Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Po „nawijaniu” przez cała stronę pozwolę sobie na mały OT ;) Pobiliśmy chyba rekord Abita NF7 który do tej pory był chyba najczęściej komentowaną płytą głowiną w historii forum.

dokładnie, nf7, to były czasy ;)

 

wracając do tematu (lol) ile zapodajecie na ldt htt V?

ja dawałem max 1,4 i 1,7 i w pewnych przypadkach poprawiało to znacznie stabilność, na codzień działam na 1,3 1,6

jaki jest max bezpieczny? jaki max dawaliście? coś więcej o tym zagadnieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie na standardowym wyjcu z OCZ Ultra temp chipsetu oscylowała w granicach ~60 stopni w idle :blink: Dopiero po zmianie na Revolteca temperatuta spadła do jak dla mnie akceptowalnego poziomu ~45 stopni...

A ja na standarcie + ocz ultra5 +lekki szlif spodu radiatorka też mam ~45C przy ok 3k-3,5k rpm

 

Też mam napięcia podbite o 0,1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po „nawijaniu” przez cała stronę pozwolę sobie na mały OT ;) Pobiliśmy chyba rekord Abita NF7 który do tej pory był chyba najczęściej komentowaną płytą głowiną w historii forum.

Do molocha nf7 trochę naszemu DFI brakuje, gdyż temat ten, a raczej tematy(Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp., Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2, Abit Nf7 .. Kompendium) zajmują łącznie 316 stron :blink: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na standarcie + ocz ultra5 +lekki szlif spodu radiatorka też mam ~45C przy ok 3k-3,5k rpm

 

Też mam napięcia podbite o 0,1V

U mnie napiecia na default. Na chipie standardowy "wyjec" ,podszlifowany, przesmarowany AS5 i temp nie przekracza 43C przy HTT alldays 311.

Czyli na to wychodzi, tak jak Mardok wspomniał wcześniej, że czujnik czujnikowi nie równy zarówno temp jak i napięcia, dwie mobo dwa różne odczyty... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard to 1,2 i 1,5, czyli panowie podbijacie do 1,3 i 1,60, i ja również takiego ustawienia używam na codzień i do benchów generalnie, jednakże zauważyłem ze wycieczka na 1,4 i 1,70 dodała stabilności, więcej nie dawałem chcąc się wcześniej podpytać Was, jednak widzę ze jak narazie nikt więcej nie dawał, a jest jeszcze 1,5 i 1,8 - kto sprawdzi na ochotnika ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na to wychodzi, tak jak Mardok wspomniał wcześniej, że czujnik czujnikowi nie równy zarówno temp jak i napięcia, dwie mobo dwa różne odczyty... <_<

Raczej nie chodzi tu o róznie skalibrowane czujniki, a o warunki panujące w róznych obudowach - ułożenie kabli, wykorzystanie konkretnych slotów PCI, dodatkowe wiatraki i ich ułozenie, typ chłodzenia procka, ilośc i ułozenie dysków itd, itd, itd.... Wszystko to wpływa na cyrkulację powietrza, a w konsekwencji i na temperaturę chipu. Jak ktos dobrze zaplanuje ułożenie wszystkich elementów w obudowie to juz połowa sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chodzi tu o róznie skalibrowane czujniki, a o warunki panujące w róznych obudowach - ułożenie kabli, wykorzystanie konkretnych slotów PCI, dodatkowe wiatraki i ich ułozenie, typ chłodzenia procka, ilośc i ułozenie dysków itd, itd, itd.... Wszystko to wpływa na cyrkulację powietrza, a w konsekwencji i na temperaturę chipu. Jak ktos dobrze zaplanuje ułożenie wszystkich elementów w obudowie to juz połowa sukcesu.

Zapominasz o przypadkach opisanych przeze mnie na drugiej stronie, po streszczeniu wychodzi „ten sam komp te same części nowa DFI i temp różne nawet o 7-10stC” nie wspomnę już że niektóre DFI pokazywały temp niższą na CPU od pokojowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem że jak tej płyty się krótko nie trzyma to potem leniwieje ;) :P

To samo procek...

