Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzisiaj winfasta 6600 agp za 515 zl w sklepie arest we wroclawiu. Niestey nie mieli zasilacza jaki potrzebowalem i jutro musze jechac po niego gdzie indziej. Teraz mam codegena 300w i boje sie dzisiaj podlaczyc ta karte :? Pamieci mam hynixa bo slyszalem ze jest jeszcze wersja z smsungami ale gorzej sie kreci. Jutro sie beda nia bawil zobacze co z niej da sie wycisnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś gdzieś na chińskich stronach znalazł zmodyfikowany bios do Leadteka a6600 na napięciu rdzenia 1.4. Chce kasę za niego. Jeśli ktoś znajdzie ten biosik to proszę o link. Ja ciągle szukam ale jak narazie bez rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ratHUNTER z takimi tekstami na o2. tak samo g.wart jest i 6600 jak i 6600gt zapusc splintera nwoego to pogadamy ps3 anti maks, anizo maks i plec głupstw. w tej karcie gowno da ps3, poniewaz jesty za śłaba , zeby go wykorzystac. a przpustwosc w 6600gt jest własnie wazna jakby co, a nie az tak wykrecony rdzen. szkoda gadac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem dwa dziwolongi w moim Leadteku: po pierwsze w zakladce NVidi - ustawienia debugowania, po wgraniu nowych sterów 71.84 (może było i wcześniej ale nie widziałem) mam komunikaty: Silent running: stress test transition: L2-L1. Podobne komunikaty są w dzienniku zdarzeń XP. Dodatkowo 2 razy przy początku giercowania zrobił się biały ekran widać było tylko światła, po naciśnięciu resetu brak sygnału na monitorze. Trzeba było z hebla walnąć kompa. Cuda panie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie da sie jakos wylaczyc "Test" przed akceptacja overclickingu? Bo mam teraz 460/690 i jak daje cos wyżej to mi nie przechodzi testow i niemoge dlaej krecic (a nawet artow niema - bios od sparkla, a karta leadteka) To samo w riva tunerze i sterach. pomocy...

 

EDIT.

Ok juz rozwiazalem sprawe powerstripem, Ale teraz mam nast problem.

Gdy mam na pamieciach 690 wynik jest lepszy niz na 700 , czym jest spowodowane to zjawisko?

Edytowane przez combat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COMBAT, mam do Ciebie pytanie .. Po pierwsze jakiego dokładnie użyłeś biosa do sflashowania winfasta a6600 AGP 128mb? bo ja próbowałem już dwukrotnie z biosami od sparkle i dwa razy ratowała mnie karta PCI! :( dlatego chciał bym Cię prosić o ten bios od sprkle (ten którego użyłeś) i składnie polecenia którą podałeś podczas flashowania karty.. mój mail api3d@poczta.fm ,Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki- Jak można w pełni wykorzystać PureVideo na 6600? Może jest jakieś oprogramowanie do poprawiania jakości filmów i zdjęć? Standardowe dvd decoder nvidii niczego nie wnosi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przpustwosc w 6600gt jest własnie wazna jakby co, a nie az tak wykrecony rdzen. szkoda gadac...

1321070[/snapback]

hahaha pewnie tylko ze gierki (i smarki) mowia co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COMBAT, mam do Ciebie  pytanie .. Po pierwsze jakiego dokładnie użyłeś biosa do sflashowania winfasta a6600 AGP 128mb? bo ja próbowałem już dwukrotnie z biosami od sparkle i dwa razy ratowała mnie karta PCI! :( dlatego chciał bym Cię prosić o ten bios od sprkle (ten którego użyłeś) i składnie polecenia którą podałeś podczas flashowania karty.. mój mail api3d@poczta.fm  ,Pozdrawiam.

1321761[/snapback]

dokladnie tego http://www.sovva.webpark.pl/vmod.rom ale zmienilem niBitorem taktowania 3d z 530 na 450 bo nie bylem pewien czy na 530 karta by wstała. Flashowalem WinFoxem wiec niemam pojecia jaka komende użyć.

 

 

Co z moim pytaniem dlaczego im wyższe ustawienia tym gorsze wyniki...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam tez jestem zainteresowany wykorzystaniem tego purevideo... a tak wogole to zauwazylem wplyw gpu na odtwarzaniue plikow WMV HighDefinition

tutaj macie rozne przykladowe klipy - korzystajac z radeona 9550xt wspartego moim procesorem 2ghz nie bylem w stanie obejrzec plynnie jednego z nich .. konkretnie z rafą koralową w rozdzielczosci 1080p.. jest tam taka jedna scena .. burzy sie woda a potem nastepuje przejscie na widok jakichs porosnietych roslinnoscia wzgorzy... w tych momentach obraz tracil plynnosc a obciazenie procesora utrzymywalo sie na poziomie 100% , po nabyciu a6600td zaintrygowany lektura opakowania karty;) -a dokladnie wzmiankami o HDTV itp puscilem sobie to jeszcze raz - efekt? - zero przyciec obrazu a szczytowe obciazenie procesowa ksztaltowalo sie na poziomie prawie 80% tak wiec cos w tym jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra 3 dni testów i już coś się zaczyna klarować.

