Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm Fortrona jakos w sklepach znalezc nie moge, a na przesylke z allegro nie chce mi sie czekac :wink:

Co powiecie o tym? Zaznaczam ze kompletnie sie nie znam, wiec jak cos jest nie tak to mowcie. :) Z tego co wyczytalem to ma dobra opinie.

Wg mnie jest ok ale ja bym na twoim miejscu poszedl na minimum 350W, lepiej miec chociaż te minimum zapasu. Ja bym posłuchał kolegi i upolował fortrona na allegro.

 

Nikt nic nie wiem o tych shaderach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie 300 W, a poźniej marudź...Ten Fortron jest za jakieś 55 zł.W sklepach też jest, tyle, że za 89 lub 99 zł.Więc wolałbym kupić na Allegro, ja tak zrobiłem.To dobry wybór.

 

Drzon, co do shaderów - wg mnie nie masz artów, bo po prostu wyłącza Ci akceleracji, takie moje zdanie, ale nie wiem...Uszkodzone GPU, jak sądzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaż jeszcze bojuje z moim 6600 od ciulatego TwinTech'a i ostatnio sie zastanawiam czemu arty znikaja jak włącze software shaders? Czy to jest równoznaczne z po prostu kompletnym wyłączeniem akceleracji sprzetowej karty czy jak? Bo jeśli tak to pewnie jednak jest walniete coś w GPU a wciąż mam nadzieje ze uda mi sie znaleść jakiś przegapiony szczegół ktory pozwoli mi ta karte doprowadzic do używalności ale najpierw musz wiedzieć co jej dolega.

a moze po prostu zareklamuj grafe? (no chyba ze nie masz juz gwarancji...)

 

Hmm Fortrona jakos w sklepach znalezc nie moge, a na przesylke z allegro nie chce mi sie czekac :wink:

Co powiecie o tym? Zaznaczam ze kompletnie sie nie znam, wiec jak cos jest nie tak to mowcie. :) Z tego co wyczytalem to ma dobra opinie.

modecomy sa chyba w maire z tego co sie orientuje (ale moge sie mylic - nie siedze w zasilkach ; )

najlepiej poczytaj forum o zasilaczach, i jak juz bedziesz jakis kupowal to 350W, ale najpierw, zanim cokolwiek kupisz sprawdz w speedfanie jak Twoj noname trzyma napiecia, bo moze to niekoniecnzie zasilacz... choc jak kupisz w miare dobry zasilacz to na pewno tak czy siak wyjdzie Ci to tylko na dobre... ;) ja za czasow ecs k7vza i athlona 1700 mialem czasami zwiechy i psioczylem na mobo a potem jak zioronalem ze zasilacz np. na 12V mial wahania 12,2-12,8 w porywach prawie 13V to bylo wszystko jasne :] zasilacz byl jakis syfiasty z obudowy za 130zl 5 lat temu kupionej :]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajde jakiś bios do 6600 pcie z podniesionym napięciem, do agp pełno tego ale pcie jakos nie moge znaleźć, pewnie ślepy jestem :rolleyes:

i kto mi powie dlaczego mój gigabyte nie ma oddzielnego taktowania 2d/3d, takie karty na agp to mają :huh:

Edytowane przez misio129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej poczytaj forum o zasilaczach, i jak juz bedziesz jakis kupowal to 350W, ale najpierw, zanim cokolwiek kupisz sprawdz w speedfanie jak Twoj noname trzyma napiecia

lisz coś z wyższej półki, jakiegoś Antka, Szefa czy Neo, ale to już jest wydatek ok. 200 zł...Oooo, tak działa mój Fortron :] Klik!

Ktos napisal ze to moze byc wina zasialacza. Aktualne to jakis noname 350W, kompletnie nie znam sie na zasilaczach stad pytanie czy moze Codegen 300W bedzie lepszy od tego noname'a?

Boże widzisz a nie grzmisz (mówiła moja pani z chemii) ludzie ile można pisać o zasilaczach już nawet benito ma w sygnaturce NAPIęCIA MIERZY SIĘ MIERNIKIEM A NIE PROGRAMEM, DO TEGO WSZYSTKIE:

megabajt tracer codegen, modecom (tylko gtf są w miarę), logic to zasilacze NO NAME wszystkie lepiej wyrzucić przez okno, polecam kup[no delta albo fortron tylko one mają niestety mało molexów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże widzisz a nie grzmisz (mówiła moja pani z chemii) ludzie ile można pisać o zasilaczach już nawet benito ma w sygnaturce NAPIęCIA MIERZY SIĘ MIERNIKIEM A NIE PROGRAMEM, DO TEGO WSZYSTKIE:

megabajt tracer codegen, modecom (tylko gtf są w miarę), logic to zasilacze NO NAME wszystkie lepiej wyrzucić przez okno, polecam kup[no delta albo fortron tylko one mają niestety mało molexów.

