Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

tak uwazasz - a na jakiej podstawie ?

1-sze miejsce w K8NS to w/g ciebie cienko ?

Popatrz sobie na ranking ile dual-channelów jest ponizej

Obecnie mam 2 miejsce jesli chodzi o kategorię single :> tez w/g ciebie cienko ?

Zbliz sie chociaz do mnie to porozmawiamy :)

cienko jesli chodzi o sama plyte - a przeciez o tym mowimy.

chodzi nam o ustalenie najwyzszych htt jakie udalo sie nam osiagnac a 308 to zadna rewelacja.. ;)

 

ja narazie zatrzymalem sie na 351 z procem na 1.5V, w weekend moze poproboje pobic ten wynik.. chociaz daleko pewnie nie zajade ze wzgledu na ram. chyba, ze dam nizszy dzielnik.

 

Spookie osiagnal 365 ale w koncowce pi mu sie wywalilo ;)

sp16m zrobil na 360 - tez ladnie :]

Spookie: teraz dopiero zobaczylem.. dlaczego taki slaby czas masz? 15m 04s na takich ustawieniach? powinienes miec ladnie ponizej 15 minut.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jesli chodzi o całokształt to i tak chyba nie ma sie co chwalić, bo jak na ten sprzecik to cienko.

gdybyśmy dorwali miazga jakieś pamiątki, to pokazalibyśmy tutaj co poniektórym co potrafi nasz gb i nasze semprony B)

Aczkolwiek (to se na pralke przyklej) mobo miazgi jest minimalnie lepsze - pokombinuje jeszcze z chłodzeniem i voltami i zobaczymy co z tego wyjdzied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cienko jesli chodzi o sama plyte - a przeciez o tym mowimy.

chodzi nam o ustalenie najwyzszych htt jakie udalo sie nam osiagnac a 308 to zadna rewelacja.. ;)

 

ja narazie zatrzymalem sie na 351 z procem na 1.5V, w weekend moze poproboje pobic ten wynik.. chociaz daleko pewnie nie zajade ze wzgledu na ram. chyba, ze dam nizszy dzielnik.

 

Spookie osiagnal 365 ale w koncowce pi mu sie wywalilo ;)

sp16m zrobil na 360 - tez ladnie :]

Spookie: teraz dopiero zobaczylem.. dlaczego taki slaby czas masz? 15m 04s na takich ustawieniach? powinienes miec ladnie ponizej 15 minut.

1. Zasyfiony system

2. 2T

 

victor89 a ta magistrale 350 uzyskales pod widowsem czy w biosie... bo ja tylko 341 cisne z pad biosa

Z pod biosu to mam boota ustawionego na 455 :lol:

 

Juz pisałem ze 2 razy o tym błędzie...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością :>

no to se jeszcze poczekacie :P

 

powiedzcie mi coś:

Co to jest to 52*C ? Chipset? :P I pozostałe... macie opisane wszystko na rysunku ;P

 

http://img50.imageshack.us/img50/4689/kdsjvhdskgj8ss.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak uwazasz - a na jakiej podstawie ?

1-sze miejsce w K8NS to w/g ciebie cienko ?

Popatrz sobie na ranking ile dual-channelów jest ponizej

Obecnie mam 2 miejsce jesli chodzi o kategorię single :> tez w/g ciebie cienko ?

Zbliz sie chociaz do mnie to porozmawiamy :)

wiesz nie sztuka na dobrych memkach....

 

ani miazga ani victor nie maja niczego szczególnego... jesli chodzi o samego procka i htt to sa lepsi i tyle...

 

zz takim podjeściem niech ktoś z czołówki na fc i opku albo fx s939 wyjmie 1 kosci i też nie masz szans w singlu... więc za całokształt to nie masz csie czym pochwalic...pisze to idąc twoim tokiem rozumowania...

