Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukk

stery to ja mam narazie asusowskie 66.97 i ustawione mialem na "najlepsza wydajnosc", ale rzeczywiscie powinno byc wiecej chyba..wieczorem stestuje te 71.89_win2kxp_international.exe bo one mi toze dobrze dzialaly.

1462789[/snapback]

no stary wrzucaj 71.89!!!! tylko nie 71.84 bo na nich nie dziala np. Project Snowblind (przynajmniej u mnie)..powinny ci dac z 200-300 punktow w 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach bede kupowal gf6800le asusa i mam kilka pytan:

1) jak wyglada sprawa chlodzenia, czy trzeba zamieniac na silencera aby bylo wydajne i ~21 dBa?

2) czy to prawda, ze w 80% modeli tej karty mozna odblokowac 4/8 potokow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie jade na 76.45 :) .. nie jest zle ... gry chodza .. np riddick i kall of djuti :-P a ten wentyl to chyba do mnie nie dotrze :huh: ... mowa o arctic cooling vga silencer nv 5 rev 2 no ale jestem ciekaw jak bedzie jak wrzuce te

71.89!!!! ale to dopiero jak bedzi odpowiedni cooler :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach bede kupowal gf6800le asusa i mam kilka pytan:

1) jak wyglada sprawa chlodzenia, czy trzeba zamieniac na silencera aby bylo wydajne i      ~21 dBa?

2) czy to prawda, ze w 80% modeli tej karty mozna odblokowac 4/8 potokow?

1463023[/snapback]

6800le dobry wybor .. tak mysle .. bo ja takiego dokonalem :wink: .. tylko musi miec 16 potokow i 6 verteksow .. inaczej :mur: ja swojego asusa mialem z selekcji

.. pierwsza lepsza jaka wzialem w lape :D hmm a wymiana chlodzenia na arctica to jest wskazana bo ten stockowy cooler chodzi ... głośno <_< ja jak pisalem wczesniej ..zamowilem sobie arctica :rolleyes: ..ale kiedy on dotrze do mnie wreszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

selekcja? cos czuje, ze mnie wysmieja w komputroniku, gdy uslysza to slowo !:D

1463402[/snapback]

stary za co Cie maja wysmiac? poszukaj po sklepach netowych i wyslij im maila czy da sie za niewielka doplata zalatwic z potokami. tylko wiesz uwazaj na ceny bo np

Asus V9999 LE 6800LE 128 MB 256 Bit TV AGP Cena Brutto: 860 PLN

Asus V9999 LE 6800LE 128 MB 256 Bit TV mod. 12 potoków AGP Cena Brutto: 900 PLN

Asus V9999 LE 6800LE 128 MB 256 Bit TV mod. 16 potoków AGP Cena Brutto: 1000 PLN

...co uwazam za totalne zdzierstwo. zlookaj tez allegro.

 

ps- lukk wieczorem testne na 100% jak tak zachwalasz :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mojego asusa szlag trafil :( ... qrcze nie wiem co jest .. zalozylem topic na forum .. pomocy ... o wlasnie .. jak rzescie zrobil ze arctic cooling vga silencer nv5 rev 2 wam dziala na asusia 6800le ?? przecie tego nie da sie zrobic ..wtyczka zailania jest zakrywana przez wentylator ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! przebrnąlem przez caly temat.... :) ale nei znalazlem odp. na wszystkie pytania..>zamierzam kupic Asusa 6800LE..

 

Moj cfg to epox 8rda+, 2 razy twinmos 256 2.5cl ,G4 Titanium 4200 , seagate60gb, maxtor 80gb, cd rom , nagrywarka dvd , zasilacz FEEL300W....

 

1. jaka jest roznica miedzy dzialaniem karty na AGP a pcI Express(podobno AGP na zlym zasilaczu moze miec mniej fpsow a jezeli juz na AGP to z 500w)

 

2. Jezeli spróbuje odblokowac wszystkie potoki i vertexy to w przypadku wystapienia artefaktów bede mogl to cofnac> czy po prostu juz po karcie bedzie? :?

