Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli to winbondy to mniemam, iż musisz dać nieco wiecej niz 3.0V - proponuje minimum (dla 220MHz) 3.2V a jesli proc ci biega 9x300 to zastanow sie nad dzielnikiem 166 i napieciem dla pamieci w okolicach 3.5-3.6V.

Nie zapomnij o chlodzeniu mosfetu od pamieci :>

Po prostu zastanawiam sie czemu na 2,6V biegaly swobodnie 255 przy sprawdzaniu ile maks pojdzie kazdy z komponentow. Dlatego dopatrywalem sie jakis radosnych interakcji pomiedzy kontrolerem a pamieciami. a ze winbondy to pewne (PN-1243-SNxxxx). Bede znecal sie przy wyzszych napieciach za moment :)

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci poszly na 2 2 2 5 przy 2,6V to napewno nie sa to bh5 utt.

No tego nie sprawdzalem, kupilem u Bieleckiego jako uzywki, a w zasadzie wymienilem z GeiLi DDR2 Ultra bo przesialdem sie z koszmarnego intela. Tyle na szybko wiem ze sa z 24 tygodnia zeszlego roku. i tez bylem lekko zdziwiony ze ida tyle bez jakichkolwiek zmian, zwlaszcza czytajac posty na forum. Tyle ze teraz nie maja ochoty wyskoczyc powyzej 220 :/ No nic bede probowal.

 

P.S. Aha tak sie zastanawialem czy przypadkiem te kosci nie sa od kogos z forum :)

Edytowane przez FireFly-Pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zastanawiam sie czemu na 2,6V biegaly swobodnie 255 przy sprawdzaniu ile maks pojdzie kazdy z komponentow. Dlatego dopatrywalem sie jakis radosnych interakcji pomiedzy kontrolerem a pamieciami. a ze winbondy to pewne (PN-1243-SNxxxx). Bede znecal sie przy wyzszych napieciach za moment :)

Dzieki :)

 

 

______________________

 

Mam pytanko do ciebie czy czy ten athlonik 2,700 wystarcza do tywojego 7800 GT czy może pociągnie coś mocnbijeszego ? a moze czasem ten procek chamuje wydajność grafiki ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

______________________

 

Mam pytanko do ciebie czy czy ten athlonik 2,700 wystarcza do tywojego 7800 GT czy może pociągnie coś mocnbijeszego ? a moze czasem ten procek chamuje wydajność grafiki ?? pozdrawiam

To sempron :) Musialem osczedzac przy kupnie bo nie pozbylem sie jeszcze P4 2,8 i plyty pod to :) Przyznam ze od 5 dni siedze i tylko badam co ile pojdzie :) w kazdym razie na P4 2,8@3,4 GF i tak sie nudzil :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na tej aukcji Sempka s939 http://allegro.pl/show_item.php?item=84956069 i niby 2700MHz robi na 1.52v. U mnie natomiast przy tym taktowaniu jest niestabilny, nawet jak mu dam 1.6v, dzielniki pamięci już wszystkie przetestowałem i to nadal to samo. Co zrobic aby chodził na te 2700??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na tej aukcji Sempka s939 http://allegro.pl/show_item.php?item=84956069 i niby 2700MHz robi na 1.52v. U mnie natomiast przy tym taktowaniu jest niestabilny, nawet jak mu dam 1.6v, dzielniki pamięci już wszystkie przetestowałem i to nadal to samo. Co zrobic aby chodził na te 2700??

dlaczego piszesz o tym w temacie o DFI ?

 

nie na każdej płycie tak samo sie dany proc kręci, ta osoba z aukcji testowala na DFI, Ty z sygnaturki masz Abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja podobnie mam, chociaż pamięci "nieco" gorsze. przy ustawieniu pamięci 1:1 (czyli 200) dojeżdżam nimi do 235 (czyli 470). i proc ma wtedy 2.115. Napięcie 2.72 (Smartguardian)z ale przy dzielnikach np 166 to 200 max, powyżej choćby jeden MHz (clockgenem o jeden starczylo) i komp stawał, jak w biosie dam więcej to już nie bootuje, to też za małe napięcie ? próbowałem nawet z 2,8 + 0,3 (BIOS). Przy niskim dzielniku (120) procem narazie dojechałem stabilnie do 2,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego piszesz o tym w temacie o DFI ?

