Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

TD to jest własnie zwykły 6600, kiedys czytałem to na jakims plakacie to T-oznacza tv, a D oznacza dvi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowal ktos jeszcze wgrywac bios ze sparkla do winfasta ? bo ja szczerze powiedziawszy sie boje :(

jak tak to czy robil to na karcie

Winfast Ge Force 6600TD 128mb 128bit hynix 3,6ns 300/550 ?

i jak by ktos mogl zapodac jakies faq do wgrywania biosu + bios ;p

z gory thx i kazdemu to ulatwi zycie nie tylko mi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wgralem bios od sparkla (mam 6600 leadteka) tak jak poradzil Miramp i teraz rdzen lata na 550mhz(wczesniej 450mhz) a pamieci 700  :-P Wyniq w 3dmarku03 ~ 7,5k  :lol: Pozdro

1315567[/snapback]

Kurcze, kusi mnie żeby też to zrobić... a znając siebie samego pewnie do jutra nawet nie wytrzymam...

Czy wgranie BIOSu od Sparkla skutkuje jakimiś efektami negatywnymi...? (np. niedziałający TV-out, gorzej kręcące się pamięci itp. itd.) Czy narazie nic takiego nie stwierdzono? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowal ktos jeszcze wgrywac bios ze sparkla do winfasta ? bo ja szczerze powiedziawszy sie boje :(

jak tak to czy robil to na karcie

Winfast Ge Force 6600TD 128mb 128bit hynix 3,6ns 300/550 ?

i jak by ktos mogl zapodac jakies faq do wgrywania biosu + bios ;p

z gory thx i kazdemu to ulatwi zycie nie tylko mi ;]

1315688[/snapback]

Ja dziś to zrobiłem. W skrócie: ściągasz Nibitor 2.0a, wgrywasz do niego bios od sparkle'a, zmieniasz kilka rzeczy (opisane na stronie 52 tego topicu) i zapisujesz. Zmiany które wprowadziłeś w Nibitorze pozwolą Ci wgrać nowego biosa poprzez WinFox'a (funkcja Flash VGA Bios czy jakoś tak). No i oczywiście pamiętaj o zrobieniu kopii oryginalnego biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś to zrobiłem. W skrócie: ściągasz Nibitor 2.0a, wgrywasz do niego bios od sparkle'a, zmieniasz kilka rzeczy (opisane na stronie 52 tego topicu) i zapisujesz. Zmiany które wprowadziłeś w Nibitorze pozwolą Ci wgrać nowego biosa poprzez WinFox'a (funkcja Flash VGA Bios czy jakoś tak). No i oczywiście pamiętaj o zrobieniu kopii oryginalnego biosu.

1315713[/snapback]

No i zrobiłem B)

Tu macie Zmodyfikowany BIOS od Sparkla - gotowy do natychmiastowego wgrania.

Efekty i spostrzeżenia:

- Do tej pory miałem 440 / 360 (MHz) a teraz 520 / 360 (po zmniejszeniu pamięci do 350MHz mogę dać na GPU 535MHz, ale to chyba gorsze wyjście)

- Nie mogę zainstalować sterów firmowanych przez Leadteka - podaje mi info, że nie mam karty firmy Leadtek ;)

- Nie wykryło mi automatycznie monitora (Samsung SyncMaster 753dfx / Monitor Domyślny) ale wszystko działało poprawnie

- Szybki test w 3DMarku 2003 zakończył się bez błędów wynikiem 6842 na sterach 71.25 (poprzednio na 440 / 360 --> 6681 na sterach 67.03) - szału nie ma... ciekawe, czy gry wykażą więcej entuzjazmu na "nieco" wyżej podkręconym GPU B)

 

P.S.1. Czekam na BIOSy z wyższymi napięciami ;)

P.S.2. THX miramp

 

 

edit:

wałek - Nibitor podaje te same timingi dla Sparkla i Leadteka

Edytowane przez krzych650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wystarczyło by sie wysilic i poszuakc na ostatnich stronach?

