Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przygoda z A64 2800+.

 

Zainstalowałem sobie programik Speedfana. Chciałem przyjrzeć się temperaturą procka, prędkości wentylatorów itp. Wszystko było spoko, "znudziła mi się" zabawa i wyłączyłem program. Nagle zaczęło być dziwnie cicho. Miałem otwartą obudowę więc zajrzałem do środka - WENTYLATOR OD PROCKA PRZESTAŁ PRACOWAĆ!!!!!!!

Najpierw gały mi wyleciały z orbit, migiem wyłączyłem kompa, odczekałem krótką chwilę i znowu odpalam - ZNOWU NIE CHODZIŁ!!!! Spróbowałem po raz ostatni. Zaczął znowu chodzić. Wywaliłem Speedfana w cholerę, nie wiem dlaczego to się stało, ale ja już tego programu nie chcę na oczy widzieć.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymmmm....sam nie wiem jaki mam dokładnie zasilacz-wiem że stary. To jest model firmy FEEL (ESP 300 ASX SP4). Myśle że Twoja rada mi pomoże bo sam dumałem właśnie nad blokadą (bo w końcu zwiększając FSB podkręcamy także RAM a jeśli na płycie głównej nie ma blokady to przepustowiść PCI i AGP także rośnie).Prawde mówiąc może to wina zasilacza :cry: Nie wiem. Postaram się pokombinować z timingami jak bede miał czas (czyli dzisiaj :P)Ogromne dzięki za pożądną radę....niech Moc będzie z Toba !!!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello! Mam mały problemik a ze względu ,że długo nie siedze w temacie podkręcania mam nadzieje ,że mi pomożecie. Kupilem se płyte główną Abita AV8 3rd Eye i nowego procka AMD Athlon 64 3000+. Mam grafe Ati Radeona 9800SE (128 mb/256 bit) i 512 DDR 400 mhz. Problem w tym, iż nie moge zwiększyć przepustowości szyny FSB z 204 nawet na 220 :( Najwięcej ile mi sie udało to 215.Jak nastawie na 220 to ładuje sie Win ale dalej widze tlko czarny ekran.Podnosiłem minimalnie napięcie rdzenia (z 1,4 na 1,425 i 1,450) ale to nic nie dało  :cry: Mnoznik też mam zablokowany więc nici z drugiego sposobu uzyskania dodatkowych megaherców ....PLEASE HELP !!!!!

1357240[/snapback]

hymmmm....sam nie wiem jaki mam dokładnie zasilacz-wiem że stary. To jest model firmy FEEL (ESP 300 ASX SP4).

1361658[/snapback]

Chcesz krecic proca przy twoim konfigu na FEELu 300W :blink: ?? Toz to suicidal tendencies!!! Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe....może to i samobójstwo ale chłopaki... TO DZIAŁA !!!! THX for Mardok & Majkel84.naraziechce procka podkręcic minimalnie (teraz mam już 235*9 :) Nie będe go narazie kręcił mocniej bez nowego zasilacza.Ale nie powiem...chłopaki, którym dziękuje znają się na rzeczy B) Wystarczyło że zmieniłem LDT z 5x na 3x i pomogło :) Jeszcze raz ogromne dzięki. BTW jaki mi zasilacz nowy byście doradzili ???Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć domyślam się że to pewnie szit i z oc nie poszalejemy, ale czy ta płyta posiada jakkiekolwiek mo żliwości oc bo cena rewelka(mógłbym sprzedac kartę graf zawsze jakiś + i chwilowo na tej siedzieć) ktos cos wie?pzdr http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16550#

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@feluś:

Ktoś pisał już o tej mobo i ona z tego co pamiętam to się w ogóle nie nadaje do żadnego O/C, jako „poczekalnia” lub praca na DEF to może być ale jak chcesz choć trochę pokręcić to może dorzucić kasę do jakieś mobo od GB ? Tania jest na NF3 więc i grafika by ci zostać mogła.

