Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, nic to nie dało. Próbowałem też z wyższymi ustawieniami MAL i RP. W ogóle, czy należy się kierować jakąś proporcjonalnością przy ustawianiu tych timingów? Np. MAL o 1 w górę, to RP o 0,5 itd? Czy też jest to sprawa ściśle powiązana z danymi pamięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreciłem sobie FSB na 235 * 9 czyli 2115 mhz, tyle tylko że programy do sprawdzania CPU pod windą pokazują mi zupełnie inne taktowanie, dużo niższe od default mojego proca (Rightmark, CPU-Z , Everest i SystemInfo w windowsie) jedyny który pokazuje właściwą wartość taktowania jest Crystal CPUID no i w Biosie pokazuje prawidłowo. W związku z tym mam pytanie czy Windows samoczynnie przetaktowuje proca czy poprostu głupieje z wartosciami. którymi wartościami mam się sugerować ? (tzn. czy faktycznie przetaktowałem proca czy tylko mi się wydaje ??)

 

Dodatkowo chciłbym wiedzieć jak to jest z moimi pamieciami czy dobrze rozumiem że podnoszenie FSB CPU jednocześnie zwiększa szybkość pamięci ? (jeśli mam FSB 235 to ram chodzi mi z czestotliwością 470, bo przy starcie kompa pokazuje mi cały czas że mam 200 mhz dual channel ??)

Dopiero zaczynam zabawę z OC więc z tąd moje pytania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pamięci chodzą podkręcone ale tego nie widać z poziomu tego napisu :P może dlatego ci tego nie pokazują bo masz włączone cool and quiet i sam procesor zmniejsza swoje taktowanie ..... wyłącz c'n'c jak podkręcasz....bo to może go uszkodzić... pozdro i powodzenia z o/c B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pamięci chodzą podkręcone ale tego nie widać z poziomu tego napisu :P może dlatego ci tego nie pokazują bo masz włączone cool and quiet i sam procesor zmniejsza swoje taktowanie ..... wyłącz c'n'c jak podkręcasz....bo to może go uszkodzić... pozdro i powodzenia z o/c B)

Dokładnie o Cool n Quiet chodziło :) wyłączyłem i wszystko jest o.k. pokazauje się wszędzie przetaktowanie takie jak powinno być !

Dzieki za podpowiedź :D , a ponieważ tak jak wspomniałem dopiero zaczynam zabawę z OC to pewnie będę miał jeszcze jakies pytanie. Bo przecież kto pyta - nie błądzi :wink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz podkręcał to w pewnym momencie pamięci nie będą wyrabiać...pobaw sie wtedy dzielnikami pamięci np div266,333 itd :D po podkręceniu będą miały większe taktowanie niż to co określiłeś i nie będą blokować .....

Edytowane przez AdamekSOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz podkręcał to w pewnym momencie pamięci nie będą wyrabiać...pobaw sie wtedy dzielnikami pamięci np div266,333 itd :D po podkręceniu będą miały większe taktowanie niż to co określiłeś i nie będą blokować .....

no właśnie już mnie chyba pamiatki zaczeły blokować, przestawiłem mnożnik pamieci na 166 (333) i mogę dalej podnosić FSB CPU - czy dobrze zrozumiałem: podniosłem FSB do 250 mhz, mimo tego że przy starcie kompa pokazuje mi że mam teraz 333 dual channel to faktycznie mam 204mhz inaczej mówiąc 400 mhz Dual Channel czyli tak jak default ??

 

A co z timingami ?? w którym momencie mam sie nimi zając teraz mam cl 2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszedłem do takich "osiągnięć"

DFI LanParty UT Ultra-D

AMD64 3200+

NX 7800 GT

Patriot XBLK+ 2x512M 400@600MHz

Chieftec 420......

Dysk Barakuda SATA 160GB

 

Według zaleceń zawartych tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1249410 przez Raptor`a - doszedłem do ponad 300MHz przy HT 2x i mnożniku procesora ustawionym na 6x - i tak więcej nie pójdzie pewnie cały zestaw.

