Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdziłem na innym zasilaczu (CODEGEN 300W) i jest to samo, komputer się wiesza, czyli chyba wychodzi na to, że płytę głowną trzeba będzie oddać na gwarancje. tak? a może jakieś inne pomysły?

Ale miales sprawdzic na lepszym, nie na gorszym. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na innym zasilaczu (CODEGEN 300W) i jest to samo, komputer się wiesza, czyli chyba wychodzi na to, że płytę głowną trzeba będzie oddać na gwarancje. tak? a może jakieś inne pomysły?

To "Cokuś" to w ogóle uciagnał?? :D .niech kolega pozyczy od kogos jakis lepszy zasilacz,albo sie zaopatrzy w Fortrona, najlepiej FSP350-60MDN z allegro,przyda mu sie na przyszlość.Jezeli to sa kosci dwustronne dwie to podobno pomaga 2T i +0.2 V na ramy (chociaz u mnie nie pomoglo ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :P na innym forum mówili, że CODEGEN lepszy, znaczy mówili, że źle zrobiłem zamieniajć go na TRACERA :P, a ten codegen to mój stary zasilacz pożyczony od kolegi, któremu sprzedałem moje poprzednie część :D

 

Nareszcie chyba poradziłem sobię z problem pomógła... Reinstalka Windowsa <lol>, bardzo dziwne bo robiłem to juz przynajmniej 4 razy i nigdy nic :D ale chociaż zmiłem wersje biosu oraz Command Rate na 2t i wszystko ładnie śmiga, nie resetuje się nawet przy wyłanczaniu sieciówki.

 

Mam nadzieje, że problem się rozwiązał i Wszystkim serdeczenie dziękuje za pomoc :D :D :D

 

 

SPINACZ_ - jak coś to wezme kiedyś zwiększe napięcie ;) dzięki za radę. A co u Ciebie bylo źle i co pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPINACZ_ - jak coś to wezme kiedyś zwiększe napięcie ;) dzięki za radę. A co u Ciebie bylo źle i co pomogło?

Właśnie u mnie nie pomogło :mur: Próbowałem odpalić dwa dwustronne GoodRamy na naszej kochanej MoBo. Nie znalazłem sposobu na ramy niestety ;( .Teraz zbliża się sesja i nie mam bardzo czasu,ale jak się skończy to jeszcze z nimi powalcze :-P .

 

Moja rade dla Ciebie jest taka,żebyś jednak wymienil tego TRACER-a. Sredni zywot tego zasilacz to 4 miesiace i czesto lubi "cos ze soba zabrac" jak wyzionie ducha. Jak nie masz kasy to Fortronik z allegro wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na GA-K8NS 939 (nf3) ze sterownikiem raid wyskakuje taki błąd

Dołączona grafika

 

 

Jeśli podłączy się drugi dysk np. na ata (podstawowy SATA) to bardzo spowalnia się system i często wyskakują błędy zapisu.

Czy może być to spowodowane uszkodzeniem płyty głównej?

System był instalowany już trzy razy, najdłużej działał dobę, po czym się wysypywał bez powodu.

 

Reszta konfiga:

A64 3000+

2x256MB twinmos dual

radeon9550

samsung SATA2 200GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie nie pomogło :mur: Próbowałem odpalić dwa dwustronne GoodRamy na naszej kochanej MoBo. Nie znalazłem sposobu na ramy niestety ;( .Teraz zbliża się sesja i nie mam bardzo czasu,ale jak się skończy to jeszcze z nimi powalcze :-P .

 

Moja rade dla Ciebie jest taka,żebyś jednak wymienil tego TRACER-a. Sredni zywot tego zasilacz to 4 miesiace i czesto lubi "cos ze soba zabrac" jak wyzionie ducha. Jak nie masz kasy to Fortronik z allegro wystarczy.

u mnie 2x512MB dwustronne GoodRamy poszly bez problemu i smigaja tak jak widac w podpisie bez zwiekszania napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te dyski masz połaczone w RAID?? Próbowales wyłaczyc macierz Raid w biosie??

Nie, jeden to 200GB na SATA drugi 40GB na ATA, w biosie raid jest wyłączony i nie rozumiem czepiania się tego sterownika. Kombinowałem w BIOSie nawet go zflashowałem, ale problem nadal występuje. Najgorsze jest to że system się sypie bez powodu. Reszta kompa jest ok memtest przechodzi, Prime przechodzi 3dMarki przechodzi, a po parugodzinnej pracy wywala błędy, no i bardzo długo kopiuje pliki, np. 600MB w 10min. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temau mialem 512mb, dodalem do tego 256 mb i juz wtedy nie moglem ustawic z biosa cl3, bo po zapisaniu ustawien komp zatrzymywal sie przy tescie mem i pomagal juz tylko clear cmos, bo nawet do biosu nie dalo sie wejsc. Memy smigaja na codzien na 400mhz - 2,5cl, ale chcialem sie pobawic troche wyzej na cl3. 2 miechy temu dodalem kolejne 256mb i sytuacja sie nie zmienila, nie moge ustawic cl3, nie wazne jakie beda inne timingi, czy 3-3-3-9 i taktowanie mem 166mhz - tez nie wchodzi, od czego to jest zalezne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge ustawic cl3, nie wazne jakie beda inne timingi, czy 3-3-3-9 i taktowanie mem 166mhz - tez nie wchodzi, od czego to jest zalezne ?

