Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

witam! a ja mam taki problem: mam stara wieze Unitra i 2 kolumny 80W (po 4 glosniki w kazdej kolumnie )puszczone przez amplituner tylko ze membrany od niskich tonow sa Popsute i pierdza jak dam wiekszy bass! i teraz pytanko: czy dokupic do nich jakis dobry zestaw 2+1 i wylaczyc basy(tak ze beda dzialac jak wysoko-srednio tonowe satelitki) czy kupic jakis dobry zestaw 5+1??

uzywam ich najczesciej do filmow Dvix i gier i narazie dzialaja na dzwiekowce zintegrowanej w plyte ALC850 ewentualnie na SBLive 24-bit! z gory dzieki za pomoc!!!!!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze Logitech Z-5450 THX Wireless ?? :blink:

 

Zestawik zaczyna chodzic za 1.000 zl wiec moze sie na niego skusze =]

 

Po przeczytaniu audiofilskich porad bylem blisko kupienia JBL Home EscXcite 5.1 :rolleyes: ... ale pilociq + sterowanie i brak kabli na tylach w z-5450 wygraly :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damn :

 

dot. Logitech Z-5450 THX Wireless

 

" ... o złym wpływie zestawu Z-5450 na bezprzewodowe routery oraz inne urządzenia bezprzewodowe. Konflikt jest tak duży, że przepustowość łącza routera spada aż o 90%! Nie pomaga przeniesienie jednego z urządzeń do sąsiedniego pokoju, konieczne jest znacznie większe oddalenie od siebie. Problem ten dotyczy co prawda bardzo niewielkiej liczby potencjalnych klientów ... "

Edytowane przez lukas84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz zabieram sie do pakowania glosnikow - jutro jada z powrotem do sklepu:( Troche szkoda, ale niestety zadne mi na tyle nie podeszly by je zostawic.

 

W kazdym razie ja sie teraz szykuje na powazniejszy wydatek jakies 2 do 4x wyzszy

albo w sumie do gier(malo gram) i divx/rmvb wystarczy mi to co mam, wiec musze szukac do muzy jakiegos zestawu stereo(glosniki + wzmacniacz).

 

Ale jesli ktos ma max 300zl na glosniki to POLECAM X530 graja jednak lepiej i lepiej wygladaja niz T6060(a i ten pilot wydaje sie zbedny). A jesli jeszcze wczesniej mial jakies komputerowe brzeczki stereo to bedzie pial z zachwytu. Z za krotkimi kablami mozna sobie baaardzo latwo poradzic kupujac przedluzke za 10zl - przy tej klasie glosnikow nie ma sie co martwic ze nam jakosc spadnie.

Ale jesli ktos juz teraz posiada jakies 5.1, chocby z tej niskiej polki to niech odklada kase dalej, bo to bedzie w stylu "zamienil stryjek siekierke na kijek".

 

..... O to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

NO poszła kolej na kupno dobrych głośników - widze ze wszyscy kupuja albo x-230 albo x-530 ;]

 

Zależy mi na 2.1 - nie potrzebuje 5.1 - poza tym nie mam takich mozliwosci w domu. Szukam czegos dobrego naprawde - za około 300 PLN, no może troszke wiecej. Zastanawiałem się nad I-Trigue, który jest dość drogi - ale trójdrożny.

 

Teraz obejrzałem sobie te X-230 - są duuzo tańsze - ale dwudrożne tylko. No teraz sam nie wiem czy warto płacic dwa razy tyle za te Creativy ?

Niech mi ktos podpowie, bo w sumie teraz jade na jakis takich za 50 PLN ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oglądam allegro - i jescze widze popularne tu T3030.

Na poprzednich stronkach widze, że ludzie też je polecają.

 

No i cenowo zarówno Z-230 jak i te T3030 sa przystępne.

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Logitech Z-4e (2.1). Czy ma ktos te głosniki albo słyszał i mógłby napisac o nich opinie?