no z tym miernikeim to ameryki nei odkryles :] ale wez pod uwage ze nie kazdy ma miernik, jak ma miernik to niekoniecznie musi umiec sie nim poslugiwac, a programik kazdy moze sciagnac i wtedy m ajakis punkt odniesienia (lepszy lub gorszy - zalezy od wskaznika mobo) a jak juz piszesz o miernikach to napisz ze najlepszy do monitorowania napiec jest miernik analogowy - wtedy zuwazymy kazda zmiane napiecia (wieksza od wartosci napiecia bezwladnosci wskaznika) - miernik cyfrowy zawsze kwantyzuje pomiar i moze sie zdazyc ze nie pokaze jakis zmian napiecia, oczywiscie w mierniku analogowym wartosc mierzona powinna byc w okolicy konca skali zakresu pomiarowego - wtedy mamy najmniejszy blad, no i pasuje jeszcze uwzglednic blad paralaksy, wprawnosc mierzacego, blad staly urzadzenia i takie tam rozne rzeczy.. :)

Edytowane przez jarifari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowimy o pomiarze napiec w zasilaczu to najlepiej uzywac oscyloskop bo napiecie stale moze trzmac sie w bezpiecznym zakresie +/-5% ale tetnienia przez normalny miernik sa niemozliwe do zauwazenia i mimo ze napiecia wydaja sie oki to tak naprawde nic nie jest oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie 300 W, a poźniej marudź...Ten Fortron jest za jakieś 55 zł.W sklepach też jest, tyle, że za 89 lub 99 zł.Więc wolałbym kupić na Allegro, ja tak zrobiłem.To dobry wybór.

Grrr nie moge nigdzie tych Fortronow 350W znalezc(tanich). Widzialem tylko w okolicach 100zl,a po zakupie nowej karty nie mam za duzo pieniedzy.

 

ja za czasow ecs k7vza i athlona 1700 mialem czasami zwiechy i psioczylem na mobo a potem jak zioronalem ze zasilacz np. na 12V mial wahania 12,2-12,8 w porywach prawie 13V to bylo wszystko jasne :] zasilacz byl jakis syfiasty z obudowy za 130zl 5 lat temu kupionej :]]

A jakie sa "dopuszczalne" wachania? Speedfan pokazuje mi to, wykresiki mamtakie ,niestety nie mam mozliwosci zbadania napiec "recznie".

 

Jest jakas prosta metoda na sprawdzenie czy zasilacz jest ok? Nie chce wydawac pieniedzy na zasilacz, jezeli okaze sie ze to wcale nie jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, jak ten software'owy miernik ci dobrze pokazuje to napiecie 5V masz fatalne. Az strach sie bac :) Skad ci sie wziely dwa napiecia rdzenia? O ile sie nie myle napiecia powinny sie mieścić w okolicach +\- 5% tych defaultowych (3,5,12V). Ale niech sie spece wypowiedza.

Edytowane przez Drzon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam GF 6600TD z biosem 1.5 i po OC. Mój problem to TV-OUT. Mianowicie: po ustawieniu opcji klon nie widzę filmu- tylko czarne tło. Napisy i cała reszta, nawet gry, chodzą ok, ale filmy nie. Dzieje się tak tylko na klonie. W pozostałych opcjach filmy działają normalnie, jednak jest to bardzo niewygodne dla mnie:/

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam GF 6600TD z biosem 1.5 i po OC. Mój problem to TV-OUT. Mianowicie: po ustawieniu opcji klon nie widzę filmu- tylko czarne tło. Napisy i cała reszta, nawet gry, chodzą ok, ale filmy nie. Dzieje się tak tylko na klonie. W pozostałych opcjach filmy działają normalnie, jednak jest to bardzo niewygodne dla mnie:/

Proszę o pomoc.

A przed zmianą biosu i OC chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed zmianą biosu i OC chodziło?

Nie. Ale po zmianie biosu przez pewien czas chodziło na sterach Guru 7645. Jednak po wgraniu najnowszych driverów Nvidii i ponownej zmianie na 7645 znów nie chodzi. Może po prostu trzeba cos zmienić w ustawieniach. Ale nawet jeśli tak to nie mam pojecia co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa "dopuszczalne" wachania? Speedfan pokazuje mi to, wykresiki mamtakie ,niestety nie mam mozliwosci zbadania napiec "recznie".