 

@Martine$CS:

Po pierwsze nie za bardzo ten dział no ale cóż a po drugie jak to może coś tych firm:

Chieftec/Antec/Enermax albo OCZ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

cześć domyślam się że to pewnie szit i z oc nie poszalejemy, ale czy ta płyta posiada jakkiekolwiek mo żliwości oc bo cena rewelka(mógłbym sprzedac kartę graf zawsze jakiś + i chwilowo na tej siedzieć) ktos cos wie?pzdr 1361733[/snapback]

ogólnie płyta jest miodna, ale brakuje jej biosu- po prostu bios ma taki, że sie kręcic nie da :? Tak pisali chlopaki z XS przynajmniej... ale ogólnie to chipset jest miodzio.

 

Martine$CS- i do tego jeszcze Modecom, Tagan, Topower...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(apropo mojego wcześniejszego postu).

Dochodze do wniosku że jednak procesor mnie ogranicza. Nie pozwala mi ustawić więcej niż 2200 MHz. FSB moge dowoli manipolować. maxymalne stabilne ustawienie jakie osiągnołem to 270x8 przy +0.15v. HTT - 3x. RAM ustawiony asynch. 166 (3.3.3.8.).

Więcej niedarady wyciągnąć. Przy 275 MHz FSB, winda chodzi chwile i reset, a przy 280 wogóle się nie uruchamia :(.

Screeny z testów osiągów i stabilności:

3D Mark 2001 || 3D Mark 2003 CPU Score || 3D Mark 2003 CPU Score ||

CrystalMark || Everest ns || Everest ||

Everest - odczyt || Everest - zapis || Mbench ||

Sisoft Sandra - Arithmetric || Sisoft Sandra - MEM || Sisoft Sandra - Multimedia ||

SuperPI 8M ||

 

Temperatura maxymalna jaką osiągam nie przekracza 55 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz chyba ze tak ja do konca tego miesiaca mam zamiar all skompletowac wiec raczej czekanie odpada na dfi z agp,ale uzbieralem kase na grafike na pci-e i moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> takto i takto DFI :)

tak btw gdzie mozna najtaniej i solidnie lyknac DFI LanParty UT NF4 Ultra-D ?;)

Edytowane przez maziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

zla bo na socket 754..lepiej 939

1369001[/snapback]

to że na S754 nie znaczy że zła !! :angry:

co do mobo to ja też bym sie skłaniał do MSI K8N Neo2

BTW: nadal nie wiem co wy widzicie w tym mnożniku x10 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...obecnie mój A64 3200+ chodzi na magistrali 240MHz czyli 2400MHz na domyślnym napięciu.Ponieważ mam jakieś "budżetowe" pamieci TwinMoss-a DDR 400 , które sypią błedami nawet na 208MHz zastanawiam się nad zmianą na coś z DDR500 żeby puścić proca synchronicznie z pamięciami.I teraz pytanie (bo wszyscy twierdzą , że synchro - asynchro nie ma tu znaczenia) o ile wzrosnie wydajność (PI razy drzwi oczywiście) ? Jeżeli to ma być 3% to gra jest niewarta świeczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że na S754 nie znaczy że zła !! :angry:

co do mobo to ja też bym sie skłaniał do MSI K8N Neo2

BTW: nadal nie wiem co wy widzicie w tym mnożniku x10 ??

1369056[/snapback]

no ale po co?? nie obsługuje duala, winchesterow, niedlugo pewnie padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84
Mam pytanko...obecnie mój A64 3200+ chodzi na magistrali 240MHz czyli 2400MHz na domyślnym napięciu.Ponieważ mam jakieś "budżetowe" pamieci TwinMoss-a DDR 400 , które sypią błedami nawet na 208MHz zastanawiam się nad zmianą na coś z DDR500 żeby puścić proca synchronicznie z pamięciami.I teraz pytanie (bo wszyscy twierdzą , że synchro - asynchro nie ma tu znaczenia) o ile wzrosnie wydajność (PI razy drzwi oczywiście) ? Jeżeli to ma być 3% to gra jest niewarta świeczki...