Potem próbowałem pamięć 'przestestować' - ale jakoś nie bardzo to rozumieme z opisu Raptor`a :((

 

W końcu odpaliłem wszystko na takim układzie:

FSB - 260MHz

HT - x2

Pamięć 1:1 (3-4-4-8) z 2,9V

Procesor - x10 (1,475V)

 

No i na takim ustawieniu SuperPI wykrzacza się na 7-8 teście :((((

 

 

Jak zjechałem z FSB na 255MHz to SuperPI przechodzi całe bezproblemu.

 

 

Poradzi ktoś jak przejść co nieco więcej?

Pamięci powinny pójść przy 3-4-4-8 podobno na 600MHz (czyli 300MHz) a obecnie przy 260 nie rpzechodzą :(((

 

Jak ustawić BIOS by sprawdzić na ile pójdzie procesor? Z opisu Raptor`a nie mogę za bardzo zrozumieć :(((

Edytowane przez fakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie Cool'n'Quiet według przepisu z FAQ'u ale natrafiam na ściane. Jak rozumiem to napięcie trzeba ustawiać na auto, zeby moc je pozniej zmieniac pod winda, wiec tak mam zrobione, reszte jak mysle mozna w biosie poustawiac no ale tutaj pojawia sie problem, ustawiam mu tak:

 

min x5 0,975v (1,05 wychodzi wedlug CPU-Z) (FSB312 HTx5 133 (mnoznik pamieci) 1,560 GHz proc0

mid x7 1,425v (FSB312 HTx7 133 2,184 GHz)

max x9 1,525v (FSB312 HTx9 133 2,799 GHz)

 

i tu sie pojawia problem, bo jak bez obciazenia idzie to min napiecie (to ze inne niz podaje niz ustawilem, to sie pozniej pobawie) podaje, ale jak obciazam proca w 100%, to napiecie wchodzi na 1,392 i tyle, co oczywiscie owocuje zwisem. Co zrobic, zeby dawal wieksze napiecie ?? Sciagnalem wersje 4.7.0.291, przy becie z linkow nie ma opcji do ustawiania C'n'Q (no chyba ze jestem superslepy).

 

Edit:

C'n'Q w BIOS'ie wylaczony

Edytowane przez BartRaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie już mnie chyba pamiatki zaczeły blokować, przestawiłem mnożnik pamieci na 166 (333) i mogę dalej podnosić FSB CPU - czy dobrze zrozumiałem: podniosłem FSB do 250 mhz, mimo tego że przy starcie kompa pokazuje mi że mam teraz 333 dual channel to faktycznie mam 204mhz inaczej mówiąc 400 mhz Dual Channel czyli tak jak default ??

 

wiem ze dla niektorych to "lame pytanie" ale dolaczam sie do pytania mialem 2 lata przerwy i dopiero wracam do gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki jeden maly problemik przestawilem FSB na 222 MHz i po odpaleniu windy po jakiejs minucie pojawia sie kochany blueedition i nie wiem dlaczego (probowalem nawet na 210 i po dluzszym caszie to samo)

 

(mozliwie ze to Q'n'C ale watpie w to poniewaz zawsze w cpu-z 1.32 mam 1,800MHz i napiecie 1,392* czyli chyba jest wylaczony)

 

*niekiedy moje napiecie proca skacze mi od 1,392 do 1,40 samoczynnnie czy to zle ?

 

 

Gigabyte Geforce 6600GT 128MB 128bit PCIE T/D BOX

Creative SB Audigy2 ZS

Gigabyte K8NF-9 bios F11

ATHLON 64 3000+ BOX s939 (venice)

Samsung 160GB 7200 RPM (HD160JJ) SATAII

CHIEFTEC lbx-02b-b-sl (410W)

Kingston DDRAM 512MB/400MHz cl2,5 2 kosci i 2x256 Twinmosa cl2,5 razem 1,5 GB

Edytowane przez cancel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam A64 3200 Venice i jedno pytanie..

temp mam 37stopni a w stresie 51 nie za duzo proc nie jest podrecony.. i mam boxowski wentylator.. co mozna na to poradzic

To jeszcze nienajgorzej, ja przy lekkim kręceniu miałem na box'ie 62 stopnie zmieniłem na Arctic freezer 64 pro temperatura spadła do 40 stopni w stresie przy mocnieszym kręceniu no i cisza :D

Jeżeli nie planujesz wydatku 60pln to pozostaje ci zmiana pasty termoprzewodzącej, powinieneś się zmieścić w 20pln.

