Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

mam już benqa- na razie nie mam płyt dvd-zwykłe pali całkiem sprawnie i do tego raczej cicho w porównaniu do mojego poprzedniego palnika liteona. Mam bulka i jakoś przdni panmel nie wydaje mi sie tandetny jak to niektórzy mówili. Troche dziwnie wygląda moze czarna tacka z jasnym panelem ale mnie to nie przeszkadza.

To co zaskoczyło mnie mocno na + to bardzo ciche otwoeranie i zamykanie tacki- zarówno mój asus jak i litek mogą sie schować-teraz to pełna kultura.

 

z odkrytych wad to niestety bulk jest dostarcany z softem ale to tylko nero-nie ma odtwarzacza dvd! Po lekkiej konstermacji zassałem to i owo mułem ale lekki niesmak pozostaje -do litka był power dvd xp.

 

Z ostatecznymi opiniami wstrzymam sie do czasu nagrania paru dvd ale raczej sie z napedem polubimy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem BENQ 1640 (bulk) B) Nie mam co do tego napędu żadnych zastrzeżeń, wypaliłem już pare płytek DVD i wszystko oczywiście ok. Jest to napewno jak najbardziej opłacalny i udany zakup.

 

 

z odkrytych wad to niestety bulk jest dostarcany z softem ale to tylko nero-nie ma odtwarzacza dvd! Po lekkiej konstermacji zassałem to i owo mułem ale lekki niesmak pozostaje -do litka był power dvd xp.

99tomcat w wersji bulk owszem jest dostarczany jedynie Nero ale nie mów że nie ma odtwarzacza dvd bo jest przecież Nero Show Time :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem wyszukiwarki, ale nie znalzła nic więc:

Mam gsa-4163b i kiedy chciałem nagrać dziś płytkę Verbatim 6x DVD-RW to wyskoczył błąd PMA i nie mogłem nagrać płyty. O co chodzi? Mam bios A105, ale sprawdzałem też na a104 i to samo. rw+ nagrało sie ok, ale w sumie to ma być nagrywarka multi, a jakoś dała ciała

Proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko który naped teraz nalepiej kupić? jaki ma najlepszy stosunek cena/jakość (do 200 zł)? Bo jeden poleca to drugi tamto i jakoś nie mogę sie zdecydować.. :P

1698932[/snapback]

Bardzo dobry jest Benq 1640

Mozna rowniez NEC 3540 A lub NEC 3520A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh przeczytalem ten temat i wszyscy chwala Benq 1640, jednak po przeczytaniu podanego tu przez kogos wczesniej tego tematu z CDRinfo.pl zaczynam sie zastanawiac czy ta nagrywarka jest az tak dobra jak sadzilem :| Tam tez najpierw wszyscy byli nia zachwyceni a po dluzszym uzytkowaiu okazalo sie ze np. nie wypala podstawowych (czyt, najbardziej popularnych plytek..) Wiec jak to z ta spawarka jest? oplaca sie ją kupowac czy moze lepiej brac NEC 3540A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale problemy z obsługą dvd-rw da sie przecież ominąć- jak ktoś ma np 10 już kupionych i nie moze ich palić to fakt diolina, ale kupujać nowe mozna po prostu kkupić coś z listy obsługiwanych i po problemie.

Za to nagrywanie na dvd-r czy dvd+r za np 60 czy 70gr z dobrą jakoscią to niewątpliwa zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na dvd i nie jest moim obowiazkiem znac na pamiec plytki obslugiwane przez naped, Co nie zmienia faktu ze chce kupic nagrywarke do ktorej bez problemu chce wsadzic obojetnie jaka plytke i bezproblemowo ja wypalic... jakos nie bawilby mnie fakt utracenia ponad 4gb danych... stad tez bylo moje poprzednie pytanie na temat 1640 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tracając do swojego pytania z postu 637. Czy możliwe że jeśli zmienię program do wypalania lub przynajmniej zaktualizuję to wszsytko będzie ok?

Używałen nero 6xxx12, a teraz mogę mieć 16.

Czy miał już ktoś taki problem jak ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: miałem już niejedną płytkę DVD a mam BenQ DW1640 i ani razu nie miałem kłopotów z nimi później. Nie wiem z czego to wynika ale wydaje mi się że jak ktoś testuje nagrywarkę i sprawdza programami do testowania jak dane zostały nagrane to zawsze się można do czegoś przyczepić. :D A jeśli chodzi o same RW no to RW z założenia są wielokrotnego zapisu .. warto kupić takie z którym nie ma kłopotów i tyle. A poza tym problem z utraconymi danymi raczej nie wchodzi w grę, chyba że ktoś usuwa dane zaraz po wypaleniu nie sprawdzając nawet czy są one na płytce. Za 200 zł to jest i tak niezły wybór. Trzeba patrzeć w kierunku jakoś/cena. Jak zapłacicie więcej to będziecie mieli lepsze. Jak dla mnie nagrywarka nie sprawia problemów i jestem zniej bardzo zadowolony. W testach również jest na jednym z pierwszych miejsc (w swojej klasie). Na nagrywarkach się nie znam. Płytkę kupuję, wkładam do napędu, wypalam. Wiem tyle co przeczytałem na necie. Kupiłem ją bo wszyscy chwalili. Nie tylko ludzie tu na forum ale także moi znajomi LIVE. Chip również przedstawił ją jako jedną z najelepszych. Nie wiem czego siętu czepić. ;)