 

Muszę ją rozkręcić troche bo HTT >300 nie służy...

 

 

Co do temp na czipie.

Zmieniłem paste na tą od freezera i mocniej docisnołem tego wyjca do płyty. Temp spadły mi o całe 3*C :/

2,6k obr. i 47* w idle :/

 

PS. Nawet chyba wcześniej pisałem że będzie 250 stron pod koniec marca :D

Tylko znaleść nie moge dla pewności :P

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard to 1,2 i 1,5, czyli panowie podbijacie do 1,3 i 1,60, i ja również takiego ustawienia używam na codzień i do benchów generalnie, jednakże zauważyłem ze wycieczka na 1,4 i 1,70 dodała stabilności, więcej nie dawałem chcąc się wcześniej podpytać Was, jednak widzę ze jak narazie nikt więcej nie dawał, a jest jeszcze 1,5 i 1,8 - kto sprawdzi na ochotnika ? :D

Ja dawałem 1,5 i 1,8 jak sprawdzałem na jakim max htt płyta pójdzie. Niestety nie pamiętam dokładnie ile to dało, bo robiłem testy na szybko.

 

Generalnie chyba podnoszenie napięcia na chipsecie daje bardzo niewiele, wysokie V na ldt pomaga przy wysokich htt.

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czyli jest jedna duszyczka która przeżyła, miałeś przy tym jakieś specjalne chłodzenie? czy raczej jest ono zbędne,

 

temp czipsetu to ja sobie zbadam palcem na radiatorze:D ale nie bardzo kumam gdzie się znajduje, jeśli wogóle można tak powiedzieć LDT? widze dwie opcje: w procku<=>w czipsecie, chyba ze czymś mnie zaskoczyćie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy miał ktoś problemy z pamięciami w dual mode na płycie DFI LanParty UT NF4 SLI-DR Expert??

Ja mam PDP Patriot 2x1GB kit PC 3200 400 MHz timingi 2-5-3-2 i płytka nie chce pracować gdy pamięci są w dualu (gniazda 1 i 3 albo 2 i 4). Wyświetla parametry pamięci, ale gdy ma bootować dysk albo wyświetla jakiś błąd albo się restartuje :/

Próbowałem już lekko podnieść napięcie i tylko błędy się zmieniają.

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czyli jest jedna duszyczka która przeżyła, miałeś przy tym jakieś specjalne chłodzenie? czy raczej jest ono zbędne,

 

temp czipsetu to ja sobie zbadam palcem na radiatorze:D ale nie bardzo kumam gdzie się znajduje, jeśli wogóle można tak powiedzieć LDT? widze dwie opcje: w procku<=>w czipsecie, chyba ze czymś mnie zaskoczyćie?

Profilaktycznie postawiłem obok budy taki wiatrak pokojowy. Chipset mocniej niż zwykle się nagrzewał.

 

Co do kwestii LDT, to chyba jest i w procku i w chipsecie, przynajmniej tak mi się zdawało.

 

@kris139: Próbowałeś z innym biosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytkę mam dopiero kilka dni i jeszcze biosa nie zmieniałem i nie wiem czy zdążę bo do jutra mam czas żeby jak co ją wymienić

Chyba ją wymienię na nową i spróbuję się pobawić z biosem jeśli i tamta nie będzie chciała bootować dysku przy dualu.

Sprawdzałem też na niej pamięci kingmaxa 2x512 i też nie ruszała :/

A może lepiej wziąć zamiast niej Asusa A8N32-SLI Deluxe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo lipny egzemplarz, albo Bog sobie ze mnie robi zarty. Od dwoch miesiecy walcze (wspolnie z PITerem, ktory wspiera mnie na GG) z moja NF4-Ultra D. Problem jest taki, ze selekty od PITera(juz drugi siedzi w mobo) nie osiagaja stabilnosci przy takim taktowaniu jak powinny. Moze ktos z was pomoze, ale pisalem juz do ludzi z Dfi i te sposoby(ustawienia biosu i rozne biosy) nic nie pomogly, mam magiczny egzemplarz(choc na tweaku ktos mial tez podobny zestaw)

Sa dwa procki:

A64 3200+ Manchester, ktory powinien smigac na 2700@1.42v(do sprzedazy btw.)

