Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie samo przerobienie to nie kłopot. Problemem jest zakup wtyczki :?

 

 

Przeglądałem strone Arctica i znalazlem To

Sam Arctic pisze ,że wtyczka jest standardowa nvidia ale jak nie pasuje to mozna obciąc te przy Accelero i podłaczyc bezposrednio albo skorzystac z podlaczenia do PSU (molex 12V) i nawet pisze jak kabelki połaczyc.Tylko nie jest nic wspomniane na temat gwarancji po ingerencji w X1 :?

 

 

Heh racja link sie pomylił:) Juz ok

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie samo przerobienie to nie kłopot. Problemem jest zakup wtyczki :?

Przeglądałem strone Arctica i znalazlem To

Sam Arctic pisze ,że wtyczka jest standardowa nvidia ale jak nie pasuje to mozna obciąc te przy Accelero i podłaczyc bezposrednio albo skorzystac z podlaczenia do PSU (molex 12V) i nawet pisze jak kabelki połaczyc.Tylko nie jest nic wspomniane na temat gwarancji po ingerencji w X1 :?

Heh racja link sie pomylił:) Juz ok

Może by się jeszcze coś dało przerobić. Accelero ma cztery kable, czerwony i czarny to napewno od napięcia. Ale zostaje jeszcze zółty i niebieski. Może jak się jeden z nich podłączy do karty to będzie działać regulacja obrotów. Tylko który to może być i czy wogóle to będzie działać. Skoro tam jest wtyczka 4 pinowa która pasuje do kart Nvidia to może ktoś ma schemat lub wie jak są tam rozłożone te kable? A taką wtyczkę mają karty GF7800.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikas

żółty to informacja o obrotach.....

I jesteś na 100% pewien że ten żółty mam podłączyć jako trzeci kabel do karty, a niebieski pominąć. Więc ciekawe do czego jest ten czwarty kabel.

Pytam się bo boje się by czegoś nie uszkodzić.

Tu masz link do tej wtyczki, a wejście na karcie to znasz.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jesteś na 100% pewien że ten żółty mam podłączyć jako trzeci kabel do karty, a niebieski pominąć. Więc ciekawe do czego jest ten czwarty kabel.

Pytam się bo boje się by czegoś nie uszkodzić.

Tu masz link do tej wtyczki, a wejście na karcie to znasz.

na arcticu piszą że żółty to rpm......btw jak chcesz podłączyć to do asusa?? Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na arcticu piszą że żółty to rpm......btw jak chcesz podłączyć to do asusa??

myślałem o przerobieniu tej wtyczki 3pin . W końcu z tych wszytskich wtyczek na się wyjąć bez problemu te bolce. Są tam zaczepy, ale czy te bolce od 4pinowej wtyczki będą pasowć do 3pionowej, nie mam pojęcia. Bo jeszcze nie sprawdzałem. Muszę najpierw zobaczyć miernikiem rozłożenie napięć na wejściu 3pin (na kracie), chyby że ktoś wie dokładnie gdzie tam jest +/-/rpm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Mam problem z temperatura przy asusie 6800gt na pci-e.

Od nowosic temp wynosila w stanie spoczynku

63 C a w trakcie grania ponad 80.

Wymiana chlodzenia na slinecera. Spadla jedynie o 3C.

obojetnie czy przy otwartej czy zamknietej obudowie.

Karta ma dosyc luzu, pasta zostala zmieniona, radiator

dobrze przylega do gpu.

Juz nie wiem w czym moze byc problem z tak wysoka temperatura.

Poprzednia karta 6800 na agp leadteka miala 15 C mniej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puściłem 3dm05 na 375/830 (16/5) i wynik to 4200.

 

możecie podać jakieś linki do dobrych biosów z większym v core?

czy po v modzie elementy zasilające nie będą się nadmiernie przegrzewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puściłem 3dm05 na 375/830 (16/5) i wynik to 4200.

 

możecie podać jakieś linki do dobrych biosów z większym v core?

czy po v modzie elementy zasilające nie będą się nadmiernie przegrzewać?

1. W Asusie 6800, 6800LE, 6800XT napięcie vcore zmienia się poprzez zamalowanie ołówkiem (pencil mod) rezystora tylko i wyłącznie w ten sposób.

2. Jasne że będą sie przegrzewać musisz zamontować na nich jakieś dobre radiatory i nawiew, ale i to nie gwarantuje, że po pewnym czasie szlag trafi tranzystory w układzie zasilającym ponieważ ASUS montuje swoje własne lipne tranzystory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadacie ze stery XG najwydajniejsze :) dobra, przekonam sie dzisaj. Ja jade na DNA bodajze 77.77. Sa calkiem calkiem. Tylko mialem maly problem z odpaleniem Riddicka bo byly jakies chryje z OpenGL, ale po ingerencji w Riva tunerze problem zniknal. Aha jakie macie temperaturki ? Ja na swoim Vf700 AlCu na 3.5V mam 49 idle 53 stres :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W Asusie 6800, 6800LE, 6800XT napięcie vcore zmienia się poprzez zamalowanie ołówkiem (pencil mod) rezystora tylko i wyłącznie w ten sposób.

Dlaczego w Asusie nie można zrobić V-moda edytując napięcie w biosie karty??

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w Asusie nie można zrobić V-moda edytując napięcie w biosie karty??

Bo pewien skośnooki Pan (bez podtekstów rasistowskich) wymyślił sobie (wziął pewnie za to dużo $$), że karty ASUS-a będą się różniły od kart innych producentów. Inni stosują płytki referencyjne NVIDI, a on zaprojektował kartę tak, aby użytkowników trochę zdenerować i wlutował taki badziewny scalak do regulacji V na procesorze.

