Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cherry_Coke

a gdzie jeszcze czytales o medionach ze padaja? bo ja tylko na forach o oc;) poszukaj w necie w jakich zestawach siedzi ten 9800xl i daja nanie normalna gware a nie 1miech... moze te radki ktore polacy sprowadzaja od szwabow sa jakies trefne?

 

ma ktos ten bios juz 6600@6600GT?

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Qlawy tak jak powiedział przedmówca-nierealne, poniewaz to sa te same chipy i na tych samych napieciach pracujace nie rozumie czemu by miał sie o 100mhz wyzej krecic :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyliście na ostatni wpis na komputroniku jaki podałem powyżej ? Wygląda to ciekawie :D Raczej nie spotkałem się w tym topicu aby ktoś wiedział o podwyzszeniu napiecia na rdzeniu z 1,3 na 1,4 przez modyfikacje BIOSU karty, albo się mylę. Co o tym myślicie ?

Edytowane przez TeCHnIk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cherry_Coke - nie wiem po prostu ludzie mowia ze mediony padaja to wydaje mi sie ze skoro tak mowia to cos w tym jest. Mala jest glosow typu "o boze ale te sapphiry padaja" albo cos w tym stylu.

 

A co do napiec to wydaje mi sie ze skoro w 6600gt mozna podwyzyc o 0,1V napiecie zmiana biosu to pewnie w 6600 tez mozna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego leadteka a6600 td i wgralem do niego bios od sparkla (a jak wiadomo sparkle ma 1,4 volt na gpu) i bez problemu teraz gpu mi sie kreci na 550 tylko mam maly problem z pamieciami jezeli je podkrece pozyzej 610 to wyskakuja mi arty nie wiem co jest grane ludzie tutaj pisza ze bez problemu pamieci chodza powyzej 680 a u mnie lipa tak samo mialem na oryginalnym biosie i tak samo jest na biosie sparkla. moze ktos zna powod tego dziwnego zachowania pamieci na mojej karcie.

ps. jak ktos chce to moge wyslac bios sparkla z odblokowanym czujnikiem temp na maila

Edytowane przez BlackSmif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego leadteka a6600 td i wgralem do niego bios od sparkla (a jak wiadomo sparkle ma 1,4 volt na gpu) i bez problemu teraz gpu mi sie kreci na 550 tylko mam maly problem z pamieciami jezeli je podkrece pozyzej 610 to wyskakuja mi arty nie wiem co jest grane ludzie tutaj pisza ze bez problemu pamieci chodza powyzej 680 a u mnie lipa tak samo mialem na oryginalnym biosie i tak samo jest na biosie sparkla. moze ktos zna powod tego dziwnego zachowania pamieci na mojej karcie.

ps. jak ktos chce to moge wyslac bios sparkla z odblokowanym czujnikiem temp na maila

1314878[/snapback]

moze sparkle ma inne timingi pamieci w biosie, nie od dzisiaj wiadomo ze na sparklach pamiec gorzej sie kreci niz na winfastach:]

 

wstrzymam sie z biosem od sparkle , wole zmodyfikowany do winfasta a6600TD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem właśnie Sparkla pytanko wasz tez był w pudełku z 3D link ?? poda ktos timingi od winfasta bo moim zdaniem to jest wina że na winfastach idzie na 700 (350) a w sparklach troche mniej przeciez to sa te same pamiątki (hynix 440A 3.6ns) chyba pozdro

Edytowane przez wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kto chce to na mojej www : http://members.lycos.co.uk/jhhudy/download/Sparkle%206600/

 

zamiesciłem pliki do edycji biosów , oryginalnego nie modyfikowanego biosa ze sparkla 6600 128/128 , biosa zmodyfikowanego z odczytem temperatury i taktowanie 530/660 , plik REG który uaktywnia podkręcanie z poziomu sterownika detonator itp

 

pozdro

 

ps: programy do wgrywania też są , aby wgrać bios trzeba użyć komendy : nvflash -5 -6 xxx.rom

aby zapisać bios z naszej karty należy wpisać : nvflash -b backup.rom

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem sobie timingi w moim leadteku i sa takie same jak w innych biosach

timing 0 :04090F0D

timing 1 :05010405

timing 2 :20230204

 

i juz mnie szlag trafia jak tu ludzie wypisuja ze pamieci na 700 im chodza

:mur: :mur:

