Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pamieci tez nie lubia dzielnika 180  a na div200 leca do 310. Daj 2,9v w biosie i timingi 2,5-4-3-8... ustaw max sync na 8 i read preaambe na 6. i zobacz czy pojda 280-290...

1650183[/snapback]

Niestety prawdopodobnie dla moich pamieci FSB 275 mhz to juz granica, ktorej nie przekroczą. Bądź co bądź są to pamięci nominalnie pracujące na 400MHz, z gwarantowanym stabilnym działaniem na 533MHZ z ustawieniami 3-4-4-8, więc nie bardzo rozumiem po co mam ustawiać niższe timingi, skoro już przy 533MHz wymagają wyższych.

W zasadzie dalej juz nie mam co podkręcać ani procka ani pamieci, bo procek mam rev E6 więc wątpie aby poszedł powyżej 300 Mhz, i tak dobił do 292 Mhz FSB więc nie jest tak zle.

Problem w tym ze pamięci spokojnie powinny wytrzymać dzielnik 180, a już na pewno 166, a jednak nie chcą działać i nie wiem czemu.

 

UPDATE

-----------

 

Udało mi się takie coś osiągnac:

 

2601 MHz = 8.5*306MHz ( teraz leci Super PI więc wciąż nie wiem czy stabilnie jest)

RAM 260 Mhz div180 3-4-4-8

 

Pamieci poszły na dzielnikach wyższych niz 150 dopiero gdy obnizylem do 8,5 mnożnik procka. W porównaniu do poprzedniego ustawienia 9*290 div150 wydajność procka jest marginalnie niższa, więc w praktyce identyczna, ale chociąż przepustowość pamieci znacznie wzrosła i wynosi teraz prawie 7000 MB/s w odczycie.

Natomiast w porównaniu do jeszcze innych poprzednich ustawień 9*275 MHz div200 to wydajność procka wzrosła już bardziej zauważalnie w testach, a przepustowość pamięci jednak tu była troszeczkę wyższa, ale na szczęście niewiele.

 

Tak więc chyba udało mi się znaleźć połączenie moich dwóch poprzednich ustawien i teraz uzyskałem wydajność zarówno w procesorze i w RAMie, czego na raz nie mogłem wcześniej osiągnać.

 

Mam nadzieję, że może ktoś kto miał podobny problem jak ja zyska na tym co tu opisałem.

Edytowane przez Angpaur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Wiedziałem,że szczęście nie potrwa długo  :) Jak już mówiłem procka podkręciłem.Testowałem go na prime 95 i przy podniesieniu z 204 na 255*9 wszystko było ok-mój procek wytrzymywał stu procentowe obciążenie.Dziś jednak postanowiłem sprawdzić jak się sprawuje w gierkach i o dziwo pare sekund po wejściu na server Counter Strike'a- reset! :mur: Jestem teraz pewien,że poprzednią przyczyną braku możliwości podniesienia FSB powyżej 215 był RAM dlatego zmieniłem częstotliwość z 400 na 333 i poszło.Pomyslałem,iż może jeszcze jedno "obniżenie" pomoże w tej sytuacji ale nic.Zmieniałem napięcia dla procka,dla DDR'ow (dałem największe jakie mogłem=2,80 V),wyłączałem także Cool'n'Quiet choć nie wiem poco i ciągle nic.Myslałem,że może coś z grafą-zmieniałem AGP Ratio z Fixed(66mhz) na wszystkie inne możliwości (8:2:1,7:2:1,6:2:1) I teraz mam takie pytanie: czy to moje memki nie wytrzymują czy może coś innego?Może powinienem zmienić gdzieś napięcie?Aha i jeszcze jedno-po zmniejszeniu częstotliwości pamięci na 333 mogłem podkręcić procka mocniej niż przedtem,jednakże stać go było na tyle samo co przy zmianie częstoliwości nawet na najniższe (266 i 200 Mhz).Nie wiem co może być przyczyną,nie kombinowałem nic przy timingach,bo nie mam zielonego pojęcia czy to cos da?Wrazie czego to podam troche danych,żeby komuś kto zechce mi pomóc było troche łatwiej  :D 

-CPU freq 1836       

-Ext/AGP/PCI 204/66/33 mhz

-VCore 1,4000 V (choć zmieniałem do 1,475)

-AGPV 1,55 V

-CPU Ratio 9.0x

-AGP Ratio Fixed(66mhz)

-DDRV 2,65 V (choć zmieniałem na większe aż do 2,80)

