Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

To co pomozecie mi?

 

A ja mam jeszcze inne pytanko:

 

Czy dobrym pomyslem jest dawac 1.5V na gpu przy standardowym chlodzeniu? Mam nadzieje, ze mi teraz odpowiecie.

NIE -to nie jest dobry pomysł.Chyba że zastosujesz jakijś dodatowy nadmuch( a najlepiej wymienić chłodzenie na coś lepszego),.Strongmen i Assasin mają na GPU założone monstra od CPU(pentagramy),które są stanowczo za ciężkie-ale czego sie nie robi dla wyższego OC... :) Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi na jakiej karcie pograsz bez spadkow fps w CoD2 w DX9 + AA i AF?

Tylko, że nie o tym dyskusja! Ja tylko zareagowałem na twierdzenia, że na 6600@ można pograć w najnowsze gry na maksymalnych detalach.

 

W końcu skończą się polemiki co lepsze- 9800 pro, czy 6600. Zobaczymy co będzie w tym teście ;)

Jak na razie tylko jedno porównanie bierze pod uwagę potencjał OC obu kart - Klik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE -to nie jest dobry pomysł.Chyba że zastosujesz jakijś dodatowy nadmuch( a najlepiej wymienić chłodzenie na coś lepszego),.Strongmen i Assasin mają na GPU założone monstra od CPU(pentagramy),które są stanowczo za ciężkie-ale czego sie nie robi dla wyższego OC... :)

mam Pentagrama XC-80Cu ( w całości z miedzi ) ~80zł ... max temp w stresie 60' - rdzeń 650Mhz

pamięci chłodzone radiatorami z aluminium- opakowanie 8 sztuk ~20zł (CoolerMaster)

 

jesli chodzi o chłodzenie GPu napewno da sie to zrobic taniej i tak samo efektywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mozecie zagladnac : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73469809

Warto bylo za te 355pln ?

 

Jak sie to bedzie zachowywac na :

 

MB: Asus A7V600-X

RAM: 1x512MB Kingston (co dokladniej to nie pamietam)

HDD: 2x80GB ATA

CPU: Barton 2800+

PSU: Chieftec jakis 350W

?

 

Pozdrowka

Edytowane przez Xifedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam te coolermastery :P tylko dalem 19 zl.. Ha jestem o tą złotówke do przodu, jeszcze na czyms zaoszczedze to moze na browara wystarczy :P

 

link klik

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie leza na szafce caly czas COOLER MASTER CRC-U01 , ale nie uzywalem ich bo nie wchodzily cale na pamiatki od 9500. To to nie musi calej kostki zakrywac? Bo ktos kiedys mowil, ze nawet 1mm wystaje to bedzie gnoj. Odp!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to moze niedlugo nakleje te radiatory na pamiatki, ale mam jeszcze cos:

 

Czy jesli dodatkowo podloze pod karte wentyla 80x80 to ze stand. chlodzeniem bedzie bezpieczne zapodanie 1.5V na GPU? (w koncu ten 80x80 cos tam daje).

 

A jak jest z odklejaniem tych radiatorkow z pamiatek? Latwo to sie robi? A nie beda sie czepiac w razie (nie daj Boze) oddaniu karty na gwarancji? Duzo wam daly te radiatory? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mozecie zagladnac : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73469809

Warto bylo za te 355pln ?

ja także mam pytanie czy ten asus ma pamięci jednostronne? bo jesli tak to jest lepiej rozwiazane zagospodarowanie PCB od Leadteka. Wystarczy na assusie jakies duze radiatorki kawałki przyczepic .

Lecz pytanie brzmi który z 6600 sie najlepiej kreci? (jaka firma) i czy wkoncu 256 da cos czy nie? zaznaczam karta do krencenia, ( nie extremlanego 450/650 starczy i czy mozliwe jest to przy staandardowym chlodznieu z nawiewem sporym z boku i temp budy okolo 25 st)

a z reguły wiem ze 256 stosowane sa gorsze pamieci ....i mam teraz już mętlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to moze niedlugo nakleje te radiatory na pamiatki, ale mam jeszcze cos:

 

Czy jesli dodatkowo podloze pod karte wentyla 80x80 to ze stand. chlodzeniem bedzie bezpieczne zapodanie 1.5V na GPU? (w koncu ten 80x80 cos tam daje).

 

A jak jest z odklejaniem tych radiatorkow z pamiatek? Latwo to sie robi? A nie beda sie czepiac w razie (nie daj Boze) oddaniu karty na gwarancji? Duzo wam daly te radiatory? :D

Ale marudzisz :) -sprawdż i bedziesz wiedział.Spokojnie możesz dać te 1.5V z dodatowym wentylem 80x80(umieszczony np.w osi GPU z boku karty) ale musi on wiać -a nie kręcić się tak ,że można policzyć obroty wiatraka.

