Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

220 stron raczej nie przeczytam w dzien lub dwa

 

Trzeba było przeczytać zanim kupiłeś....

Probonuję Tobie żebyś najpierw sprawdził do ilu płyta Ci idzie (mnożnik procesora na minimum dzielnik pamięci na 100 i w górę z HTT) bo może trafił Ci się beznadziejny egzemplarz płyty i 250 to jej max (mało prawdopodobne ale ostatnio ludziska pisali, że możliwe).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sie pobawilem w zmiane chlodzenia na NB

 

- kiedys byl "wyjec" (tempy nawet do 48-50*)

- zalman47 + owiew (foto1, foto2, foto3 - najlepsze i najcichsze rozwiazanie ale najwieksze 34-36*)

 

 

Obecnie: revoltec VGA (foto1, foto2, foto3)

jak widac trza bylo troche sie pobawic .. sciągnelem plastik z wierzchu i przepilowalem jedne otwór troche bo byl za duzy rozstaw (stad po kołeczkiem widoczna czerwona podkladeczka dla pewnosci). Trzeba bylo tez podfrezowac go w 2 miejscach bo zachaczal by o roznie "pierdulniki" na mobo .. dla pewnosci okleilem je jeszcze czarna tasma izolazyjna)

 

tyle odemnie .. ;] temperatury poki co 43* idle na min obrotach ... jak sie pasta ulezy i potestuje prime napisze co ijak ...

bynajmniej jest cicho na min .. ale na maxa nie :)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAkim cudem wy macie takie temepratury?mi dochodzi do 57 i sie komp wiesza;/

A zmienialem paste na Artic Ceramique w budzie jest przewiew.

Polecam zapoznac sie z tym tutaj i zmienic standardowego wyjca na cos innego... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na std. wyjcu w zamknietej budzie gdzie przewiew robi tylko 140mm z zasilacza i na wyjcu jest 3k rpm czyli w mojej budzie go nei slychac mam 45st na tym zoltym czyms. napiecie na mostku wg. SG to 1,56V, nie jest zle wiec wymiana na cos innego jeszcze poczeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec

No to ja mialem na standardowym wyjcu 10C wiecej... :blink: Wiec albo odczyt jest u mnie skopany albo faktycznie takie mam temp.

Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sytuacja wyglada tak:

Mam 3 wentylatory wpiete w płytę. Jeden to ten przy CPU, drugi od zasilacza wpiety na lewo od ram'u i 3ci na dole pod dolnym slotem PCI-E x8, do ktorego wpiety jest wentyl od grafiki. Pytanie mam następujące. Czy jest jakis program, dzieki ktoremu z poziomu windowsa moglbym zmieniac napiecia, aby tym samym zwalniac i przyspieszac te wentylatory? Pamientam, ze w ABIT AV8 bylo taki program. Pozatym nTune zauwazylem, ze rowniez potrafi zmieniac dla CPU i mostka te napiecia. Ale chodzi mi taki, ktorym moglbym rowniez zmieniac wartosci pozostalych wpietych wiatrakow, a nie tylko tych dwóch. Dzieki z góry za pomoc i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm przy LDT 2.0x dopiero szyna dziala ok na tym sempku :(

 

Mam pytanie, teaz nie sprawdze napiecia na procka, ale w biosie ustawiam 1,5v a w CPU-Z pokazuj 1,440 v

To normalka ? Zasiłka to Tagan 420

Błąd programu, biosa ? Bo zasiłka to raczej za slaba ni jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cos, jak juz kiedys pokazywalem:

 

Dołączona grafika

 

Pasywne chlodzenie w zupelnosci wystarcza, temp:

 

IDLE 41/42 stopnie

STRESS okolo 45 stopni

 

Ustawienia takie jak w sigu. Odnosnie przeplywu powietrza to by sie przydal, bo jak wszystkie wentyle wylacze to rosnie w idle to 48 :)

 

Skoro jestesmy juz przy temacie chlodzenia to sie pochwale chlodzeniem RAMu jakie juz pare miesiecy temu zrobilem, tylko nie chcialo mi sie fotek wrzucac :D

 

Dołączona grafika

 

Koszt takiego rozwiazania okolo 3zl, wystarczyly 2 sruby 7cm, 6 nakretek, przewiercic w dwoch miejscach blache do ktorej mocuje sie plyte, skrecic wszystko i dziala. Korzysci: Patrioty zimniutkie, temp na PWM spadla o ponad 5 stopni. OTES na Abitach moze sie schowac :D

ja właśnie testuję chłodzenie mostka zrobione na heatpipe z zalmana ZM80A , wykorzystałem jeden z radiatorów oraz trochę powyginałem sam heatpipe. temperatura nie przekracza 45 stopni ( po kilku godz. grania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm przy LDT 2.0x dopiero szyna dziala ok na tym sempku :(

 

Mam pytanie, teaz nie sprawdze napiecia na procka, ale w biosie ustawiam 1,5v a w CPU-Z pokazuj 1,440 v

To normalka ? Zasiłka to Tagan 420

Błąd programu, biosa ? Bo zasiłka to raczej za slaba ni jest.

normalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. mamm płytke dfi nforce 4 ultra d. wgrałem sobie najowszy bios i podkręciłem procka na 2,7 (venice). i ostatnio wujek wyłączył prąd bo coś tam musiał zrobić. i po włączeniu kompa niechciał startować więc zresetowałem cmos(zworką) i puźniej w biosie wogóle juz się nieda napięcia dla procka ustawiać tylko start up. niewiem co sie stało przedtem normalnie można było zwiększać napięcie. a teraz procek chodzi mi na marne 2,4 ponieważ niemoge zwiększyć npięcia, bo gdy zwiększe to komp niestartuje. czy mogła się popsuć płyta główna ??? czy może procek siadł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj od nowa bios, albo trzeba bylo dac zworka ostatnie izlajace ustaienia

Taka zworka po prawo od 2 przyciskow na plycie glownej w okolicy CMOS etc. Umnie czasami pomaga :P

albo w biosie jest opcja pod GENIE zeby wrocil do wczesniejszych ustawien, nie wiem na czym to dokaldnie polega, ale czy tam nie jest przchowywana ostatnia, dobra kopia biosu ? :P

Nich mnie ktos poprawi ;p

 

 

Ja bym wgral jeszcze raz biosa, a potem jszcze raz złożył kompa.

Albo LTD ustaw na 2.0x :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jak ktoś miał podobny problem, ale ja nic nie mogłem znaleźć :-P Więc tak mam kłopot z dzielnikami pamięci ustawiam na div100 pamięci chodzą tak jak powinny 150, ale gdy ustawie na div120 powinny chodzić na 180 a chodzą jakby na div140 czyli 207, wiecie może ocb bo ja już nie mogę, problem pojawił się niewiadomo skąd jechałem na biosie FX60TEST i wszystko było ok aż tu jednego pięknego dnia wszystko się zjeba**, próbowałem też na innych biosach i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...

Pałuje się ciagle z tymi pamięciami...

 

Corsairy VS 400 cl 2,5... Same (proc 260x4) smigaja na 260 MHz (fsb 260:200(1/01)) na cl 2,5 3 3 7 napiecie koło 2,8 V

 

Jak tylko do tego podnosze proca (ktory bez krecanych pamieci chodzi na 260x10 na 1,55V) mnoznik nawet o 1 (o x10 nie mowiac) to wyswietla POSTA, tabelke - i wiesza sie przy probie zaladowania OS (czy to memtesta czy winszjasa)

 

Ma ktos jakis pomysl? z czym to moze byc zwiazane? moze kontroler pamieci w procu nie wyrabia?

 

PS

Mi wczoraj tez znikł dzwięk :) z godzine palowalem sie z kompem - dzisiaj rano obudzil mnie pieknym (sic!) dzwiekiem ladujacego sie windowsa :D

 

Tak sam z siebie sie naprawil - DFI - kosmos :]

 

Jaka jest max bezpieczna temperatura dla NForce 4? Wie ktos czy NF4 ma diode wbudowaną w chip czy termistor zewnetrzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi mi ktoś pomóc i odpowiedzieć na to pytanie?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1936083

 

Naprawde jest mi to potrzebne, a widze ze moj post przeszedl bez echa... wiec jesli jesteście w stanie to bazgrnijcie kilka słów do mnie ;) Serio, potrzebuje tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi mi ktoś pomóc i odpowiedzieć na to pytanie?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1936083

 

Naprawde jest mi to potrzebne, a widze ze moj post przeszedl bez echa... wiec jesli jesteście w stanie to bazgrnijcie kilka słów do mnie ;) Serio, potrzebuje tego programu.

 

Z poziomu speed fana daje sie regulowac obroty wiatraków, ale niestety masz tutaj kontrole tylko nad 3 gniazdami a nie nad wszystkimi pięcioma. CPU, koło cpu i gniazdo od chipsetu są regulowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka nie moge znalesc tej strony gdzie ktos sie pytal o wieksze vcore

Na pierwszej stronie jest tylko to

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/VCore.png

tylko hmmm ja teog nie rozumiem ? :P w nawiasie jest napicie i obok nieog jest napiecie. A czytałem gdzies w tym topiku że vcore zalezy od biosa jakiego sie ma wiec jak jest ?

serdczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka nie moge znalesc tej strony gdzie ktos sie pytal o wieksze vcore

Na pierwszej stronie jest tylko to

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/VCore.png

tylko hmmm ja teog nie rozumiem ? :P w nawiasie jest napicie i obok nieog jest napiecie. A czytałem gdzies w tym topiku że vcore zalezy od biosa jakiego sie ma wiec jak jest ?

serdczne dzieki

nie rozumiesz o co chodzi w tej tabelce?? żartujesz prawda ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest [bios 1.xxx + xxx %] :>

Pierwszy raz widze taka tabelke bo to i nie wersja biosu i nic. Albo ja głupi :>

Nic mi nie mowi ta karta, oprocz teog ile moze byc max vcore :]

 

 

edit

 

 

aaaaa

jaki dziekie seryjnie :>

 

czyli jak chce miec 1,575v to musze ustawic napiecie na 1,250 i to drugie 126%

Edytowane przez tramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w imieniu kolegi piszę :D

kolega ma ogromny problem z RAIDem na dfi lanparty Ut Nf4 Ultra-d

nie potrafi go skonfigurowac poprawnie i już wyrywa sobie włosy z głowy :D

sprawa wygląda tak - dyski są widziane przez płyte i ustawione w raid, system zaczyna się instalować, zakładamy partycje i po pierwszym restarcie po kopiowaniu plików komp nie potrafi dalej zainstalować systemu - nie potrafi wystartować z dysku na który kopiowane były pliki instalacyjne :?

