Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza versia biosu do K8NSC-939 to F8 :)

 

"uzytkownik marcinEQ pytał sie o najlepszy bios do K8NSC-939 a ty mu proponujesz bios do K8NS, wiesz co sie moze stac gdyby taki wgral."

 

az takim noopkiem komputerowym to ja nie jestem :)))

 

"Aaa no to niech sie dokladnie zapyta"

 

napisalem : "najlepszy bios do ga-k8nsc-939 do o/c ? :}}"

 

takze wypraszam sobie :F

 

straszna padaka jak dla mnie ta plyta glowna, podkrecilem athlona64 3000+ 1,8@2,3 i dalej juz ciezko bo cos sie jebie ; - ) ale fakt na F1 biosie takze sproboje dzisiaj w nocy wgrac F8 i sie pobawic (milo spedzony czas :D) hehe + jeszcze musze wykminic jak wgrac bios ten nowy bios, @BIOS pokazuje mi najnowszy F7 a nie F8, no ale jakos to wykminie tonight :c

 

pozdro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1 stronie albo w tytule powinno pisac chyba wypad dla innych plyt niz K8NS !!!!

 

TEMAT JEST TYLKO O K8NS kazda inna literka zmienia bardzo duzo ! kupa syfu tylko w temacie sie robi.

 

sory ale to prawda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde

 

A pamietam jak kiedys ktos ostro zwracal uwage zeby pisac tu i nie robic syfu w innych miejscach, bo to mial byc to temat o tych płytach(liczba mnoga)

 

Usunalem kilka moich ostatnich wiadomosci a _oC_ poprosilem by zrobil to samo .

W obecnej chwili jego posty nastepuja jeden po drugim jest to wylacznie moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jaką wersję sterowników nForce używacie do tej płyty? Spróbowałem wczoraj 5.11 (najnowsze oficjalne) na świeżo postawiony XP i miałem ogromne problemy z siecią. Przy rozłączeniu połączenia błękitny ekran albo restart. Co gorsza nie dało się ich odinstalować - błąd w czasie deinstalacji. Nawet Driver Cleaner nie pomógł, jedyne wyjście to przywracanie systemu. Na razie jadę na 5.10 i powyższych problemów nie ma ale może są jakieś lepsze stery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję sterowników nForce używacie do tej płyty? Spróbowałem wczoraj 5.11 (najnowsze oficjalne) na świeżo postawiony XP i miałem ogromne problemy z siecią. Przy rozłączeniu połączenia błękitny ekran albo restart. Co gorsza nie dało się ich odinstalować - błąd w czasie deinstalacji. Nawet Driver Cleaner nie pomógł, jedyne wyjście to przywracanie systemu. Na razie jadę na 5.10 i powyższych problemów nie ma ale może są jakieś lepsze stery?

Ja też mam 5.11 na K8NS-939 i nie zaobserwowałem takich problemów - a mam w kompie dodatkowo kartę radiową i dzielę dorywczo łącze przy pomocy wbudowanej sieciówki. Takoż nie miałem problemów z 5.10.

Odradzam używanie sterowników od nForce4 (np 6.xx), w moim przypadku i nie tylko wywala się teksturowanie AGP i gry haczą przeokrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba pozostanę przy 5.10, przynajmniej system mi się nie zawiesza.

Ale mam inny problem - po rozłączeniu połączenia sieciowego (robię tak zawsze przed dłuższym graniem coby zwolnić trochę zasobów), jak włączam je powtórnie, to przeważnie nie mogę się połączyć z internetem. Ikonka stanu wskazuje 'Pobieranie adresu sieciowego' i nic się nie dzieje. Żadna strona się nie otwiera. Pomaga tylko restart, co jest trochę upierdliwe. Facet od sieciówki powiedział, że to nie ich wina, bo inni nie maja tego problemu. Podejrzewam, że to wina właśnie sterowników nForce. Myślałem, że czysta instalka XP rozwiąże problem, ale okazuje się że nie. :(

 

A może ktoś poleci jakieś mixy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni swieżo po formacie zainstalowałem sobie 5.11 8) Zaglądam do eversta a tam AGP x4 ;/ reinstalka sterów i $%^$ nic nie pomogło no to zrobiłem jeszcze raz format i zainstalowałem te dołączone do plyty głównej ;]

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6.xx i wszyściutko mi ładnie smiga ;)

A konkretnie które?

