Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

ta plyta to po prostu rev 1.0 z dodatkowymi RAIDAMI ATA I SATA , i rozne takie [ciach!]ły :wink:

 

ja bym sie cieszyl z tego co wraca z serwisu :)

nom, tez sie ciesze, a jeszcze bardziej jak wraca naprawione albo nofe :]

jutro posmigam, bo juz dzisiaj sil nie mam :)

tak patrze to ta pro jest 150zl drozsza od non pro :]

tylko widze ze na chipsecie wyjec siedzi, pewnie po jakims czasie bedzie dokuczal...

 

jednak poszedlem po plytke.

 

tak jak sie domyslalem, plytka poserwisowa - widac to ewidentnie! mam nadzieje ze bedzie ok...

pan z serwisu (pozdrawiam!) chyba nie przyjrzal sie jej, bo widac ze byla uzywana na pierwszy rzut oka...

 

niedlugo bedziemy probowac...

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak poszedlem po plytke.

 

tak jak sie domyslalem, plytka poserwisowa - widac to ewidentnie! mam nadzieje ze bedzie ok...

pan z serwisu (pozdrawiam!) chyba nie przyjrzal sie jej, bo widac ze byla uzywana na pierwszy rzut oka...

 

niedlugo bedziemy probowac...

Witaj. Po czym widac ze płytka jest poserwisowa ?! Pytam sie bo znajomemu tez padla i bedzie ponoc mial do odebrania we wtorek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tematu top performance... daje to duzo... jak mialem kiedys <czytaj zanim sie cos z procem stalo nie wiem co...> wlaczone na fsb 320 to super pi w 15min 20 sec robilem... teraz na tp sie wysypuje super pi a bez rob i w 15min 48sec wiec roznica jest... tylko szkoda ze juz nie moge z niej skozystac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Po czym widac ze płytka jest poserwisowa ?! Pytam sie bo znajomemu tez padla i bedzie ponoc mial do odebrania we wtorek ...

jak masz wiatrak na chipsecie to patrz czy jest idealnie czysty, czy mzoe nie do konca.

jesli nei masz wiatraka, to patrza na miejsca, w ktorych przykrecasz plyte do mocowania w obudowie. jezeli widzisz ze byly juz wkrecane srubki (zazwyczaj zostaja odciski po kolnierzu srubki) to z pewnoscia ktos juz jej uzywal. nikt, nawet przy sprawdzaniu nie wkreca plyty do obudowy tylko na zywca testuje - no chyab ze jakis hardkorowiec z kupa czasu :D

 

u mnie nawet na baterii widac, ze byla wyciagana, i to chyba jakims srubokretem, bo jest porysowana...

poza tym zerknij na tyl plyty, obejrzyj dokladnie okolice wyjsc - szczegolnie plastykowe wyjscia na dzwiek, czy nei sa porysowane. moje sa, zapewne przez tylna zaslepke.

 

do tego moja plyta jest delikatnie zakurzona, a nie zakurzyla sie w szczelnei zamknietej folii...

 

troche niesmak mam przez to, jedynie co osladza cala sprawe fakt, ze jest to wyzsza wersja...

mam nadzieje, ze i krecic zechce sie w maire przyzwoicie...

na starym k8ns rev.2 lecialem na htt do 318, wiec bez rewelacji... ale zawsze cos.

nic trzeba wylaczyc tv i zabrac sie za skaldanie kompa :)

 

komuś płyta padła mimo dual biosu-coś sie nie przełącza siwć anwet to lipa..ale płyta fakt wiecej warta...mozę opyl i kup dfi infinity :wink:

heh, w sumie pomysl do rozwazenia... ale ile za nia wezme, na allegro tego nawet nie ma:/

zobacze jeszcze po ile chodza infinity...