 

Pozdrawiam :D 200zł to nie majątek. Jak nie wypali jednego RW to żadna tragedia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem na gieldzie-byly rozne nagrywarki w tym i benQ o ktorego szczegolnie pytalem po przeczytaniu wszystkiego za i przeciw z tego forum ale wszyscy polecali mi nec 4550 lub pioneera 110 i co najwazniejsze chodza one w cenach 170-200zl.czyli w zblizonych do zachwalanego tu benQ.zaden ze sprzedawcow(a pytalem ich duzooo) nie polecał benQ!!!!!chociaz sami mieli je w swojej ofercie.moze najwyzszy czas przyjrzec sie tym dwóm nagrywarkom???????!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem na gieldzie-byly rozne nagrywarki w tym i benQ o ktorego szczegolnie pytalem po przeczytaniu wszystkiego za i przeciw  z tego forum ale wszyscy polecali mi nec 4550 lub pioneera 110 i co najwazniejsze chodza one w cenach 170-200zl.czyli w zblizonych do zachwalanego tu benQ.zaden  ze sprzedawcow(a pytalem ich duzooo) nie polecał benQ!!!!!chociaz sami mieli je w swojej ofercie.moze najwyzszy czas przyjrzec sie tym dwóm nagrywarkom???????!!!!

1703418[/snapback]

bo ci sprzedawcy to ciecie i nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ci sprzedawcy to ciecie i nic wiecej

1703446[/snapback]

Kazdy sprzedaje to czego ma duzo, duzo na tym zarabia lub chce sie tego pozbyc.

 

Identycznie jest w sklepach komputerowych, Benq moga Ci nei polecic bo zarabiaja na nim 5zł ale wcisna Ci Pioniera na którym zarobia 20zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sprzedaje to czego ma duzo, duzo na tym zarabia lub chce sie tego pozbyc.

 

Identycznie jest w sklepach komputerowych, Benq moga Ci nei polecic bo zarabiaja na nim 5zł ale wcisna Ci Pioniera na którym zarobia 20zl.

1703519[/snapback]

 

nie zmienia to faktu ze wiekszosc sprzedawców na giełdzie to ciecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ciecie?

Podejrzewam że większość z nas gdyby mogła zarobić 15zł zamiast 5 to pewnie by to zrobiła. A co do zadanego pytania to zastanów się. Słuchać sprzedawcy czy może ludzi (z tweak np.) którzy ten sprzęt testowali i wiedzą co i jak. Co prawda mam LG, ale Benq mogę polecić bo ma go mój kumpel i jest zadowolony. Kumpel na swoim benq mógł np nagrać Verbatimka DVD-RW 6x, a ja niestety na LG nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENQ DVD+/-RW DW1640 oem -

145.00

 

176.90

DVDRWBENQDW16100F1

BENQ DVD+/-RW DW1640 oem black +

140.82

 

171.80

DVDRWBENQ1640OEMBLACK

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B bulk -

156.23

 

190.60

DVDRWLGGSA4160B

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4165B bulk +

165.00

 

201.30

DVDRWLGGSA4165BULK

Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1693S bulk -

137.54

 

167.80

Lite-ON DVD+/-RW SOHW-167

Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1693S bulk black -

137.54

 

167.80

Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1bl

NEC DVD +/-RW ND-3540A bulk +

143.03

 

174.50

DVDRWNECND3540WHIT

NEC DVD +/-RW ND-3540A bulk black -

143.03

 

174.50

DVDRWNECND3540BLACK

NEC DVD +/-RW ND-3540A bulk silver -

147.38

 

179.80

DVDRWNECND3540SILVER

NEC DVD +/-RW ND-4550A bulk -

156.23

 

190.60

DVDRWNECND4550ABU

NEC DVD +/-RW ND-4550A bulk black -

152.87

 

186.50

DVDRWNECND4550ABUBL

Toshiba Samsung DVD/RW TS-H552 +

139.67

 

170.40

DVDRWSAMTS-H552

Toshiba Samsung DVD/RW TS-H552B Black -

143.03

 

174.50

DVDRWSAMTS-H552B

 

 

 

A z tych ?? Którą byscie wzieli ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupie prawdopodobnie w najblizszym czasie BenQ 1640 a tobie radze sie jeszcze zastanowic, najlepiej poczekaj jeszcze z decyzją az liczba postów z pozytywnymi opiniami na temat nagrywarki BenQ osiągnie magiczną liczbe 1000, po co sie śpiwszyc....

 

Do GRU:Miałem na myśli użytkowników no ale tak tez moze byc :razz:

Edytowane przez dziamdziok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...