Wydaje mi się, że z-4e to prawie to samo to z-3e a są jednak droższe. Wg. mnie warto kupić te drugie:)

A co do samych głośników? Jak dla mnie super:)

 

Witam!

NO poszła kolej na kupno dobrych głośników - widze ze wszyscy kupuja albo x-230 albo x-530 ;]

 

Zależy mi na 2.1 - nie potrzebuje 5.1 - poza tym nie mam takich mozliwosci w domu. Szukam czegos dobrego naprawde - za około 300 PLN, no może troszke wiecej. Zastanawiałem się nad I-Trigue, który jest dość drogi - ale trójdrożny.

 

Teraz obejrzałem sobie te X-230 - są duuzo tańsze - ale dwudrożne tylko. No teraz sam nie wiem czy warto płacic dwa razy tyle za te Creativy ?

Niech mi ktos podpowie, bo w sumie teraz jade na jakis takich za 50 PLN ;]]

Polecam z-3e lub tańsze x-230, które też są całkiem niezłe.

P.S. Po przesiadce z takich zwykłych za 50 zł to różnica będzie niesamowita, obojętnie które wybierzesz...Wiem, bo mam to już za sobą. Pozdr.

Edytowane przez vvob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oglądam allegro - i jescze widze popularne tu T3030.

Na poprzednich stronkach widze, że ludzie też je polecają.

 

No i cenowo zarówno Z-230 jak i te T3030 sa przystępne.

Mam Creativy T3030 i jestem z nich bardzo zadowolony nie wiem czy są lepsze od Logów X-230 ale te Creativy grają bardzo czysto i głosno surbwoofer ładnie dudni ( asz sie podłoga trzęsie) POLECAM!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wszelkich dywagacji na temat Logitech X-530, to ja mogę powiedzieć tyle, że są w stanie bardzo dobrze nagłośnić nawet dosyć duże pomieszczenie, grają bardzo dobrze, subwoofer nie pierdzi nawet ustawiony maksymalnie przy prawie na maks głośności całego zestawu. Narazie więc same zalety. Ale... jak się chce posłuchać rocka (tutaj bas raczej przeszkadza), to lipa wielka; basu nei da się zupełnie wyciszyć i drażni jak cholera snując się przez cały utwór:/

Do techno, h-h, d&b, reggae itp. jak najbardziej, ale w innych wypadkach ten bas bardzo przeszkadza.

Dodatkowo odbierają jakiś ruskie radio czasem, ale u kolegi tylko jak ma wyłączony komputeri zostawi je włączone.

Ogólnie zestaw super, tylko nie dla fanów rocka i ogólnie gitarowych brzmień, w innej muzyce bas może sąsiadów pozabijać:)

Edytowane przez afro001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

NO poszła kolej na kupno dobrych głośników - widze ze wszyscy kupuja albo x-230 albo x-530 ;]

 

Zależy mi na 2.1 - nie potrzebuje 5.1 - poza tym nie mam takich mozliwosci w domu. Szukam czegos dobrego naprawde - za około 300 PLN, no może troszke wiecej. Zastanawiałem się nad I-Trigue, który jest dość drogi - ale trójdrożny.

 

Teraz obejrzałem sobie te X-230 - są duuzo tańsze - ale dwudrożne tylko. No teraz sam nie wiem czy warto płacic dwa razy tyle za te Creativy ?

Niech mi ktos podpowie, bo w sumie teraz jade na jakis takich za 50 PLN ;]]

 

Ja mam i-trigue 3200 i jestem zadowolony, jak dla mnie to grają ładnie, ale moja opinia nie jest zbyt obiektywna, ponieważ jak narazie nie moge porównać ich z innymi głośnikami :) >> z tym że ja za nie zapłaciłem 100 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie roznia logitechy z3 od z3e? tylko obudowa? i czy ta obudowa wplywa na jakosc dzwieku albo cos innego ?

 

aha i czy te z3 albo z3e beda najlepszym wyborem w tej cenie ? i jak wypadaja na ich tle modecomy ? bo podobno te modecomy to bardzo dobre glosniki

 

aha i jaka karte dzwiekowa do nich ? zintegrowany alc850 z dfi czy moze sb live 4.1 ?

