Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

jestem wkurzony bo rdzen udało się dociągnąć do 628MHz a pamięci wiecej jak 1200 nie pójdą za chiny. Można ufać temu testerowi nvidi, który okresla czy dana częstotliwość może być zachowana? Czy jest ryzyko, że jeżeli pamięci w biosie ustawię na 1250 MHz to wszystko skonczy się na szukaniu dodatkowej karty graficznej pci?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem wkurzony bo rdzen udało się dociągnąć do 628MHz a pamięci wiecej jak 1200 nie pójdą za chiny. Można ufać temu testerowi nvidi, który okresla czy dana częstotliwość może być zachowana? Czy jest ryzyko, że jeżeli pamięci w biosie ustawię na 1250 MHz to wszystko skonczy się na szukaniu dodatkowej karty graficznej pci?

pozdrawiam

z tym testerem to roznie bywa, ja to wylaczylem, ale trzbea byc bardzo ostroznym, jesli nie przechodzi testow sterownika to oznacza ze zblizasz sie do granicy albo juz osiagnales kres sprzetu, sprobuj moze podnosci co 5mhz bez test - najwyzej karta zacznie sypac artami, spalic sie nei powinna, no ale to roznie bywa.. ;) pamietaj: no risk - no fun :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytujaca ciekawostka:

Majac zamknieta bude & pracujace wentyle zaliczam zwiechy.Nie wiem co sie smazy bo temp wg czujnikow nie wskakuja powyzej 50C

Przy otwartej zero problemow. :evil:

rozumiem ze to 50C to tmp gpu? no w sumie nie jest wysoka jak na ta grafe, wez wszystko posprawdzaj, moze po zalozeniu bokow budy cos nie dociska dobrze i jak sie lekko podgrzeje to jest problem? powyjmuj i powkladaj bebechy z powrotem, moze to cos pomoze.. ciezko wyczuc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem nowe stery karty 6600 td ;82,65 dotychczas 81,95 nastąpił wzrost w 3d o jakieś 100 pkt temp spadła o ok 5C 6732 pkt to rekord u mnie 45C przy ust. 500/600 zauważyłem że np BF 2 lepiej lata jest 1 bul ; nie moge podwyższyć ustawień jak 502/604 na starych sterach szło ma kto jakieś pomysła na to ? tzn riwa nie chce zapamiętać ustawień Dzisiaj podkręciłem ploca o jakieś niecałe 10%ploc ma tera 3270gh 3dmark =6907pkt artow jak nara nie ma

Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

posiadam karte asusa gf 6600 gt i mam pytanko jaka powinna być prowidłowa temperatura procesora graficznego tej karty

Mam tą grafę, chłodzenie fabryczne beznadzieja (nie chłodzi ramu + hałas + wibracje). Przy dobrze wentylowanej budzie i wiatrak na 100% Idle: 44st, Load 65-68st (bez OC). Po wymianie na pentagrama + AS5, 600/1200MHz Idle - 31st, Load: 55 - 59st. Tak przy okazji - Masz drugi czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze tesh mam ta krte :] i temp na poczatku mialem cos ok 47 i idle i ponad 60 w stresie teraz mam 30*C w idle a w stresie i po oc 36*C jak dla mnie to jest najleprzy 6600GT jaki widzialem :]

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

tak sie sklada ze tesh mam ta krte :] i temp na poczatku mialem cos ok 47 i idle i ponad 60 w stresie teraz mam 30*C w idle a w stresie i po oc 36*C jak dla mnie to jest najleprzy 6600GT jaki widzialem :]

Zgadzam się co do karty, doskonale wykonane zasilanie ramu i gpu (np. 2x1200uF dla gpu wróży naprawdę dobre OC ;) )

Co do chłodzenia, no cóż, to jak w większości przypadków loteria, choć i tak plus dla ASUSA za pastę silikonową a nie "żółte gluty" ;)

 

