

 

 

 

nie mam na nich sily. nie moga sobie zakodowac, ze opteron chodzi, a64 chodzi tylko sempron nie chodzi na tej konfiguracji. juz prawie moja cierpliwosc do dfi sie skonczyla. jakies alternatywy i porady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam płytę DFI NF4 Ultra-D, a na tej płycie A64300 był @2700, teraz jest @2600. Niestety mam problem. Po mimo tego, że w super Pi jest OK pojawia mi się czasem niebieski ekran z napisem, że wystąpił jakiś błąd i system zostanie zamknięty... całości nie zdążyłem przeczytać, bo się restartuje. Oprócz tego czasem się po prostu wyłącza. Myślałem, że to wyłączanie jest spowodowane przez kiepski zasilacz, więc kupiłem nowy teraz mam Tagana 530W i od wymiany już raz mi się komp wyłączył, no i ten niebieski ekran. Moje pamięci to TWINMOS SPEED PREMIUM 2X512 teraz 2-2-2-5 3,5V 150mhz.

Jeśli moglibyście mi pomóc, to byłbym bardzo wdzięczny - ja nawet nie wiem co może być walnięte, żeby to do serwisu

oddac, a niestety nie kupowałem wszystkiego w jednym sklepie.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam płytę DFI NF4 Ultra-D, a na tej płycie A64300 był @2700, teraz jest @2600. Niestety mam problem. Po mimo tego, że w super Pi jest OK pojawia mi się czasem niebieski ekran z napisem, że wystąpił jakiś błąd i system zostanie zamknięty... całości nie zdążyłem przeczytać, bo się restartuje. Oprócz tego czasem się po prostu wyłącza. Myślałem, że to wyłączanie jest spowodowane przez kiepski zasilacz, więc kupiłem nowy teraz mam Tagana 530W i od wymiany już raz mi się komp wyłączył, no i ten niebieski ekran. Moje pamięci to TWINMOS SPEED PREMIUM 2X512 teraz 2-2-2-5 3,5V 150mhz.

Jeśli moglibyście mi pomóc, to byłbym bardzo wdzięczny - ja nawet nie wiem co może być walnięte, żeby to do serwisu

oddac, a niestety nie kupowałem wszystkiego w jednym sklepie.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

może potestuj sp2004 - Pi nic praktycznie jesłi chodzi o stabilność nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam płytę DFI NF4 Ultra-D, a na tej płycie A64300 był @2700, teraz jest @2600. Niestety mam problem. Po mimo tego, że w super Pi jest OK pojawia mi się czasem niebieski ekran z napisem, że wystąpił jakiś błąd i system zostanie zamknięty... całości nie zdążyłem przeczytać, bo się restartuje. Oprócz tego czasem się po prostu wyłącza. Myślałem, że to wyłączanie jest spowodowane przez kiepski zasilacz, więc kupiłem nowy teraz mam Tagana 530W i od wymiany już raz mi się komp wyłączył, no i ten niebieski ekran. Moje pamięci to TWINMOS SPEED PREMIUM 2X512 teraz 2-2-2-5 3,5V 150mhz.

Jeśli moglibyście mi pomóc, to byłbym bardzo wdzięczny - ja nawet nie wiem co może być walnięte, żeby to do serwisu

oddac, a niestety nie kupowałem wszystkiego w jednym sklepie.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

potestuj tym:

http://testmem.nm.ru/snm.zip

najpierw testuje proca, a potem pamięci - zobzczymy gdzie sie wywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hellmut

oczywiscie masz chlodzenie gornego prawego rogu - radiatorek z zasilania 5V . Przy zasilaniu ramu 3.2V< to obowiazkowe. LAtwo wydedukowac ile ciepla musi sie wytworzyc skoro napiecie ma byc obnizone o 1.5 V....

 

 

@do wszystkich pytajacych o blokowanie HTT

Panowie, niejeden z nas uruchamial SATA na HTT powyzej 300. Ja sam uzywalem kompa z HTT360. NIE MA ZADNEJ BLOKADY HTT NA SATA. To byla przypadlosc external sata na NF3 !!!!!!!!! Ile razy trzeba to pisac. Nie ma tego w Faq ???