 

moze to wina sterownikow nie wiem napiszcie na jakich sterownikach osiagacie takie wartosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem właśnie Sparkla pytanko wasz tez był w pudełku 3D link ?? poda ktos timingi od winfasta bo moim zdaniem to jest wina że na winfastach idzie na 700 (350) a w sparklach troche mniej przeciez to sa te same pamiątki (hynix 440A 3.6ns) chyba pozdro

1315015[/snapback]

No to co napisales ma taki sens jak to zdanie: "Dostalem wlasnie winfasta czy u was w pudelku tez byl leadtek?"

 

A co do dostepu to jezeli ostatnie cyfry na twoich oamieciach to 440A to wyglada na to ze to nie sa 3,6 ns :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem właśnie Sparkla pytanko wasz tez był w pudełku 3D link ?? poda ktos timingi od winfasta bo moim zdaniem to jest wina że na winfastach idzie na 700 (350) a w sparklach troche mniej przeciez to sa te same pamiątki (hynix 440A 3.6ns) chyba pozdro

1315015[/snapback]

Przeciez 3dlink to sparkle ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kto chce  to na mojej www : 1315021[/snapback]

Jest sposób aby bios sparkle wgrać do winfasta a6600td z poziomu windowsa. Odpalamy NiBitora 2.0a i wchodzimy w Adv. Info i zmieniamy : Sub Vendor ID z 0000 na 107D , Sub System ID z 0000 na 2A28 ,Board ID z 9636 na 0614 i klikamy zapisz. Winfoxem śmiało wgrywamy biosik bez żadnych problemów. Cieszymy się taktowaniem rdzenia powyżej 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem sobie timingi w moim leadteku i sa takie same jak w innych biosach

timing 0 :04090F0D

timing 1 :05010405

timing 2 :20230204

 

i juz mnie szlag trafia jak tu ludzie wypisuja ze pamieci na 700 im chodza

:mur:  :mur:

 

moze to wina sterownikow nie wiem napiszcie na jakich sterownikach osiagacie takie wartosci

1315153[/snapback]

Mam karte winfast 6600 128 Mb agp obojetnie jakie stery core 455 pamiec 706

założyłem radiatry na pamieciach - sa dosc ciepłe

wyniki

2k1=16232

2k3 =7142

 

Athlon64 3200 s939 abit av8 2Gb Ramu 4*512mb KIngmax 2 *Sata Seagate 160 Gb Raid0

Modecom 350 GTF

post-8070-1110204382_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego. Widzę po PrtSc, że bez Winfoxa, co trzeba zmenić w rejestrach lub gdzie indziej aby wszystko ustawiać z zakładki NVidii i dodatkowo jakie opcje warto włączyć a jakie wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób aby bios sparkle wgrać do winfasta a6600td z poziomu windowsa. Odpalamy NiBitora 2.0a i wchodzimy w Adv. Info i zmieniamy : Sub Vendor ID z 0000 na 107D , Sub System ID z 0000 na 2A28 ,Board ID z 9636 na 0614 i klikamy zapisz. Winfoxem śmiało wgrywamy biosik bez żadnych problemów. Cieszymy się taktowaniem rdzenia powyżej 500

1315240[/snapback]

 

a co zrobić żeby winfoxem wgrywać biosy sparkla do karty sparkl ??? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tkp75 a jakie masz na swoim leadteku pamieci znaczy sie jak sie firmuja samsung??

1315300[/snapback]

[/quote

 

 

Sciągnołem radiator z jednej pamieci sa to Hynixy

 

dokładnie

Hynix 450A

HY5DU281622ET -36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym pudełkiem o to że było pudełko z 3dlinka a na stronce sparkla sa inne pudełka niz moje ale dobra to juz nieważne a hynix 440A to tylko oznaczenie kolega tkp 75 ma np 450A i ja i on mamy 3.6ns byś popatrzył na pamiatki to byś wiedział :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...