A64 3000+ Venice E6, ktory powinien robic 2800@1.39v

Niestabilnosci przy podanych parametrach nie ma tylko w 3d.

SuperPi, Prime'y itp. Moga chodzic calymi dniami i nic :)

Pierwszy proc chodzi stabilnie u mnie na 2500@1.4v, drugi na 2700mhz@1.39v

Sprawdzalem:

Zasilke(byl Sirtec 420W teraz jest Neotex Maximus 480W)

Pamieci(byly KH500 teraz sa 2x1GB G.Skill 4000HZ)

Grafa(byl 7800gt jest gtx, sprawdzalem tez na X700pro)

Probowalem roznych ustawien. W tej chwili Venice E6 chodzi jak podalem wyzej.

Pelna stabilnosc jest tez przy np. 8x320 (przy tych samych ustawieniach Ramu, napiec etc) ale juz 9x312 nie da rady. Brak stabilnosci wykrywa bardzo szybko( w pierwszym tescie po kilku sekundach najczesciej) 3dmark2003.

Jesli ktos ma jakis pomysl czekam :)

Pozdro :]

p.s: Prawdopodobnie w tym tygodniu zmienie plyte na Asusa A8R32-MVP Deluxe, choc gdyby nie ta niestabilnosc z Dfi bylbym maksymalnie zadowolony.... Gdyby udalo sie ten problem jakos inaczej rozwiazac, bylbym wniebowziety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 90% przypadków nie stabilność w 3D to wina ramu. Nawet nie chce mi się pisać tego samego po raz setny ale niech będzie. Źle dobrane timingi i/lub bios to główna przyczyna takich problemów. Zostawienie wszystkiego na AUTO rzadko kiedy rozwiązuje problem, a zabawa samymi mitingami bez dobranego odpowiedniego bisu też przynosi marne efekty. Radzę poczytać, poszukać ustawień ludzi na takich kościach i zobaczyć co się da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Proszę o wyrozumiałość bo jestem nowy i za bardzo jeszcze się w tym wszystkim nie łapię. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do płyty głównej DFI Lamparty NF4 ultra-D. Windows się instaluje bez większych problemów, chociaż wykrywanie konfiguracji sprzętowej trwa dosyć długo. Po zainstalowaniu windowsa (XP Professional SP 2) instaluje sterowniki d o płyty i po zainstalowaniu musze zresetowac komputer. Niestety po tym zabiegu pokazuje się po pewnej chwili plansza z „uruchom komputer w trybie awaryjnym….”. Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym itd., ale to nic nie pomaga. Pozostaje jedynie uruchomić komputer z ostatnia prawidłową konfiguracją. Po tym zabiegu niby wszystkie sterowniki są zainstalowane niby poprawnie ale komputer jest nie stabilny i zachowuje się jakby nic nie było zainstalowane. Wyczytałem w instrukcji DFI że przed wgraniem sterowników trzeba zainstalować Directa 9.0C ale to tez nic nie dało. Moja konfiguracja:

 

Athlon 64 3000+ Venice

DFI Lamparty UT nF4 Ultra-D

2x512 Geil Ultra PC 400 CL 2

MSI 6800GS

Seagate 160GB(ide)

Chieftec 400

 

Dodam, że probowałem sterownikow 6.37; 6.66; 6.70

Może popisałem jakieś bzdury, ale mimo wszystko proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