 

3. jaki zasilacz radzicie > byle bez szalenstw :wink: moze taki> Chieftec (ATX-410-212) 410W(no i czy faktycznie za prąd w cholere sie buli )

 

4. czy oplaca sie do mojego sprzetu montowac 6800LE(chodzi mi o wzrost wydajnosci)

 

Z góry dzieki za odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zasilacz to i tak powinienes zmienic a ten chiftec to raczej dobry wybór,nie wiedziec czemu w ostatnim chipie dwa modele chifteca tzn 420 i 360 uznali za kategorię 300watt i mniej!Na początku nvidia twierdziła ze do 6800ultra potrzeba 450watt,ale potem zweryfikowali ze dobre 350watt starczy.Potoki są załatwiane softowo więc oczywiscie nic przy karcie nie robisz,czyli niebędzie "juz po karcie".Z tego co się zorientowałem to proc pod tą kartę powinien mieć min 2,5Ghz albo odpowiednik.Ty zapewne masz cos koło 2ghz wiec napewno jest sęs kupić taką kartę.P.S-U mnie tez SD działa bez kłopotów,i nigdy nie miałem zadnych problemów z tą grafą lub jej softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dobrych wiesci. Nie wiedziec czemu na tych sterach 71.89 (ustawienia tak jak mialem przy wynikach na 66.97 asusowskich) w 2005 wynik spadl do 3500!! a w 2003 do 8180!! :mur: :mur:

I co tu jest winne bo ja nie mam pojecia.. tak jak mowie wszystko tak jak przy tamtych testach tylko stery inne. Pomozcie... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dobrych wiesci. Nie wiedziec czemu na tych sterach 71.89 (ustawienia tak jak mialem przy wynikach na 66.97 asusowskich) w 2005 wynik spadl do 3500!! a w 2003 do 8180!!  :mur:  :mur:

I co tu jest winne bo ja nie mam pojecia.. tak jak mowie wszystko tak jak przy tamtych testach tylko stery inne. Pomozcie... :-|

1464302[/snapback]

he he oddaj grafe do serwisu :) ... ja tak zrobilem bo moja sie roz... walila

6800le asus goodbye ..he he kreski pionowe rzadza :huh: atera powracajac

do sterownikow ..zainstaluj sobie najnowsze moze to cos zmieni .. pozdro .. albo zmien ustawienia w 3dmarku :)... lub w sterownikach

pozdro ... ale ASUS DEAD ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dobrych wiesci. Nie wiedziec czemu na tych sterach 71.89 (ustawienia tak jak mialem przy wynikach na 66.97 asusowskich) w 2005 wynik spadl do 3500!! a w 2003 do 8180!!  :mur:  :mur:

I co tu jest winne bo ja nie mam pojecia.. tak jak mowie wszystko tak jak przy tamtych testach tylko stery inne. Pomozcie... :-|

1464302[/snapback]

Przed instalacja uzyles drivercleanera? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ OC_CZAP3LO - karta jest sprawna wiec nie widze powodu czemu mialbym oddawac do serwisu. przeciez to juz sa problemy z wynikami po O/C

@ Kotul15 tak, uzylem drivercleanera3, niestety wyniki jakie sa takie sa. nie znam tylko powodu czemu???? moze mial tak juz ktos?

 

macie 2 fotki jak ten silencer wyglada u mnie, tylko sorry za jakosc bo byly robione v500-ka siostry :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Niestety nie mam dobrych wiesci. Nie wiedziec czemu na tych sterach 71.89 (ustawienia tak jak mialem przy wynikach na 66.97 asusowskich) w 2005 wynik spadl do 3500!! a w 2003 do 8180!!  :mur:  :mur:

I co tu jest winne bo ja nie mam pojecia.. tak jak mowie wszystko tak jak przy tamtych testach tylko stery inne. Pomozcie... :-|

1464302[/snapback]

a nie wlaczylo ci sie przypadkiem AA albo AF??