-NBV 1,55 V

-SBV 2,55 V

-HTV 1,20 V

Jeśli ktoś ma pytania odnośnie jeszcze jakichś danych to niech napisze.Jeśli ktoś chce podzielić się sensowna podpowiedzią,rozwiązaniem-niech pisze  :-P  Z góry thx

1649463[/snapback]

Cytuje sam siebie ale chce aby mój post był widoczny :razz: Poza tym widze,że inni też mają jakieś problemy,czytałem posty RepsOn'a i Angpaur'a i gdybym mógł to bym Wam pomógł chłopaki ale zbyt krótko siedze w temacie podkręcania więc wybaczcie.Sorry,że wciskam znów swój problem przed Wasz ale był on jako ostatni na poprzedniej stronie i boje się,że nikt mi nie pomoże,bo nie będzie go widać :-P Sajonara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kanathea

Procesor (754) A64 3000+NewCastle ,taktowanie 2,0GHz(mnożnik 10) rok produkcji 2004, 49 tydzień seriaVPIW; z tego co czytałem NewCastle zachowują sie dosyć niepowtarzalnie co oznacza,że mozliwości oc są rozstrzelone w bardzo szerokim przedziale.

Krótko mówiąc należy go indywidualnie przetestować :wink:

 

@Martine$CS

Napisałeś,że masz problemy z oc

podałeś swój konfig ( tyle doczytałem)

A64 3000+

2 x 512Mb kingston ddr400

Topower 450W

 

uzpenij swój konfig o nastepujące dane; mobo,dyski jakie interfejsy i do których slotów powpinane,grafa,inne urzadzenia pci(pewnie nie mają znaczena ale nie zaszkodzi) :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Ricci,masz racje powinienem podać troche danych :) No więc tak:dysk Seagate Baracuda ATA 80GB,karta graficzna ATI Radeon 9800 SE (128mb/256bit),płyta główna Abita AV8 3rd Eye,odnośnie procka to jest on na boxowym wiatraczku :P,poza tym to nie mam żadnych innych urządzonek pci podpiętych do kompa.Nie wiem co Ci jeszcze trzeba (o co chodzi z interfejsami-co dokładnie chcesz wiedzieć,wytłumacz mi prosze,bo nie za bardzo kumam :wink: Będe bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź i z chęcią z niej skorzystam,jednak wiesz co Ricci-myśle,że to moje memki nie wytrzymują.Ustawiając FSB na 245 przy stu procentowym obciązęniu procka (zarówno jak i w grach)wszystko chodzi dobrze.Może Ty mi powiesz czy zabawa z timingami cos pomoże w tej sytuacji?Z góry na serio ogromne dzięki za chęć pomocy początkującemu OC'erowi :D Paka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Ricci,masz racje powinienem podać troche danych  :) No więc tak:dysk Seagate Baracuda ATA 80GB,karta graficzna ATI Radeon 9800 SE (128mb/256bit),płyta główna Abita AV8 3rd Eye,odnośnie procka to jest on na boxowym wiatraczku :P,poza tym to nie mam żadnych innych urządzonek pci podpiętych do kompa.Nie wiem co Ci jeszcze trzeba (o co chodzi z interfejsami-co dokładnie chcesz wiedzieć,wytłumacz mi prosze,bo nie za bardzo kumam  :wink:  Będe bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź i z chęcią z niej skorzystam,jednak wiesz co Ricci-myśle,że to moje memki nie wytrzymują.Ustawiając FSB na 245 przy stu procentowym obciązęniu procka (zarówno jak i w grach)wszystko chodzi dobrze.Może Ty mi powiesz czy zabawa z timingami cos pomoże w tej sytuacji?Z góry na serio ogromne dzięki za chęć pomocy początkującemu OC'erowi  :D Paka

1661233[/snapback]

1.Interfejs dysku to rodzaj we/wy i tu podałeś ATA(rozumiem że IDE nie SATA)ponieważ przy sata są sloty w mobo z blokadą częstotliwości i bez blokady i chodzi o to aby wpiąć do slotów z blokadą częstotliwości-to jest przypadek gdybyś miał dysk na SATA

2.Mobo masz na chipsecie Via K8T800 Pro:AGP:-tutaj nie mam większych doświadczeń-czytałem,że niektore mobo na Via nie mają blokady agp/pci,ale nie wiem spróbuj podrązyć ten temat;może ktoś obeznany z tą mobo się podczepi :wink:

(może w biosie jest pozycja do zablokowania szyny agp; ustaw na 67MHz)