teraz obecnie winfast z granym biosem ze sparkla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios podawalem wczesniej ... od  winfasta

 

wgralem  winfoxem bios  sparkle    3dmark03  prawie 7,5k

 

super:]

1315812[/snapback]

 

panowie gonicie moje wyniki na 6600GT :mur: to nie ładnie :/ ale zobaczymy co w gierkach pokarzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest fakt ale 512mb kingostan 400 w "drodze" a raczej w planach czekam na dofinansowanie  B)

1315907[/snapback]

myślałem ze Cie pokonam w 3dmark 03 ale narazie nie wiem jak zmienić timingi pamięci. Jak znajdę sposób to dam 800 i bedzie lepszy wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem B)

Tu macie 1315809[/snapback]

a jaka masz dokladnie k.graficzna ?

 

bios podawalem wczesniej ... od  winfasta

 

wgralem  winfoxem bios  sparkle    3dmark03  prawie 7,5k

 

super:]

1315812[/snapback]

ile pkt miales przed i po wgraniu biosu ?

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowie pytanie bo jakos nie moge sie odzewu doczekac czy ktos ma winfasta z pamieciami samsunga 3,6 i jak to sie mu kreci ewentualnie

 

a i ktos pytal o timingi podawalem juz wczesniej ale podam jeszcze raz

 

timing 0:04090F0D

timing 1:05010405

timing 2:20230204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam winfasta i kreci mi sie 430/725 +/- 10-15 mhz

 

kurcze jak ktos ma chwile czasu to niech opisze jak wgrac biosa ze sparkla (bardziej o winfoxa mi chodzi)

takie cos by sie przydalo i by oszczedzilo 3034958035 postow jak wgrac bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miramp" Tobie rdzen poszedl na 600 i pamieci na 750?? Masz Standardowe chłodzenie?? Jak to mozliwe??

1316137[/snapback]

na dodatek na 6600nonGT :mur jakieś przegiecie (tudzież przekręt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedrzej -> WinFast Leadtek A6600TD - normalny Leadtek z nienormalnym BIOSem :)

No i do wgrywania BIOS'a polecam jednak nvflash.exe i środowisko DOS, a nie zdradziecki Windows... :unsure: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko bo z moja grafa dzieje sie cos dziwnego na taktowaniach 520/675 wszystko ladnie bez artow a jak zwieksze rdzen 530/650 to pokazuja sie arty czy to mozliwe ze pamieci sie nagrzewaja od rdzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miramp" Tobie rdzen poszedl na 600 i pamieci na 750?? Masz Standardowe chłodzenie?? Jak to mozliwe??

1316137[/snapback]

Tak standartowe (radiatorki miedziane na pamięciach) ale komp na parapecie i otwarta buda i otwarte okno. Na dodatek wentylator w ręku skierowany na grafę. 5 razy podchodziłem do 3dmarka03 i za 5-tym przeszedł cały test. Małe arty na 3 teście

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dodatek na 6600nonGT :mur jakieś przegiecie (tudzież przekręt)

1316188[/snapback]

Nie ma różnicy czy gt czy non gt. Przecież to te same układy tylko z innym napięciem. Zwiększyć na 1.4 i masz gt z ddr1 zamiast ddr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko bo z moja grafa dzieje sie cos dziwnego na taktowaniach 520/675 wszystko ladnie bez artow a jak zwieksze rdzen 530/650 to pokazuja sie arty czy to mozliwe ze pamieci sie nagrzewaja od rdzenia??

1316205[/snapback]

Arty na ogół pokazują sie jak pamięci się grzeją. Miedziane radiatorki załatwią sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny tripple post :P

 

kurde zawsze myślałem ze arty są od rdzenia - ale cóż człowiek sie myli

 

aha GDDRIII to nie to samo co DDR3 a przynajmniej tak mi napisano na tym forum :mellow:

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy mowicie o paimeciach ale w tej karcie artefakty pojawiaja sie od przekreconego i przegrzanego rdzenia - najczesciej zielone czerwone lubi fioletowe plamy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...