PS

Ty też nie masz drugiego czujnika temperatury? A może nie uaktywniasz CoolBits? Bo ja zawsze to robię i nie wiem, czy bez tego jest aktywny... (teoretycznie powinien, bo RT też go widzi). U mnie nawet stery pokazują "otoczenie procesora graficznego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam odebrac Asusa extreme 6600 GT/TD na AGP , mam go miec w niezlej cenie bo za 480 zł tylko ze gosc cos kreci z gwarancja , zmienia temat itd.Ostatnio powiedzial mi ze gwarancji nie ma bo karta ma ponad rok.Karta jest 100% sprawna , tylko nie podoba mi sie z ta gwarancja bo wydaje mi sie ze na ta karte jest 3 lata gwarancji.W nacie sa podobne modele i kazda ma conajmniej 2 lata gwarancji , nie znalazlem tez dokladnie takiego jak ten co ja mam kupic , w necie sa zazwyczaj 500/900 sa tez 500/1000 a ta co ja mam nabyc to525/1000.I nie wiem wlasnie czy asus w tych samych modelach mial delikatne róznice w taktowaniach ,a moze gosc ma zmodowany bios i nie chce sie przyznac bo wie ze ja chce karte na ustawieniach fabrycznych dlatego musialby zejsc jescze z ceny.Tylka jak ja mam poznac czy byl zmieniany bios ,obiło mi sie o uszy ze czasami po napieciu ,tylko jakie maja byc napięcia standardowo?.U tego człowieka kupilem juz procek i wszystko ok ale prz tej gwarancji na karte cos kombinuje napewno.zalezy mi na niej bo tu chodzi o moje 480 zł.

 

jesli mozecie to prosze o odpowiedz

 

-na jak dlugo asus daje gwarancje i czy sklepy zazwyczaj daja tyle gwarancji co producent.?

-czy taktowania 525/1000 na tym modelu to standard?

-jakie napiecie jest standardowo na asusie 6600 gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pare dni temu kupilem Winfasta 6600gt na pci-e i zdziwilem sie temperaturami jakie wskazuje; temp otoczenia 26C temperatura GPU 29-32C, w stresie 38C, wczesniej mialem Gigabyte 6600gt na agp i tam temp byly w zakresie 42 idle stres 52C.

Co mnie dziwi?.. ze takie temperatury mam niskie?

Moze ktos spotkal sie z tym ,ze winfast posiada takie niskie temp. w stosunku do Gigabyte.

Winfast PX6600GT TDH-zimna karta wydajnosc ta sama co porzednio:)

Gigabyte GA-NV6600GT Agp- cieplejsza byla , wydajnsoc ta sama:)

Dodam jeszcze ze czujnik w everescie jest wykrywany jako Maxim MAX6646 (NV-I2C 4Ch)--Winfast

Gigabyte byl z mostkiem HIS wiec moze cieplej bylo na GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ten gigabyte byl pasywny, a winfast ma wiatrak

nie nie byl pasywny ,byl tylko na AGP a winfast pci-e

 

Obudowa dobrze wentylowana duza Chieftec Dragon , wentyl 120 na wylocie ,a gigabyte byl cieply zwlaszcza mostek HSI(HIS)goracy, wiec to moze dawalo duzo ciepla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , jakies pol roku temu szukalem biosa 1.4 ktory poprawnie dziala z dvi (mam leadteka a6600 td) , chodzi o to ze po wgraniu rozych biosow 1.4v monitor lcd na dvi nie wlancza sie tylko analog dziala , dlatego napisalem ponownie na tym forum poniewaz wczoraj ktos do mnie zagdal z tego forum na gg z tym samym problemem . MOZE KTOS WKONCU ROZWIAZAL TEN PROBLEM

ps. nie piszcie o przejsciowkach ze wam dziala z z dvi na analog bo to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do pytania ALIENTA

jako posiadacze LCD nie mozemy podkrecic kart (a niestety nowsze tytuly tego wymagaja) poniewaz na analogu obraz na lcd jest tragiczny w porownaniu z DVI ....

a moze poprostu ktos z was wie w jaki sposob przerobic orginalnego biosa na 1.4V w hexach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , jakies pol roku temu szukalem biosa 1.4 ktory poprawnie dziala z dvi (mam leadteka a6600 td) , chodzi o to ze po wgraniu rozych biosow 1.4v monitor lcd na dvi nie wlancza sie tylko analog dziala , dlatego napisalem ponownie na tym forum poniewaz wczoraj ktos do mnie zagdal z tego forum na gg z tym samym problemem . MOZE KTOS WKONCU ROZWIAZAL TEN PROBLEM

