Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie racja bo jak by mierzyło :D

 

poprostu musisz aktywowoać w zmodowanym bisie i powinno być ok

1324037[/snapback]

mozesz zapodac jakies fotki swojego zmodowanego sparkla ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU VOLTS.

~~~~~~~~~~~~~~~

Closely located to the three speed tables, is another Table of seven 2 Bit values for controlling GPU Volts, structured as follows,

 

07 78 04 82 05 8C 06

 

The purpose of this table is to set the GPU volts during 2D, Throttling and 3D modes. In simple terms, the first two bit value represents the max number of table options, and the follow on three 4 bit words show the actual options that are set for this bios. However note that the first two bits of each 4 bit word is only an indicator, and has no functional purpose other than it indicates the volts expected (found by, converting to decimal/100). The last two bits of each 4 bit word are the important ones, because they set the GPU volts for the various modes of the card.

 

Using above example shows,

 

(hex 78.)/100 or 120/100 = 1.2 = 04 option.

(hex 82)/100 or 130/100 = 1.3 = 05 option.

(hex 8C)/100 or 140/100 = 1.4 = 06 option.

 

This shows that GPU volts in 2D as set by option 04 is 1.2V, and in Throttling mode as set by option 05 is 1.3V and finally 3D as set by option 06 is 1.4V. You can however interchange any of the 4 bit values, and thus set 2D GPU volts at 1.4V if desired.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile powinno wynosić AGP FREQENCY dla GF 6600TD ? Czytałem na forum że ktoś ma ustawione na 80 Mhz dla tej karty. Czy wszyscy mogą stosować tą częstotliwość czy to jest od czegoś uzależnione ? Jak obliczyć na jakiej częstotliwości powinna chodzić grafika na płycie głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile powinno wynosić AGP FREQENCY dla GF 6600TD ? Czytałem na forum że ktoś ma ustawione na 80 Mhz dla tej karty. Czy wszyscy mogą stosować tą częstotliwość czy to jest od czegoś uzależnione ? Jak obliczyć na jakiej częstotliwości powinna chodzić grafika na płycie głównej ?

1325082[/snapback]

AGP freq na poziomie 80 MHz = PCI na poziomie 40 MHz = zgon dysków twardych.

 

Nie słuchaj takich "dobrych rad"

 

PCI = 33/AGP=66 - tyle zaleca standard

 

Bezpiecznie jest jeszcze jak dasz 35/70 - wyżej zaczynają się schody...

 

w sumie podkręcony dysk szybciej chodzi tyle tylko że jego żywotność (pal lich dysk - ważne są dane niejednokrotnie kilka/kilkadziesiąt razy więcej warte od HDD) spaść może do roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej pozostwić na ustawieniach defaultowych. Zrobiłem małe testy i już przy AGP 70Mhz zaczyna gubić textury w Marku 2005.

mam jeszcze pytanko: jaki powinienem zastosować zasilacz (firma i moc) aby nie mieć problemów z tą grafiką i resztą kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sparkle`a 6600. Sciagnalem sobie z tej strony http://www.microsoft.com/windows/windowsme...ntShowcase.aspx trailer Terminatora 2 (ten wiekszy) HDTV. I mam problem, bo strasznie sie tnie (uzycie procesora 100%, mam Athlona 2200). Podobno Geforce 6600 ma sprzetowe wsparcie HDTV. Czy potrzebny jest jakis inny program do odtwarzania HDTV (uzywam WMPlayer). Drugi problerm to taki, ze przegladajac dostepne opcje w sterownikach zauwazylem, ze nie mam kilku opcji m.in. nView Display i Refresh rate overrides (uzywam najnowszych steronikow ze strony Nvidi). Dzieki za wszelka pomoc...

 

Wyczytalem, ze ta funkcja przspieszajaca filmy HDTV nazywa sie Purevideo. Czy musze ja jakos dodatkowo uaktywanic? Moze wina wolnego odtwarzania plikow HDT jest windows 2003?

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks COMBAT ..Właśnie wgrałem tego biosa poprzez Winfox'a i jest OK! :D mój Winfast wyciska teraz @524/670 ,więc nie jest źle ;) Nareszcie jestem w pełni zadowolony..

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam sie z taka sama prosba co ''Combat'' o male objasnienie co do angielskiego tekstu! Jestem tu nowy ale przeczytalem wszystkie te artykuly zawarte na tej stronce...

Ps.: Polecam program ''NVHardPage'' dzieki niemu mozemy odblokowac opcje podkrecania w orginalnych sterach, wprowadzic wiele ulepszen i dodatkow do naszej karty!

Tlumaczylem sobie nawet ten angielski tekst ale ze nie jestem biegly z anglika to nie rozumie Go w pelni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem na giełdzie komputerowej Wifasta 6600. Chciał bym wgrac do niego bios mogl by podać ktos linki do potrzebnych plikow? Zgory dziekuje

 

