Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat na zdjęciu jest w lewym górnym rogu.... Aha i jest jeszcze jedna zmiana :) --> Inne rozlozenie Wejsć na fan, a dokładniej jednego i CLR_CMOS jest w innym miejscu bo w rev 2 jest zaraz koło bateri i to utrudnia zrbienie czyszczenia bo mi taśmy zasłaniają :)

Edytowane przez Sims0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lokee

 

Witaj

 

Widze ze tez jestes z Gliwic. Napisz gdzie kupowales płytke i procka, zdaj jakies relacje z oc i powiedz jaka rewizja ci sie trafła :)

 

Pozdrawiam,

Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lokee

 

Witaj

 

Widze ze tez jestes z Gliwic. Napisz gdzie kupowales płytke i procka, zdaj jakies relacje z oc i powiedz jaka rewizja ci sie trafła :)

 

Pozdrawiam,

Soker

1653124[/snapback]

siema mam rev 2 plyte i proca kupowalem usiebie w firmie z hutrowni abcdata.com.pl dzieki temu jesttem doprzedu troche narazie z oc nic najpiwerw musze poprawnie zainstalowac winde dobrze ze wczesniej mialem xp na innej partycji i system na nf2 wiec plyta wystartowala, czytalem ze moga by problemy na tej plycie no ale nie ze az takie i ten przestoj jakies 10s podczas bootowania jest denerwojacy powiem inaczej ze w firmie robie kompy do bior na asrack na via i tez 2800+ i systemy chodza jak szalone !!! duzo szybciej niz na atlonie xp i niebo od celerona d ( chociaz ostatnio daje nowe dyski maxtory dm10 sata wiec moze to tez duzo daje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

 

ten link do vmoda to jest rev 1.0. na rev 2.0 jets przeprojektowana sekcja zasilania. ja sie pomylilem bo ten ukladzik winbonda o ktorym pisalem odpowiada za vmem. za vcore odpowiada tez uklad ISL tyle ze nie 6559 a 6568. jest to maly kwadratowy scalaczek 5x5 mm :-| Wydaje mi sie ze ze sekcja zasilania jest taka sama jak w k8ne. bede musial to jeszcze sprawdzic...

 

 

@tomcat99

no jeszcze niz nie zrobilem.. mam ja na zbyciu :wink: poprostu jej max do 303 HTT, a ja jestem zadny kolejnych rekordow, mam odpowiednie chlodzenie zeby proc szedl na jakies 2,8ghz albo wiecej. tyle ze teraz mnie vcore ogranicza :mur:

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile mógłbym wykręcić Semprona 3000+ na GB K8NS rev 2.0? A czy jak ona nie posiada śledzia z USB to ona ma tylko 4xUSB? Proszę o odpowiedzi.

2500mhz +/- 100mhz

 

Ma 4 usb na plycie, ale co za problem dokupic za 10zl sledzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poptyaj jeszcze w tysiacu kolejnych tematów i napisz 1000 postów to moze..robisz sie nudny tak szczerze mówić-nie spamuj już tutaj i na pclabie

 

kups obvie wreszcie tę płyte, procka i nie męcz wszystkich ciągle.Nie jesteś pekpiem świata.Ja decydujac sie na płyte i proca prawie nice pytałem-wystarczy pocztać posty innych aby sie zdecydować :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:))))))) dziala mi juz :))) wkacu pozyczylem zew cd od kumpla i sie zainstalowalo :) teraz by trza bylo podkrecic no nie :P zabardzo sie nieznam ma podkrecaniu nowych 64 wiec bede musial poczytac , ale cos juz czytalem ze niema blokady fsb do pci tak jak w poprzedniku nf2 to prawda ? jesli macie jakies porady od reki to bede wdzieczny ale i tak bede czytal bo juz kilka plyt zjaralem na nf2 ;] ostatnio asus a7v880 wytrzymal tylko 3 dni :))) no gigabyte ga 7n400 do konca dawal rade :) ale na asusie osiaglem na duronie 2400mhz :) no ale tylko przez 3 dni po jak wrocilem z roboty odpalam kompa i tu nagle reset mysle -- normalna sprawa a tu patrze ze mi sie odpala biox recovery no to mu daje plyte i se skopiowal i wszystko gra, reset i znowu sie winda laduje i w polowie znow reset ale plyta juz nie wstala teraz tez mialem dylemat czy kupic ga czy asusa , wybralem ga i niewiem czy dobrze zrobilem :) zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo do tej pory nie ma porządnej płyty na pci express na socket 754 , ale epox sli na 754 wypadł dobrze na ocworkbench.com , więc chyba tylko ta płyta bedzie godna polecenia na dzień dzisiejszy na pci express , ale narazie jest niedostepna w Polsce

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem radiatorek na mojej k8ns iiiiii max stabilne htt to 350MHz-zwiekszanie napiecia na htt nic nie pomaga wiec to juz jest na 100% max(botowalne z biosu 327)wiec jak na ta plytke naprawde zajefajnie :))

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągnąłeś clockgenem czy bootuje sie przy 350? Tak czy inaczej wyniczek spoko-trzaśnij spi to sie niedowairki zamkną,ze k8ns nie jest lepsze od msi i epoxa.

 

Kurde szkoda,zę mam takiego proca-widać płytki mają potencjał i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam dzidzion swój wynik HTT dla płyty ciągnie S3000+ z c&q stosując mnożnik x 7 w sumie osiągając taktowanie 2450MHz dla procka.

Na prawo i lewo polecam Semprona 3000+ jako podstawową jednostkę do s754 właśnie ze względu na odblokowany mnożnik :wink:

W tym przypadku jeżeli płyta osiąga takie htt nikt tego nie neguje aczkolwiek jest to wynik pojedynczego egzemplarza i na tej podstawie nie należy uogólnać.

Tym niemniej można powiedzieć brawo dzidzion :wink: i walcz o lepszy wynik w spi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

molby którys z uzytkowników tego gigabyte podać wartosci odczytu i zaspisu z everesta w połączeni z sempronem wykreconym na ok 2500 mhz ( i ustawienia ramu) , ponieważ zastanawiam sie nad przesiadka na s 754 i chciałe się zorientować o ile wydajniejsza jest ta platforma od socket A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyt cos kolo 3100

zapis 1171

system stoi caly dzien w tle odpalona kupa rzeczy i gra

ramy 213mhz 3-3-3-9

co ma odczyt i zapis do wydajnosci procka to nie mam pojecia....ale prosze bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrecony na 2682MHz

pamięci na 244MHz 2,5 4 3 3 8  1T

 

odczyt: 3748 MB/s

 

zapis: 1636 MB/s

 

czas dostepu: 39,8 ns

 

:) B) :)

1655101[/snapback]

To ten poprzedni Semp 3000+ czy jakiś nowy nabytek (S64 3000+?), no w każdym razie piękna sztuka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam podkrecanie

na start 8x 230 (1840) synchro z ramem full stabilne 34 stopnie (box) bez zmiany napiecia

Aida :

zapis 3497

odczyt 1196

 

Prime 0 blegow 5h

1655389[/snapback]

zacznij podkręcać w okolicach 2.4 i w góre a nie startujesz od tak śmiesznych wartości- w takim epie to 2 tyg będziesz kręcił-a na szybko to spi16m wystarczy. Dopiero jak nie przejdzie to mozna sie bawić z obniżaniem testowaniem w prime itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...