Przed wgraniem bios'u od Sparkla max bylo | 440/680 i jakies 5000 pkt 3dm 2k3 ; i 1900pkt 2k5 |

Po wgraniu jest | 530/710 i ok 6500 pkt 3dm 2k3 ; i 3100pkt 2k5 | , moge nawet zrobic na 550/750 ale sa już arty.

 

Wszystko na standardowym chlodzeniu. Niewiem skad macie te 7-7,5k ale i tak nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

combat - może masz jakieś archaiczne sterowniki?

1322346[/snapback]

66.93 a teraz 71.74 ale ciagle to samo, moze to przez FSB kompa? ale podobno procek nie powinien miec nic wsponego z wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ostatnio na swoim leadteku a6600 td, nieszczesne pamieci samsung 3,6 ale nie w tym rzecz ze sie kiepsko kreca. otoz gdy podkrece pamieci powyzej 614 np 620 badz 630 zauwazam bardzo duzy spadek w testach 3dmark 2003, roznica jest rzedu 10-150 fps w pierwszym tescie to znaczy w pewnym momencie gdy karta jest ustawinona taktowaniami 540/610 dochodzi nawet do 660fps lecz jesli puszcze pamieci powyzej 614 automatycznie wartosc fps w tym momencie spada do 480 :blink: . probowalem roznych sterownikow, biosow(znalazlem nawet jakis od asusa) ale ciagle to samo.

 

co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce sobie kupic wlasnie GeForce 6600gt na agp i podpowiedzcie mi jakiej firmy kupic i najlepiej jak byscie dali jakis link :DDD mam na karte okolo 1000 zl ale moja plyta glowna obsluguje agp x4 i niewiem czy pojdzie na agp x8 ?????

Edytowane przez falbor14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce sobie kupic wlasnie GeForce 6600gt na agp i podpowiedzcie mi jakiej firmy kupic i najlepiej jak byscie dali jakis link :DDD mam na karte okolo 1000 zl  ale moja plyta glowna obsluguje agp x4  i niewiem czy pojdzie na agp x8 ?????

1322506[/snapback]

Moze najpierw zobacz jakie jest temat tego topicu!!! Gf 6600 gt jest gdzie indziej my sie zajmujemy tylko 6600 non gt!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

66.93 a teraz 71.74 ale ciagle to samo, moze to przez FSB kompa? ale podobno procek nie powinien miec nic wsponego z wynikiem.

1322405[/snapback]

Wysokosc fsb i procek maja bardzo duze znaczenie przy wyniku. Przeciez smarki to nie tylko testy graficzne ale tez cpu testy.

No ale jakby nie bylo procek ma znaczenie i to niemale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam tez jestem zainteresowany wykorzystaniem tego purevideo... a tak wogole  to  zauwazylem wplyw  gpu na odtwarzaniue  plikow  WMV  HighDefinition

1321959[/snapback]

No filmiki naprawde robia wrazenie. O wspanialej technologi HDTV mozna poczytac w marcowym CHIP'ie.

Dla ludzi nie majacych nowego geforce'a polecam programik zoom player idealnie nadajacy sie do odtwarzania tych plikow, i nie obciazajacy tak kompa jak windows media player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak... Z karty jestem zadowolony w pelni spelnila moje oczekiwania :) Na zasmieconym systemie stojacym od pazdziernika (poprzednio mialem radeona 9200se) w 3d marku 2k3 na standardowych ustawieniach uzyskalem 4791 pkt, po testowym podkreceniu na 430/650 6177. wszystko na sterach z plytki. Zaraz bede przeinstalowywal system. Zastanawiam sie tylko jekie sterowniki zainstalowac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa dobre stery na 98? Bo po zainstalowaniu 71.84 nie moge zmianic rozdzielczosci ani glebi kolorow bo krzyczy ze trzeba uruchomic ponownie komputer biore OK i monitor gasnie i tylko sie na nim pomaranczowa lampka swieci. A na orgilnalnych nie moge bo krzyczy ze "Wrong Device ID. Setup Abort". Mam wgrany bios od sparkla moze to byc przyczyna tych problemow?

 

 

EDIT: OK juz dziala nie doinstalowalo sie do konca bo jeszcze recznie trzeba bylo mu sterownik dorzucic ale jest juz OK

Edytowane przez Kozax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupilem Sparkle`a (300/550Mhz). Czy ta karta posiada czujnik temperatury rdzenia? Jesli tak, to jak ta funkcje uruchomic? Ktore sa najlepsze (najwydajniejsze) sterowniki? Z gory dziex za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od pytania: kto ma najdłużej kartę WinFasta 6600TD z wgranym biosem od sparkla i czy nie dzieją się wam jakieś dziwne rzeczy po v-modzie ?? Pytam ponieważ chciałbym się upewnić czy warto jednak to robić. Mam kartę Winfast A6600TD z pamiątkami Hynixa i po pierwszych testach przy taktowaniach 451/675 wyszło w 3D2003 - 6343 pkt. , a w 3D2005 - 2520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupilem Sparkle`a (300/550Mhz). Czy ta karta posiada czujnik temperatury rdzenia? Jesli tak, to jak ta funkcje uruchomic? Ktore sa najlepsze (najwydajniejsze) sterowniki? Z gory dziex za szybka odpowiedz.

1323653[/snapback]

Ta karta posiada czujnik temperatury tylko zeby go uruchomic musisz wgrac zmodowanego biosa!!! Najlepsze stery 75.90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...