 

po kazdym podkreceniu restarujesz kompa??

 

wlacz sobie hardware monitor w rivatunerze i zobacz czy ci sie GPU podnosi w 3D

 

a jak nie to przeinstaluj windowsa..trudno, ale to napewno zadziala

 

aha 71.89 sciagnales ze strony nvidii tak?? nie jakies tam DNA, BETY, i inne badziewia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno by szukać droższego sklepu  B)

1463449[/snapback]

Trudno by szukac pewniejszego sklepu :0.

 

Co do tej selekcji to nie jestem przekonany. Zalezy mi na tym, aby grafa byla z pewnego zrodla i w cenie ~800zl / hurtowo 22% nizej. Zakup bedzie robiony na sklep, wiec pewnie niezle by sie zdziwili, jakbym im kazal szukac szesnastopotokowej do komputera lezacego w spozywczym !:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno by szukac pewniejszego sklepu :0.

 

Co do tej selekcji to nie jestem przekonany. Zalezy mi na tym, aby grafa byla z pewnego zrodla i w cenie ~800zl / hurtowo 22% nizej. Zakup bedzie robiony na sklep, wiec pewnie niezle by sie zdziwili, jakbym im kazal szukac szesnastopotokowej do komputera lezacego w spozywczym !:D.

1464649[/snapback]

no moja byla .. byla zaznaczam za 780 zl i miala 16 potokow i 6 verteksow elegancko bez artefaktow ... teraz ju nie ma :sad: bo sie spalila .. asus jest dobra firma zeklbym bardzo dobra ale ju wiecej nie kupie grafy od tego producenta zwazywszy na to ze nie moglem porzadnie jak czlowiek przypiac zasilania do grafy .. bo inzynierowie asusa wymyslili sobie postawic pionowo gniazdo zasilania :mur: aa karte spalilem ... robilem identycznie jak R.I.P

tylko porabala mi sie kolejnosc .. zamiast czerwonego wczepilem zolty kabelek i .. szlag karte trafil ... wie ktos na forum jak to mozna naprawic ??... czy da sie?? .. - to lepsze pytanie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wlaczylo ci sie przypadkiem AA albo AF??

po kazdym podkreceniu restarujesz kompa??

wlacz sobie hardware monitor w rivatunerze i zobacz czy ci sie GPU podnosi w 3D

a jak nie to przeinstaluj windowsa..trudno, ale to napewno zadziala

aha 71.89 sciagnales ze strony nvidii tak?? nie jakies tam DNA, BETY, i inne badziewia?

1464545[/snapback]

nie wlaczylo sie zadne AA, ja mam caly czas ustawione na 400/810 w powerstripie. w rivie lookalem hardware monit i normalnie wlacza sie z 300 na 400 gpu wiec tu jest ok. problem lezy w sterownikach...jedyne jakie mi dzialaja dobrze to asusowskie 66.97. nawet testowalem asusa 71.84 ale to samo--spadek we wszystkich 3dmarkach. nie wiem co mam o tym myslec. chyba bede musial jednak zrobic to czego tak nie nawidze.. format c: :) bo przeciez nie moze byc miedzy sterami tak wielkiej ponad 3,500pktowej roznicy np w 2003. dna i bet nie uzywam, na szczescie :)

OC_CZAP3LO rzeczywiscie przykra sprawa :( ja uwazalem wlasnie zeby sie nie pomylic przy kolejnosci kabelkow. imo sie juz nic nie da zrobic. napisales ze oddales do serwisu, to co chcesz jeszcze robic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC_CZAP3LO rzeczywiscie przykra sprawa :( ja uwazalem wlasnie zeby sie nie pomylic przy kolejnosci kabelkow. imo sie juz nic nie da zrobic. napisales ze oddales do serwisu, to co chcesz jeszcze robic? :)