 

w FAQ nic na ten temat nie ma, mam ogromną prośbę do osoby która potrafi/ma skonfigurować raid na tej magicznej płytce, aby opisała jak zrobić to - krok po kroku (po za montażem dysków :lol: )

w szeregu wystąpić mają dwa dyski SEAGATE 160GB 7200.9 na SATA oczywiście i stawiamy na wydajność :)

wielkie dzięki za pomoc z góry

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu speed fana daje sie regulowac obroty wiatraków, ale niestety masz tutaj kontrole tylko nad 3 gniazdami a nie nad wszystkimi pięcioma. CPU, koło cpu i gniazdo od chipsetu są regulowane.

Dzieki bardzo ;) Tyle mi styknie. Porostu przepne jeden ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

Sprawdz czy w biosie masz ustawione bootowanie z macierzy. A druga sprawa to czy w czasie instalacji windowsa wcisnales f6 zeby zainstalowac sterowniki od kontrolera... ;) Ja tez mam raida na tej plycie i nie mialem zadnych problemow z instalacja systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

Sprawdz czy w biosie masz ustawione bootowanie z macierzy. A druga sprawa to czy w czasie instalacji windowsa wcisnales f6 zeby zainstalowac sterowniki od kontrolera... ;) Ja tez mam raida na tej plycie i nie mialem zadnych problemow z instalacja systemu :)

właśnie kolega nie instalował tych sterów podczas początku instalacji

zasugerował się tym, że windows normalnie widzi partycje itp i olał to

w biosie ustawiał żeby startował z macierzy

pewnie wszystkiemu winne te stery... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak w sigu (od paru dni), kupiłem dzisiaj pamięci corsair XMS 3200 2x512 i chcialem się wreszcie wziąćza kręcenie, nie zmieniałem jeszcze BIOS'a (według everesta 06/23/05) na szybko chciałem cokolwiek zrobić i według poradnika Raptora pojechać chciałem i..

 

HTT na x2 ustawione, pamięci na 100, mnożnik na 6, reszta auto,

 

no i max FSB na którym winda wstaje to 210...

więc ja nie wiem czy BIOS tyle może robić czy coś uwalone, bo taki FSB to chyba na każdym BIOSie z każdym sprzętem leci. reszta auto, bo jak mówiłem szybki test to był, jednak po tym wyniku wole was zapytać zanim cokolwiek pozmieniam.

Czy to BIOS ?? Jaki w oóle do corsairów XMS BIOS? Czy płyta uwalona???? Jak czytam o FSB jakie każdy tutaj ciągnie to tak zaczynam myśleć, płyta kilka dni ma, nic nie kombinowałem przy niej.

HELP!

 

edit

Np na FSB 220 w momencie w którym powinna zacząć się ładować winda (zaraz po tabelkach) następuje reset

Edytowane przez BartRaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

Kompa złożyłem, ale nie chce mi zabotować. Na ekranie pojawia sie tylko logo dfli lan party i nic więciej się nie dzieje. Świeci się jedna czerwona dioda - niby coś z grafiką ale komp jest świeży więc nie wiem co może być z nią złego:/ Od wakacji zbierałem na kompa więc teraz jestem naprawde zdenewowany że on nie chce chodzić :mur:

 

mój cfg

 

Athlon 64 3000 Vienice

Lanparty UT nf 4 ultra-d

Tagan 430 U15

jakaś kość 256 mb 266 mhz (dopiero jutro dostane zamówione g.skille)

Gigabyte 6600GT wersja z wentylatorem

Edytowane przez Bloody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób clear cmos

sprawdz czy nie masz na SLI ustawionych.

Wsadz grafe w drugi slot,

Pdłacz wszystkie molexy FDD do płyty i grafiki :P

Sprawdz na innej grafie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzałem w drugi slot ale to samo jest. molexy do płyty podłączyłem, do grafiki nie ma gdzie :)

Zastanawia mnie ta grafika skoro nie działa to czemu wyświetla na ekranie logo dfi.

Clear cmos też robiłem.

Innej grafy nikt ze znajomych nie ma. Większość jest w trakcie kupowania ablo wyjechali na ferie. mój sąsiad ma plombe więc u niego tez nie sprawdze ;/ sparwdzałem nawet na karcie pci ale obraz dfi jest na niej zamazany ;-)

Edytowane przez Bloody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...