Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... Ja sie wam troche dziwie... Przeciez WinFoz to jest badziew jakich malo... Nie dosc ze zasyfia rejestr to jeszcze jest do d... Ja nawet tego nie instalowalem tylo odrazu stery z nVidi (71.90) z certyfikatem i wszystko elegancko smiga... DO tego programik nVHardPage 2.2 (moim zdaniem najlepszy) i karta miodzio sie spisuje... Moim zdaniem Lis z Leadteka nie spelnia moich oczekiwan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kozax nie wiem moze byl ten link ja nie widzialem go jeszcze. ale mniejsza z tym moze ktos ma jakies info na temat vmoda na pamieciach bo akurat mi by sie to przydalo poniewaz posiadam na swoim leadteku samsungi 3,6 i to cie cieniutenko kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem ten nowy bios do Leadteka. Pierwsze wrażenia. Mój poprzedni bios to 5.43.02.57.68, ten nowy 5.43.02.27.SP. Aby muc podkręcić do 500 w 3D musiałem użyć z rivatunera, oto pierwsze wyniki:

 

GeForce 6600 400/650 3DM01 -11813 pkt

NV6766 47C 3DM03 - 5815 pkt

3DM05 - 2303 pkt

 

GeForce 6600 400/650 3DM01 -11856 pkt

NV7184 46C 3DM03 - 5899 pkt

3DM05 - 2495 pkt

 

GeForce 6600 430/700 3DM01 -12226 pkt

NV7184 46C 3DM03 - 6163 pkt

3DM05 - 2686 pkt

 

GeForce 6600 500/680 3DM01 -12078 pkt

NV7190 52C 3DM03 - 5312 pkt

Nowy BIOS 3DM05 - 2114 pkt

 

Niestety wszystko spadło. Po wgraniu nowego biosu musiałem od nowa instalować stery i dałem 7190 WHQL a nie jak miałem poprzednio 7184 których nie odinstalowałem. Może dlatego. Dodatkowo nie mogę z pamięciami dojść do 700 jak wcześniej. Temperatura pokazywana jest wyższa nią wcześniej w Foxie. Mimo zapalenia bitu w rivatunerze o wyłączeniu testów podkręcenia, test jest wykonywany i pamięci nie przechodzą do poprzednich 700. Generalnie zaczyna mnie to leczyć. Dzisiaj wgrzm stery 7184 i sprawdzę wyniki. Prawdopodobnie cofnę się do poprzedniego biosu i poczekam na stabilniejszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich co doradzacie

Sparkle GF 6600 128 czy 256 MB

Nie wiem co sie opłaca i czy te 256 polepszy wydajnosc

1329671[/snapback]

IMHO bierz wersję 128MB. Wersje 256MB z reguły gorzej siępodkręcają, a zysku w wydajności nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj spotkala mnie przykra sprawa, uruchomilem dzisiaj kompa i co ujrzalem ?

pare niebieskich pasow w pionie i kilka innych kolorowych jeszcze przed uruchomieniem systemu:( system nie chcial mi sie uruchomic znaczy ladowal sie ale przy jego starcie byl ciemny obraz i tyle, udalo mi sie go uruchomic w trybie awaryjnym, odinstalowalem stery bo grafe mialem podkrecona lajtowo 480/640 :) po odinstalowaniu sterow system sie uruchomil ale mam cienkie zolte paski na pulpicie i tak sie zastanawiam czy to grafika padla czy moze plyta glowna bo w biosie gubia sie literki, zasilacz tez odpada bo napiecia sa takie jak byly, moze jakies sugestie? aha caly komp chodzi teraz na defaultowych ustawieniach

z gory dzieki pzdr.

 

Update: zainstalowalem oficjalne stery 71.84 i znow windows sie nieodpalil, chyba jednak to karta padla :( ale czemu? przeciez jej nie katowalem chlodno miala bo bude mam otwarta, wiatraki tez sie kreca patrzylem na karte i niby wszystko wporzadku

1327237[/snapback]

Wczoraj mialem taki problem, a dzisiaj auwazylem ze nie ma paskow ani nic mysle sobie zainstaluje sterowniki i co??? karta chodzi jak nowa o co tu chodzi :mur:

ale wazne ze jest dobrze :)

 

Mam jeszcze prozbe wiecie moze jak ustawic TV w sterowniku zebym tu sobie np. chodzil po necie a brat na TV film ogladal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z TV-out mam inny problem jeszcze...

Jak odłączę monitor i podłączę TV, to wszystko jest ok, ale jak spowrotem podłączę monitor (i odłączę TV), to komp (winXP) odpala się normalnie aż do ekranu logowania użytkownika, ale zamiast pojawienia się tego ekranu - monito przełącza się w tryb oszczędzania energii...

Pomaga dopiero odpalenie w trybie awaryjnym i wywalenie sterowników od grafy...