Apdejt:

Jak mozna odblokować overclocking?

Edytowane przez laudini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bossdrum - z tego co ja rozumiem z tego tekstu, to podane tam jest tylko jak zmienić, aby zamiast 1,2V w 2D, 1,3V w throtling i 1,4V w 3D ustawić sobie wszędzie 1,4V... czyli dla normalnego podkręcacza nie jest to zbyt cenna informacja (przynajmniej z tego co rozumiem)

 

laudini - wysil się troszkę i przeczytaj sobie kilka(-naście) ostatnich stron TEGO topicu, a będziesz wiedział (po co pisać drugi (dziesiąty...?) raz coś, co już było...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym poczytał ale jest tego tyle że niestarczyło by mi czasu. Pomożcie ludzie!

1325791[/snapback]

Leniwcze ty jeden :/ sam sobie się dziwię, że Ci pomagam, ale... mniejsza z tym...

Odpowiedź na twoje pytania jest tu:

Post #1546 i #1569

CAŁE WIELKIE 5 (słownie: pięć) stron wcześniej... bardzo dłuuugo tego szukałem, ale starczyło mi czasu... LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym poczytał ale jest tego tyle że niestarczyło by mi czasu. Pomożcie ludzie!

1325791[/snapback]

Jak by ci tych paru chwil nie starczylo to znaczy ze to dla ciebie wogole nie jest wazne wiec o co chodzi? Lubisz sie wyslugiwac ludzmi?

Ale spoko bede tak dobry i podam ci lokacje gdzie sa odpowiedzi na 95% pytan

TO TU !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki. Jesteście dla mnie Wielcy ;)

 

Apdejt:

Pobawiłem się troche 3D markiem 2003

 

Na moim Athlonie podkreconym do 2200mhz (209*10,5) (7-3-2-2)

 

Na standardowych ustawieniac 300/550

 

4823pkt

 

Na 399/649

 

6053pkt

 

Dobre mam wyniki?

Edytowane przez laudini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych650 - Chyba masz racje co do tego BIOS-u.... Tak troche sobie nad nim poglowkowalem do dochodze do takiego samego wniosku co Ty...

Mam jednak pytanie: Podkrecilem swojego Winfasta A6600 TD na takie dziwne czestotliwosci i zastanawia mnie czy sa one dobre.... (taktowanie ukladu: 390 MHZ taktowanie pamieci: 690) (temperatura jak wlacze np. FIFE 2005 to po dluzszym graniu dochodzi do 56-58 stopni) Wsumie to przeczytalem wszystkie artykuly co sa na tej stronie odnosnie tej karty ale chcialbym miec pewnosc czy te moje czestotliwosci sa odpowiednie. Wiem ze to nie jest szczyt karty bo stac ja na duzo wiecej... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks COMBAT ..Właśnie wgrałem tego biosa poprzez Winfox'a i jest OK! :D mój Winfast wyciska teraz @524/670 ,więc nie jest źle ;) Nareszcie jestem w pełni zadowolony.. 

Pozdrawiam!

1325499[/snapback]

Czy ktoś testował po dodaniu CoolBits3D 1.0 optymalne ustawienia w 3D w systemie? Jaką macie temperature w spoczynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy 550mhz w czasie  grania czasem lapie 60 -61'C , a w  spoczynku ~41'C

1326284[/snapback]

a w systemie w detonatorach w zakładce przetaktowanie jakie optymalne ustawienia system podaje w 3d po teście? Mi sie coś dziewnego na tym biosie od sparkle dzieje. Miałem najpierw temperaturę 41 a teraz mam nawet jak dam wartość rdzenia 300 MHz 51 'C. A system wcześniej maxymalnie podawał 374 MHz a teraz podaje 315 MHz w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie bios od kumpla z możliwośćią zmiany napięcia w NiBiTorze 2.0a albo 1.3 albo 1.4. Mówił że dostał go og gościa mavke@mvktech.net. Wszystkim zainteresowanym mogę wysłać na maila. Albo niech ktoś udostępni Normalnie wgrywa sie go przez winfoxa. Mam pytanie. W jaki sposób można sprawdzić jakie napięcia ma rdzeń? Czy w 3d ma 1.4 czy 1.3.

 

 

a6600td

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie bios od kumpla z możliwośćią zmiany napięcia w NiBiTorze 2.0a albo 1.3 albo 1.4. Wszystkim zainteresowanym mogę wysłać na maila. Albo niech ktoś udostępni Normalnie wgrywa sie go przez winfoxa. Mam pytanie. W jaki sposób można sprawdzić jakie napięcia ma rdzeń? Czy w 3d ma 1.4 czy 1.3.

1326447[/snapback]

 

no własni jutro bede miał tego 6600 od leadteka i na frazie dzisjaj pisało kilka osob ze wgrywali bios od sparkla bezposrednio przez winfoxa pod windowsem,bo pod dosem mieli problemy,apod windowsem wszystko poszło miodzio i tak sie zastanawiam czy to nie sciemy jakies ,bo skoro bezproblemowo i bez ryzyka mozna wgrac bios winfoxem pod windowsem to bo co sie bawic w dosie i obgryzac paznokcie i szukac kto ma karte na pci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...