Sklanialbym sie do stweirdzenia, ze wasze procki maja problemy z wyzszymi HTT :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nie mam sily na DFI a teraz coraz bardziej na ich tech support. nie wiedza jak sobie poradzic z problemem to zrzucaja wine na co sie tylko da:

 

 

takze a-daty vitesty nie sa dobre:

 

"Also I can not recommend the use of A-data memory modules."

Buhahahahaha, to łosie jedne..... Z chęcią zaprosiłbym ich do chaty i pokazał jak Vitesty zapier..... na DFI :) Owszem, trzeba troszkę pokombinować z alphami, ale broń Boże nie mozna powiedziec , że są problemy. Takiego koleśia wywaliłbym na zbity pysk z roboty za sianie zamieszania i wprowadzanie w błąd kienta.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niejeden z nas uruchamial SATA na HTT powyzej 300. Ja sam uzywalem kompa z HTT360. NIE MA ZADNEJ BLOKADY HTT NA SATA. To byla przypadlosc external sata na NF3 !!!!!!!!! Ile razy trzeba to pisac. Nie ma tego w Faq ???

Sklanialbym sie do stweirdzenia, ze wasze procki maja problemy z wyzszymi HTT :P

tak GURU wszechwiedziący, to mi wytłumacz dlaczego u mnie procek smiga na 1.4V przy 300x9, ale już przy 305x9 mam problemy z dyskiem i z niczym innym :?: :blink: , czyżby oficjalny bios był skopany lub miał blokade o/c powyżej HTT 300 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj fotke 310 HTT x9 small FFTs ze SP2004. Ten programik malo korzysta z HDD. A jeak wolisz, to zrob mi S&M na LONG, razem z pamieciami...Jesli to wykarze ze dziala sprawnie, to bedzie wiadomo ze HDD.

Bo wogle skad wiesz ze to wina HDD ??

Ja bardzo czesto mam bledy na HDD w spakowanych dokumentach i nie sa to bledy spowodowane Bad setorami lub czyms innym, tylko np za malym napieciem na procku...

udowodnij ze proc smiga ci stabilnie na HTT wiekszym od 300(pamieci tez, lub obniz do nizszej czestotliwosci), a pozniej zaczniemy kombinowac z biosami, OK ?

U`re GURU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

Zapodaj fotke 310 HTT x9 small FFTs ze SP2004. Ten programik malo korzysta z HDD. A jeak wolisz, to zrob mi S&M na LONG, razem z pamieciami...Jesli to wykarze ze dziala sprawnie, to bedzie wiadomo ze HDD.

Bo wogle skad wiesz ze to wina HDD ??

Ja bardzo czesto mam bledy na HDD w spakowanych dokumentach i nie sa to bledy spowodowane Bad setorami lub czyms innym, tylko np za malym napieciem na procku...

udowodnij ze proc smiga ci stabilnie na HTT wiekszym od 300(pamieci tez, lub obniz do nizszej czestotliwosci), a pozniej zaczniemy kombinowac z biosami, OK ?

U`re GURU ;)

u mnie chodzi maksyamlnie z 350htt wiecej ani 5 mhz nie chce komp sie uruchamia ale nie idzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem programikiem S&M i test procka przeszedł bez problemu, ale niestety przy pamięciach wywalił mi jeden błąd: w ramce "address errors": single -1 i w ramce "Bus errors": single bits -1.

Dodam jeszcze, że pamięci są na kościach winbond BH-5 (1a4t)

Co byście mi w tej sytuacji poradzili?

Jak interpretować te błędy i co robić?

Podnosić napięcie, obniżać częstotliwość, zmieniać timingi, czy może po prostu coś z tymi pamięciami jest nie tak?

Z góry dzięki za wszystkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Zamierzam kupic dfl lp ultra-d i mam 2 kosci kingstona 2x256MB CL3 400MHz. Czy pamieci beda wogole chodzily na tej plycie? Domyslam sie, ze zbyt duzo z nich nie wycisne, tylko rozchodzi mi, czy wogole bedzie dzialalo stable...

 

prosze o odpowiedz, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna ciekawostka. nf4-d, 2*512 vitesty 566 i opteron 144. komp startuje tylko z jedna koscia. ten zestaw na asusie a8n-e chodzil bez problemow. jutro bede mial tego kompa przed soba i bede walczl. mobo jest z tej samej dostawy co moje a nawet ma nr. seryjny wiekszy tylko o 1 od mojego. czyzby nowe DFI byly jakies padaki??

