Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie zaciekawiły te Mercury 2.1 SW1800. Czy ktoś może więcej coś powiedzieć, skomentować? Cena bardzo mi pasuje, o firmie nie słyszałem, ale parametry wyglądają obiecująco. Ciekawe czy te dadzą sobie radę z rock-metalem, a także filmami i grami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozbierałem ich ;)

dźwięk bardzo czysty (słuchałem Audio CD) bas bardzo przyjemny (dość spore pomieszczenie sklepu ok. 4x6m)

nie umiem pisać fachowym językiem to poprostu trzeba usłyszeć grają super :D

 

zdjęcia można looknąć w recce do której dałem link

jest tam ocena końcowa i podsumowanie... ogólnie warto przeczytać

 

POzdr.

 

... jeśli tak mówisz, chyba można by je kupić. Są 2-drożne :) Tylko coś sie nie moge do nich przekonać... sprawiają wrażenie badziewnych ... no przynajmnniej na mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę je mieć za 127zł i coś czuję, że się skuszę, ale jeszcze niech ktoś się wypowie, chociaż niech skomentuje parametry, albo niech coś o nich znajdzie, bo ja próbowałem i znalazłem same oferty sprzedaży, żadnych testów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że test jest 5.1, a nie 2.1. Byłem w Vobisie, ale żadnych Mercury nie mieli, jedynie:

 

CREATIVE INSPIRE T3000 - 2.1,

CREATIVE INSPIRE T3030 - 2.1,

CREATIVE INSPIRE P5800 - 5.1,

LOGITECH X-230 - 2.1,

 

ale nawet tych nie miałem czasu odsłuchać (może po nowym roku). Zastanowił bym się też nad:

 

Creative M-80 2.0,

 

ale jakioś sobie nie wyobrażam głośników bez subwoofera :/.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz 5.1 to nie kupuj P5800 - to najbardziej parszywy zestaw w ofercie Creative. Zamiast tego dorzuc pare zlotych i kup T5900, T6060 lub Logitechy X530.

 

No i oczywiscie pojsc rowniez do innego sklepu niz Vobis, ktory na niektore produkty ma dosc kosmiczne ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na Twój komentarz COSTI ;). Jeśli chodzi o sklep Vobis to fakt - drogo, ale ja chciałem tam tylko posłuchać, a kupić przez neta. Mój entuzjazm coraz bardziej rośnie w stronę 5.1 niż 2.1, bo w 2.1 to naprawdę cieżko coś znaleźć, albo brzydkie, albo kiepskei, albo nie praktyczne, itd. Muszę poczytać o T5900 i T6060 i się zobaczy. Po nowym roku idę coś kupić - zobaczymy na co wypadnie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad x-530 :)

 

Ja zaraz zabieram sie do pakowania glosnikow - jutro jada z powrotem do sklepu:( Troche szkoda, ale niestety zadne mi na tyle nie podeszly by je zostawic.

 

W kazdym razie ja sie teraz szykuje na powazniejszy wydatek jakies 2 do 4x wyzszy

albo w sumie do gier(malo gram) i divx/rmvb wystarczy mi to co mam, wiec musze szukac do muzy jakiegos zestawu stereo(glosniki + wzmacniacz).

 

Ale jesli ktos ma max 300zl na glosniki to POLECAM X530 graja jednak lepiej i lepiej wygladaja niz T6060(a i ten pilot wydaje sie zbedny). A jesli jeszcze wczesniej mial jakies komputerowe brzeczki stereo to bedzie pial z zachwytu. Z za krotkimi kablami mozna sobie baaardzo latwo poradzic kupujac przedluzke za 10zl - przy tej klasie glosnikow nie ma sie co martwic ze nam jakosc spadnie.

Ale jesli ktos juz teraz posiada jakies 5.1, chocby z tej niskiej polki to niech odklada kase dalej, bo to bedzie w stylu "zamienil stryjek siekierke na kijek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo patrzyłem na stronę, ale ich poprostu w tym salonie, w którym byłem nie mieli, ale poczytałem, poszperałem i poszukałem o nich. Wszyscy je zachwalają, ale czy by zachwalali gdyby się przesiadali z 4.1 ? :/

 

Nie mam pojęcia co wybrać. Mam totalny mętlik.