 

nie na każdej płycie tak samo sie dany proc kręci, ta osoba z aukcji testowala na DFI, Ty z sygnaturki masz Abita

Ja też mam DFI a nie Abita, inaczej bym pisał w innym dziale. Więc co może być przyczyną ze u gościa u którego kupiłem procka chodzi mu na 2700 a mi nie chce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam DFI a nie Abita, inaczej bym pisał w innym dziale. Więc co może być przyczyną ze u gościa u którego kupiłem procka chodzi mu na 2700 a mi nie chce :/

To zmien siga bo w blad wprowadza :D Bo tam jak BYK stoi "Abit..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo masz d43 ktore nie lubia sie z dfi zbytnio... mialem juz kilka hynixow w kompie i za kazdym razem cos innego sie dzialo

tak czy inaczej - sproboj na jakichs innych pamieciach

Wielki dzięki za odp. Niedługo będe mieć bh5 i będe dalej testowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu mialoby sie nie dac podlaczyc fdd??

no a gdzie tam sie da podlaczyc to FDD? bo ja tam widze 4x SATA i 2x IDE a nie ma tam takiego mniejszego portu pod te wezsze tasmy do FDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a gdzie tam sie da podlaczyc to FDD? bo ja tam widze 4x SATA i 2x IDE a nie ma tam takiego mniejszego portu pod te wezsze tasmy do FDD

na wysokosci coolera na grzbiecie mobo masz gniazdo do flopa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a gdzie tam sie da podlaczyc to FDD? bo ja tam widze 4x SATA i 2x IDE a nie ma tam takiego mniejszego portu pod te wezsze tasmy do FDD

heh, rozbawić potrafisz, możesz wcześniej postować, chociaż bedzie śmiesznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 kosci ramu wlozone w 1,2 slot, po update biosu w dfi nf4 ultra-d wywala mi komunikat zebyl wlozyl pamieci w dual channel banki. Pamieci nie chca dzialac w dualu i za kazdym razem musze wciskac F1 przy starcie. Jak wylaczyc ten komunikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3000+ stabilne na 2,4GHz na napięciu 1,5V w biosie DFI UT NF4 Ultra-D co daje na nowym cpu-z 1,488v a na starym jakieś 1,45V było (ver 1.31) Na ciut wyższym napięciu przestaje być stabilne to 2,4V !!!! I zauważyłem że kiedyś na wyższym prime mógł chodzić nawet i do około godziny a teraz minutę (jeśli nie mam na to wpływu thermal throttling które może zmieniałem etc.) nawet 1.575V procesor z mbm5 modified nie osiągał więcej niż 50C. Co to znaczy ? Proc się osłabił ?

Edytowane przez wizardking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po dluzszej walce wyszlo ze razem z sempronem 3000+ ustawionym na 9x300@1,5V moje Geile UltraX sa w stanie naprawde stabilnie pracowac 240@3,1V. Przyznaje ze nie rozumiem czemu same swobodnie smigaly na domyslnych timingach bez podnoszenia napiecia na 250 (zaluje ze nie zrobilem screena z ustawieniami ale bylem juz padniety o 3 w nocy i nie myslalem :mur: ) ktos ma jakies pomysly czemu?

W kazdym razie timingi nie sa zle, najbardziej stracilem na Tras=8 (nie bawilem sie juz nizej) i na alfach odpowiednio 11 i 13. I tez juz nie bawilem sie juz dalej. W kazdym razie pomimo stabilnego 250@3,2V - CS:S juz nie mial ochoty sie zaladowac.

Powalcze jeszcze z procesorem zeby osiagnac 9x310 wtedy pamieci na codzien beda chodzic ok 233 bo w tej chwili mnoznik przy 9x300 pozwala tylko na 225.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3000+ stabilne na 2,4GHz na napięciu 1,5V w biosie DFI UT NF4 Ultra-D co daje na nowym cpu-z 1,488v a na starym jakieś 1,45V było (ver 1.31) Na ciut wyższym napięciu przestaje być stabilne to 2,4V !!!! I zauważyłem że kiedyś na wyższym prime mógł chodzić nawet i do około godziny a teraz minutę (jeśli nie mam na to wpływu thermal throttling które może zmieniałem etc.) nawet 1.575V procesor z mbm5 modified nie osiągał więcej niż 50C. Co to znaczy ? Proc się osłabił ?

jesli chcesz miec pewność to miernik, ja różnicy miedzy starym cpuz(1.31) a nowym (1.32) nie widze. identycznie mi zczytuje. moze po prostu mu byc za cieplo, cieplej masz w pokoju, Twoje "WC" nie daje rady albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale mam poniżej 50C przy pełnym obciążeniu (mbm5 modified) przy tym napięciu ? to zbyt ciepło ??? aby błędy pojawiały się przy tych samych MHz i różniącym się napięciu ? w biosie między 1,5V a 1,525V ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale mam poniżej 50C przy pełnym obciążeniu (mbm5 modified) przy tym napięciu ? to zbyt ciepło ??? aby błędy pojawiały się przy tych samych MHz i różniącym się napięciu ? w biosie między 1,5V a 1,525V ????

Jakbym widzial u Siebie :) 1,5V niestabilne, 1,525V stabilne. Tylko ze wynikowo 1,5V to tak naprawde 1,48 a 1,525 to 1,5V. Stad roznice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...