Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

hm mam pytanie ... sciaglem nihibitora i  on nie obslugiwal biosu  od Winfasta  NON GT -  ktos modyfikowal napiecia w biosie  na  Winfast  A6600TD  AGP ??

 

jesli tak  - prosze o  szczegoly +  moze jakies  przydatne linki

1305157[/snapback]

nibitor jeszcze nie obsługuje 6600 AGP, trzeba czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

nie rozwazamy kwesti gwarancji , awaryjnosci itp . tylko wydajnosc - a tu radek 9800 pro jak widac nie ma konkurencji w postaci 6600... pozatym w niektroych grach takie krecenie na 500/600 moze wcale tak duzo nie dac - np nfs u2 gdzie przepustowosc pamieci ma bardzo due znaczenie - no i ni zapominajmy ze radek 9800 pro tez sie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozwazamy kwesti gwarancji , awaryjnosci itp . tylko wydajnosc - a tu radek 9800 pro jak widac nie ma konkurencji w postaci 6600... pozatym w niektroych grach takie krecenie na 500/600 moze wcale tak duzo nie dac - np nfs u2 gdzie przepustowosc pamieci ma bardzo due znaczenie - no i ni zapominajmy ze radek 9800 pro tez sie kreci

1305280[/snapback]

Tylko, że radek 9800 pro kosztuje 700 zł i w górę, a 6600 AGP można kupić za 455 zł (co jest okazją ale się zdarza - np ja tak swoją kupiłem), a coraz częściej ceny spadają poniżej 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nibitor jeszcze nie obsługuje 6600 AGP, trzeba czekać

1305181[/snapback]

w takim razie czekamy - wyslalem nawet temu typowi od nibitora moj bios ( jak prosil w programie ;) moze skorzysta i w nastepnej wersji uwzgledni winfasty non gt .. pozostaje czekac :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie  czekamy  - wyslalem nawet temu typowi  od  nibitora  moj bios  ( jak  prosil  w  programie ;)  moze  skorzysta  i w nastepnej wersji  uwzgledni  winfasty  non gt .. pozostaje czekac :>

1305542[/snapback]

Hehe - no to będzie miał ten BIOS w dwóch kopiach (wysłałem mu dużo wcześniej już - tylko nie miałem czasu napisać na forum B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - no to będzie miał ten BIOS w dwóch kopiach (wysłałem mu dużo wcześniej już - tylko nie miałem czasu napisać na forum B) )

1305613[/snapback]

Jest sposób. Mój kumpel szczytał timingi pamięci oraz napięcia rdzenia i pamięcia z wersji pcie 6600. Wczytał bios Leadtek6600GT128MB-Rev03 i zmienił timingi na te z pcie, napięcia oraz taktowania na 450 na rdzeń i 650 na pamięć, Uaktywnił czujnik temperatury. W wgrał go programem do karty programem nvFlash 5.13. Śmiga mu jako a6600 gt. Robi teraz testy . Jak nie bedzie miał rzwiechów to szczegółowo opisze krok po kroku

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

na allegro masz nowki z 24 miesieczna gwarancja za 650zl - a mozna kupic mediony ( tak jak ja ) za 450zl i wykrecic ( moj na maxa bez artow idzie 405/740 ). ale mi bardziej chodzi o to ze ludzie majacy te karty pisza ze jak je podkreca maja sprzet wydajniejszy a conajmniej porownywalny do 9800pro - jak widac po tescie tak nie jest. dopiero 6600gt jest porownywalne a nawet w wiekszosci przypadkow lepsze

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób. Mój kumpel szczytał timingi pamięci oraz napięcia rdzenia i pamięcia z wersji pcie 6600. Wczytał bios Leadtek6600GT128MB-Rev03 i zmienił timingi na te z pcie, napięcia oraz taktowania na 450 na rdzeń i 650 na pamięć, Uaktywnił czujnik temperatury. W wgrał go programem do karty programem nvFlash 5.13. Śmiga mu jako a6600 gt. Robi teraz testy . Jak nie bedzie miał rzwiechów to szczegółowo opisze krok po kroku

1305680[/snapback]

 

no no , czekam na rezultaty , chodzi mi o gpu wyzsze niz 450mhz bo tyle mam bez kombinacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnął bios z tu i zapisał timingi Timing0 04090F0D , Timing1 05010405 , Timing2 20230204. Odpalił NiBiTor 2.0 i wczytał bios tu .Zmienił timingi na te z wersji PCIe i zegary rdzeń z 500 na 450 a pamięć z 900 na 650. Uaktywnił czujnik temperatury i programem nvFlash 5.13 wgrał bios do karty.