 

Hanu powiedz jak to poustawiales, jaki bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec ja miałem coś podobnego z tym, że u mnie płyta nie startowała z bh (zbyt niskie napięcie) dopiero gdy włożyłem hynixy komp ruszył, po uprzednim 'dokładnym' czyszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj fotke 310 HTT x9 small FFTs ze SP2004. Ten programik malo korzysta z HDD. A jeak wolisz, to zrob mi S&M na LONG, razem z pamieciami...Jesli to wykarze ze dziala sprawnie, to bedzie wiadomo ze HDD.

Bo wogle skad wiesz ze to wina HDD ??

Ja bardzo czesto mam bledy na HDD w spakowanych dokumentach i nie sa to bledy spowodowane Bad setorami lub czyms innym, tylko np za malym napieciem na procku...

udowodnij ze proc smiga ci stabilnie na HTT wiekszym od 300(pamieci tez, lub obniz do nizszej czestotliwosci), a pozniej zaczniemy kombinowac z biosami, OK ?

U`re GURU ;)

 

heh ja pytałem tylko z ciekawości mi komp działał i na HTT 400 przypuszczam, że i więcej by dało rady, zresztą co będę pisał, zaraz sprawdzę...

 

 

 

 

Przetestowałem programikiem S&M i test procka przeszedł bez problemu, ale niestety przy pamięciach wywalił mi jeden błąd: w ramce "address errors": single -1 i w ramce "Bus errors": single bits -1.

Dodam jeszcze, że pamięci są na kościach winbond BH-5 (1a4t)

Co byście mi w tej sytuacji poradzili?

Jak interpretować te błędy i co robić?

Podnosić napięcie, obniżać częstotliwość, zmieniać timingi, czy może po prostu coś z tymi pamięciami jest nie tak?

Z góry dzięki za wszystkie rady.

Miałem to samo i jak na moje to skończył Ci się kontroler pamięci w procku (nie wyrabia) zobacz ile przy tych ustawieniach pokazuje Ci benchmark w GoldMemory i poszukaj takich ustawiń timingów aby mieć ten wynik trochę niższy zapuść testa, jak będą błędy w GM to znów przestaw tak żeby był niższy ten wynik i tak aż będzie full stable, u mnie np. jest to przy 267x9 (pewni przy np. 300x8 też by mogło być ale aktualnie mam tak ustawione) ust pamięci wg kolejności z BIOSa 180-E-2-2-5-2-7-15-2-2-2-5-1168-1-E-DS-0-Lv7-Lv2-Auto-Normal-Auto-256-D-04-02-D, i nie piszcie mi, że kiepskie te alphy bo to wiem, ale proc większej wydajności pamięci przy taktowaniu dla niego 2,4GHz i 240 dla pamieci nie daje rady i tyle...

Pozdr

 

EDIT: Jak pisałem fotka przy HTT 440 (to jest coś koło maxa mojej mobo bo przy 445 niezależnie od V się wywala), co prawda nie tak jak chciał Zulusman bo nie ma SmallFFT ale jest Pi16M chyba też może być, nie? Aha nie patrzcie na ustawienia pamięci, chciałem po prostu wyeliminować wszelkie wątpliwości dlatego tak są ustawione....

post-15729-1134671317_thumb.jpg

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ust pamięci wg kolejności z BIOSa 180-E-2-2-5-2-7-15-2-2-2-5-1168-1-E-DS-0-Lv7-Lv2-Auto-Normal-Auto-256-D-04-02-D,

2 najwazniesjze ustawienia dla pamieci przy wysokim Ht a ty masz je na auto ... lol ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec ja miałem coś podobnego z tym, że u mnie płyta nie startowała z bh (zbyt niskie napięcie) dopiero gdy włożyłem hynixy komp ruszył, po uprzednim 'dokładnym' czyszczeniu.

 

odpalilem tego kompa na vitestach. w sumie nei wiem co go bolalo, bo wszedlem do biosu na jednej kosci, ustawilem bios pod siebie, f10 + enter, druga kosc i biega. pozniej 9*270 1:1 i chodzi sobie tak od 17. w sumie w nosie to mam, bo nie moj sprzet.

