Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matt1401

he ?

zdecydowanie ht x3 bo ht x1 i x2 nie dziala z tego co mi wiadomo

no tylko 3x 4x i 5x chyba tez, a podkrecona karta moze tez chamowac podkrecanie procesora??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko 3x 4x i 5x chyba tez, a podkrecona karta moze tez chamowac podkrecanie procesora??

jesli zasilacz nie wyrabia to moze blokowac oc procka

ps bylby ktos chetny do pomocy przy zrobieniu malego kompendium o tej plycie w 1 poscie tak jak w temacie o dfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

W tej płycie jest zintegrowana 8-kanałowa karta dźwiękowa ALC850, ale z tyłu w płycie widzę tylko trzy podstawowe gniazga jack. Podobno do zestawu nie jest dodawany żaden śledź z dodatkowymi gniazdami więc moje pytanie brzmi tak:

 

1) W jaki sposób podłączyć do tej płyty zestaw głośników 5.1, żeby mieć dodatkowo do dyspozycji gniazda MIC i LINE-IN, i czy będzie wtedy możliwe podpięcie do płyty gniazdek audio z przodu obudowy?

 

Moje drugie pytanko dotyczy rewizji w jakich te płyty występują. Wiem że wszyscy tutaj zachwalają starszą rewizję 1.1 bo posiada lepsze możliwośći O/C.

 

2) Czy ograniczenie sposobu zmiany napięcia na procesorze to jedyna zmiana w rewizji 2.0? A jeśli nie to jakie są inne zmiany.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie 1 odpowiedz jest prosta czyli przeczytaj sobie instrukcje.

Pisze w niej jasno, ze jest taki sledz (opcjonalne wyposazenie). Podlacza sie go pod mobo (gdzie>>rowniez instrukcja).

 

Pytanie 2. Najwazniejsza roznica to wlasnie marne zmiany napiecia. Brakuje na mobo jednego zwoju przy gniezdzie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio patrzyłem na allegro i jezeli ktoś jest zainteresowany to ktoś wystawil nowe K8NS rev. 1.1 ! :)

 

W sumie roznica jest poniedzy 2.0 a 1.1

 

Wczesniej mialem 2.0 i szlo tak:

 

Semprom 2600+@2.41 301*8 1.55V (HT x3)

Hynix D43 2*512 483Mhz 3-3-3-8 2.5V

 

a teraz zamienilem sie z kumplem na 1.1 i jest lepiej:

 

Semprom 2600+@2.5 313*8 1.65V (HT x3)

Hynix D43 2*513 500Mhz 2.5-3-3-7 2.5V

 

Jak myślicie uda się coś jeszcze pocisnąć ? Czy wyższej szyny już nie wycisnie K8NS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprom 2600+@2.5 313*8 1.65V (HT x3)

Hynix D43 2*513 500Mhz 2.5-3-3-7 2.5V

 

Jak myślicie uda się coś jeszcze pocisnąć ? Czy wyższej szyny już nie wycisnie K8NS ?

k8ns pewnie wycisnie, ale procek moze juz miec dosc. zwlaszcza, ze przy 2.5GHz masz juz 1.65V.

moja rev.1.0 jak dotad max poszla na 355, a tu na forum co niektorzy maja jeszcze lepsze wyniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłącze się do wątku i zapytam...

Mam Gigabyte GA-K8NS rev 2,2 i bios F17, HTT327 3x HT i dzielnik chyba 113 czy jakos tak.., sempron 1,4 @ 2,29Ghz

Problem jest taki ze co jakis czas przy wlaczaniu BIOS zmienia mi sam ustawienia RAM z manual na Auto i komp wusi na ekranie ladowania BIOS ;-] naszczescie dzieje sie to co pare dni a komp i tak ustawony dziala super stabilnie i na prawde ma niezlego kopa.

Czy da sie to jakos oejsc aby bios nie tracil ustawien dla ramu ? czy polecicie inny lepszy bios niz F17, czy sa nie oficjalne ?

Gdy ustawilem HTT330 to komputer wstal ale windows pokazywal ze mam 1,4Ghz chodz powinno byc wiecej...jakas blokada w Biosie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłącze się do wątku i zapytam...

Mam Gigabyte GA-K8NS rev 2,2 i bios F17, HTT327 3x HT i dzielnik chyba 113 czy jakos tak.., sempron 1,4 @ 2,29Ghz

Problem jest taki ze co jakis czas przy wlaczaniu BIOS zmienia mi sam ustawienia RAM z manual na Auto i komp wusi na ekranie ladowania BIOS ;-] naszczescie dzieje sie to co pare dni a komp i tak ustawony dziala super stabilnie i na prawde ma niezlego kopa.

Czy da sie to jakos oejsc aby bios nie tracil ustawien dla ramu ? czy polecicie inny lepszy bios niz F17, czy sa nie oficjalne ?

Gdy ustawilem HTT330 to komputer wstal ale windows pokazywal ze mam 1,4Ghz chodz powinno byc wiecej...jakas blokada w Biosie ?

Pozdrawiam

juz bylo o tym powyzej 327 zaczyna sie od nowa, moim zdaniem ma to sens ja kiedy sie przesiadlem z intela odrazu wpisalem tam 300 czyli w sumie proc startowal na 8x500 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

dlaczego nie mam opcji zmiany na 2T dodam że po wciśnieciu ctrl i F1 nie ma tam 1t/2t a inne taimingi są, plyta k8ns rev 1.0 a64 2800 512ddr eliksir

???

a gdzie patrzysz??? no jak tam gdzie są inne timingi to sie niedziw...