Edytowane przez seerafin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Proszę o wyrozumiałość bo jestem nowy i za bardzo jeszcze się w tym wszystkim nie łapię. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do płyty głównej DFI Lamparty NF4 ultra-D. Windows się instaluje bez większych problemów, chociaż wykrywanie konfiguracji sprzętowej trwa dosyć długo. Po zainstalowaniu windowsa (XP Professional SP 2) instaluje sterowniki d o płyty i po zainstalowaniu musze zresetowac komputer. Niestety po tym zabiegu pokazuje się po pewnej chwili plansza z „uruchom komputer w trybie awaryjnym….”. Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym itd., ale to nic nie pomaga. Pozostaje jedynie uruchomić komputer z ostatnia prawidłową konfiguracją. Po tym zabiegu niby wszystkie sterowniki są zainstalowane niby poprawnie ale komputer jest nie stabilny i zachowuje się jakby nic nie było zainstalowane. Wyczytałem w instrukcji DFI że przed wgraniem sterowników trzeba zainstalować Directa 9.0C ale to tez nic nie dało. Moja konfiguracja:

 

Athlon 64 3000+ Venice

DFI Lamparty UT nF4 Ultra-D

2x512 Geil Ultra PC 400 CL 2

MSI 6800GS

Seagate 160GB(ide)

Chieftec 400

 

Dodam, że probowałem sterownikow 6.37; 6.66; 6.70

Może popisałem jakieś bzdury, ale mimo wszystko proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

Spróbuj nie instalowac sterownika Ide sw tylko zostaw domyślny Microsoftowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to ta wersja Lamparty... może ona jest dla Lam, Lamusów, a mozę poprostu to jakaś nowa trefna rewizja która nie działa ze sterownikami nvidii tylko działa ze sterami od nividy :D

 

(no offence)

 

@patryk1234

niestabilny procesor to szybka wywałka w 3d

chyba ze ta niestabilność jest taka minimalne, ze np prime biega 2h, to w gierkach możesz mieć "losowe" resety

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to ta wersja Lamparty... może ona jest dla Lam, Lamusów, a mozę poprostu to jakaś nowa trefna rewizja która nie działa ze sterownikami nvidii tylko działa ze sterami od nividy :D

Tak więc sugerujecie obywatelu, że Lamka jestem :D - moja DFI nie chodzi ze sterami NV SW IDE.

 

Niestety, ale do dziś nie rozwiazałem tego problemu. Co ciekawe jak miałem Venice wszysctko było OK. Jak wsadziłem Opka - KONIEC zabawy. Bądź tu Pan mądry.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Faktycznie niezła ze mnie Lamka :) No ale co zrobić, człowiek się uczy przez całe życie. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Faktycznie chodziło o sterowniki do IDE. Pozdrawiam

Edytowane przez seerafin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patryk1234

niestabilny procesor to szybka wywałka w 3d

chyba ze ta niestabilność jest taka minimalne, ze np prime biega 2h, to w gierkach możesz mieć "losowe" resety

 

 

 

u mnie procek 2500 i napieciu 1,525 v lata 7,5 godziny bez problemu wiecej nie sprawdzałem bo szedłem do pracy i te timingi troche mi pomogły i cos nie cos mozna było poszalec dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stery SW od NV działają, i nie wyobrażam sobie pracy bez nich, jak ostatnio sprawdzałem „co będzie jak sterów nie będzie” to sam pasek windowsa „lata” około minuty zanim system załapał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stery SW od NV działają, i nie wyobrażam sobie pracy bez nich, jak ostatnio sprawdzałem „co będzie jak sterów nie będzie” to sam pasek windowsa „lata” około minuty zanim system załapał.

Z kolei ja nie wyobrazam sobie pracy ze sterami sw, błedy przy nagrywaniu i kilka.innych rzeczy, więc odinstalowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stery SW od NV działają, i nie wyobrażam sobie pracy bez nich, jak ostatnio sprawdzałem „co będzie jak sterów nie będzie” to sam pasek windowsa „lata” około minuty zanim system załapał.

 

za to u mnie zupełnie na odwrót :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym niby miałem kilka błędów przy nagrywaniu CD ale to było na nośnikach „jakiś tam” więc „zwaliłem” winę na ich jakość. A jak u was z ładowaniem się systemu, bo bez tych sterów to są u mnie wieki (w porównaniu do opcji z nimi) ?

 

A i najważniejsze jaki system ?

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...