 

 

wiesci z placu boju z sempronem:

In that case your PSU should be fine, so it can be discounted as a

possible source of the problem. Just to be clear on this matter if you use

the Sempron, access the MB BIOS, load the "Optimized Defaults" save and

exit. Will the system hang? (For this test do not change any other settings

in the BIOS). With regards to A-Data memory I would characterize it as Ok,

but not a brand I would use on this board. I strongly urge you to try one of

the brands I listed. If no other option is available, then you can try

manually inputting the memory timings for the A-data memory in the BIOS.

Contact the support from A-Data to obtain the correct timings. Also try

upping the voltage to the memory a few notches in the MB BIOS, and note if

this helps.

oczywiscie zero reakcji :( semp teraz siedzi u kumpla na asusie a8n-e a ja mam jego E6 i czekam na nowego biosa i inne porady "dfi guru" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 najwazniesjze ustawienia dla pamieci przy wysokim Ht a ty masz je na auto ... lol ...

 

LOL poszczególne ustawienia nie mają znaczenia (w moim przypadku). Mi się proc kończy (a dokładniej kontroler pamięci w procu) przy taktowaniu proca na 2,4 GHz i pamięci na 240 MHz, na wyniku ok 2710 MB/s wg benchmarka w GM, i konkretne ustawienia nie mają tu najmniejszego znaczenia, mogę dobrać zupełnie inne i też będzie stabilnie jeżeli ie przekroczę tych cholernych 2710 MB/s.Takie są moje wnioski z testowania pamięci i proca. Może się mylę, ale wątpię, wierz mi przetestowałem masę różnych ustawień i zawsze miałem dwa takie same błędy w GM, po jakimś czasie doszło do mnie, że może proc nie daje rady obsłużyć tak wydajnych pamieci przy takich ustawieniach więc postanowiłem poszukać jakiś stabilnych ustawoeń posiłkując się wskazaniami benchmarka w GM i okazało się to skuteczne...

 

A co do Max Async i Read Preamble to są one tak samo ważne jak i inne i nie wiem jak wam ale u mnie wpływają tez na wydajność pamięci przez co inne niz te które miałem skutkowały pokazywaniem się tych samych błędów w GM...zresztą wyjaśnij mi dlaczego one są tak ważne? Przecież mógłbym podać jakie mam, wystarczyłoby sprawdzić w Evereście czy A64 tweakerze- mam 9 i 7 tak w ogóle. Tylko po co chodziło mi o coś zupełnie innego...nie wiem jak mam to jeszcze wytułmaczyć. Może spróbuje jeszcze tak: gdy zmienię jakikolwiek parametr tak, że wynik w benchmarku w GM jest ponad 2710MB/s to pokazują się błędy (1 lub 2 zawsze identyczne). Podkreślam, nie ma znaczenia który parametr, w moim przypadku grunt to zachować wydajnośc niższą niż pewna wartość oczywiście jest ona zależna od taktowania proca i pamięci ale tych błędów nie da się wyeliminować lepszym czy gorszym ustawiniem timingów, one będą zawsze gdy przekroczę pewną wartośc wydajności i tyle.

 

Tak własnie to wygląda jak się kończy kontroloer pamięci w procu, bo pamięci mogą więcej ale co z tego, skoro proc nie może? Ciesz się masz E3 i to w dodatku z lepszym kontrolerem ja nie miałem tego szczęścia...

Jak ktoś nie rozumie o co mi chodzi to proszę pytać, spróbują wyjaśnić jeszcze raz może będzie lepiej...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies dziwne problemy związane z temperaturą chipsetu?Ja np gram sobie gram,i nagle wywala errora,albo sie zwesza gra,a myszą mozna ruszac,i rózne akcje,jakie występują zawsze w momencie jak chipset osiagnie 57 stopni,zminiełem na nim paste ,na Artic Ceramique,i nadal grzeje się do takiej temperatury.Spotkal się ktoś z Was z podbnym problemem?57 stopni a chipset szaleje,prcek nie prekracza 39-42 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies dziwne problemy związane z temperaturą chipsetu?Ja np gram sobie gram,i nagle wywala errora,albo sie zwesza gra,a myszą mozna ruszac,i rózne akcje,jakie występują zawsze w momencie jak chipset osiagnie 57 stopni,zminiełem na nim paste ,na Artic Ceramique,i nadal grzeje się do takiej temperatury.Spotkal się ktoś z Was z podbnym problemem?57 stopni a chipset szaleje,prcek nie prekracza 39-42 .

