Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam to samo na swojej DFI + 2x160gb sata2 seagate ..narazie doszedłem do tego ze podczas instalacji windy po wcisnieciu klawisza F6 trzeba wczyta dwa stery od raid sata (required 1) i ( required 2) i wtedy widzi cala maciez o pełnej pojemności. Lecz eksperyment ten potwierdził sie na testowej MSI 58 NEO 939 natomista własnie siedze w domu nad swoja DFI i dalej mam cuda ..raz tak mi sie udało i instalacja prawi sie kończyła i nagle po restarcie już spowrotem widzi dwa osobne a nie jedna macież Zgłupiałem tekże i oczekuje pomocy od kogoś.

Dzis poznym wieczorkiem (musze miec teraz winde) sprobuje z innym sterownikiem od Raidu

O co chodzi z tym (required 1) i ( required 2) ?

Ten od plyty to mialem rev 1 moze byl za stary do mojego najnowszego biosu?

Szkoda ze zadnej informacji w FAQ na ten temat nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiałęm dyskietke orginalną do RAIDA od DFI i używam od innych płyt głównych ale też na NF4.

Na tych dyskietkach podczas instalacjii windy i wciśnięciu klawisza F6 później następuje moment wybrania sterownika "klawisz S".

W tym momencie z dyskietki wczytywane i wyświetlane są stery do SATA I PATA RAID po dwie pozycje dla każdego kontrolera.

Ja wybieram włąsnie obydwa stery od SATA RAID które zazwyczaj (w zależności od dyskietki) maja dopisek

REQUIRED1 I 2czyli obydwa są potzrebne. Raz mi to nawet zadziałało ale po drugim restarcie macież znikła i spowrotem dwa osobne dyski i cyrki odnowa :(.

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się 2 problemy, przy czym jak zakładam jeden z drugim jest związany, tj. Zmieniłem sprzęta (jak w sig) i na jednej kostce 1x512 333MHz nie poszedł, pomyślałem, że to przez RAM, że za wolny lub coś w tym stylu, kupiłem nowy (sig), działa ok, tylko że jak wyciągne jedną kostke, to nie wstaje znowu komp, tak jak na starym ramie!! Wyczytywałem tutaj o testach pojedynczych kostek na tej płycie... Co jest grane???

A druga sprawa jest taka, że coś nie tak z wydajnością jest, bo zanim kupiłem nowy RAM, pożyczyłem 2 kostki po 256 twinmosa (nawet nie wiem jakie, szło wszystko na defaulcie) i taki Quake 4 zapieprzał w 1024 w ultra detalach z AA x2, czasem przed wejściem do pomieszczenia mała zacina była. Dzisiaj porobiłem testy na 2x512 (sig) (pomine fakt "superzajebistości" testu z Quake 4, gdzie podejrzanie dużo dema zajmują, niczym filmik nagrany - po kilkadziesiąt mega) i w ustawieniach 1024x768 + ultra + AAx2 miałem - powyżej 100 FPS, ale jak uruchamiałem sam grę w tych ustawieniach (nawet bez AA) to gra sie ładowała ponad 3 minuty, na starcie 0 FPS i do wejścia do budynku przestrasznie to chodziło, na GF Ti 4200 lepiej to szło!!!! Koszmar!!! Na 512 ramu hulalo na tych ustawieniach a na 1 GB masakrycznie chodzi, nie da sie grać totalnie, byle jaki przeciwnik wyskakuje i ostra ścina jest, po kilka sekund, twardy miesza jak głupi. A jeszcze przy puszczaniu timedema za pierwszym razem są lekkie przycinki, za drugim juz nie i FPS'ów ilość wzrasta od kilkunastu do kilkudziesięciu. Na 2 x 256 nie zapuszczałem niestety testu, ale w płynności gry różnica kosmiczna.

Miał może ktoś coś podobnego?? Wiecie co może być przyczyną???? Plesa help, bo nie wiem już co robić, a jakby co to mogę jeszcze RAM zamienić... (choć to chyba nie on...). Tylko, że wszystkie testy OK idzie, 3DMark (ponad 7000 w 3DMark 2005 karta 450/1200 a procek na 2,8)everest. Na defaulcie przede wszystkim sprawdziłem, czy nie przegiąłem z timingami dla moich pamięci ale poza stratą kolejnych klatek w teście nic więcej nie zauważyłem.

 

 

 

 

 

 

 

 

żeby w q4 zagrac na detalach ultra to trzeba miec 1,5 giga ramu i grafika powinna posaidac 512 mb ramu dla tego ci sie tak muli zmien detale na poziom nizej i bedzie ci szalało na takim sprzecie bez najmniejszego problemu

 

Wieje na niego 80x80 podpięty do CPU Fan i zero problemów.