 

 

Dla mnie wynik miazgi jak na sprzet jakim dysponuje jest naprawde ładny....czekam aż podskoczy jeszcze troszke..szkoda,że na 3ghz nie ma szans na tej płycie i pewnie na tym procu też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to se jeszcze poczekacie :P

 

powiedzcie mi coś:

Co to jest to 52*C ? Chipset? :P I pozostałe... macie opisane wszystko na rysunku ;P

 

http://img50.imageshack.us/img50/4689/kdsjvhdskgj8ss.jpg

A powiedz mi jedno .... na ile V ustawiłes Vcore proca?

Tak wysoka temperatura wyskakuje jeżeli dasz niższe Vcore niż default.

Ja jak dałem 0.9V to miałem na tym czujniku cos około 60C. (czyli czym nizsze vcore tym wyzsza temp na LM75)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jedno .... na ile V ustawiłes Vcore proca?

Tak wysoka temperatura wyskakuje jeżeli dasz niższe Vcore niż default.

Ja jak dałem 0.9V to miałem na tym czujniku cos około 60C. (czyli czym nizsze vcore tym wyzsza temp na LM75)

0,95v :E

 

ta mobo nie ma czujnika temp. chipsetu?

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie sztuka na dobrych memkach....

 

ani miazga ani victor nie maja niczego szczególnego... jesli chodzi o samego procka i htt to sa lepsi i tyle...

 

zz takim podjeściem niech ktoś z czołówki na fc i opku albo fx s939 wyjmie 1 kosci i też nie masz szans w singlu... więc za całokształt to nie masz csie czym pochwalic...pisze to idąc twoim tokiem rozumowania...

Dla mnie wynik miazgi jak na sprzet jakim dysponuje jest naprawde ładny....czekam aż podskoczy jeszcze troszke..szkoda,że na 3ghz nie ma szans na tej płycie i pewnie na tym procu też...

 

Wiesz w takim ukladzie w/g twojego rozumowania ranking nie ma sensu, bo wynik to w/g ciebie tylko i wylacznie kwestia spretu.

Nie ma znaczenia nic innego.

Wydaje mi sie ze nieco przesadzasz.

A jesli chodzi o HTT to owszem wyniki maja sliczne calkiem, jednak nie do konca HTT jak ci wiadomo ma wplyw na wynik (vide poradnik rapry). A moje a-daty nie chca dzialac przy innym dzielniku jak 1:1 wiec stad niskie HTT.

Ponadto piszesz ze wynik miazgi jak na sprzet jakim dysponuje jest niezly - to moj wynik ponizej 13m zrobiony na K8NS (taki sam sprzet jak miazga) jest w/g ciebie kiepski?

 

A jesli chodzi o miejsca w rankingu to mialem na mysli nie do konca single ale platforme s754 (wnioskowalem na forum SuperPi o stworzenie takiej kategorii). Wiec za "niedomowienie" przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale mam problem z mnożnikiem różnym niż 2:2. Przy dzielniku 2:2 pamięć potrafi codzić na 225Mhz. Jak dam mnożnik np 2:1.5 to zarówno możliwośći o/c procesora jak i pamięci dratycznie spadają :( Spotkal się ktoś z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w takim ukladzie w/g twojego rozumowania ranking nie ma sensu, bo wynik to w/g ciebie tylko i wylacznie kwestia spretu.

Nie ma znaczenia nic innego.

Wydaje mi sie ze nieco przesadzasz.

A jesli chodzi o HTT to owszem wyniki maja sliczne calkiem, jednak nie do konca HTT jak ci wiadomo ma wplyw na wynik (vide poradnik rapry). A moje a-daty nie chca dzialac przy innym dzielniku jak 1:1 wiec stad niskie HTT.

Ponadto piszesz ze wynik miazgi jak na sprzet jakim dysponuje jest niezly - to moj wynik ponizej 13m zrobiony na K8NS (taki sam sprzet jak miazga) jest w/g ciebie kiepski?

 

A jesli chodzi o miejsca w rankingu to mialem na mysli nie do konca single ale platforme s754 (wnioskowalem na forum SuperPi o stworzenie takiej kategorii). Wiec za "niedomowienie" przepraszam.

