Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

NO u mnie zworka na bank działa i zgodze sie z tobą na f19 problemy z przestawianiem pamieći rzeczywiście znikneły :D

jeśli chodzi o dzielniki w F18 nie mogłem ustawić wyższego niż 200, teraz moge...

 

A teraz musze wam coś powiedzieć... odchodze od was... k8ns sprzedana :)

Będę jednak z wami duchem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 200 ... a ja myślałem że łosi w Polsce nie ma bo to nie ten klimat.

co jak co,ale nie dalbym 200 zl za rev.1.1.Za 200-250 zl mozna spokojnie dopasc dfi.

 

Jesli chodzi o F19 to ma pare plusów. U mnie F17 wykrywało domyślnie mojego KingMax-a na 166,a w F19 tego nie obserwuje.

 

Jeden towarzysz nam ubyl,ale moze u mnie bedzie zwojona sila?? Bo tak wlasnie sie zastanawiam,cz nie wymienic tego drugiego kompa na K8ns + semp 2500+. Przy dobrych ukladach musialbym dolozyc tylko 50-70- zl, a na pewno by to duzo lepiej smigalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanko do wszystkich posiadaczy plyty K8NS a mianowicie czy jest jakis sposob zeby podlaczyc mikrofon i rownoczesnie korzystac z dzwieku5.1.Wiem ze jest cos takiego co sie nazywa Audio Combo Kit niestety nie zabardzo wiem gdzie mozna by bylo to nabyc.A moze rozwiazaniem bylby mikrofon pod USB tylko gdzie takowy dostac w rozsadnej cenie.Bardzo prosze o sugestie jak rozwiazac ten problem jezeli ktos zna dojscie do Comba albo taniego mikrofonu pod USB ewentualnie inne rozwiazanie to bede wdzieczny.Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne ze plyta mi blednie wykrywa ram?? jako pc266 a na 400mhz nawet niechce wstac :/ pamiec hynix :P D43

 

edit:

pamiec walnieta. na IS7 tez na 400mhz niedzie - na gware

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrywałem wczoraj nowy bios F19 i zacząłem testować i okazało to juz troche lepiej chodzą moje pamięci ale na O/C bez zmian (nadal moja pamięc UCCC nie lubią takich płyt)

zalety biosu:

- poprawiona praca na 1T i 2T

- naprawiony błąd wyłaczania CD-RW w biosie

- coraz szybciej ładuje bios (max 2s)

- reszta jest bez zmian

 

wady biosu:

- nieudany overclocking niestety zmusza nas reset biosa za pomocą zworka płyty głównej

- niewszystkie pamięci nie lubia takich płyt zwlaszcza moich

- płyta nie jest w stanie pracować pamięci powyżej 2gb/s w testerze MEMSTERx86 (podobno sypia błędami)

- brak nadal DUAL CHANNAL (i tak nigdy nie bedzie działac)

- po podkręceniu chodzi stablitnie ale czasem długo włącza sie po wyłączaniu komputera (jakieś opóżnienie około 15s)

- brak blokady powyżej 327 Mhz

 

 

i muszę zastanowić dlaczego moja płyta nie chce isc powyżej 334 Mhz przez clockenem? ograniczony procesor? mój procesor około 332 Mhz przy 1.4V chodzi stablitnie (próbowałem na 1.55V przy 334Mhz zawiesza albo czasem resetuje komp) czy płyta ma orginalny radiator i grzeje mocno i trzeba wymienić na np. zalmana i mozna krecic? mam rewizje 2.0 aha ratio cpu:mem mialem ustawiony 2:1 i htt x3. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo madrze napisales:

Wada BIOSU: "brak nadal DUAL CHANNEL" :lol:

 

To nie wina plyty, bo wszystkie mobo pod s754 nie maja duala, jest to w podstawce 939, bo to wlasnie procki pod ta druga maja kontroler pamieci pracujacy w tym trybie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow ze udalo ci sie ustawic httx2...?!