3.Całkiem możliwe że jest to wina pamięci w takim przypadku próbuj luzować timingi lub zmniejszać dzielnik pamięci :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli luzowanie (jak to nazywasz) timingów może coś pomóc :) Fajnie tak więc będe próbował dalej coś skombinować ,a odnośnie zmniejszania dzielnika pamięci to już to robiłe,ustawiałem na wszystkie możliwe sposoby i dalej nic.Narazie jednak mi się nigdzie nie śpieszy z podkręcaniem,bo mam troche innych spraw na głowie.Zależy mi tylko na tym by uzyskać troche więcej fps'ów przy graniu w HL2 :D jeszcze raz ogromne dzięki Ricci.Mam nadzieje,że kiedyś też będe mógł pomóc Tobie.Paka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie. Jaką płytę główną wybrać do zestawu, który ma służyć do tworzenia grafiki, gier i prac biurowych?

 

Oczywiście OC na pewno będzie, ale żaden hardcore ;). Nie myślę o żadnych rekordach(SPi, 3Dsmarki), lecz zwiększenie wydajności by się przydało.

 

Poszukuję płyty innej od DFI LanParty SLI-DR, bo po przeanalizowaniu topicu o niej, dowiedziałem się, że ma swoje fochy(działa b. dobrze na mocno kręconym sprzęcie, a niestabilnie na nie kręconym :)).

 

Dojdzie do niej 7800GT i Venice 3200+.

 

Wrzucę 4x512DDR(nic specjalnego, żadne Adaty czy PDP :), pewnie jakieś Twinmosy lub GoodRamy). Wiem, że niektóre płyty mają problemy, gdy obsadzone są wszystkie banki pamięci. Dlatego poszukuję płyty, która nie ma takich problemów :).

 

Nie mam zamiaru ostro kręcić, ale przydało by się parę mhz na procu i niższe timingi na pamięciach :].

 

Wiem, że pisze trochę zawile, ale nie spałem od 20h i jestem trochę „zmotany”.

 

PS. Cena w granicach 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zauwazylem topicu na ten temat jesli tak to sry ale sie mimo wszystko zapytam:

Planuje sie przesiasc z Athlona XP na A64.

Mam plyte Abit KV8Pro.

Jaki najlepszy jest wybor procka do tej plyty? (chodzi o procek w miare nie drogi ale z dobrymi osiagami OC)

 

Jesli przegapilem topic o tym temacie prosze o url :huh:

 

PS: Co to jest SPi? Od czego ten skrot?

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zauwazylem topicu na ten temat jesli tak to sry ale sie mimo wszystko zapytam:

Planuje sie przesiasc z Athlona XP na A64.

Mam plyte Abit KV8Pro.

Jaki najlepszy jest wybor procka do tej plyty? (chodzi o procek w miare nie drogi ale z dobrymi osiagami OC)

 

Jesli przegapilem topic o tym temacie prosze o url  :huh:

1721661[/snapback]

mam tą samą płytę główną i procek Sempron 2800+ 64-bitowy leci mi na 275x8=2200Mhz. Myślę, że jeśliby udało się przestawić w BIOS`ie 1T na 2T przy pamięciach to procek poszedłby wyżej (przestawienie w BIOS`ie z 1T na 2T nic nie daje, bo i tak ciągle jest na 1T, czekam na nowszy BIOS żeby to naprawił)

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jak dokladnie liczy te dzielniki.

Na plycie Asus A8V mam takie: 1:1 DDR 200, 4:3 DDR 266, 3:2 DDR300; 5:3 DDR 333; 2:1 DDR 400

WIem tylko ze przy mnozniku procesora 9 przy wybraniu opcji 3:2 wychodzi dzielnik 11 dla pamieci a przy 4:3 dzielnik 14...

Jak to logicznie obliczyc ?

Co sie stanie jesli zmienjsze mnoznik do 8 ?

Przeczytalem juz poradnik rapra na ten temat ale dalej tego nie czaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników płyt pod 939 - przydałaby się aktualizacja tematu mały poradnik - jeżeli waszej płyty nie ma w spisie wyślijcie na PW do mnie jej opis oraz linka do dyskusji o niej. Jeżeli uważacie że powinno znaleść się coś jeszcze w poradniku piszcie smiało.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie, bo mnie zaraz cos trafi :)

 