Kurcze ziomek, wez wyluzuj. Ty chyba jakiś ograniczony jesteś za przeproszeniem. Ja powiedziałem że mam chyba najlepszego gigabyte'a (najszybszego) a Ty od razy całe korowody wysnówasz jaki to twoj sprzet jest genialny i jaki to super wynik masz w spi.

żal mi Cie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomekmak:

nie mowimy, ze twoj wynik w rankigu jest slaby bo kazdy przeciez ma oczy i widzi, ze jest dobry, ale my mowilismy o rekordach htt na tej plycie glownej - a pod tym wzgledem wynik Twoj jest slaby.

 

co i tak nie zmienia faktu, ze wynik w rankigu zalezy glownie od sprzetu :P

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie do szerokiego grona użytkowników tejże płyty czy jeżeli wsadzilibyśmy na nią niedziałający procek to czy wenty sie powinien krecić ?? czy ta płyta ma coś takiego jak zwalnianie wentylatora w zależności od jego temperatury?

 

pytam dlatego ze kupiłem tą płyte (używka) i semp 2600 i niestety zestaw nie startuje i nie wiem co jest walniete (płyta kupiona od kogo innego a proc od kogo innego i nie wiem co odesłać )

 

po wciśnieciu powera kręci sie tylko wiatrak od grafy (podłączony do innej wtyczki) a wiatrak na procu sie nie kręci (sam wiatrak sprawny 100% sprawdzany) wiec nie wiem czy to może wróżyc ze płyta jest kaput czy po prostu nie daje napiecia na wtyczke od cpu fan dlatego ze proc kaput

 

ale sie rozpisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ziomek, wez wyluzuj. Ty chyba jakiś ograniczony jesteś za przeproszeniem. Ja powiedziałem że mam chyba najlepszego gigabyte'a (najszybszego) a Ty od razy całe korowody wysnówasz jaki to twoj sprzet jest genialny i jaki to super wynik masz w spi.

żal mi Cie!

 

Po pierwsze "ziomek" to mozesz pisac do kolegow swoich.

Po drugie "ograniczony", TĘPY i zalosny (za przeproszeniem oczywiscie) to jestes ty, skoro nie potrafisz zrozumiec co sie do ciebie pisze.

Po trzecie o/c zajmowalem sie jak ty jeszcze na kupe papu mowiles.

Po czwarte dyskujsje nie majaca sensu rozpoczales ty.

A wszystko co ja napisalem jest po prostu faktem. Prawda w oczy kole.

Caly temat zaczal sie do tego postu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=105295&st=1620#

w którym GRZECZNIE zauwazylem, iz twoja wypowiedz jest niescisla. Po czym zaczales sie burzyc.

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie do szerokiego grona użytkowników tejże płyty czy jeżeli wsadzilibyśmy na nią niedziałający procek to czy wenty sie powinien krecić ?? czy ta płyta ma coś takiego jak zwalnianie wentylatora w zależności od jego temperatury?

 

pytam dlatego ze kupiłem tą płyte (używka) i semp 2600 i niestety zestaw nie startuje i nie wiem co jest walniete (płyta kupiona od kogo innego a proc od kogo innego i nie wiem co odesłać )

 

po wciśnieciu powera kręci sie tylko wiatrak od grafy (podłączony do innej wtyczki) a wiatrak na procu sie nie kręci (sam wiatrak sprawny 100% sprawdzany) wiec nie wiem czy to może wróżyc ze płyta jest kaput czy po prostu nie daje napiecia na wtyczke od cpu fan dlatego ze proc kaput

 

ale sie rozpisałem :)

 

nikt ?? moze jednak ktos mi pomoze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt ?? moze jednak ktos mi pomoze ??