 

a z drugiej strony juz tyle sprzety przez ostatnie pol roku przewinelo mi sie przez lapy, ze nawet troche nie chce mi sie zmian :)

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komuś płyta padła mimo dual biosu-coś sie nie przełącza siwć anwet to lipa..ale płyta fakt wiecej warta...mozę opyl i kup dfi infinity :wink:

ten dual bios wlasnie ma to do siebie, że w kluczowych sytuacjach - zawodzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm mam 51c mb goodrama +kosc twina na moselach i za chiny ludowe komp mi nie wstaje jak sa 2 kosci w biosie wszystko prróbowalem , sloty itp jestem zrozpaczony buu nie mam juz pomyslu moze ktos mi jakis podsunie?pzdr

 

edit 2t sprawdzalem tez i lipa

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm mam 51c mb goodrama +kosc twina na moselach i za chiny ludowe komp mi nie wstaje jak sa 2 kosci w biosie wszystko prróbowalem , sloty itp jestem zrozpaczony buu nie mam juz pomyslu moze ktos mi jakis podsunie?pzdr

2t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kaplica.... moja K8NS padla :/ przestalo wykrywac urzadzenia USB (myszka,modem, drukara) oraz czujnik obrotow wentylatora zaczal wariowac (pokazywal skokowe predkosci-wentyl ok bo sprawdzalem w drugim kompie a wczesniej tak nie bylo). jutro jade do serwisu. Moze mi tez dostanie sie rev. 1.0\1.1 ;P ale szczerze watpie. A mialo byc tak pieknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kaplica.... moja K8NS padla :/ przestalo wykrywac urzadzenia USB (myszka,modem, drukara) oraz czujnik obrotow wentylatora zaczal wariowac (pokazywal skokowe predkosci-wentyl ok bo sprawdzalem w drugim kompie a wczesniej tak nie bylo). jutro jade do serwisu. Moze mi tez dostanie sie rev. 1.0\1.1 ;P ale szczerze watpie. A mialo byc tak pieknie ...

heh, lipa. co one tak padaja?

leciales mzoe na takim htt non stop? bo ja na stockowym htt pracowalem, a to z siga to tylko do benchmarka:) takze moaj plyta byla niekatowana, ale zdechla.

 

a co do tej rewizji, to jak to z tym jest, tzn. czy rewizja 1.0 w przypadku pro to to samo co w przypadku non pro? czyli mozna sobie vcore regulowac dowolnie i nie ma ociachanej sekcji zasilajacej? wiem, wiem, ze to rozne w sumie plyty, ale czy te sprawy wygladaja jak pisze? ...wydalo sie, jeszcze nie zabralem sie za poskladanie do kupy swojego sempa i tej mobo, musze skoczyc po jakas paste:)

 

powodzenai z plytka!

cos powoli zrazam sie do gb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tej rewizji, to jak to z tym jest, tzn. czy rewizja 1.0 w przypadku pro to to samo co w przypadku non pro? czyli mozna sobie vcore regulowac dowolnie i nie ma ociachanej sekcji zasilajacej? wiem, wiem, ze to rozne w sumie plyty, ale czy te sprawy wygladaja jak pisze? ...wydalo sie, jeszcze nie zabralem sie za poskladanie do kupy swojego sempa i tej mobo, musze skoczyc po jakas paste:)

 

powodzenai z plytka!

cos powoli zrazam sie do gb :/

masz plynną regulacje napiec, nie ma zadnych ciec w sekcji zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzy dni temu kupiłem płytę główną na s 939 (Gigabyte Ga K8NSC) ze złączem AGP ( nie stać mnie było na wymianę karty grafiki). Postawiłem system, sterowniki, w biosie niczego nie zmieniałem(wszystko na default) i zainstalowałem grafikę (radeon 9600pro).

Po uruchomieniu gry (ET enemy territory) po jakimś czasie następuje zawieszenie gry. Raz po 2 min grania a czasem po 30 minutach itd. Objawia się to zapętlonym dźwiękiem oraz oczywiście zatrzymaniem grafiki. Pomaga wyłącznie twardy reset. AGP Fast writes jest wyłączone. Ciekawi mnie opcja AGP Clock, którym się troszkę pobawiłem i zauważyłem, że wartości powyżej 66 Mhz powodują jeszcze szybsze "wywalanie" się systemu w grach. Co może być przyczyną ?? Standardowo AGP Clock chodzi na 66 ale i tak następują zwiechy. :sad:

 

Config:

Sempron 939 3000+ (1800Mhz)

Gigabyte K8NSC (AGP)

2 x 256MB Hynix

Radeon 9600 pro

Zasilacz Tagan 330 W "mierzony miernikiem" ==>> ok (może jednak za słaby )

reszta nie istotna....