 

Jak narazie najbardziej mnie zainteresowały te:

 

Mercury SW-1800 2.1,

 

oraz

 

Creative INSPIRE T5900 - 5.1.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz Creativy Cambridge 5.1

ale jakbym teraz kupował to brałbym 2.1

 

zawsze można kupić przez neta i zwrócić w ciągu 10 dni :)

tylko że stracimy równowartość dwóch przesyłek... ale jak pocztą polską i wpłata na konto to tylko 12zł (2 x 6zł)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ten temat dla zwolenikow Logitecha

http://felektr.katalogi.pl/temat6398/

Przeczytalem pierwsza strone i stwierdzam, ze dyskusja jest taka jak z niektorymi tutejszymi "audiofilami" - gosc zestawu nie slyszal, ale z definicji wie, ze gra do [gluteus maximus]. A najbardziej rozbawil mnie tekst, ze kolumny za kilkaset zlotych sa starannie dobierane, godzinami projektowane przy niemalym nakladzie kosztow i badane za pomoca aparatury drozszej niz budzet Logitecha :lol:

Za to Logitechy maja parametry pisane po pijaku... pewnie ten, co im dawal certyfikat THX ten byl pijany :?

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem pierwsza strone i stwierdzam, ze dyskusja jest taka jak z niektorymi tutejszymi "audiofilami" - gosc zestawu nie slyszal, ale z definicji wie, ze gra do [gluteus maximus]. A najbardziej rozbawil mnie tekst, ze kolumny za kilkaset zlotych sa starannie dobierane, godzinami projektowane przy niemalym nakladzie kosztow i badane za pomoca aparatury drozszej niz budzet Logitecha :lol:

Za to Logitechy maja parametry pisane po pijaku... pewnie ten, co im dawal certyfikat THX ten byl pijany :?

Przeczytałem już wcześniej cały ten temat. Costi przeczytaj go całego to znajdziesz tam więcej takich perełek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem pierwsza strone i stwierdzam, ze dyskusja jest taka jak z niektorymi tutejszymi "audiofilami" - gosc zestawu nie slyszal, ale z definicji wie, ze gra do [gluteus maximus]. A najbardziej rozbawil mnie tekst, ze kolumny za kilkaset zlotych sa starannie dobierane, godzinami projektowane przy niemalym nakladzie kosztow i badane za pomoca aparatury drozszej niz budzet Logitecha :lol:

Za to Logitechy maja parametry pisane po pijaku... pewnie ten, co im dawal certyfikat THX ten byl pijany :?

dobra....

 

ci niby audiofile jednak... przytoczyli wiele istotnych argumentow ... jakie ty bys przytoczyl argumenty przemawiajace za Logitechem !!!

 

slucham....

 

 

aha i chcialbym dalej kontynuowac moje pytanie co sadzicie o JBL ESC Xcite 5.1

 

bo... jak na razie jedyny komentarz to : haha.... panie djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki za odp. Poszukam, popatrzę, poczytam, a tym czasem może ktoś jeszcze ma jakieś propozycje?

M80tki kosztują 185zl na necie.

Ja mam propozycje zeby ktos sie wypowiedzial na ich temat bo na necie cisza, jest recka na xlabs dobrze piszą o nich ale ja wole cos zyciowego od forumowiczow poczytac, moze ktos moze zrobic odsluch w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra....

 

ci niby audiofile jednak... przytoczyli wiele istotnych argumentow ... jakie ty bys przytoczyl argumenty przemawiajace za Logitechem !!!

Musialbym ich najpierw porzadnie posluchac (porzadnie czyli: kilka rodzajow muzyki, do tego jakis film i gra) - po wygladzie parametrow odsluchowych nie stwierdze. W przeciwienstwie do niektorych "audiofilow" ze wspomnianego linka ;)

 

Patrzac na obrazek, to jedyne zalety jakie moge wymienic to: certyfikat THX i dekoder DD/DTS/DPLII z dosc pokazna iloscia wejsc.

 

EDIT: literowki

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M80tki kosztują 185zl na necie.