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm czy to sie odnosi do gf 6600 nongt na agp?

/ poza tym chodzi mi o napiecia

 

-----------------------------

 

jak mam to rozumiec - ze wgral do nonGT bios z gt tylko z obnizonymy taktowaniami? dziala to? do jakiej karty konkretnie wgral i jak z podkrecaniem teraz??

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem to zrobic to mi odrzuca bios z racji nieprawidlowego device ID :/

 

 

zmienialem co sie da , ale wszystkich opcji nie da sie zmienic i flasher nie zgadza sie na uzycie tego biosu , proponouje bys wrzucil na jakis serwer zmodyfikowany bios i napisal dokladnie do jakiej grafy sie nadaje , ewentualnie przeslij mi go na pyro2k3@o2.pl to ja umieszcze go do sciagniecia - pozdrawiam

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem to zrobic to mi odrzuca bios z  racji  nieprawidlowego device ID :/

zmienialem co sie da  , ale  wszystkich opcji nie da sie zmienic  i  flasher nie zgadza sie na uzycie  tego biosu , proponouje  bys  wrzucil na jakis  serwer  zmodyfikowany bios  i napisal  dokladnie do jakiej grafy sie nadaje  , ewentualnie przeslij mi go na pyro2k3@o2.pl to ja umieszcze go  do sciagniecia - pozdrawiam

1305929[/snapback]

nvflash -4 -5 -6 bios.rom

próbowałeś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zfleshowalem sobie biosa z ty ta komenda nvflash -4 -5 -6 bios.rom i poszlo reset kompa i...... NIC karta nie wstala naszczescie udalomi sie po omacku wgrac orginalnego biosa czyli chyba muszeczekac na NiBiTora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm flashowalem -5 -6 , dobrze ze nie wymusilem bo mialbym problem - nie podawaj raczej niesprawdzonego sposobu, zeby inni testowali :/ .. czekamy na nibitora

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój za cholere nie chce iść wyżej niż to co mam, zacinki w 3d marku i wogóle, raczej już zabardzo nie pokombinuje z tą kartą bo w sobote najprawdopodobniej zmieniam na 6800 i będe tamtą katował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie kupiłem w icompie za 550zł z przesyłka Sparkla czekam na niego juz sie nie moge doczekać odrazu włacze pesa 4 i zrobie testy ciekawe czy wykombinuja cos z tym winfasetm rzycze wam tego m to nie bedzie potrzebne (chyba) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm  flashowalem  -5 -6  , dobrze ze nie wymusilem bo mialbym problem - nie podawaj raczej niesprawdzonego sposobu, zeby inni testowali :/ .. czekamy na nibitora

1306370[/snapback]

Jeśli to nie o mnie chodziło to przepraszam :)

Ale wpisanie -4 -5 -6 jest sprawdzone - ja w swoich artykułach tego używam. Taka ombinacja zdejmuje zabezpieczenie z wszystkiego co tylko jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie zgodzic ze ze zdjac zdjela tylko cos nie tak z tym biosem widac bylo.

1307398[/snapback]

Kurcze nie wiem od czego to zależy, ale jak miałem od kogoś innego BIOS od GF 6600 to po wgraniu do GF 6200 karta się nie podnosiła. Jak sobie wreszcie załatwiłem swojego 6600 to było oki.