Nie ma takiej możliwości zeby odpalil ht x2 .To nie jest wina płyty ani Bios-u tylko chipsetu. NForce3 po prostu nie wstaje x2 ;)

 

Jesli chodzi o max htt to zasada jest prosta na tej plycie.Im lepiej chłodzony chipset,tym wieksze htt.Ja zamowilem wlasnie niebieskiego zalmanika + arctic silver 5. Bedzie sie dzialo ......... ;))

Edytowane przez SPINACZ_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości zeby odpalil ht x2 .To nie jest wina płyty ani Bios-u tylko chipsetu. NForce3 po prostu nie wstaje x2 ;)

 

Jesli chodzi o max htt to zasada jest prosta na tej plycie.Im lepiej chłodzony chipset,tym wieksze htt.Ja zamowilem wlasnie niebieskiego zalmanika + arctic silver 5. Bedzie sie dzialo ......... ;) )

jesteś pewny ze warto kupić zalmancika i poprawia htt? bo ja nawet na zimie (też kiedyś postawiłem komputera na dworzu przy temp -10C w lutym i zacząłem robić ekstremalne no i max 332 Mhz a temp wentylatora miała poniżej 25C, a karta grafika dziwnie pracowała chciałem podkrecić pamięci powyżej 270 Mhz i... reset komputera, a teraz w pokoju przy temp 22-25c pamięci idą 270 Mhz ale są małe arty, bez arty poszła 260 Mhz bez V-moda). pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny ze warto kupić zalmancika i poprawia htt?

na pewno. poszukaj kilka stron wstecz na tym forum byla juz wypowiedz na ten temat. Moj semp niestety ma zablokowany mnoznik, wiec nie wiem czy htt=317 to koniec procka czy plyty,ale.. zawsze dobrze jest sprobowac. ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Booster dział bezproblemu na K8NS??

powinna tak działac bez problemu ale jeśli kości są dwustronne to moga miec problemy ale ja nic nie wiem a jesli są jednostronne to powinny chodzić bez problemu

 

wcześniej miałem kingmaxy ddr466, samsungi, hynixy i patrioty. najczęsciej sprawiały problemy tylko na O/C przy hynixy i moje obecnie samsungi ponieważ nie są w stanie stablitnie pracować powyżej 230 Mhz przy 1T ale po zmianie nowego biosa to ja nic nie wiem ponieważ nie mam hynixy (juz sprzedałem dawno)

 

a propo gdzie mogę znalesc info (jak wrażenia itp.) ze po zmianie radiatora orginalnego na zalmancika? na którym stronie? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sajrus-World

ocz booster działa, bardzo dobrze na k8ns. tylko jest problem zeby wlozyc jeszcze 2 kostki pamieci bo sloty sa bardzo blisko siebie. u mnie najlepiej pracowal w 1 slocie od procka.

 

Dzis próbowałem ile moja k8ns rev 1.0 wytrzyma htt- calkiem niezle bo resety dopiero przy 370, stabilnie cos pod 360. chipset chlodzony niebieskim zalmanem z delikatnym nawiewem.

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sajrus-World

ocz booster działa, bardzo dobrze na k8ns. tylko jest problem zeby wlozyc jeszcze 2 kostki pamieci bo sloty sa bardzo blisko siebie. u mnie najlepiej pracowal w 1 slocie od procka.

 

Dzis próbowałem ile moja k8ns rev 1.0 wytrzyma htt- calkiem niezle bo resety dopiero przy 370, stabilnie cos pod 360. chipset chlodzony niebieskim zalmanem z delikatnym nawiewem.

Kurde 360 to ładnie :), to kupuje tego ocz boostera bo rail mod mnie nie zadowala,

Mam dylemat niebieski zalman czy Pentagram NP-40Cu co byście wybrali??

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rail moda robisz v-sense psu i masz to samo prawie za friko..do tego nie wiem czy booster działa na tej mobo i aby wyswietlacz na nim chodził potrzeba -5v na psiu a nowe zasiłki maja ten pin pusty...

Rail mod juz zrobiłem tylko 3.3V troche mi nie wystarcza takie efekty cl1.5-3-3-7 239Mhz http://img130.imageshack.us/my.php?image=sss5pd.jpg

 

wisnia666 mówi że ocz booster pięknie na K8NS działa

 

Kurde zastanawiam się nad chłodzeniem na chipset Niebieski Zalman czy Pentagram NP-40Cu

Mosfetki już obradiatorowane musze HTT360 z niej wydłusić :)

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos wrzucic zdjecie plytki z zalozonym nowym radiatorem na chipsecie i mosfetach? Przymierzam sie do tego i chcialbym to zobaczyc.

prosze bardzo montaz jaki demontaz to banalna sprawa, trudniej bylo mi zrobic nierozmazane zdjecie w trybie makro ;)

post-101560-1149936667_thumb.jpg

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...