Stalem sie wczoraj posiadaczem AMD64 Venice 3000+ i DFI nForce 4 Ultra. Poskladalem wszystko na razie zeby tylko na biureczku, odpalam, wszystko ladnie smiga. Zaznaczam, ze to moj pierwszy procek ze stajni AMD ;-) W BIOSIE nic nie grzebalem, popatrzylem tylko co i jak i tyle. Biore sie za instalacje systemu, instalator XP sie laduje, szybki format partycji instalka leci i... czuje jakas zdrade. Cos mi sie wolno jakos wydaje, bo na starym kompie z siga jakos nigdy tych tekstow instalatora nie moglem przeczytac a tu jakos tak wolno. Mysle, moze mi sie zdaje. Doszlo do kopiowania plikow potrzebnych do odpalenia dalszej instalki i utwierdzilem sie w przekonaniu, ze wszystko dziala jak stare 286. On mi te pliki kopiowal ponad 40 minut. Pozniej juz dalsza instalacje sobie darowalem, bo jak zobaczylem, ze instalacja zakonczy sie za 39 minut i 20 minut pozniej dalej to samo a pasek postepu nawet nie drgnal, to juz sobie dalem spokoj.

 

Probowalem z wlaczonym i wylaczonym Q&Q - bez zmian.

Probowalem go testowo podkrecic - bez zmian.

 

No i nie wiem o co chodzi. Dodam, ze nie instalowalem driverow z dyskietki przez F6 do SATA, bo... nie mam stacji dyskietek ;-) Nie chce mi sie jakos wierzyc, zeby to bylo powodem, ale moge sie mylic. Bo to wyglada jakby faktycznie transfer z dyskiem byl na poziomie 0. Na Pentku nigdy tego nie robilem podczas instalki tylko pozniej juz w samych Windach i wszystko smigalo.

 

Jezeli to jednak to moze byc powodem, to powiedzcie, czy mozna to jakos obejsc, zeby dograc te serowniki z CD?

 

Biosik na plycie jest 06/23/2005.

 

EDIT1: Dodanie sterownikow do SATA nic nie pomoglo. Znalazlem jednak w necie jakies skape informacje, ze podobno byly problemy z dyskami SATA Maxtora na nForce 4 - podobno byly jakies upgrade firmware do tych dyskow, ale nic nie moge znalezc. Czy ktos z Was spotkal sie z czyms takim? Albo moze wie gdzie szukac jakis firmware? Na stronie Maxtora nic nie ma na ten temat.

 

EDIT2: Problem raczej rozwiazany. Pomogl ponowny flash biosa na DFI - najprostrze rozwiazania bywaja najlepsze ;-)

Edytowane przez Kulasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

Z tego co czytałem to na płycie MSI K8N Neo2 Platinum są problemy z pamięciami OCZ. Jakiego rodzaju są to problemy? Stabilność, gorsza wydajność... ? Dokładniej chodzi mi o OCZ PC3500 EL Platinum Dual Channel 2 x 256MB

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy kotś ma Athlona64 2800+ i jakie ma na nim temperatury w stresie i idle (na BOXowym wentylu)? Poziwaz wydaje mi sie ze ja mam troche za wysokie temp na procu.

Na BOX'ie miałem cos koło 40/50stC(idle/stress) i to nie kręconym.Piszę około bo zależy to od Vcore i od tego jak ustawisz obroty wiatraka w biosie w zależności od temperatury.Później kupiłem AC Freezer 64 dało to ok 5 st niżej oraz mniejszy hałas.Teraz jadę na WC i da się wytrzymać,no ale te procki sie nieźle grzeją.

Nie napisałeś jakie Ty masz temperatury? :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Boxie z pasta Arctic Ceramique podczas np. surfowania po necie cz cos w tym rodzaju 28C podczas grania nawet 51-52C. Ale za 2 dni powinienem miec Freezera 64PRO tak wiec mysle ze bedzie lepiej.

A na Freezerku ile ci sie udało na maksa wykrecic bo moj na Boxie sie resetował przy taktowaniu powyzej 2150. Naomiast 2150 przechodził bez problemu torture testa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Freezerku 64 wyciągnołem 2584MHz (patrzę na statystyki moich rekordów w spi16m),ale to było w lecie wiec wiadomo trudno znaleźc niska temp otoczenia.Teraz na AC można pocisnąc wystarczy uchylić okno lub balkon,komp z otwartą obudową w pobliżu i nie trzeba WC.W idle jak masz 28stC to naprawdę nie ma co narzekac,w stresie koło 50st na AC to normalka. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede musiał trochę pokombinowac z ustawieniami bo moj niestety wyciaga tylko 2150MHz. Mysle ze jutro bedzie ACF 64PRO to cos wiecej przez weekend wyciagne.