 

Dalej modyfikowanie biosu Nibitorem nie powodowało problemów przy flashowaniu. Jakim programem zgrywacie BIOS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupilem sobie WinFasta 6600TD B) i mam male pytanko na temat tej karty do ludzi ktorzy ja podkrecali. Probowalem podkrecac karte rivatunerem i najwyzsze wartosci jakie uzyskalem to 397 cpu i 680 na pamieciach. Jesli chce ustawic wiecej to po nacisnieciu 'test' wyskakuje komunikat ze to za duzo i ze musze obnizyc :kijem: . Co zrobic abym mogl podkrecac dalej :blurp:? Wszystkie 3d marki karta przechodzi bez artefaktow wiec to na pewno nie sa jej granice mozliwosci. Czy moze to miec zwiazek z zasilaczem (mam Modecoma lc b350atx 350w (ale na naklejce jest napisane 330w)). Mam mozliwosc zamiany na chifteca chyba 360w. Moze brakuje jej mocy? Czy zamiana na tego chifteca ma sens? A moze to kwestia konfiguracji rivatunera (jesli tak to sory za lamerskie pytanie :mur: ale dopiero zaczynam moja przygode z podkrecaniem :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupilem sobie WinFasta 6600TD B) i mam male pytanko na temat tej karty do ludzi ktorzy ja podkrecali. Probowalem podkrecac karte rivatunerem i najwyzsze wartosci jakie uzyskalem to 397 cpu i 680 na pamieciach. Jesli chce ustawic wiecej to po nacisnieciu 'test' wyskakuje komunikat ze to za duzo i ze musze obnizyc :kijem: . Co zrobic abym mogl podkrecac dalej :blurp:? Wszystkie 3d marki karta przechodzi bez artefaktow wiec to na pewno nie sa jej granice mozliwosci. Czy moze to miec zwiazek z zasilaczem (mam Modecoma lc b350atx 350w (ale na naklejce jest napisane 330w)). Mam mozliwosc zamiany na chifteca chyba 360w. Moze brakuje jej mocy? Czy zamiana na tego chifteca ma sens? A moze to kwestia konfiguracji rivatunera (jesli tak to sory za lamerskie pytanie :mur: ale dopiero zaczynam moja przygode z podkrecaniem :D).

1307617[/snapback]

Po pierwsze to pamięci podkręciłeś na 340 MHz co jest całkiem dobrym wynikiem.

Co do rdzenia - włącz power stripa i zobacz czy podniesienie na powiedzmy 410 MHz nie powoduje błędów na ekranie czy powiedzmy resetowania się komputera. tutaj opisałem przypadek jakby ci brakło skali :) http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=111

 

Jeśli się więcej nie uda to najprawdopodobniej masz za niskie naięcie na rdzeniu - ja miałem ta kartę i najwyższą częstotliwość jaką uzyskałem tok 410 MHz, powyzej wyraxnie brakowało napięcia na GPU.

 

Zaś co do podniesienia napięcia to chyba ostatnie dwie strony sa o tym :)

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

dajcie mi ten zmodowany bios na pw/maila/gg to wrzuce na szybki serwer i bedzie mozna sciagac;)

pl4y3r@op.pl

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem od czego to zależy, ale jak miałem od kogoś innego BIOS od GF 6600 to po wgraniu do GF 6200 karta się nie podnosiła. Jak sobie wreszcie załatwiłem swojego 6600 to było oki.

 

Dalej modyfikowanie biosu Nibitorem nie powodowało problemów przy flashowaniu. Jakim programem zgrywacie BIOS ?

1307413[/snapback]

 

do ciebie tez:P , ale ok rozumiem ;] .. czekamy na nibitora nowego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze o nie watek o 6600 gt .. ale mam cos ciekawego

http://pclab.pl/art13696-1.html

dziwne ze 6600 gt az tak bardzo bije 9800 pro zas w tescie focusa 6600 nie dosrasta do piet radeonowi.

moze to roznica platform (pentium 4 vs a64). bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze roznica pomiedzy wersja gt a nongt jest az 2x.

Edytowane przez Muttzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.Jaki powinien być zapis we właściwościach karty:

Ja mam magistrala PCI 1 a mam przecież kartę AGP i problemy w markach.

Czyżby działała jako PCI przez zły sterownik.Zainstalowełem zpłyty.Czy mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...