... 1T/2T jest w ADVANCED CHIPSET FEATURES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

???

a gdzie patrzysz??? no jak tam gdzie są inne timingi to sie niedziw...

... 1T/2T jest w ADVANCED CHIPSET FEATURES

a te 1t/2t to cos daje w oc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te 1t/2t to cos daje w oc??

jesli masz zamiar np bawic sie z superpi to daje bardzo duzo.

w normalnym uzytkowaniu nie zauwazysz roznicy.

 

w oc moze sporo ograniczac pamiec.

u mnie na 1T obecna pamiec praktycznie nie wstaje, na 2T idzie znacznie wyzej i na lepszych timingach.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te 1t/2t to cos daje w oc??

u mnie w sumie niewazne czy jest 1t czy 2t pamieci ida w sumie podobnie zaczynam sie zastanawiac czy kontroler w procku nie wysiada czasem bo mam takie same wyniki na 2kosciach ktore sa wogle z innej bajki jedne to samsungi uccc a drugie kingstony na kosciach elpidy no chyba ze to przerobione uccc :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jak macie ustawione max async latency tzn na jaka wartosc?

 

i kogo tu mozna ladnie poprosic zeby przygotowal vmoda dla cpu w naszej plytce?

przydal by sie rowniez ktos do zmodowania biosa zeby bez problemu dalos sie z niego ustawic htt powyzej 327htt

a i jakis modzik napieciowy na ramy tez by nie zaszkodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jak macie ustawione max async latency tzn na jaka wartosc?

 

i kogo tu mozna ladnie poprosic zeby przygotowal vmoda dla cpu w naszej plytce?

przydal by sie rowniez ktos do zmodowania biosa zeby bez problemu dalos sie z niego ustawic htt powyzej 327htt

a i jakis modzik napieciowy na ramy tez by nie zaszkodzil

Chyba szybciej bedzie zmienic na rev. 1.0 lub 1.1 i zapodac rail moda na mem w postaci 3.3v.

 

Co do mojego pytania, na ktore nikt nie odpowiedzial, to wyczytalem, ze cpu czerpie zasoby z 12 v, true ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od ustawionego dzielnika pamieci.

u siebie dla dzielnika 150 najstabilniejszym ustawieniem jest 9ns

a jak to sprawdzac, czy jest moze jakas tabela/wykaz jak to ustawic wzgledem dzielnika ? czy podpierasz sie tu tylko i wylacznie testami przeprowadzonymi przez siebie prime i inne superpi ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dosc niepozorne :D Oplaca sie kupic ta Mobo ? nie chce wcale t/o chodzi mi glowie o to czy beda chodzily mi 2x512 kingsonta drr 400 ? , fsb 200 a nie 166 bo w tej chwili chodzi mi na 333 na Asus K8N ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie dosc niepozorne :D Oplaca sie kupic ta Mobo ? nie chce wcale t/o chodzi mi glowie o to czy beda chodzily mi 2x512 kingsonta drr 400 ? , fsb 200 a nie 166 bo w tej chwili chodzi mi na 333 na Asus K8N ????

2 stronne czy jedno stronne te kingstony ?

najlepiej sprawdz to u kogos kto ma taka plyte, ewentualnie idz do sklepu i powiedz ze wezmiesz ja jak rusza ci te kosci i oni pewnie to sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzac, czy jest moze jakas tabela/wykaz jak to ustawic wzgledem dzielnika ? czy podpierasz sie tu tylko i wylacznie testami przeprowadzonymi przez siebie prime i inne superpi ?

nie wiem czy jest na to jakas regula, ja zaczalem kombinowac z tym ustawieniem po przeczytaniu faq z tematu o dfi nf3 - bardzo fajnie jest tam wszystko opisane, wplyw poszczegolnych timingow na wydajnosc/stabilnosc.

u mnie najstabilniejsze okazalo sie takie samo ustawienie, wiec byc moze sa to ustawienia dla kazdej pamieci takie same.

stabilnosc sprawdzalem w memtescie, na async latency 7 lub 8 wywalalo mnostwo bledow nawet na poczatku, na 9 przeszedl cala noc testow i to w dodatku na lepszych timingach.

 

@Tocki: nie wiem czy dobrze pamietam, ale powinny chodzic na 400 jesli beda wsadzone w odpowiednie sloty w przypadku dwustronnych kosci (jesli sie myle to poprawic mnie :) ), jesli sa jednostronne to nie bedzie zadnych problemow.

kiedys ktos dal w tym temacie link do takiej tabelki, w ktorej wypisane byly wszystkie kombinacje 1, 2 i 3 kosci dwu i jednostronnych dla poszczegolnych slotow...

btw przydaloby sie link do tej tabeli wrzucic na pierwsza strone tematu.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 stronne czy jedno stronne te kingstony ?

najlepiej sprawdz to u kogos kto ma taka plyte, ewentualnie idz do sklepu i powiedz ze wezmiesz ja jak rusza ci te kosci i oni pewnie to sprawdza

Sa to kosci dwustronne... tzn ze nie bedzie hulac ? na mojej K8N w insttrukji pisze ze 2x512 bedzie chodzic bez problemow a jednak tak nie jest.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...