Nie wiem co z tym zrobić... (działo się tak na oryginalnym BIOSie jak i tym od Sparkle)

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co odłączasz i podłączasz monitor/TV ? Włącz w ustawieniach tryb zwielokrotniony (DualView) albo Klon i po problemie.

1329895[/snapback]

Telewizor mam w innym pokoju i czasem jak mam ochotę obejrzeć film na "dużym" ekranie, to przenoszę kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zasiadłem do kompa z myślą, że przeczytam cały ten topic w celu zdobycia jak największej ilości informacji o GF6600 AGP i... nie dam rady! :D

Może ktoś podjął by się jakiegoś streszczenia, coś a'la opracowanie o R9550? :) Ewentualnie byłbym wdzięczny za linka do jakiegoś artykułu w necie, gdzie byłby test 6600 AGP (może być nawet po chińsku, słupki z wynikami zrozumiem :D), bo na razie znajduję same 6600GT...

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest mnostwo testow tylko miej na uwadze ze to testy gf nie podkreconego - a on sie mocno podkreca. I tak jak teraz zobaczysz ze ma wydajnosc zblizona do 9600xt to pamietaj ze po podkreceniu zblizy sie do 9800 pro a w niektorych grach go przeskoczy

 

TOTITOTU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zasiadłem do kompa z myślą, że przeczytam cały ten topic w celu zdobycia jak największej ilości informacji o GF6600 AGP i... nie dam rady! :D

Może ktoś podjął by się jakiegoś streszczenia, coś a'la opracowanie o R9550? :)  Ewentualnie byłbym wdzięczny za linka do jakiegoś artykułu w necie, gdzie byłby test 6600 AGP (może być nawet po chińsku, słupki z wynikami zrozumiem :D), bo na razie znajduję same 6600GT...

 

Pozdrawiam :)

1330002[/snapback]

 

gf6200 i gf6600 agp vs R9600XT i 9800 cz.1-

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=131

 

gf6200 i gf6600 agp vs R9600XT i 9800 cz.2-

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=135

 

polecam cz.2

 

zycze milej leORT: ORT: ORT: ktury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj znajdziesz owe "słupki" wydajności:

1330066[/snapback]

Prawdę mówiąc sam już o tym zapomniałem :lol: więc dobrze, że podałeś...

Niestety są to tylko wyniki GF6600, a nie porównanie... :/

Edytowane przez krzych650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor mam w innym pokoju i czasem jak mam ochotę obejrzeć film na "dużym" ekranie, to przenoszę kompa...

1329907[/snapback]

To już chyba lepszym rozwiązaniem jest rozwijanie kabla TV-Out/Audio ---> Euro do TV na czas oglądania filmu. Koleś stosuje ten sposób i jest wszystko OK, a nie trzeba rozłączać kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij w oko (sorry :) ) wszystkim tym, ktorzy porownywali karty (od 9800 do pro i od 6600 do gt) na podstawie NFS:U2. Wyszedl patch poprawiajacy szybkosc na kartach 6800 (czyli prawdopodobnie takze na 6600 i 6600gt)

1317501[/snapback]

MoRoN masz może namiar na teog patcha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czytam tak topic i mam zamiar kupic ta grafe... bo pokruszylem mojego 9550 moja zaj.... proxima :/ jajo takie z niej ze masakra. :/

 

Mysle nad winfascie 6600 moge miec go za 500 zl

 

nie wiem czy nie lepiej kupic sparkla gdzies na allegro? ale widze ze na tego winfasta pokazaly sie jakies modowane biosy co polepszy pewnie ich O/C na rdzeniu.. prosze o rade co kupic =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ogromny problem zainstalowałem inne sterowniki(wczesniej te orginalne leadteka) i na innych sterownikach nie widzi mia karty to znacz instaluja sie pozniej restart i mam odswierzanie 60hz i nie da sie zmienic bo pisze domyslne sprzetowe i nie ma zakładki 6600 i nie wujrywa kart instalowałem sterowniki 61.76 czy 66.93 a co ciekawe zainstalowałem najnowsze i najnowsze 71.84 i karta jest wykrywana ale sa straszne błedy w windowsie i tylko tam bo włacząłem gry i wszystko ok ale windows sei strasznie kaszani ,wiec albo nei wykrywa karta albo sie kaszani instalowałem te z guru3d 75.90 beta i tak samo gry działaja super ale windows sie kaszani tak ze nic nie widac

 

 

jedyne jakie działaja bez probelmeu to te z płytki (orginalne leadteka ) oraz najnowsze leadteka 67.66 oraz oficajalne 66.81 i teraz nie wiem czy karta jest zwalona czy co innego ale jesli karta by była walnieta albo cos innego to na sterownikach od leadteka było by to samo a działa idealnie wiec sam nie wiem...

 

 

płyta msi kt880 fsr delta ,zainstalowane najnowsze via pack 4in1 poradzcie cos bo wpadne w depresje...