 

Poszukaj w dziale chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sobie podkrecic mojego procka,

przeczytalem topic o kreceniu tylko jakim programem to ustawiac?

wiem ze da sie w biosie ale jest to mnie efektywne

Raczej na odwrót. Podkręcanie z BIOSu jest bardziej efektywne.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mam problem z Venice 3200 lub wiecej sie juz nie da z niego wydusic

2400 FBS 240X10

1.5v

Pamiatki 400@480 2.5.3.3.5

 

teraz mam taki problem jesli zwieksze FBS do 241 winda nie wstaje, a jak ustawie ramy na Auto to wstaje na 333 ale pojawiaja sie dziwne bledy typu brak kont na gg, ulubionych w mozilli, robie reset i spowroten na FBS:240 i wszystko wraca do normy. Teraz pewnie gdzies robie blad.. tylko gdzie

 

Asus A8N-SLI

Athlon64 3200 Venice s.939

DDR 1GB (2x512MB) PC400 GEIL Value

Radeon X800GTO 590@560

LC POWER 420W Gold

 

i jak zrobic tak jak wy to robicie przy 1.4v takie wysokie taktowanie....

Uporalm sie z tym zmienilem tylko szyne ramu na 333 i i teraz jest git ramy 400 procek 2400 SP narazie sie nie wywalil juz 10 min a temp 45stopnie bo mi nawet przy 1.45V nie chce wstac winda:( dopiero jak dam na auto to wskakuje 1.5V i dziala

Edytowane przez zajaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o szybką odpowiedz.Otoz mam 3 dyski sata no i stąd moje pytanie czy płyty pod nf4 mające 4 porty sata maja 2 porty sata odblokowane (a przez to nie nadające sie do podkręcania) tak jak to ma miejsce w wypadku np. Msi K8N Neo 2 Platinum Nf3 ??

Edytowane przez Kamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly dylemat. Otóż mogę wziac semprona albo athona na socket am2 tylko nie wiem co wziac. Roznica w cenach to okolo 100zl. To bardzo duzo jak dla mnie. Jak jest roznica w wydajnosci miedzy athlonem, a sempronem. Czy to jest znacząca roznica?? Oplaca sie doplacac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh poradźcie bo ja już się totalnie pogubiłem. Mam cpu na am2 jak widać w podpisie; w OC cpu nie jestem biegły ba raczej początkujący i na tej platformie mocno się gubię..

 

A64 3200+ ma 2.0GHz (10x 200) w biosie pamięci miałem standardowo 667MHz 4-4-4-12. 3DMark05 wywalał mi 5050 pkt.

 

I teraz tak ustawiłem sobie wpierw tylko fsb z 200 na 215 lecz w tym układzie również pamięci pną się w górę i tak z 667 miałem 720MHz. Cos czuję, że wyżej by to jakos specjalnie nie poszło wiec ustawiłem sobie w biosie pamieci 533 i zaopodałem fsb 240. teraz mam 2.4 GHz pamieci 600MHz 4-4-4-12 i wynik w 3DM05 ... 51137 a w 03 11977 (standard 2.0 GHz 11630). Teraz powiedzcie mi co robię źle? Bo nie chce mi sie wierzyć, że 400MHz w smarkach daje tyle co nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chce mi sie wierzyć, że 400MHz w smarkach daje tyle co nic?

Tak się składa że w smarkach 03, 05, 06 daje prawie nic (prawie, bo jednak troche daje) ;) w 01 dałoby zdecydowanie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokompresuj jakieś filmy, porób jakieś długie skomplikowane obliczenia, zainstaluj sobie program do sprawdzanai fps'ow i pograj na standardach i na podkręconym (program taki bodajze fraps sie nazywał, czy coś w tym stylu), różnice napewno w czymś zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...