1369221[/snapback]

 

Zostaw sobie te Twinki- od biedy mogą być,

albo je wymień na coś lepszego

Tylko jest pytanie czy warto ? W końcu praktycznie wszystkie ciekawsze kostki DDR500 sa na Hynixach D5 (lub nawet D43) z nominalnymi timingami 3-4-4-x co daje znaczny spadek wydajności w stosunku do CL2,5. Jeśli nie miałbys w to dużo zainwestować to jak najbardziej warto- bo na 2,5-3-3-x tez powinny ładnie latać (do 480??).

W A64 timingi nie mają aż takiego znaczenia jak w K7

Co najważniejsze K8 charakteryzuje się pewną bardzo przyjemną cechą-a mianowicie, im wyższa częstotliwość taktowania CPU tym wyższa wydajnośc pamięci ustawionych na tej samej częstotliwości, czyli np. pamięć przy 200MHz i procu 2GHz bedzie znacznie mniej wydajna niż pamięć przy 2GHz i procu 2,6GHz

czyli częstotliwośc pracy pamięci to nie wszystko, a warto walczyć o same MHz na procu. :-P

1369486[/snapback]

młahahahaha

ale po co przepłacać jeśli nie widac różnicy ??

Duala i tak w pełni nie wykorzystasz, winchestery to obecnie IMHO kupa, bo Newcastle kręcą sie tak samo na niewiele wyższym napięciu, zresztą nie wiem czy wiesz, ale obecnie wszystkie Semprony na S754 sa na obciętych Winchesterach i kręcą się nawet lepiej niż Winnie S939 :lol: a do tego kosztują połowę tego co one :-P

 

a S754 nie padnie przez najbliższy rok, bo niedawno wyszedł Turion- konkurent Centrino :lol: czyli zabawa dopiero się zaczyna :-P

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam nadzieje, ze nikt mi glowy nie zmyje za to ze zadam tutaj takie pytanie, ale mam pewien problem zwiazany z platforma Athlon 64 i mysle ze to najlepsze miejsce na zadanie pytania :) Otoz mam zamiar za kilka-kilkanascie dni przesiasc sie z Durona 1600 i plyty MSI KT4AV na cos nowoczesniejszego to jest Athlon64 3000+ i plyta Gigabyte GA-K8NF-9 (nVidia nForce4 4X). Oczywiscie oznacza to wymiane wiekszosci bebechow w tym tez i szczesliwie wysluzonego Radeona 9600 na Gf6600Gt :) Jednak nie w tym kwestia, otoz chcialem zostawic swoje "stare" pamieci. Teraz mam dwie kosci pamieci 512MB Elixir 333MHz Cl 2.5 i 512 Twinmos 400MHz Cl 2.5. Na obecnej plycie oczywiscie szybka kostka zwolnila do 333MHz, jednak wybralem sie do jednego zaufanego serwisu komputerowego i tam powiedziano mi, ze kosci pracujace z 333MHz + A64 moga oznaczac problemy, np. niebieskie screeny w Windowsie. Z drugiej strony szukajac na ten temat informacji na forum natknelem sie na opisy podkrecania A64 w trakcie ktorego obniza sie taktowanie pamieci wlasnie do 333MHz, aby one nie blokowaly osiagniecia wyzszego FSB. W zwizku z tym pytanie: jak to w koncu jest? Czy beda jakies problemy z pamieciami 333MHz i prockiem A64 na socket 939? Moze ktos sie spotkal z taka konfiguracja i moglby podzielic sie doswiadczeniami? Oczywiscie rozumiem, ze bedzie oznaczalo to jakis spadek wydajnosci ale i tak wyjdzie na plus w porownaniu z wyjeciem jednej kosci i pozostawieniem 512MB zamiast 1GB :) Wlasciwie jeszcze jedno pytanie, jezeli nie przewidujecie problemow z tymi pamieciami, to myslicie ze da sie je wlaczyc w trybie dual z 333MHz? Bylbym wdzieczny za jakies wyjasnienia lub linki do odpowiednich stronek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam.

