Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem to jako-takie  NB nie występuje w DFINF4,wiatrak QL i nawet ładny itp. szczególnie ten  żółty wzorek na feldze ;) zresztą nie dmuchasz tam gzie trzeba , ups  ;)

1713909[/snapback]

po 1.. nie cytuj fot

po 2.. nie istnieje SB bo NB przejal jego funkcje i NB jak najbardziej istnieje (w opcjach wiatrakow ustawiasz sobie nawet ustawienia temp. dla "NB Fan")

po 3.. dmucham wszedzie gdzie trzeba (górny na memki i mosftet od pamieci, dolny na nb i grafe...

 

zastanow sie moze jak piszesz .. albo nie pisz po pijaku .. albo po prostu idz spac i rano przeczytaj swojego posta

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1.. nie cytuj fot

po 2.. nie istnieje SB bo NB przejal jego funkcje i NB jak najbardziej istnieje (w opcjach wiatrakow ustawiasz sobie nawet ustawienia temp. dla "NB Fan")

po 3.. dmucham wszedzie gdzie trzeba (górny na memki i mosftet od pamieci, dolny na nb i grafe...

 

zastanow sie moze jak piszesz .. albo nie pisz po pijaku .. albo po prostu idz spac i rano przeczytaj swojego posta

1713921[/snapback]

Chaos się wkrada jednak w Twoje wypowiedzi

propozycję snu zachowaj nie mnie

i nie obrażaj ludzi spożywajacych alkohol (notorycznie) lub też czasem,bezwiednie

zreszta znowu nie piszemy na temat ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2.. nie istnieje SB bo NB przejal jego funkcje i NB jak najbardziej istnieje (w opcjach wiatrakow ustawiasz sobie nawet ustawienia temp. dla "NB Fan")

NV nazywa to MCP (Media and Communication Processor) i nie jest zadnym mostkiem polnocnym.

Podstawowa funkcja klasycznego NB jest zapewnienie komunikacji CPU<->RAM<->reszta systemu. Cecha charakterystyczna tego ukladu jest posiadanie kontrolera RAM. W K8 zniknela koniecznosc obslugi RAM przez chip wiec i caly NB zniknal. To kontroler pamieci zajmuje zawsze lwia czesc powierzchni calego ukladu i najwiecej ma do powiedzenia w kwestii wydajnosci calej konstrukcji.

W nF4 jedna z podstawowych funkcji NB zniknela, a pozostala tylko kwestia obslugi CPU. W przypadku architektury HTT ta czesc to bulka z maslem wiec wszystkie pozostale jeszcze funkcje NB wrzucono do SB, ktory zachowuje wszystkie swojepierwotne przywary.

Tak naprawde wiec to znika NB (jemu przycieto najwiecej) i zostaje SB (ktoremu nic nie uwalono), ale ogolnie ujmujac to tez juz nie jest klasyczna konstrukcja i jest poprostu chip.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PC Juice: kreca sie na poczatku bo na poczatku jest na nie podawane 12v przy starcie a pozniej juz tylko regulacja z biosa/smartguardiana. Jesli chcesz zeby regulacja byla za pomoca diody w wentylu a nie przez mobo to ustaw w biosie przy gniazdach PWM IC i CPU ze zero obrotow <25 i max >25 i bedzie non stop 12v. =) testowane i dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do sposobów chlodzenia NB

 

radiator i "maly wiatraczek" zawsze sa ql ;]

1713882[/snapback]

Myślę, że ten sam efekt uzyskasz montując wentyle w osłonie bocznej którą zdjąłeś robiąc foto. Robisz otwory w niej i przesłaniasz grilami. Górny może mieć tunel, żeby chłodził dobrze radiator regulatora napięcia dla pamięci. Masz wtedy lepszy dostęp do bebechów i przewody można lepiej poukładać.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atomel:

tyle ze ja mam normalnie zamkniety panel boczny .. ze standardowym jednym wiatrakiem... otwarte tylko do foty ... temp NB (chipsetu jak wolicie) nie przekracza 38* .. (na codzien buda stoi tak)

zamontowanie wentyli w sciance bocznej daje ten minus ze dmuchaja równolegle do plyty .. i powoduja kotlowanie sie powietrza w budzie .. moje dmuchaja pod skosem co ulatwia wywalanie powietrza tylem .. sprawdzalem kilka ustawien i tak wyszlo najlepiej ... pozatym nie widzie mi sie kiereszowanie scianki bocznej chiefa 3ma wiatrakami .. a po zmianie mobo w przyszlosci okaze sie ze wiatraki nie sa na dobrych wysokosciach

 

@Racuch: napisalem NB bo tak sie przyjeło tak wszyscy mowią i nawet DFI to tak nazywa .. wiec nie widze w czym problem. Wiec jezeli cie urazilem Racuch to sorry .. ale wyjechales z tym zupelnie niepotrzebnie ... bardziej zdziwilo mnie to ze stwierdziles ze dmucham nie tam gdzie trzeba ...