 

 

 

a i jeszcze jaki numerek (nmr wersji) posiada orginalny bios leadteka a jaki numerek posaida ten przerobiony leadtekowa oraz ten sparkla

 

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ogromny problem zainstalowałem inne sterowniki(wczesniej te orginalne leadteka) i na innych sterownikach nie widzi mia karty to znacz instaluja sie pozniej restart i mam odswierzanie 60hz i nie da sie zmienic bo pisze domyslne sprzetowe i nie ma zakładki 6600  i nie wujrywa kart instalowałem sterowniki 61.76  czy 66.93 a co ciekawe zainstalowałem najnowsze i najnowsze 71.84 i karta jest wykrywana ale sa straszne błedy w windowsie i tylko tam bo włacząłem gry i wszystko ok ale windows sei strasznie kaszani ,wiec albo nei wykrywa karta albo sie kaszani instalowałem te z guru3d 75.90 beta i tak samo gry działaja super ale windows sie kaszani tak ze nic nie widac

jedyne jakie działaja bez probelmeu to te z płytki (orginalne leadteka ) oraz najnowsze leadteka  67.66  oraz oficajalne 66.81 i teraz nie wiem czy karta jest zwalona czy co innego ale jesli karta by była walnieta albo cos innego to na sterownikach od leadteka było by to samo a działa idealnie wiec sam nie wiem...

płyta msi kt880 fsr delta ,zainstalowane najnowsze via pack 4in1 poradzcie cos bo wpadne w depresje...

a i jeszcze jaki numerek (nmr wersji) posiada orginalny bios leadteka a jaki numerek posaida ten przerobiony leadtekowa oraz ten sparkla

prosze o pomoc

1330678[/snapback]

Oryginalny 05.43.02.57.68

Sparkle 05.43.02.46.00

z vmodem 05.43.02.27.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moich kiepskich wynikach z nowym biosem (pisałem o tym wczoraj) tym razem odinstalowałem stery 7190, dałem ponownie 7184 podkręciłem tymczasowo na 520, niestety pamięci na 680 a nie jak w poprzednim biosie 700 no i w końcu wyniki się poprawiły: 3DM01-12266, 3DM03-6594, 3DM05-2893. Nie wiem dlaczego ten wasz nowy vmod bios do Leadteka ma końcówkę 27-00 bo mój 27-SP

Temp przed i po testach 51-52C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ogromny problem zainstalowałem inne sterowniki(wczesniej te orginalne leadteka) i na innych sterownikach nie widzi mia karty to znacz instaluja sie pozniej restart i mam odswierzanie 60hz i nie da sie zmienic bo pisze domyslne sprzetowe i nie ma zakładki 6600  i nie wujrywa kart instalowałem sterowniki 61.76  czy 66.93 a co ciekawe zainstalowałem najnowsze i najnowsze 71.84 i karta jest wykrywana ale sa straszne błedy w windowsie i tylko tam bo włacząłem gry i wszystko ok ale windows sei strasznie kaszani ,wiec albo nei wykrywa karta albo sie kaszani instalowałem te z guru3d 75.90 beta i tak samo gry działaja super ale windows sie kaszani tak ze nic nie widac

jedyne jakie działaja bez probelmeu to te z płytki (orginalne leadteka ) oraz najnowsze leadteka  67.66  oraz oficajalne 66.81 i teraz nie wiem czy karta jest zwalona czy co innego ale jesli karta by była walnieta albo cos innego to na sterownikach od leadteka było by to samo a działa idealnie wiec sam nie wiem...

płyta msi kt880 fsr delta ,zainstalowane najnowsze via pack 4in1 poradzcie cos bo wpadne w depresje...

a i jeszcze jaki numerek (nmr wersji) posiada orginalny bios leadteka a jaki numerek posaida ten przerobiony leadtekowa oraz ten sparkla

prosze o pomoc

1330678[/snapback]

Witam!

Wczoraj kupiłem Winfasta 6600 AGP i mam podobny problem na A7V880 asusa. Nowsze stery z serii 70.xx i kaszana w 2d. 6x.xx jest miodzio. O so chodzi. Oczywiści sterowniki Via itd w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj kupiłem Winfasta 6600 AGP i mam podobny problem na A7V880 asusa. Nowsze stery z serii 70.xx i kaszana w 2d. 6x.xx jest miodzio. O so chodzi. Oczywiści sterowniki Via itd w porządku.

1331181[/snapback]

Tak jak już pisałem wcześniej też mam podobny problem ze sterownikami z serii 7x.xx, ale wyłącznie pod WinXP. W 98SE wszystko jest OK.

Z tego co widzę, wszyscy mamy płytę opartą na KT880 - może w tym jest problem - lub w Hyperionach?

Może jak wyjdą nowe Hyperiony coś się zmiani na lepsze :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...