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wszelkich dywagacji na temat Logitech X-530, to ja mogę powiedzieć tyle, że są w stanie bardzo dobrze nagłośnić nawet dosyć duże pomieszczenie, grają bardzo dobrze, subwoofer nie pierdzi nawet ustawiony maksymalnie przy prawie na maks głośności całego zestawu. Narazie więc same zalety. Ale... jak się chce posłuchać rocka (tutaj bas raczej przeszkadza), to lipa wielka; basu nei da się zupełnie wyciszyć i drażni jak cholera snując się przez cały utwór:/

Do techno, h-h, d&b, reggae itp. jak najbardziej, ale w innych wypadkach ten bas bardzo przeszkadza.

Dodatkowo odbierają jakiś ruskie radio czasem, ale u kolegi tylko jak ma wyłączony komputeri zostawi je włączone.

Ogólnie zestaw super, tylko nie dla fanów rocka i ogólnie gitarowych brzmień, w innej muzyce bas może sąsiadów pozabijać:)

Nie zgodze sie - bas mozna niezle wyciszyc pokretlem na subie (i zostaje zawsze equalizer), a do ich brzmienia w muzyce metalowej osobiscie nie mam zastrzezen.

 

Widac kwestia preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie waham sie miedzy zakupem Creative T6060 za 265 zł a tym zestawem Manta MM-4500 SURFER 5.1 HOME THEATER SYSTEM 450zł http://www.manta.com.pl/produkty.php?id=1166〈=pl . wiem ze roznica cenowa miedzy tymi zestawami to 200zł. Jednakze przez rok mieszkalem z kumplami co mieli zestaw Manty 5.1 Home Theater System Sound Pro Classic MM4500 to link do nich http://gry.interia.pl/sprzet/testy/audiovi...news?inf=403798. Jeżeli chodzi o jakość dzwieku z tych głosników nie mam zastrzeżen byłem zdumiony jakoscią dzwieku. Zapragnąłem miec takie. Do tej pory miałem do czynienia z głosnikami Creative P5800 P5900 i T6060 i w każdym przerażał mnie subwoofer jak dla mnie tragiczny dudni i jest jakiś plytki. podałem specjalnie linki do głosników manty gdyż chciałbym sie Was poradzic. Glosniki, z ktorymi obcowałem przez rok nie ma juz w sprzedaży zastapiły je Manta MM-4500 SURFER. wg. specyfikacji nowsze wydanie ma wiekszą moc na każdym głosniku a subwoofer prawie 3krotnie wiekszą od starszego modelu Sound Pro Classic MM4500. Jednakże jest rażąca róznica w wielkosci subwoferów starszy model miał duży i kwadratowy natomiast nowy model manty choc prawie 3x mocniejszy ma sub to ma on cienką budowe co widac na obrazkach w linkach. Nasuwa mi sie pytanie czy by miec w miare dobry bass z subwofera musi on byc w duzej obudowie i zblizony do kwadratu? czy w takiej cienkiej duzek obudowie tez bedzie dobry? oczywiscie wszystko jest w drewnie. prosze o doradztwo gdyz przymierzam sie do zakupu Manta MM-4500 SURFER 5.1 HOME THEATER SYSTEM ale tylko dlatego ze poprzedni model podobał mi sie tylko ta róznica z subooferem powoduje ze sie waham

Edytowane przez Serfin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem Logitech X-230 Mając doświadczenie z głośnikami ( miałem Creativy P380, MM4500, Creative fps 1600, I media techy siekies 2.1) Stwierdzilłem jedno creativy się nie umywają do Logitech X-230 jeżeli jest ktoś niezdecydowany to naprawde polecam je bas ładny głęboki w creativach szybko pierdzi głośnik i niezabardzo ładnie gra. No ale właśnie się oczytałem tyle o Logitech X-530, że zdecyowałem się wymienić moje na 5.1 jeżeli ktoś chce kupić głośniki prawie nowe to walcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...