 

Problem z nie włączającym się Ethernetem tymczasowo rozwiązałem przez ręczne wpisanie adresów: IP i serwera DNS (dotychczas było na auto). Na razie to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! chciałbym zadac kilka pytan na dzisiaj.

1. dlaczego płyta niebootuje przy 255mhz? mam sempron64 2500+próbowałem podnosic napiecia az do 10%, mam bios F18

2. czy jest opcja zmiany mnoznika?

3. mam sterowniki nvidia 5.11 i myslicie ze to sa dobre sterowniki?

4. mam pamieci kingmax ddr466 i płyta wstaje tylko do 242mhz przy timingach 2.5-4-4-8 a poprzednia płyta poszła az do 260mhz przy mniejszych timingach czyli 2.5-2-2-6

5. czy sempron i płyta obsluguja dual ? jesli tak to który gniazdo wlozyc powinno byc tak 1 i 3 i nadal single, to samo 2-3 i 1-2 jak to mozliwe? ;/

6. trzeba załozyc zalman na chipsecie ? na normalnym mocno grzeje i nie wymaga zmiany czy trzeba zmienic na zalmana? ile do mhz wytrzymuje?

7. czy płyta ma blokada PCI? jesli tak to gdzie mam znalesc opcje w biosie?

 

i to na dzisiaj to wszytsko

 

pozdrawiam,

Dominik19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! chciałbym zadac kilka pytan na dzisiaj.

1. dlaczego płyta niebootuje przy 255mhz? mam sempron64 2500+próbowałem podnosic napiecia az do 10%, mam bios F18

2. czy jest opcja zmiany mnoznika?

3. mam sterowniki nvidia 5.11 i myslicie ze to sa dobre sterowniki?

4. mam pamieci kingmax ddr466 i płyta wstaje tylko do 242mhz przy timingach 2.5-4-4-8 a poprzednia płyta poszła az do 260mhz przy mniejszych timingach czyli 2.5-2-2-6

5. czy sempron i płyta obsluguja dual ? jesli tak to który gniazdo wlozyc powinno byc tak 1 i 3 i nadal single, to samo 2-3 i 1-2 jak to mozliwe? ;/

6. trzeba załozyc zalman na chipsecie ? na normalnym mocno grzeje i nie wymaga zmiany czy trzeba zmienic na zalmana? ile do mhz wytrzymuje?

7. czy płyta ma blokada PCI? jesli tak to gdzie mam znalesc opcje w biosie?

 

i to na dzisiaj to wszytsko

 

pozdrawiam,

Dominik19

Ad. 1. Nie wiem ? Biorac to na logike wynika, ze za ostro podkrecone ?

Ad. 2. Na mojej nie ma ? W przypadq biosu F18 nie wiem jak jest.

Ad. 3. To są dobre sterowniki skoro są kompatybilne.

Ad. 4. Podnieść napiecie ? Ew. wina mobo.

Ad. 5. Nie, nie obslują.

Ad. 6. Ja nie zakładałem, jeżeli ostro podkręcasz na HTT rzędu 300MHz na codzień radziłbym założyć coś lepszego.

Ad. 7. Kazdy NForce ma blokade czestotliwosci PCi/AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Nie wiem ? Biorac to na logike wynika, ze za ostro podkrecone ?

Ad. 2. Na mojej nie ma ? W przypadq biosu F18 nie wiem jak jest.

Ad. 3. To są dobre sterowniki skoro są kompatybilne.

Ad. 4. Podnieść napiecie ? Ew. wina mobo.

Ad. 5. Nie, nie obslują.

Ad. 6. Ja nie zakładałem, jeżeli ostro podkręcasz na HTT rzędu 300MHz na codzień radziłbym założyć coś lepszego.