 

W zasadzie to trundo powiedziec, mnostwo czynnikow ma wplyw na "nie wstawanie" plyty

 

moze to byc uwalony proc

uwalona plyta

pamiec

zasilacz i mnostwo innych

 

Generalnie najlepiej podejsc do jakiegos zaprzyjaznionego serwisu ktory po kolei sprawdzi ci komponenty.

Mozesz tez sprobowac zrobic clear cmos - moze to pomoze chociaz szczerze watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to trundo powiedziec, mnostwo czynnikow ma wplyw na "nie wstawanie" plyty

 

moze to byc uwalony proc

uwalona plyta

pamiec

zasilacz i mnostwo innych

 

Generalnie najlepiej podejsc do jakiegos zaprzyjaznionego serwisu ktory po kolei sprawdzi ci komponenty.

Mozesz tez sprobowac zrobic clear cmos - moze to pomoze chociaz szczerze watpie.

 

Masz racje, ale ja raczej stawiałbym na mobo (rzadko zdarza się żeby proc był rypnięty)

Biegi czy płyta piszczy jak wystartuje ?! Weż wlacz plyte bez ramu jak nie bedzie piszczec to nie wina ramu, pozniej podobnie z procem. Ale na 90% to plytka padnięta. Kumpel to samo tylko ze u niego chodzil zestaw 1dzien. Pozniej kupa :(

Sprawdz to najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gulczas1985

płyta w ogóle nie piszczy nawet ma problemy z odpaleniem zasilacza bo przycsk power trzeba chwilke dłużej przytrzymac zeby zaskoczyło kreci tylko jednym wentylem i nie wydaje z siebie żadnych dzwieków i nic sie nie grzeje ani procek ani ram ani grafa zresztą juz ją odesłałem spowrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gulczas1985

płyta w ogóle nie piszczy nawet ma problemy z odpaleniem zasilacza bo przycsk power trzeba chwilke dłużej przytrzymac zeby zaskoczyło kreci tylko jednym wentylem i nie wydaje z siebie żadnych dzwieków i nic sie nie grzeje ani procek ani ram ani grafa zresztą juz ją odesłałem spowrotem

 

Na 100% plyta - jedna mi tak kiedys padla bez niczego. Po prostu pewnego poranka nie wstala. Slij na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% plyta - jedna mi tak kiedys padla bez niczego. Po prostu pewnego poranka nie wstala. Slij na serwis.

MIALEM TOSAMO :) Poprostu komp nie wstal rano.... spac m usie pewnie chcialo ;) ale dali po 14dniach now , lepsza, rev 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomekmak:

nie mowimy, ze twoj wynik w rankigu jest slaby bo kazdy przeciez ma oczy i widzi, ze jest dobry, ale my mowilismy o rekordach htt na tej plycie glownej - a pod tym wzgledem wynik Twoj jest slaby.

 

co i tak nie zmienia faktu, ze wynik w rankigu zalezy glownie od sprzetu :P

 

W/g mnie stwierdzenie, iz moj wynik jest tylko i wylacznie zasluga sprzetu jest co najmniej dla mnie obrazliwe.

Ponadto nie wiem czy zauwazyles, iz przeprosilem za pomylke dotyczaca kwestii wysokiego HTT.

 

Kolejna moja uwaga - wynik w spi czy w jakimkolwiek innym benchmarku nie zalezy w tak duzej mierze od HTT tylko od wydajności calego systemu, czyli w mysl tej zasady czy HTT bedzie 290 czy 363, w efekcie koncowym dajac sumarycznie czestotliwosc np 2900MHz na procu (mnoznik 8x i 10x), idac dalej przy zalozeniu ze calkowite taktowanie HT wyniesie w w/w przypadku 3x290MHz 3x363MHz, 870MHz i 1089MHz - wynik bedzie taki sam lub w granicy bledu pomiarowego ( oczywiscie przy zalozeniu ze pamieci w jednym i drugim przypadku pracuja dokladnie tak samo - timingi i czestotliwosc)

 

To stwierdzenie z kolei prowadzi do konkluzji ze "cieszenie sie" wysokim HTT nie ma dla mnie wiekszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...