Pozatym było to już wałkowane parę stron wcześniej w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś padła ostatnio karta Asus 6800LE? Bo moja właśnie ma pełno artefaktów i jutro oddaje ją do serwisu. Jestem ciekaw czy mają jeszcze takie karty na stanie a może dostanę jakąś inną lub dopłace i wezmę coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez juz wk...a ta karta!!Od paru miesięcy grzeje się jak głupia i nic niemogę z tym zrobić.Bloku wodnego na gpu i ram karty nie uswiadczysz.Wodotrysk ktory miał powodowac cichszą pracę przez zmiejszanie obrotów wentyla się spieprzył.Moim zdaniem te karty to niewypał!Jak nie przypilnujesz to albo SDoktor albo inny psikus upiecze te "ciche i wydajne" kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jedrek71

no nie powiesz chyba że jesteś ździwiony..............tak wykręconego GT'ka jeszcze nie widziałem a ty lamentujesz że się grzeje.....weź nie przesadzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na standardowych ustawieniach karta[moja] grzejesie i wywala komunikat "zaraz sie skopcę" 2-3 min po rozpoczęciu gry.Zawsze myslałem ze kolesie ktorzy psioczą na tę kartę psiejstwa poprostu niepotrafią się z nią obchodzić.Więc ja tez nie potrafię jej okiełznać.Powoli mam juz jej dość i niechcę przechodzić kursów "pierwsza pomoc" aby móc jej uzywać.Jestem zły bo muszę cos z tym zrobić.A juz niechce mi się rozkladać Chłodzenia wodą co by to wszystko powyciągać.Życzę wszystkim bezproblemowych przebiegów,bo ja mam z tą kartą coraz więcej psikusów.

Edytowane przez Jedrek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem dwie karty 6800 WinFasta (16/6) i z obiema miałem był ten sam problem podczas zmiany chłodzenia, a mianowicie karty padały :mur: od jakiegoś czasu mam ASUSA V9999 (16/6) robione dla POV. Ale powoli zaczyna nie wystarczać juz ej mocy :angry: Mam dosyc duże doświadczenie w modyfikacjach chlodzenia i nigdy się nie spotkałem z podobnym fenomenem, czymożecie sie podzielić Waszymi spostrzeżeniami, oraz napisać na co zwrócić szczególną uwage podczas zmiany chłodzenia (może są jakieś elementy wyjątkowo wrażliwe, których nie powinno się nawet dotykać :D ) aha dodam ze jako chłodzenie zastepcze mam odpowiednio zmodyfikowany VOLCANO 7+ i extra duże radiatorki na pamięci zrobione z dużego daiatora z jakiegoś urzadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem Accelero X1 i kłopotem był wtyk zasilania w Asusie tam jest na 3 pin ale strasznie zminiaturyzowany (nie wiem jaki jest w POV) .Musiałem rozebrac wtyczke od Accelero i podlączyc bezpośrednio na 2 pin (czarny i czerwony), pozatym działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich.

Mam pytanie, posiadam nastepujący konfig

Abit NF7,

Barton +2500,

1024 DDR 333,

Asus V9999GT 128 MB,

40GB Maxtor,

SB Audigy Game,

Chieftec HPC-360-202DF,

15" CTX.

I teraz czy ktoś z was miał jakieś arty w 3dmarku05 w tescie z świetlikiem. Dokładnie z cieniami. Testowałem na róznych sterownikach i nic. Karta jest jeszcze pół roku na gwarancji więc zastanawiam sie czy jej nie oddać a nie chce wyjśc na przewrazliwionego. O dziwo w 3dmarku06 (podobny jest test ze śwtlikiem) juz nie ma artów.

pojednyncze arty mialem w CoD 1 i Far Cry.

No i w Cod2 gra chaczy sie jak szalona. Płynnie mozna grac jedynie w 800x640 bez żadnych detali i cieni!!

Edytowane przez Sowson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten VOLCANO 7+ to jest przerobione chłodzenie z procesora i ono będzie podpięte do płyty głównej. Czyli generalnie nie mieliscie takich problemów, że po zmianie chłodzenia karta nie działała??

dziwne, bardzo dziwne...ja już miałem doczynienia z tyloma kartami i robiłem z nimi różne rzeczy i jescze z czyms takim się nie spotkałem. Może dokładniej opiszesz ten spadek wydajności?

 

Witam wszytskich.

Mam pytanie, posiadam nastepujący konfig

Abit NF7,

Barton +2500,

1024 DDR 333,

Asus V9999GT 128 MB,

40GB Maxtor,

SB Audigy Game,

Chieftec HPC-360-202DF,

15" CTX.

I teraz czy ktoś z was miał jakieś arty w 3dmarku05 w tescie z świetlikiem. Dokładnie z cieniami. Testowałem na róznych sterownikach i nic. Karta jest jeszcze pół roku na gwarancji więc zastanawiam sie czy jej nie oddać a nie chce wyjśc na przewrazliwionego. O dziwo w 3dmarku06 (podobny jest test ze śwtlikiem) juz nie ma artów.

pojednyncze arty mialem w CoD 1 i Far Cry.

No i w Cod2 gra chaczy sie jak szalona. Płynnie mozna grac jedynie w 800x640 bez żadnych detali i cieni!!

Czy ta katra na pewno nie była modowana? Czy zasilacz poprawnie daje napięcia? A moze po prostu zapomniałeś podłączyć dodatkowej wtyczki zasilania? No ale jak wszystko działa w 3dmarku06.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...