Ad. 7. Kazdy NForce ma blokade czestotliwosci PCi/AGP.

juz nie jest ostre podkrecone ;) poniewaz juz udało przekroczyc do magicznej magistrali 320 i działa bez problemu (przeszedł pomyslnie superpi, 3dmarki) wystarczy było obnizyc dzielnik pamieci bo pamieci powyzej 245 juz nie wyrabiaja (obecnie pracuje przy 240mhz i jest stablitnie) aha i podniosłem cpu v o 10% i mem o 1V aha i zmieniłem bios z f18 na f17

 

dzieki za info

 

p.s. jak przekroczyc bez problemu powyzej 320mhz bo automatycznie przełacza na def ;/

p.s.2 zastanawiam jak zmienic mnoznik :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Gigabyte'ach jest blokada ze w BIOSie mozna ustawic HTT max 327, potem wraca do defaultowych ustawień ;] Jedyna rada zeby miec wyzsze HTT to zmiana spod windy za pomocą CG.

hmm... jeszcze 7 mhz dodatkowe podkrece ;] zobaczymy czy przejdzie superpi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze to pytanie o dysk, ale na moj gust to wina plyty, dlaczego mam tak niski wynik w hdtachu http://img151.imageshack.us/my.php?image=hdtach4aq.jpg

dodam, ze wynik w sumie identyczny na standardowych sterach xp i na sterach do plyty (wynalazek SW IDE)

 

niski wynik? normalny.....

 

skopiuj z 1 partycji na druga film jakis i powiedz mniej wiecej z jakim transferem kopiuje ci film, kopiuj total commanderem on podaje MB/s

 

 

pozdr

 

edit.

 

zdefragmentuj sobie dysk jakims softem t bedziesz mial lepszy wynik ;d

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film "leci" w 30s. imho bardzo ladnie transfer ciut powyzej 20mb wiec tez bardzo ladnie ale zastanawia mnie czemu w hdatch nie wyciaga tele co sata 150 a nawet mam mniej niz ultra dma 6

Wg mnie to z tym hdtachem cos nie tak tzn. kazdy ma lipne wyniki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm tez tak sądze, polec cos lepszego jezeli znasz ;)

 

nie lepiej na zywo sprawdzic transfer ? totalcommanderem ! to najlepsze rozwiazanie.

 

byl jakis dobry soft ale nazwy nie pamietam hdd test czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a jak proc ? na default tosamo ?

 

sluchaj moj komp tez lapal restarty bardzo czesto nawet po wymianie mobo, co sie okazalo to skopany system mialem, glownie przez nie udane proby o/c, po formacie wszystko super dziala, moze u ciebie ten sam problem jest.

heh, proc tez stockowo ustawiony...

ale faktycznie, wczesniej troche go krecilem, raz zwisa zaliczylem i pozniej mobo nie wstawalo. wtedy przekonalem sie, ze bios w k8ns dluuuugo sie resetuje, stracha miaelm ze cos poszlo :D

 

musze winde przeinstalowac dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na jakim maksymalnym HT wam chodzi sprzęt?

Chodzi mi o rev. 2.

 

Mam Sempa 3000+ 1800@2547Mhz

ustawienia to:

HT ratio: 3x 849mhz

CPU clock 283

CPU/DDR 2/1,5 ddr na 423 mhz

podniesione napiecie + 10%

 

Chodził na 2600mhz ale były błedy w prime po jakimś czasie, ale np. superpi przechodził bez problemów.

 

Czemu nie moge ustawić wyzej CPU clock?

Nie wyrabia sie z wyżej HT 849 mhz?

Co można zrobić aby jeszcze troche wyciągnąc?

 

Chłodzenie standartowe BOX na max obciazeniu z podwyższonym napieciem po 10h prime miał 43oC max.

Jakbym kupił jakiś regulator obrotów to np. na 2500 obrotach bedzie znacznie cichszy?

Zmieni się znacznie jego wydajność?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...