ps. nie piszcie o przejsciowkach ze wam dziala z z dvi na analog bo to co innego

hmm czyli mowicie, ze ma zmodowanych biosach lcd w wejsciem dvi nei dzialaja? niedobrze, bo zamierzam sobie kupic neidlugo jakise 19 albo 20" lcd :] na razie mam 15" lcd ale z wejscie dsub i poprzesz przejsciowke jest podpiety do dvi karty i wszystko dziala dobrze, moze pozycze od kumpla lcd z we dvi i sprawdze, jak sie okaze ze nie dziala to trzeba bedzie wgrac oryginalny bios i przylutowac potencjometry do gpu i ram - i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje wgrac oryginalny biosik badz kombinowac recznie z jegomodowaniem a podniesc napiecie oloweczkiem

bawilem sie wlasnie oryginalnym biosem i timingi da sie zmienic i da sie wlaczyc pomiar temp, pozastaja vmody sprzetowe, do olowka to nie mam cierpliwosci, choc na razie mam olowkowy vdimm mod, ale olowkiem 6B udalo mi sie uzyskac tylko 2,8V - wiecj nie poszlo, bo grafit sie scieral co chwile - co obnizylem troceh R , chcialem jescze troche to efekt byl przeciwny, i mnie qr*^%$ trafiala juz :) jako elektronik amator jest zwolenikiem przylutowania potencjometrow :-] olowkiem sprawdzilem tylko zasadnosc modu - bez vmodu na luznych timingach memki szly max 740, a po vmodzie ida na 775, mysle ze jak dostana ponad 3V to bedzie ponad 800mhz :], jutro postaram sie sprawdzic jak bios 1,5V wplynie na oc gpu, bo podobno niektorym nic nie dal, w weekend sprobuje podpiac do dvi na modowanym biosie lcd z cyfrowym wejsciem (mam andzieje ze kumpel pozyczy na chwile lcd i ze ma tam dvi :) ) jesli z dvi wyjdzie kicha to trzeba bedzie przylutowac jeszcze 10kOmow dla gpu bo jak juz zaloze wc to raczej nie bede wyjmowal grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

ja mam zawsze wlaczony nie musze nic uaktywniac zawsze mam otoczenie procesora gradicznego wiec nie bardzo rozumiem o co chodzi ??

Jakiś czas temu pytałem się czy ktoś wie co ten czujnik pokazuje i nie otrzymałem odpowiedzi. Może ty wiesz, bo "otoczenie procesora" to dość mgliste pojęcie. Jeśli jest umieszczony pod gpu, to jest poprostu bezwartościowy, bo czujnik wewnętrzny ma decydujące znaczenie. Na pewno nie pokazuje temperatury w obudowie, bo sprawdzałem miernikiem z termoparą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Dostalem juz karte ;]]] ide podlaczac...

BTW dodano mi tez PoPa:Warrior Within i Chaos Theory... a ktos mowil ze leadtek nie daje gier;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No i odpalilem karte ;]

Mysle ze jest ok, odrazu dalem 500/600 po podlaczeinu wieczorem wiecej dam jak doprowadze system do stabilnosci bo format robilem...

Wlaczylem SA dla testu...

Wyglada lepiej niz na r9550, cienie sa ladniejsze i sa w wielu miejscach, w r9550 cien to byla taka kulka pod nami i nie padaly cieni latarni... a tutaj padaja.

W 6600 jak dalem w San Andreas tryb 16 bitowy to kolory byly skaszanione, a jak dawalem 32 to byly ok.

Dziwne, w r9550 nie bylo roznicy miedzy kolorami w ogole (tzn miedzy trybami 16 i 32 bity), ale byla roznica w plynnosci.

Aha no i moge w tej grze wlaczyc mip mapping, wczensiej nie moglem... co to za opcja? Nie widze roznicy miedzy on a off...

Karta cicha, w ogole jej nie slysze.

Juz teraz wiem ze dokonalem wlasciwego zakupu!

Dzieki ath, dzieki bezbronny, dzieki kev :*

 

470/670... chyba troche slabo, co ;)

 

No i problem...

Jak wlaczam gre stubbs the zombie to wyskakuje mi czarny ekran i na nim kwadracik w ktorym jest napisane

 

HZ ?

 

Dokladnie jak wyzej... o co chodzi :/.

Wczesniej dzialalo wiec pisze to tutaj, watpie ze to problem gry.

 

Kurde czasem w windzie mi sie wiesza komp ;/

Robie cos, nagle myszka staje i resa trza... makabra ;[

HELP!!

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...