 

Foto

 

 

Mardok a masz wiecej zdjęc z chłodzenia twojego kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patryk1234

Czytałeś całego posta? Na 2x256 RAMu zadupiało mi w ultra w 1024 z AA x2, a na 2x512 nawet nie muli, po prostu tragedia na GF4 Ti4200 + athlon XP 1,7+ lepiej chodzilo. Najnowysz bios testowany, poprzedni (z czerwca), uruchomiłem na jendej kości 512 to było podobnie, conajmniej dziwne to było. Raczej trzeba mieć 512 na karcie ale skoro działało na 2x256 to czemu muli na 2x512 ? Doom3 zadupia w ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam to samo na swojej DFI + 2x160gb sata2 seagate ..narazie doszedłem do tego ze podczas instalacji windy po wcisnieciu klawisza F6 trzeba wczyta dwa stery od raid sata (required 1) i ( required 2) i wtedy widzi cala maciez o pełnej pojemności. Lecz eksperyment ten potwierdził sie na testowej MSI 58 NEO 939 natomista własnie siedze w domu nad swoja DFI i dalej mam cuda ..raz tak mi sie udało i instalacja prawi sie kończyła i nagle po restarcie już spowrotem widzi dwa osobne a nie jedna macież Zgłupiałem tekże i oczekuje pomocy od kogoś.

A ustawiłeś kolejność bootowania na dyski? Miałem kiedyś taki wałek z kontrolerem SCSI RAID, ze jak nie przestawiem na pierwszą pozycję dysku, tylko zostawiłem CD ROM to mimo, ze płyty nie było i powinien szukać systemu na dysku to ten się wywalał takim właśnie komunikatem.

W FAQ nie ma odpowiedzi , bo nikt wcześniej takiego problemu nie miał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mardok a masz wiecej zdjęc z chłodzenia twojego kompa ??

Niestety nie mam, miałem tylko to jedno „średnio udane” aktualnej konfiguracji więc je dałem, sam nie posiadam aparatu więc nie mam jak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patryk1234

Czytałeś całego posta? Na 2x256 RAMu zadupiało mi w ultra w 1024 z AA x2, a na 2x512 nawet nie muli, po prostu tragedia na GF4 Ti4200 + athlon XP 1,7+ lepiej chodzilo. Najnowysz bios testowany, poprzedni (z czerwca), uruchomiłem na jendej kości 512 to było podobnie, conajmniej dziwne to było. Raczej trzeba mieć 512 na karcie ale skoro działało na 2x256 to czemu muli na 2x512 ? Doom3 zadupia w ultra.

 

Może pokombinuj z pamięcią wirtualną w XP? A i przetestuj jeszcze pamięci w Memteście lub w Gold Memory. Ale to, że jak są dwie to działa a jak jedna to nie to jest zdecydowanie dziwne. :blink:

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu, Niemiec --> jak macie ustawione w biosie DRAM Drive Strength i DRAM Data Drive Strength, bo u mnie jak mam w biosie na auto i recznie przestawie w a64 tweaker "drive strength" na weak to superprime2004 w tescie stress ram smiga jak ta lala (reszta ustawien jak na waszych screenach), natomiast jak w pisze w biosie odpowiednio 07 i 02 to i owszem a64 tweaker pokazuje weak, ale sp2004 sie wywala po 20 min...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłęm sobie w weekend nowe chłodzonko na Nforca :D

Cichutenkie :D

 

Co prawda w zamyśle miało by pasywne - ale radiator ma zbyt mały prześwit pomiedzy finami :/

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

i jak temperatury?

drugiej karty do sli nie wlozysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wielki problem. Włożyłem Semprona s939 i komputer nie chce wystartować, zatrzymuje mi się na teście procesora i wydaje dźwięk. Płyta jak i procesor są nowe. Czy to wina biosu, ktory nie rozpoznaje procesora. Co zrobić?? HELP !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu, Niemiec --> jak macie ustawione w biosie DRAM Drive Strength i DRAM Data Drive Strength, bo u mnie jak mam w biosie na auto i recznie przestawie w a64 tweaker "drive strength" na weak to superprime2004 w tescie stress ram smiga jak ta lala (reszta ustawien jak na waszych screenach), natomiast jak w pisze w biosie odpowiednio 07 i 02 to i owszem a64 tweaker pokazuje weak, ale sp2004 sie wywala po 20 min...

narazie nie okielznalem memow na tyle, zeby SP2004 w tescie pamieci chodzil stabilnie.

 

 

Ale jak to zmienić jak nie mogę uruchomić komputera :/

clear cmos, wchodzisz do biosu, zmieniasz i heja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

to moje ustawienia biosa i w cpuz... co moge zrobic zeby wykrecic na wiecej proca? :/

i sor za rozciagnietego posta, ale nie umie zrobic obok siebie :/ LOL

Edytowane przez mCzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie to już zadałem na forum o pamięciach, ale tutaj też wrzuce... w końcu tu fachowcy: :wink:

 

Od wczoraj mam już swoje wyczekane G.SKILLe HZ. Miał być test, ale nie będzie.Nie ma się czym chwalić.

Niestety chyba mam pecha i trafiła mi się bardzo słaba parka

Na ASUSie A8N-SLI nie chciały iść nawet przy 250 MHz 1T - od razu przy starcie windy niebieski ekran. Wymieniłem płytę na tą z sygnaturki i jest już lepiej. Przy 250 Mhz 1T chodzą stabilnie. Przy 260 MHz MemTest sypie błędami ale winda chodzi, SuperPI tez, w 3D nie sprawdzałem. 270 MHż - komp nawet nie drgnie

Ustawienia w biosie mam takie jak w testach opisanych w tym wątku dotyczących HZ-tów(na podstawie screenów z A64 Tweaker). Trochę jeszcze poeksperymentowałem, luzując ustawienia. Bez efektu.