 

Jest jakas prosta metoda na sprawdzenie czy zasilacz jest ok? Nie chce wydawac pieniedzy na zasilacz, jezeli okaze sie ze to wcale nie jego wina.

szczerze mowiac nie wiem jakie sa dokladne normy atx, tutaj znalazlem tabelke odnosnie tolerancji napiec: http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...cer_mgb450.html a tu masz kalkulatorek obciazenia zasialacza http://www.jscustompcs.com/power_supply/

prosta metoda? no to chyba podpiac meirnik do zasilacza i sprawdzic jak obciazenie komputera wplywa na napiecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, jak ten software'owy miernik ci dobrze pokazuje to napiecie 5V masz fatalne. Az strach sie bac :) Skad ci sie wziely dwa napiecia rdzenia? O ile sie nie myle napiecia powinny sie mieścić w okolicach +\- 5% tych defaultowych (3,5,12V). Ale niech sie spece wypowiedza.

 

Kolego ustaw tv jako primary i zobacz co się zmieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 6600 Winfasta. Po okresie podniety zwiazanej z nowym biosem (1.4), nowymi czestotliwosciami (570/670), nowymi wynikami (3DMark03 7600) nastal czas zlowrogiej ciszy. Przyczyna ciszy jest bardzo dziwne zachowanie sie karty. Objawy: generalnie chodzi o to, ze nie dzialaja shadery w dx. Wlaczam 3D marka 03 i samoloty nie maja dymkow za soba, laska z mieczem jest lysa!! ZERO wlosow na glowie (moze to jakas choroba?), gry (te pod dx) sie nie wlaczaja, jest czarny ekran, robie alt+f4 i z powrotem Winda. Teraz beda szopki...... Doom3 i Q4 dziala OK. Dema Nvidii, dzialaja. Wkurzony na maksa, zgralem duperele na dvd i zdjalem partycje. Zalozylem ntfs'a, format, instalka windy+sterowniki+3d mark+1 gra i nic. Lipa. Biore karte na inny komputer...z zasmieconym windowsem i wszystkimi chyba wirusami i co? Dziala wszysciutko!

Na moim do pewnego momentu wszystko chodzilo ok, pewnego razu przestalo i tak juz zostalo.

Gdy sprawdzalem na grze Juiced z wylaczonymi shaderami, gra poszla. Wlaczam jakakolwiek wersje shaderow i lipa :(

Divx, opengl dziala...rece opadaja. Nie gram z miesiac :(

 

Plyta abit kv8 pro-3rd eye, amd sempron 3000(64 bit), 1 GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 6600 Winfasta. Po okresie podniety zwiazanej z nowym biosem (1.4), nowymi czestotliwosciami (570/670), nowymi wynikami (3DMark03 7600) nastal czas zlowrogiej ciszy. Przyczyna ciszy jest bardzo dziwne zachowanie sie karty. Objawy: generalnie chodzi o to, ze nie dzialaja shadery w dx. Wlaczam 3D marka 03 i samoloty nie maja dymkow za soba, laska z mieczem jest lysa!! ZERO wlosow na glowie (moze to jakas choroba?), gry (te pod dx) sie nie wlaczaja, jest czarny ekran, robie alt+f4 i z powrotem Winda. Teraz beda szopki...... Doom3 i Q4 dziala OK. Dema Nvidii, dzialaja. Wkurzony na maksa, zgralem duperele na dvd i zdjalem partycje. Zalozylem ntfs'a, format, instalka windy+sterowniki+3d mark+1 gra i nic. Lipa. Biore karte na inny komputer...z zasmieconym windowsem i wszystkimi chyba wirusami i co? Dziala wszysciutko!

Na moim do pewnego momentu wszystko chodzilo ok, pewnego razu przestalo i tak juz zostalo.

Gdy sprawdzalem na grze Juiced z wylaczonymi shaderami, gra poszla. Wlaczam jakakolwiek wersje shaderow i lipa :(

Divx, opengl dziala...rece opadaja. Nie gram z miesiac :(

 

Plyta abit kv8 pro-3rd eye, amd sempron 3000(64 bit), 1 GB RAM.

przez Ciebie zaplułem monitor;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mowcie ze nie podobaja sie Wam wygolone ;) dziewczyny :-]]]

 

a tak an powaznie to czy na oryginalnym biosie tez sa takei objawy??