 

Podkreślam, że problem nie jet podobny do tego z kartami nVidi (6600, 6800 itd.) bo tu po prostu jak już się zawiesi to się nie odwiesi :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Widze ze ostatnio K8NS padaja jak muchy.. co sie dzieje ? :unsure:

 

Przeciez w sumie to calkiem niezla plytka, moja jak wiadomo ;)tez padla ponad 2 tygodnie temu, poprostu pewnego dna komp nie wstal, dzis ide do serwisu spytac co z mobo :]

 

Moze niech kazdy komu padla plyta napisze (w miare krotko 1-2 linijki) :

 

 

 

1. Objawy.

2. Czy komp byl krecony i ile

3. Na jakim BIOS-ie padla.

 

Moze na przyszlosc takie informacje sie pzrydadzą.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzy dni temu kupiłem płytę główną na s 939 (Gigabyte Ga K8NSC) ze złączem AGP ( nie stać mnie było na wymianę karty grafiki). Postawiłem system, sterowniki, w biosie niczego nie zmieniałem(wszystko na default) i zainstalowałem grafikę (radeon 9600pro).

Po uruchomieniu gry (ET enemy territory) po jakimś czasie następuje zawieszenie gry. Raz po 2 min grania a czasem po 30 minutach itd. Objawia się to zapętlonym dźwiękiem oraz oczywiście zatrzymaniem grafiki. Pomaga wyłącznie twardy reset. AGP Fast writes jest wyłączone. Ciekawi mnie opcja AGP Clock, którym się troszkę pobawiłem i zauważyłem, że wartości powyżej 66 Mhz powodują jeszcze szybsze "wywalanie" się systemu w grach. Co może być przyczyną ?? Standardowo AGP Clock chodzi na 66 ale i tak następują zwiechy. :sad:

 

(...)

 

Podkreślam, że problem nie jet podobny do tego z kartami nVidi (6600, 6800 itd.) bo tu po prostu jak już się zawiesi to się nie odwiesi :-|

Sprawdzałes czy problem wystepuje z innymi programami ?

- najprawdopodobniej jest to problem czysto "softwarowy" , a jak nie to sprawdz temperature procesora procesora, obniz dzielnik pamieci i sprawdz ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą wtyczką 20pin i zasilaczami? Niektóre fortrony posiadają wtyczki 20+4 pin od razu z przejściówką. Niektóre (chyba?) nie. Taka wtyczka 24 nie będzie oczywiście apsować do k8ns ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam K8NS rev.2.0 bios F18 i procesor Sempron 2800+ 64bit. Mnożnik Hyper Transport na x3 dzielnik pamięci na 100MHz (na razie mam słabą pamięć PC2700) a maksymalną magistrale jaką udało mi się ustawić jest 255 co daje mi 2040MHz. Troche mało bo z tego co widze bez problemu wyciąga się ponad 300. Po ustawieniu magistrali na 260 i zapisaniu ustawień bios ustawia na 255 i ani wyzej nei chce drgnąć :mur: Dowoltowowałem proca zmniejszałem mnożnik HyperTransport ale to nic nie daje. Co robie źle czy moze jest jakas blokada przed wyższym OC. prosze o jakąś wskazówkę.

 

ps. to nie zasilacz mam Chiefteca 420W

Edytowane przez falarek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Widze ze ostatnio K8NS padaja jak muchy.. co sie dzieje ? :unsure:

 

Przeciez w sumie to calkiem niezla plytka, moja jak wiadomo ;)tez padla ponad 2 tygodnie temu, poprostu pewnego dna komp nie wstal, dzis ide do serwisu spytac co z mobo :]

 

Moze niech kazdy komu padla plyta napisze (w miare krotko 1-2 linijki) :

1. Objawy.

2. Czy komp byl krecony i ile

3. Na jakim BIOS-ie padla.

 

Moze na przyszlosc takie informacje sie pzrydadzą.

 

pozdr.

w ktorym lubelskim sklepie brales ta plyte?

1. wylaczyl braciak komp, jak chcial wlaczyc doszedl komp do postu i wylaczyl sie. wiecy nie wstal.

2. byl, jak w sigu, ale tylko do benchmarka a tak chodzil na stockowych ustawieniach!