 

to cos zle ta pasme rozmiesciles - 57 C to temp alarmowa wiec uwazaj bo mozesz sobie zjarac chipa ":D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raz mialem na chipsecie po grach 72C , przy 73C zwis kompa mialem:] yotomo widzial , powodem tej wysokiej temperatury bylo to ze powietrza stalo w obudowie, nie bylo przeplywu zadnego. teraz mam z 6wentyli w budzie ,praktycznie zadnego nie slychac i mam teraz odpowiednio W STRESIE cpu 45C PWM 45C , chipset 48C wiec chyba jest dobrze;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może stwierdzie że kołek jestem... Ale trudno. Całą noc przy tym siedziałem...

 

Nie mam wypasionego procka , choć miałem nadzieje że trafi się coś co do 2,8 sie będzie @ (trafił sie taki, który tylko stabilnie do 2640 idzie), ani pamięci (idą 1:1 z prockiem na 2,5-3-3-6) Zalmanem niebieskim na nf4 też nie mam sie co chwalić, ani też tym że najgłośniejszy w moim kompie jest dysk twardy... Bo to wszystko już było...

 

A ma któryś z Was swoją DFI odwróconą "do góry nogami"? Tak że sloty pci są na górze?

Bo ja tak mam... Do tego wszystko jest na prawej ściance obudowy, a nie na lewej...

Coś mnie podkusiło żeby sprawdzić czy nie pasuje odwrotnie... i pasowało...

Bym na to nie wpadł, ale po paru problemach z uruchomieniem DFI pomyślałem że miło by było gdyby diody sygnalizujące start poszczególnych urządzeń były gdzieś na widoku, a nie sie do nich skradać musze... I w ten oto sposóbb mam je non stop na oku...

Choć wcześniej nie byłem za tuningiem optycznym , to teraz chociaż okienko sobie wstawie, żeby diody były widocznie nie tylko jak boczek będzie zdjęty...

I tu, na koniec moje pytanie:

Ma ktoś może swoją DFI podświetloną katodą UV? Ciekaw jestem jak to wygląda... Może by ktoś mógł na maila foto podesłać... Albo na forum umieścić...

 

PS. Jeśli są błędy to sorry, ale padniety jestem, jutro z samego rana (czytaj koło południa) popoprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@helmut

Zapodaj napiecie ~3.5 i taki dzielnik, co fsb nie bedize przekraczac 240

dla HTT 305 to bedize: 305x9=2745 i ram 150-228,7 - 166-249.

Polecam sprawdzenia ram za pomoca memtest1.6(jest w biosie - ale to wiesz-prawda?), lub GM, po kazdej zmianie dzielnika pamieci.

No i napisz wogle jakie ustawienia ram i procka masz. Wogle co tam z tym robisz, bo poki co to ja nic nie wiem, tylko HTT pow 305

 

@Blue

Przy ninjy masz takie wypas temp na PWMIC ?? Mi si eostatnio komp powiesil jak wiatrak z PWMIC przesunol sie nieco (dlaniezorientowanych polecam zdjecie mojego sig`u z topicu o X2). 80x80 wieje non-stop w to miejsce, a mimo to mam ~50*C. Powodemmoze byc naturalnie procek - bierze wicej pradu jakby nie bylo...

 

@zayonnc

Tez mialem tak jak piszesz na moim starym procku. Poprostu kontroler padaka i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu, na koniec moje pytanie:

Ma ktoś może swoją DFI podświetloną katodą UV? Ciekaw jestem jak to wygląda... Może by ktoś mógł na maila foto podesłać... Albo na forum umieścić...

Ja mam podświetlone katodą UV i szczerze mowiąc to żadna rewelacja, bo jak się ma tylko jedną to ciężko całą płytę oświetlić, dlatego polecam dwie katody, ale mniejsze. Jak chcesz to moge foto wrzucić jak to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos zle ta pasme rozmiesciles - 57 C to temp alarmowa wiec uwazaj bo mozesz sobie zjarac chipa ":D

 

57 stopni temepratura alarmowa? :blink:

 

Kurde,przesarowałem dobrze,ale temepratury nadal są takie jak na tym żóltym syfie od DFI,tzn dochodzą do takich...

mam dwa wentyle w kompie ,Pent 120 cu+owiewa wszytsko obok,i nadal mam takie temepratury,moze to przez Tagana?Podnosi temp.No nie wiem co z tym zrobić,w kazdym razie mieliscie takie problemy przy 57 stopniach>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...