Pozdro

To ile wyciąga procek zależy głównie od konkretnego egzemplarza,dobre chłodzenie może jedynie pomóc w pewnym zakresie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego programu najlepiej uzywac do oc procesora?? Dostarczony z płyta główna CoreCenter ma ograniczone możliwosci.

Procek podkręcam ustawieniami biosu,posiłkuję się A64 Tweaker do zmiany timingów pamięci,ale to na roboczo,jak już znajde stabilne ustawienie (memek) ustawiam tak w biosie i jest ok. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomas1

Czy wg was dla s754 lepszy jest rdzeń clawhammer czy newcastle???

Chodzi mi o powtarzalność w o/c. Czy może oby dwa rdzenie są bardzo niepowtarzalne tzn. jeden kręci sie bardzo dobrze a drugi pójdzie na góra 15% o/c???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Nie znam sie na tej generacji komputerow i mam pytanie jaki procek i plyte kupic do geforce 7800gt ewentualnie gtx ,pytam bo tutaj jest duzo napisane o waskich gardle i ze karta jest zamulana przez proc !wiec jaki procek wybrac w miare rozsadniej cenie(na komp bez dvd licze okolo 4tys max)czyli karta by kosztowala cos okolo 1200 jesli gt, reszta to procek plyta zasilka pamieci pamieci !czy 3800+ jest duzo wydajniejszy od 3000 chodzi mi o venice!z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Nie znam sie na tej generacji komputerow i mam pytanie jaki procek i plyte kupic do geforce 7800gt ewentualnie gtx ,pytam bo tutaj jest duzo napisane o waskich gardle i ze karta jest zamulana przez proc !wiec jaki procek wybrac w miare rozsadniej cenie(na komp bez dvd licze okolo 4tys max)czyli karta by kosztowala cos okolo 1200 jesli gt, reszta to procek plyta zasilka pamieci pamieci !czy 3800+ jest duzo wydajniejszy od 3000 chodzi mi o venice!z gory dzieki

Kupić 3000+ i podkręcić na 3800+. Na 3000+ nie wykorzystasz w pełni możliwości karty. Jak nie chcesz kręcić, to chociaż 3500+, bo dużo tańszy od 3800+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Kupić 3000+ i podkręcić na 3800+. Na 3000+ nie wykorzystasz w pełni możliwości karty. Jak nie chcesz kręcić, to chociaż 3500+, bo dużo tańszy od 3800+.

bierz A64 X2 3800+ i dobre chłodzenie

 

i co byś nie brał to kręć !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie rightmark cpu clock utility

1.w faq jest napisane ze mozna ustawic tylko regulacje dwustopniowa, otoz ja wpisalem trzy ustawienia i z tych trzech ustawien korzysta (ikonka sie robi niebieska, czerwona i pol na pol)

2.czy ktos moglby wyjasnic szczegolowo (badz podac linka) opcje z zakladki advanced? glownie mi chodzi jak one sie maja do oszczednosci energii oraz wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu chciałbym się zapytać dlaczego system mi się nie ładuje gdy ustawiam dzielniki na 180 i 166. Ustawienia pamięci mam 3-4-4-8 i napięcia ustawiałem nawet do 3,2v.

A co najdziwniejsze dzielniki 180 i 166 nie chcą działać nawet gdy ustawię nizsze FSB 270 lub 266, ale na dzielniku 200 1:1 komputer działa bez problemu nawet na FSB 275 MHz. Może mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi?

Witam,

zauważyłem u siebie podobną przypadłość. By móc podkręcić wyżej procesor musiałem oczywiście zmieniać dzielniki pamięci na niższe, jednak jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, iż nie chcą chodzić na częstotliwości niższej lub równej od swojej nominalnej. W chwili obecnej mam ustawienia: HTT 260 MHz, CPU/FSB x8.5, LDT/FSB auto, RAM/FSB na 143MHz (CPU/12, czyli pamięci mają 184 MHz), Vdimm 2.9V, Vcpu 1.55V. Gdy ustawię dzielnik pamięci na 150 MHz, to system się resetuje po POST'cie, przed bootowaniem Windowsa, a pamięci miałyby wtedy równe 200 MHz, czyli swoją częstotliwość nominalną. Jak temu zaradzić i czym to wyjaśnić? Po ustawieniu Max Async Latency na 7, a Read Preamble na 5 system zachowuje się jakby stabilniej, ale powyższy problem nadal występuje. Autor którego zacytowałem napisał, że obniżenie mnożnika procesora u niego załatwiło ten problem (przynajmniej tak to zrozumiałem) jednak u mnie nie robi to żadnej różnicy. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...