Płyte mam dopiero pół dnia i może robie coś źle w biosie, ale jak napisałem zastosowałem Wasze ustawienia.

Może macie jakieś sugestie?????? Będę wdzięczny...

 

Jedyna pociecha, ze kosztowały mnie w sumie 650 zł.

 

A tak już przy okazji zauważyłem dziwną sprawę. Jak na moim poprzednim Asusie A8N-SLI mój Wenicjan 3000+ kręcił się do 320MHz, tak na DFI nie mogę uzyskać nawet 290 Co jest? Ja nie urok to... Asus gorszy w obsłudze pamięci, za to lepszy w kręceniu procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dziś mam DFI i Sempa. Jak go ustawie 2700MHz albo niżej to po jakimś czasie "zawiesi mi się" klawiatura i mysz ale np. muza gra dalej, pomaga tylko reset. SPI przechodzi bezproblemu. Co jest może być przyczyną?? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperPI nie jest wyznacznikiem stabilności ! Nadaje się (i to całkiem dobrze) do testu ramu (próbka 32M) nie do testowania stabilności CPU ! Do tego są inne programy jak:

 

StressPriem2004

Pime95

S&M

 

Ież razy można pisać jedno i to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do pamiątek...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

w nv pisze 540Mhz a w everescie itp tak jak widac.... :/ ?

aha i co to jest ten VID w biosie... przy napieciach? jak zmienic na wiecej bo moze to mnie ogranicza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male zwiezle pytanie:

postepujac zgodnie ze sztuka, sprawdzajac maksymalne mozliwe osiagi poszczegolnych komponentow, bez specjalnych staran uzyskuje: 9x300 na sempie przechodzi w pelni stabilnie w SP2004 (ponad 13h godzin pracy), na pamieciach bez podnoszenia napiecia (czyli 2,6V) dochodzi do 255 na defaultowych ustawieniach timingow, na plycie doszedlem do 400 (dalej nie bylo sensu bo i tak proc nie pociagnie).

A teraz wlasciwe pytanie: po ustawieniu razem semp nie ma oporow zeby chodzic na 300 natomiast pamiatki na ustawieniach powyzej 220 powoduja niemoznosc boota kompa. Wszystkie dzielniki ktore mozna uzywac to takie aby wynikowo bylo ponizej 220. Podwyzszanie napiecia do 3v na nich nie pomaga specjalnie, jak rowniez zluzowanie timingow, bo nie maja ochoty wstac wtedy. Co zrobic moge zeby poszlo cos wiecej? W sensie tak jak przy testowaniu oddzielnie) - wtedy te radosne 255 chodzilo stabilnie przez 12h (SP2004).

Rozumiem ze problem moze tkwic albo w kontrolerze pamieci w sempie albo w samych ramach...

Jakies pomysly??

Z gory dzieki za pomoc :)

 

Aha dodam ze ultry sa na winbondach (produkcja 24 tydzien zeszlego roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male zwiezle pytanie:

postepujac zgodnie ze sztuka, sprawdzajac maksymalne mozliwe osiagi poszczegolnych komponentow, bez specjalnych staran uzyskuje: 9x300 na sempie przechodzi w pelni stabilnie w SP2004 (ponad 13h godzin pracy), na pamieciach bez podnoszenia napiecia (czyli 2,6V) dochodzi do 255 na defaultowych ustawieniach timingow, na plycie doszedlem do 400 (dalej nie bylo sensu bo i tak proc nie pociagnie).

A teraz wlasciwe pytanie: po ustawieniu razem semp nie ma oporow zeby chodzic na 300 natomiast pamiatki na ustawieniach powyzej 220 powoduja niemoznosc boota kompa. Wszystkie dzielniki ktore mozna uzywac to takie aby wynikowo bylo ponizej 220. Podwyzszanie napiecia do 3v na nich nie pomaga specjalnie, jak rowniez zluzowanie timingow, bo nie maja ochoty wstac wtedy. Co zrobic moge zeby poszlo cos wiecej? W sensie tak jak przy testowaniu oddzielnie) - wtedy te radosne 255 chodzilo stabilnie przez 12h (SP2004).

Rozumiem ze problem moze tkwic albo w kontrolerze pamieci w sempie albo w samych ramach...

Jakies pomysly??

Z gory dzieki za pomoc :)

 

Aha dodam ze ultry sa na winbondach (produkcja 24 tydzien zeszlego roku)

Jesli to winbondy to mniemam, iż musisz dać nieco wiecej niz 3.0V - proponuje minimum (dla 220MHz) 3.2V a jesli proc ci biega 9x300 to zastanow sie nad dzielnikiem 166 i napieciem dla pamieci w okolicach 3.5-3.6V.

Nie zapomnij o chlodzeniu mosfetu od pamieci :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...