To zalezy od kontrolera pamieci wbudowanego w procesor.Facet w sklepie mi powiedzial ze na s.754 "musi byc cl=2.5" dla dwóch kosci dwustronnych.Nie wiem, bo moje GoogRamy nie poszly niestety na tej MoBo w ogole.Próbowałem odpalić też mieszane Ramy KingMax + GoodRam oba cl=2,5 dwustronne,ale elefkt byl taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od kontrolera pamieci wbudowanego w procesor.Facet w sklepie mi powiedzial ze na s.754 "musi byc cl=2.5" dla dwóch kosci dwustronnych.Nie wiem, bo moje GoogRamy nie poszly niestety na tej MoBo w ogole.Próbowałem odpalić też mieszane Ramy KingMax + GoodRam oba cl=2,5 dwustronne,ale elefkt byl taki sam.

Aha zapomnialem dopisac, ze wszystkie kosci sa 1-stronne. Nawet, gdy byly 2 kosci 1-stronne to juz nie moglem ustawic cl3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od kontrolera pamieci wbudowanego w procesor.Facet w sklepie mi powiedzial ze na s.754 "musi byc cl=2.5" dla dwóch kosci dwustronnych.Nie wiem, bo moje GoogRamy nie poszly niestety na tej MoBo w ogole.Próbowałem odpalić też mieszane Ramy KingMax + GoodRam oba cl=2,5 dwustronne,ale elefkt byl taki sam.

a u mnie pamięci dzialaja przy roznych czestotliwosciach na cl2, cl3, a na cl2.5 nie chce ruszyc wogole czarny ekran i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie pamięci dzialaja przy roznych czestotliwosciach na cl2, cl3, a na cl2.5 nie chce ruszyc wogole czarny ekran i koniec

Jak widac zalezy to od kontrolera pamieci.A jak sie to robi masowo... Ja swojego czasu bawilem sie jedna koscia. Udalo mi sie ustawic 2-3-2-6 1T przy 420 okolo. 2-2-2 nawet na 366 nie wstalo. Oczywisci +0.2 V . 3-3-3-9 tez bez najmniejszego problemu chodzilo.Jednak dwóch kosci nie udalo mi sie odpalic za zadne pieniadze. ustawialem +0.2 V, 1T-2T, biosy od F15,F17,F18 i F19.A na drugim kompie na starutnim epoxiku smigaly w dualu bezproblemowo ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dzisiaj udalo mi sie uruchomic kompa w pelni stabilnie na command rate 1t htt 267 i to na dwóch kościach dwustronnych wystarczylo tylko dowoltowac ramik o + 0,1V (czyli normalne volciki dla kingstona (chodzi stand na 2,60 a twinmos na 2,5).

Czyli nie taki straszny ten kontroler pamieci na procku jak go maluja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki fajny zalmanik styknie?? do tego mam jeszcze wentyla na boku co aqrat wieje na chipset

Spokojnie spiknie.Kilka osob na tym forum takowy posiada + jakis nawiew.Sam sie przymierzam do takowego + pasta Arctic tylko jeszcze nie wiem czy SILVER 5 czy ceramicle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

as5 , ceramique lubiła sobie czasami odparowywać 8)

bambucha to zmień na jedną kość i nie mniej problemów. jesli dociskanie, zmiana tiingów i zmiana vlotage nie pomagała to co jeszcze moze pomóc? (na jakim dzielniku je odplasz i przy jakim htt?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą płytkę od 2 dni na razie zero problemów (puk puk )

jest może jakiś opis ustawienia biosu na miarę ''normalności" czy zostawić jak było przy pierwszym

odpaleniu :blink: nie znam sie na tej płycie po moim starym ecs k7s5a

przy okazji jaka temperatura semprona jest spoko ,

musiałem boxowy wentyl przestawić na 5v bo mi świszczał

w necie temp. około 34, podczas gry 43-45 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest może jakiś opis ustawienia biosu na miarę ''normalności" czy zostawić jak było przy pierwszym

poczytaj tutaj http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

 

Jesli chodzi temperature to moim zdaniem jest za wysoka.U mnie na boxowym chlodzeniu jest 30-32 stopnie i 36-38 w stresie.wiec moze ustaw go z powrotem na 12 V??

 

Zapomnialem zaznaczyc ze przy 2,3 - 2,4 GH :-P

Edytowane przez SPINACZ_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam max 30*C 2,5ghz wentyle na min(5V, NXC 1500rpm)

 

no i zauwazylem ze dzieki F19 niema problemu z pamieciami, bo po nocy na F17 -jak byl wylaczony- potrafil mi ustawic pamieci 2:2 a wtedy pamieci mialy 610mhz wiec niewstawal i bateryjka tylko pomagala ehh

a dlaczego zworka clear cmos nieniedziala?? bo troszke mnie irytuje wyciaganie i wkladanie bateryjki. czy tylko ja tak mam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...