Na oryginalnym rowniez :/ W zyciu nie widzialem czegos takiego. Ta nie ma wlosow, cos tam innego sie nie blyszczy, HL2 nie dziala w ogole. Czytajac poprzednie posty przyszlo mi do glowy, ze moze zasilacz... Sam juz nie wiem. Dzis postawie Viste (5270) na drugiej partycji i sie zobaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jeszcze powrócić do tematu temperatury karty. Napisałem maila do producenta (w moim przypadku Prolink Pixelview) i dostałem taką odpowiedź

Witam

Nowa generacja kart ma dość wysoką temperaturę pracy i jak widać nawet fabryczny

margines bezpieczeństwa jest dość wysoko postawiony 120-140 stopni.

Tak więc 90 w pracy z aplikacjami 3D, to żaden problem. To standard.

Więc przestańcie pieprzyć, że przy takiej temperaturze karta mi nie pożyje za długo... Zresztą z tego co zauważyłem to niektórzy sprawdzają temperaturę przez np. SpeedFan'a, który pokazuje tą drugą, dużo niższą temperaturę (mianowicie jest to chyba temperatura otoczenia procesora graficznego, czy coś takiego). Poza tym po kilku sekundach od przełączenia się do windowsów jest ona już dużo mniejsza, więc jest to następna sprawa. W każdym razie cieszę się, że moja karta jest w porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jeszcze powrócić do tematu temperatury karty. Napisałem maila do producenta (w moim przypadku Prolink Pixelview) i dostałem taką odpowiedź

 

Więc przestańcie pieprzyć, że przy takiej temperaturze karta mi nie pożyje za długo... Zresztą z tego co zauważyłem to niektórzy sprawdzają temperaturę przez np. SpeedFan'a, który pokazuje tą drugą, dużo niższą temperaturę (mianowicie jest to chyba temperatura otoczenia procesora graficznego, czy coś takiego). Poza tym po kilku sekundach od przełączenia się do windowsów jest ona już dużo mniejsza, więc jest to następna sprawa. W każdym razie cieszę się, że moja karta jest w porządku :)

no i git!;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jeszcze powrócić do tematu temperatury karty. Napisałem maila do producenta (w moim przypadku Prolink Pixelview) i dostałem taką odpowiedź

 

Więc przestańcie pieprzyć, że przy takiej temperaturze karta mi nie pożyje za długo... Zresztą z tego co zauważyłem to niektórzy sprawdzają temperaturę przez np. SpeedFan'a, który pokazuje tą drugą, dużo niższą temperaturę (mianowicie jest to chyba temperatura otoczenia procesora graficznego, czy coś takiego). Poza tym po kilku sekundach od przełączenia się do windowsów jest ona już dużo mniejsza, więc jest to następna sprawa. W każdym razie cieszę się, że moja karta jest w porządku :)

dyfuzja termiczna krzemu to fakt, wez pod uwage ze nowe karty graficzne wykonywane sa w technologi o coraz cienszych scezkach - to dadotkowo przyspieszy proces dyfuzji, mozliwe ze technologia wytwarzania w jakim sstopniu spowalnia dyfuzje termiczna, ale przy temp 90 C na pewno jej nie zatrzyma i producent o tym dobrze wie... a co gorsza mysle ze to swiadome dzialanie, po powiedzmy 15 miesiacach karta pada, gwarancja byla na okres 12 miesiecy i co wtedy?? trzbea kupic nowa grafike, czyli producent znowu cos sprzeda... ot i cala filozofia, wiec przestan pierpzyc ze 90 C to dobra temperatura pracy krzemu! :-]

Edytowane przez jarifari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyfuzja termiczna krzemu to fakt, wez pod uwage ze nowe karty graficzne wykonywane sa w technologi o coraz cienszych scezkach - to dadotkowo przyspieszy proces dyfuzji, mozliwe ze technologia wytwarzania w jakim sstopniu spowalnia dyfuzje termiczna, ale przy temp 90 C na pewno jej nie zatrzyma i producent o tym dobrze wie... a co gorsza mysle ze to swiadome dzialanie, po powiedzmy 15 miesiacach karta pada, gwarancja byla na okres 12 miesiecy i co wtedy?? trzbea kupic nowa grafike, czyli producent znowu cos sprzeda... ot i cala filozofia, wiec przestan pierpzyc ze 90 C to dobra temperatura pracy krzemu! :-]

Gwarancje mam na 2 lata, więc jakoś nie widzę tutaj oznak przebiegłego spisku chytrego producenta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd można sciągnąć schematy do karty graficznej geforce 6600dp od gigabyte by móc zrobić "maleńkiego" vmoda dla gpu i pamięci bo już nie wyrabiają przy tych częstotliwościach pracy :-P Aha _q_b_a_ jak ci chodzi ten chieftec 420 bo u mnie to padaka :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...