Ja mam propozycje zeby ktos sie wypowiedzial na ich temat bo na necie cisza, jest recka na xlabs dobrze piszą o nich ale ja wole cos zyciowego od forumowiczow poczytac, moze ktos moze zrobic odsluch w sklepach?

pewnie jakość niełza bo dwudrożne czuję że lepsza niż T6060 i X-230

ale mie odstraszyłby brak suba

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakość niełza bo dwudrożne czuję że lepsza niż T6060 i X-230

ale mie odstraszyłby brak suba

 

POzdr.

 

Z M80 mam to samo. Wszystko OK, tylko odstrasza mnie ten brak suba, chociaż te głośniki posiadają regulację basów :/ . Mimo to kupuję Mercury SW-1800. Zobaczymy jak to z nimi będzie.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbym ich najpierw porzadnie posluchac (porzadnie czyli: kilka rodzajow muzyki, do tego jakis film i gra) - po wygladzie parametrow odsluchowych nie stwierdze. W przeciwienstwie do niektorych "audiofilow" ze wspomnianego linka ;)

 

Patrzac na obrazek, to jedyne zalety jakie moge wymienic to: certyfikat THX i dekoder DD/DTS/DPLII z dosc pokazna iloscia wejsc.

 

EDIT: literowki

 

kładziesz taki duży nacisk na dżwiek 3 D to i tak nie efekt będziesz miał mizerny poniewash własnie to co zaniedbali w logitechach średnie tony i wysokie tony - posługująć się szeroko pasmowymi głosnikami zabija to cały efekt przestrzenności bo to właśnie te włąsciwości wpływają na efekt przestrzenności . jesli tak patrzysz na parametry... bassu to weś pod uwagę że przeciw 25 Cm logitechowi stają 4 głosniki basowe i I Subwoofer - czyli po zssumowaniu

tego log... znowu leci na pysk i prawda leci na pysk w każdej kwesti...

 

 

Sama średnica głośnika niskotonowego o niczym nie świadczy. Dochodzą jeszcze jego pozostałe parametry - między innymi efektywność, oraz objętość i proporcje skrzynki. Takowa w Logitechach nie jest zbyt duża jak na wymiary głośnika, więc najpewniej przy próbie wymuszenia na nim mocniejszego basu ,

zadławi się on na śmierć , Sub nic nie da, gdy pozostałe głośniki to kicha.

 

Głośniczki w zestawie Logitech natomiast, patrząc na ich średnice oraz wymiary obudów, z trudem zchodziły by liniowo poniżej 400..500Hz, co zapowiada "dziurę" z zakresie od częstotiwości odcięcia w subie (prawie nigdy nie więcej niż 250Hz) do wspomnianych.

-W związku z powyższym, efekty dźwięku przestrzennego nie tylko w grach, ale i wogóle w czymkolwiek, i tak będą o kant d**y roztrzaść.

-Moc podawana przez Logitech na 99% nie ma nic wspólnego z prawdą. A skoro tu się pojawiło przekłamanie, to i można się takowych spodziewać w innych podanych parametrach.

 

po 1. gdyby wymyslono tak doskonały glosnik szerokopasmowy ktory potrafilby przenieść odpowiednio pasmo średnio-wysoko to zadna profesionalna firma nie bawiła by się w rozdzielanie pasma na poszczegolne głośniki.

Nie chodzi o to co kto ma w domu ale o samą konstrukcje tego zestawu.

Właśnie chodzi o to że nie trzeba sluchac logitecha aby wiedzieć żę nie jest on tak doskonały jak piszą i mówi o tym reklama, wystarczy znać podstawowe prawa fizyki i mieć minimalne pojęcie na temat budowy zestawów głośnikowych aby stwierdzić że zestaw ten nie jest napewno rewelacyjny ani nawet dobry.

Selekcjonowanie na "do kompa", " do kina" może się odbyć wtedy gdy konstrukcja samych kolumn niezależnie od ich zastosowania spelnia podstawowe wymogi kolumny glośnikowej a w przypadku Logitecha można się o wiele przyczepić jak już zdążyles zauwazyc.