 

@Lancer: Dzieki za wyklad :wink: .. architektura a64 jest mi jak najabardziej znana .. wiec moze nie dyskutujmy juz o tym ..

pozdrawiam

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie tym nie przejmuje ze mam jakies bledy w gold memory :lol:

1713709[/snapback]

a ja tak bo nie dosc ze sa gowniane to jeszcze sa nowe dopiero co kuione a na domyslnych nastawach maja juz jakis blad wiec jak to jest chyba gwarancja co?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ostatni raz ;)

NB to poprostu nazwza zargonowa i tyle. W plycie glownej NB zawsze uwazany byl za ten najwazniejszy element... i stad zostalo.

1714498[/snapback]

no tak.. na dobra sprawe powinno sie mowic chipset...

ale dajmy spokoj .. wiele rzeczy trza by zmienic ..

imho np bledem jest podawanie napiec z CPU-Z przez ludzi .. powinni podawac co maja w biosie .. bo to jest prawdziwie napiecie...

niektórych rzeczy sie nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontroler gdzies tez mam - ale nie wiem czy dziala :P to jeszcze z czasow 486 hehe

ale nie chcialem pchac nic wiecej poza sieciowka w pci (chce miec osobna a nie na mobo - chyba ze da sie zmienic jej mac , bo moj admin niedlogo oszaleje z moimi zmianami sprzetu :P ) pozatym grafa by musiala powedrowac do gornego slotu pcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam mam port LPT.

 

dokupilem sobie przejsciowke USB--->LPT i moja stara drukareczka (HP LaserJet 5L) dziala jak nalezy.

Podobne kableki mozna dokupic do innych portow.

 

 

PS. Jak ktoś chce to mam jedną taką przejsciowke na zbyciu.

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P mialo byc 2 drukarki :P

mowisz o mac'u mobo?

gdzies o tym czytalem, ale nie wiedzialem czy to prawda. ok. dzieki

a z grafa w gornym slocie nie bedzie problemu... wiec moze faktycznie

1716205[/snapback]

Bylo na stronie pcworldcomputer, jeden wpis w rejsetrze, po co zmieniac taka plyte główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prosba wszystkich guru od winbondow o wypowiedzenie sie bo jak widac to nie odosobniony wypadek...

1712968[/snapback]

Mialem taką sytuacje ze mialem trzy błedy , zmienialem wszystkie ustawienia i dalej to samo, na koncu wpadlem na pomycł zeby zmienic napiecie vcore procka i co... znikly te 3 błędy, prawdopodobnie kontroler pamieci byl niestabilny a goldmem to wykrywal jako błąd pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chase1 Napisano Dzisiaj, 09:43

kontroler gdzies tez mam - ale nie wiem czy dziala to jeszcze z czasow 486 hehe

ale nie chcialem pchac nic wiecej poza sieciowka w pci (chce miec osobna a nie na mobo - chyba ze da sie zmienic jej mac , bo moj admin niedlogo oszaleje z moimi zmianami sprzetu ) pozatym grafa by musiala powedrowac do gornego slotu pcie...

 

 

 

Witam o ile sie nei myle to płacisz za net i jego zasranym obowiazkiem jest robic wsyzstko zeby klient byl zadowolony,

2 sprawa to to ze w mojej sieci admin byl tak leniwy i wspanialomyslny ze jak zmienie sieciowke to sie samo wykrywa po jakims czasie :DDokolo 10 minut :DD

no ale ja mam kablowke i modem kablowy w domku podlaczony pod sieciowke nie przez usb.

 

ps. ten a64 ciezki jest skubany ...

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P mialo byc 2 drukarki :P 

mowisz o mac'u mobo?

gdzies o tym czytalem, ale nie wiedzialem czy to prawda. ok. dzieki

a z grafa w gornym slocie nie bedzie problemu... wiec moze faktycznie

1716205[/snapback]

prawda, dokładniej to tu się wpisuje:

 

Dołączona grafika

 

 

ps. wpisujesz bez kresek :)

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PC Juice:  kreca sie na poczatku bo na poczatku jest na nie podawane 12v przy starcie a pozniej juz tylko regulacja z biosa/smartguardiana. Jesli chcesz zeby regulacja byla za pomoca diody w wentylu a nie przez mobo to ustaw w biosie przy gniazdach PWM IC i CPU ze zero obrotow <25 i max >25 i bedzie non stop 12v. =) testowane i dziala.

O widzisz, o tym wiedziałem ale na takie triko nie wpadłem, miałem ust. min/max 25/26 i było ok do czasu... Smart guardian mi psuł wszystko pod win, ale podczas testu memtestem sytuacja wyglądała identycznie choć w biosie miałem ustawienia jw. :mellow: W każdym razie póki co chula, thx dude :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ze wtrące tutaj swój problem , ale potrzebuje pilnie znać Wasze zdanie. W przyszłym tygodniu chyba przerzuce sie na na platworme Nf4 i stąd moje pytanie (wybór oczywiecie padł na DFI) tylko kwetia którą wersję czy :

 

UT NF4-D <=> UT NF4 Ultra-D

 

z tego co udało mi sie wyczytać to różnią sie od siebie tylko i wyłącznie tym żę ta droższa ma 2 kontrolery sieci gigabit. Jeśli się mylę to bardzo Was prosze drodzy koledzy o sprostowanie i ewetualną radę. Zależy mi dużych możliwościach OC i nie jestem pewien w/w płyty róznią się od siebie pod tym kątem. Jeszcze raz proszę o Waszą pomoc. dodam ze płyty moge mieć odpowiednio za 499 i 569 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...