1464715[/snapback]

oddalem do serwisu tylko juz ja mam spowrotem .. koles mi powiedzial abym do niego wpadl w poniedzialek <_< ladny kloc hmm pomylilem sie z zasilaniem .. na wzor wzialem gniazdo a nie wtyczke .. pomylilo mi sie .. wie ktos jak to mozna naprawic .. ale cos czuje ze pamieci sie przypiekly .. bo mam te pionowe linie .. ii nic nie widac oprocz tych linni .. dodam ze sa na bialym tle :( :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szkukacie dobrych sterów do tego asuska to bardzo wam polecam XG 76.50. Przetestowałem i mysle ze są najlepsze. sprawdźcie sami. Na pewno nie pożałujecie. Acha no i jesli chodzi o te silencery to polecam rev 1 bo te gumki na rev 2 są hu..a warte. Do tego ładnie wypolerować i użyć pasty arctic silver.

 

Z tąd można pobrać polecane przezemnie stery:

 

http://files.aoaforums.com/index.php?dir=138

 

(te na samym dole)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddalem do serwisu tylko juz ja mam spowrotem .. koles mi powiedzial abym do niego wpadl w poniedzialek  <_<  ladny kloc  hmm pomylilem sie z zasilaniem .. na wzor wzialem gniazdo a nie wtyczke .. pomylilo mi sie .. wie ktos jak to mozna naprawic .. ale cos czuje ze pamieci sie przypiekly .. bo mam te pionowe linie .. ii nic nie widac oprocz tych linni .. dodam ze sa na bialym tle :(  :sad:

1464728[/snapback]

 

Jakby ci sie pamieci przegżały to nie miałbyś zadnych linii tylko takie różowe, fioletowe i zielone plamki i kratki na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ci sie pamieci przegżały to nie miałbyś zadnych linii tylko takie różowe, fioletowe i zielone plamki i kratki na ekranie.

1464758[/snapback]

:) no to 1. juj wiem ze to nie pamieci .. dzieki bogu .. ktos chce qpic kilogram pamieci do asusa 6800le ?? :D .. he he .. hmm ,a wiec co to moze byc ??.. co spalilo sie , ze sa te linie ??.. (grafa sie spalila to wiem ,..ale co konkretnie :) )

hmm ,a co sie dzieje jak sie spali rezystor .. moze to on powoduje te krechy..??

Edytowane przez OC_CZAP3LO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no to 1. juj wiem ze to nie pamieci .. dzieki bogu .. ktos chce qpic kilogram pamieci do asusa 6800le ?? :D .. he he .. hmm ,a wiec co to moze byc ??.. co spalilo sie , ze sa te linie ??.. (grafa sie spalila to wiem ,..ale co konkretnie :) )

hmm ,a co sie dzieje jak sie spali rezystor .. moze to on powoduje te krechy..??

1464776[/snapback]

Bardzo możliwe że to któryś z tych tranzystorów czy jak im tam odpowiedzialnych za zasilanie. Ale nie mam pojecia jak to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to któryś z tych tranzystorów czy jak im tam odpowiedzialnych za zasilanie. Ale nie mam pojecia jak to sprawdzić.

1464793[/snapback]

ekhm jest to usterka ktora mozna wyeliminowac ?? tzn naprawic

 

da sie wymienic tranzystor na karcie graficznej ??

Edytowane przez OC_CZAP3LO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm jest to usterka ktora mozna wyeliminowac ?? tzn naprawic

1464844[/snapback]

Jezeli to jakiś tranzystor to można go przelutowac na nowy ale nie polecam tego robić. bo mozna sprawę pogorszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to jakiś tranzystor to można go przelutowac na nowy ale nie polecam tego robić. bo mozna sprawę pogorszyc.

1464851[/snapback]

hmm i tak karta do wywalenia .. bo nie dziala .. to mozna sie zabawic :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...