 

Z reguły większość ludzi która zachwala takie urządzonka, to (z całym szacunkiem) komputerowi maniacy, którzy nigdy nawet nie mięli do czynienia z systemem z prawdziwego zdarzenia - ponieważ ktoś kto choć trochę zna się na sprzęcie muzycznym, nigdy nie polecił by, a tymbardziej nie kupił by takiego zestawu głośników. Opinie o zestawach głośników komputerowych płyną głównie z serwisów internetowych oferujących sprzedarz akcesoriów do komputera, na których to raczej nie wypowiadają się kompetentni spece od sprzętu audio - bo po co? Czego mięli by tam szukać? Nic więc dziwnego że tyle jest pozytywnych opinii na temat omawianych głośników Logitech, skoro są one pisane głównie przez osobników może znających doskonale obsługę komputera, ale nie wiedzących nawet, że poza głośnikami komputerowymi istnieje coś jeszcze, na czym można odtwarzać dźwięki..

 

 

No to teraz mi wystaw norme THX na "akustykę mojego pomieszcenia" w którym załóżmy podłącze sobie Logi

 

"Powinna ona "współpracować" z głośnikami, dlatego ważne jest, aby ściany były słabo wytłumione i odbijały dźwięk."

 

PRZECZY to wszystkiemu do czego dąży sie w zakresie akustyki pomieszczeń.

 

"Zgodnie z założeniami THX, wszystkie głośniki pracują w paśmie powyżej 80 Hz"

 

Odpowiedni filtr i ok, zgadza sie

 

"Natomiast pasmo od 80 do 20 Hz obsługuje wysokiej klasy subwoofer, który musi wytwarzać ciśnienie akustyczne pozbawione zniekształceń do poziomu 105 dB."

 

Nie ma żadnej wzmianki o sposobie pomiaru i mocy doprowadzanej, więc tak jak pisałem, jeżeli pomiar zostanie wykonany w bliskiej odległości od głosnika nawet Tesla dostanie THX, bo wytworzy takie ciśnienie bez zniekształceń. Tłumaczy to dlaczego taki dobry sub jest w Logach (trzeba mimo wszystko to przyznać, chociaż obudowa to przegięcie)

 

"Głośniki przednie oraz centralny muszą mieć zawężoną charakterystykę promieniowania w płaszczyźnie pionowej tak, aby odbicia od sufitu i podłogi nie wpływały negatywnie na scenę dźwiękową"

 

No powiedzmy że sie zgadzam

 

"Według norm THX, ważną rolę pełnią głośniki efektowe. Muszą mieć konstrukcję dipolową, czyli promieniować dźwięk do przodu i do tyłu i w jak największym stopniu go rozpraszać."

 

Jak głośniki efektowe mają promioniwać do przodu i do tyłu skoro mocowane głośniki są tylko z przodu ? Może twórcy THX nie wiedzieli co to znaczy konstrukcja Dipolowa, jak nie wiecie zaglądnijcie na stronę Tonsila a będziecie wiedzieć jak powinien wyglądać prawidłowo Dipol, w polskim wydaniu Słowo MUSZĄ wymaga tego więc Logi nie SPEŁNIAJĄ tego założenia.

 

Po drugie i najważniejsze, przednie i centralny mają mieć zawężone pasmo w płaszczyźnie poziomej ok, więc jak to możliwe żeby TEN SAM Głośnik, czyli inaczej ta sama satelitka, mogła zgodnie z założeniami pracowac jako głośnik efektowy i przy tym promieniować do tyłu i do przodu i jeszcze jak najbardziej rozpraszać dźwięk ?

 

 

 

 

 

POZWOLILEM SOBIE ZACYTOWAC WIELE DOBITNIE PRZEMAWIAJACYCH ARGUMENTOW ZE TE LOGI TO KICHA ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze dodać, że certyfikat THX nie ma nic wspólnego z odtwarzaniem dźwięku stereo. Więc w najmniejszym stopniu nie świadczy o tym, w jakim stopniu głośniki nadają się do słuchania muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Jeśli chodzi o 2.1 to serdecznie polecam Creative Inspire T3030 mam je i jestem z nich bardzo zadowolony, soorbower wali mocniej niz w kolegi T5900 ogólnie grają bardzo czysto,przyjemnie i głośnie :D Polecam

 

p.s noi ten wygląd :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie o zestawach głośników komputerowych płyną głównie z serwisów internetowych oferujących sprzedarz akcesoriów do komputera, na których to raczej nie wypowiadają się kompetentni spece od sprzętu audio - bo po co? Czego mięli by tam szukać?