 

  Mam nadzieje, ze nikt mi glowy nie zmyje za to ze zadam tutaj takie pytanie, ale mam pewien problem zwiazany z platforma Athlon 64 i mysle ze to najlepsze miejsce na zadanie pytania :) Otoz mam zamiar za kilka-kilkanascie dni przesiasc sie z Durona 1600 i plyty MSI KT4AV na cos nowoczesniejszego to jest Athlon64 3000+ i plyta Gigabyte GA-K8NF-9 (nVidia nForce4 4X). Oczywiscie oznacza to wymiane wiekszosci bebechow w tym tez i szczesliwie wysluzonego Radeona 9600 na Gf6600Gt :) Jednak nie w tym kwestia, otoz chcialem zostawic swoje "stare" pamieci. Teraz mam dwie kosci pamieci 512MB Elixir 333MHz Cl 2.5 i 512 Twinmos 400MHz Cl 2.5. Na obecnej plycie oczywiscie szybka kostka zwolnila do 333MHz, jednak wybralem sie do jednego zaufanego serwisu komputerowego i tam powiedziano mi, ze kosci pracujace z 333MHz + A64 moga oznaczac problemy, np. niebieskie screeny w Windowsie. Z drugiej strony szukajac na ten temat informacji na forum natknelem sie na opisy podkrecania A64 w trakcie ktorego obniza sie taktowanie pamieci wlasnie do 333MHz, aby one nie blokowaly osiagniecia wyzszego FSB. W zwizku z tym pytanie: jak to w koncu jest? Czy beda jakies problemy z pamieciami 333MHz i prockiem A64 na socket 939? Moze ktos sie spotkal z taka konfiguracja i moglby podzielic sie doswiadczeniami? Oczywiscie rozumiem, ze bedzie oznaczalo to jakis spadek wydajnosci ale i tak wyjdzie na plus w porownaniu z wyjeciem jednej kosci i pozostawieniem 512MB zamiast 1GB :) Wlasciwie jeszcze jedno pytanie, jezeli nie przewidujecie problemow z tymi pamieciami, to myslicie ze da sie je wlaczyc w trybie dual z 333MHz? Bylbym wdzieczny za jakies wyjasnienia lub linki do odpowiednich stronek.

1369530[/snapback]

Oczywiście nie będzie żadnych problemów z pracą- po prostu ustawisz sztywno na 333MHz i już, a na niższych dzielnikach pamięci będziesz mógł też pokręcić proca bez przekraczania 333MHz na mem.

Ale radze ci spróbować podkręcić ta kośc Eliksira do większej częstotliwości, np zwiększając napięcie czy delikatnie zaniżając timingi, bo jej potencjał może być całkiem wysoki.

a do "wyczynowego" podkręcania po prostu wyjmiesz kosc eliksira :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy warto inwestowac w 939 i wdodatku z mobo na sli jezeli i tak podobno amd ma wszystkie nowe proce zaczac produkowac na nowa podstawke M2 (ale to za jakis czas dopiero)?

po co kupowac sprzet ktorego sie nie wykorzystuje w 100%

 

samo 754na jakims dobrym mobo jakis turion z x12 i mozna sie niezle zabawic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie będzie żadnych problemów z pracą- po prostu ustawisz sztywno na 333MHz i już, a na niższych dzielnikach pamięci będziesz mógł też pokręcić proca bez przekraczania 333MHz na mem.

Ale radze ci spróbować podkręcić ta kośc Eliksira do większej częstotliwości, np zwiększając napięcie czy delikatnie zaniżając timingi, bo jej potencjał może być całkiem wysoki.

a do "wyczynowego" podkręcania po prostu wyjmiesz kosc eliksira icon_razz2.gif

Dzieki wielkie za odpowiedz, a ktos moze jeszcze wie jakie sa szanse na ewentualnego duala? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...