3. chyba f15... ale nie pamietam, a moze f16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ktorym lubelskim sklepie brales ta plyte?

1. wylaczyl braciak komp, jak chcial wlaczyc doszedl komp do postu i wylaczyl sie. wiecy nie wstal.

2. byl, jak w sigu, ale tylko do benchmarka a tak chodzil na stockowych ustawieniach!

3. chyba f15... ale nie pamietam, a moze f16?

 

mialem identyko objawy jak u ciebie !!! tez potrafil sie tak wylaczyc az sie wkoncu nie wlaczyl wogole, bylem dzis w serwisie ale mobo nie dotarla jeszce od gigabyte, najprawdopodobniej bedzie we wtorek.

 

Ja mialem biosa F18

Rev 2.0

 

Plyta brana w COMP-ie

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem identyko objawy jak u ciebie !!! tez potrafil sie tak wylaczyc az sie wkoncu nie wlaczyl wogole, bylem dzis w serwisie ale mobo nie dotarla jeszce od gigabyte, najprawdopodobniej bedzie we wtorek.

 

Ja mialem biosa F18

Rev 2.0

 

Plyta brana w COMP-ie

to witaj w klubie :D ja tez w kompie bralem, w sumie rowny gosc w serwisie, ale dlugo to trwala (choc swieta byly), cala ta ich naprawa, napisz co powiedizeli albo co dali!

 

pozdrowienia z DS amor!

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to witaj w klubie :D ja tez w kompie bralem, w sumie rowny gosc w serwisie, ale dlugo to trwala (choc swieta byly), cala ta ich naprawa, napisz co powiedizeli albo co dali!

 

pozdrowienia z DS amor!

 

ok zdam relacje ;) Dostales nowa plyte od gigabyte czy tamta naprawili ? aha i czy dali takiego samego K8NS ? :)

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz plynną regulacje napiec, nie ma zadnych ciec w sekcji zasilania

 

to miodziunio :)

 

ok zdam relacje ;) Dostales nowa plyte od gigabyte czy tamta naprawili ? aha i czy dali takiego samego K8NS ? :)

pozdr.

dali ver. pro, czytaj pare postow wczesniej! ide na miasto i zycze pwodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie narazie wszystko jest ok

biosik f18, komp pracuje cały czas na HTT 312, na noc HTT jedzie do 166

od dzisia nie wyłączam kompa :D

 

P.S

lukasrz ma racje - wracałem ze szkoły to myślałem że zęby pogubie ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde.. zauwazylem ze kiedys jak wylaczalem kompa to normalnie mi dioda na klawiaturze num lock gasla.. a teraz wogole sie nie wylacza :lol: bios f17... juz kombinowalem w ustawieniach biosu zeby zeby num lock sie nie wlaczal na poczatku po uruchomieniu pc... jednak to nic nie zmienia.. przywrocenie "defualtowych" ustawien biosu tez nie pomaga :P jakies pomysly?:P narazie ide wroce na bios f18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwna plytka bo mi tez raz sie caps lock ine wylaczyl ! kilka razy tez mi sie komp wylaczyl tzn. podczas ogladani filmu, internecie po prostu pstryknal i juz ale normalnie potem wstawal myslalem ze to zasilka sie przegrzewa (modecom 300) to zalozylem wiatraczek wdmuciach!acy powietrze dodatkowo ale ostatnio tez mi sie dwa razy wylaczyl :/ myslicie ze to moze byc ukryta wada fabryczna :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwna plytka bo mi tez raz sie caps lock ine wylaczyl ! kilka razy tez mi sie komp wylaczyl tzn. podczas ogladani filmu, internecie po prostu pstryknal i juz ale normalnie potem wstawal myslalem ze to zasilka sie przegrzewa (modecom 300) to zalozylem wiatraczek wdmuciach!acy powietrze dodatkowo ale ostatnio tez mi sie dwa razy wylaczyl :/ myslicie ze to moze byc ukryta wada fabryczna :> ?

 

u mnie bylo tosamo az padla po ok 10dniach, radze odkrecic proca :) bo to moze miec duze znaczenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze.. ale nie ma znaczenia czy proc podkrecony czy nie... i tak nie gasnie... i to od dluzszego czasu.. a zasilacz nowka... miesieczny fortron 350W wiec najgorszy tez nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...