Do tego tematu też raczej spece nie zaglądają (nie mylić ze "specami" posługującymi się wykutymi na pamięć definicjami, najczęściej teoretyków co to wszystko wiedzą bo się naczytali na różnych stronach).

 

-Moc podawana przez Logitech na 99% nie ma nic wspólnego z prawdą.

Jaka jest prawdziwa moc bo sam chciałbym wiedzieć?

 

A skoro tu się pojawiło przekłamanie, to i można się takowych spodziewać w innych podanych parametrach.

Umówymy się, że nie będziemy gdybać ;)

 

Zgodzę się z Tobą odnośnie średnich tonów w głośnikach Logitech'a i słychać to wyraźnie nie tylko w głośnikach tej firmy ale i w każdym zestawie "głośników do kompa". Nie należy wymagać od takich zestawów zbyt wiele. Są produkowane dla ludzi słuchających mp3 i grających w gry, w których dźwięk też jest nie najlepszych lotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no wszystko pięknie. Tylko że my rozmawiamy tu o głośnikach... może lepiej "pierdziawkach" komputerowych. Nie ma co ich porównywać do hi-endowych audiofilskich systemów.

 

Poza tym trudno się spodziewać, aby takowy audiofil zainteresował się (wg. niego) takim szajsem. Do mp3 (gdzie i tak obciętych jest większość górnych i dolnych dźwięków) nie trzeba nam przecież odsłuchu z głośników za 50k$ ;)

 

To trochę porównywanie piramid w Egipcie do babek z piasku :lol:

 

Mówiłem to ja - posiadacz X-230. I tak to lespsze jest od manty czy e5 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj przyszły do mnie głośniczki creative i-trigue 3200 :) >> wpadłem podzielić się pierwszymi wrażeniami.

 

Głośniki bardzo ładnie się prezentują - satelitki nie duże, elaganckie, a sub sprawia wrażenie solidnego.

 

Dźwięk - po kilku ok 2-3 godzinach słuchania musze powiedzieć że grają bardzo ładnie, dźwięk jest przyjemny dla ucha a bas dosyć miękki.

Niestety nie dane mi było przetestować ich dokładnie bo jak sie okazało moja zintegrowana dźwiękówka na abit nf7 jest do d.u.p.y .

Nie moge ustawić głośności na więcej niż połowe - satelitki zaczynają strasznie piszczeć, bas ustawiony jest na 1/3, jeśli dam więcej to buuuczy i to głośno, ale mimo tych ustawień grają naprawde ładnie.

Coś więcej będe mógł napisać gdy kupie karte dźwiękową >> wiem że to jej wina bo gdy podłączyłem do boomboxa thomsona ( taki za 300zł z makro) nie było żadnych problemów.

 

Niestety nie moge porównać głośników z innymi w podobnej cenie, bo do tej pory miałem jakieś [ciach!]iane pierdziawki za 20 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakość niełza bo dwudrożne czuję że lepsza niż T6060 i X-230

ale mie odstraszyłby brak suba

 

POzdr.

wymiary:

(W×H×D) : 15.6cm×24.3cm×19.5cm

a ile cali ma glosnik srednio tonowy(ten wiekszy) bo nie znalazlem?

 

edit:10.16 cm

 

Moje zainteresowanie wynika z posiadania glosnikow typu 2.0 Sound Link SV-845SL od 8 lat!, ktore grają jak nowe mimo swojego wieku.

1854815[/snapback]

Z M80 mam to samo. Wszystko OK, tylko odstrasza mnie ten brak suba, chociaż te głośniki posiadają regulację basów :/ . Mimo to kupuję Mercury SW-1800. Zobaczymy jak to z nimi będzie.

regulacja gloś i wyglad nie do przyjecia.

Edytowane przez DaRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...