Radiatory -jak masz toprzyklejaj,jeśli wcześniej odtłuścisz moduły alkoholem izopropylowym to nie odpadną.A na pewno odkleisz jeśli podwazysz je np.żyletką(chyba że przykleisz radiatory na klej termoprzewodzący to bedzie kiepsko).

Czy one coś dają?Stabilność,czasem lepsze OC-SPRAWDŹ zamiast pytać.Albo zmień chłodzenie na to co ma HiS,lub Melonowy.Pozdro.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzisz :) -sprawdż i bedziesz wiedział.Spokojnie możesz dać te 1.5V z dodatowym wentylem 80x80(umieszczony np.w osi GPU z boku karty) ale musi on wiać -a nie kręcić się tak ,że można policzyć obroty wiatraka.

Radiatory -jak masz toprzyklejaj,jeśli wcześniej odtłuścisz moduły alkoholem izopropylowym to nie odpadną.A na pewno odkleisz jeśli podwazysz je np.żyletką(chyba że przykleisz radiatory na klej termoprzewodzący to bedzie kiepsko).

Czy one coś dają?Stabilność,czasem lepsze OC-SPRAWDŹ zamiast pytać.Albo zmień chłodzenie na to co ma HiS,lub Melonowy.Pozdro.

A nawiew bezposredni z dolu gpu nie bedzie lepszy? A co do odtluszczania tym alkoholem to sie bawic nie bede i nakleje na ten klej co juz maja od razu. Chyba ze sa jakies inne sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawiew bezposredni z dolu gpu nie bedzie lepszy? A co do odtluszczania tym alkoholem to sie bawic nie bede i nakleje na ten klej co juz maja od razu. Chyba ze sa jakies inne sposoby?

tak sa - cieniutka warstewka silikonu, ewentualnie silikon po rogach tylko a w srodku posmaruj pasta - pozniej masz zero problemow z usunieciem radiatorkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawiew bezposredni z dolu gpu nie bedzie lepszy? A co do odtluszczania tym alkoholem to sie bawic nie bede i nakleje na ten klej co juz maja od razu. Chyba ze sa jakies inne sposoby?

Nawiew z dołu też może być-a czy będzie lepszy to zależy od ogólnej wentylacji budy.Ja mam wiatrak(z filtrem) umieszczony równo z boku obudowy na wysokości GPU,nawiewa powietrze z zewnątrz-więc jest ono chłodniejsze i dodatkowo jest nawiew na górne pamięci.Wiatrak ma założony filtr i ma.1200 RPM-dla mnie ma byc cichy i jest bo jest i tyle(nie do OC).Miałem Zalmana ZM80, i tam opcjonalny wiatrak był umieszczony w podobny sposób.

A co do odtłuszczenia pamięci-jeśli tego nie zrobisz-to radiatory mogą odpaść-,proste i dlatego napisałem o alkoholu izopropylowym(5zł)-zrób jak uważasz-możesz odtłuścić spirytusem(nie salicynowym),ale jak chcesz.

Nawiew z dołu tak jak napisalem-może być jak najbardziej(podobnie jest w ThermalRight V1).Kombinowanie z klejami -wg.to przekombinowane rozwiązanie-ale jak chcesz.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego asusa tle ze 256mb chodzi na 550/680mhz pamieci jednostrone hynix-a

a z vmodem z biosem an 1,4? czy moze zabawa z olowkiem?

Bo co do Leadteka jest jedno dobre wiekszosc modow, biosow tutaj jest dla tej karty z tego co widze i to bylby ten plus;)

i takie pytanie czy taki bios z Leadteka pasował by do tego Assusa? ( hmm ale tutaj 256 pamieci wiec raczej nie...)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie jedno pytanie, jakie jest ryzyko że moja karta nie wstanie(całkiem się zrąbie) jak wgram do niej bios 1.4v od winfasta??

Ja mam Asusa N6600 128MB na Hynix'ach 3.6.

A może ktoś z was ma odpowiedni biosik z 1.4V do mojego asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o bios to jest orginalny ze zmienionymi timingami,zadne z napieci nie bylo zmieniane,gpu idze nawet do 600mhz ale kosztem mniejszego taktowania pamieci

kurde i mam teraz zonka na bank biore 256 mb, teraz tlyko pytanie WINFAST czy ASSUS....mowie OC na AC 500/650 mnie interesuje nic wiecej! zadnych extremalnych. Jak sodzicie co bedzie do tego lepsze ? no i dostepnosc u mnie w Gliwicach WINFASTOW jak grzybkow;] za 439zl w prolinie (450 wersja 256mb) chyba ze macie tani sklep na tego assusa?

bo za assusem przemawia lepsze rozmieszczenie pcb co ulatwi montaz ewentualnie radiatorkow itd, (poprostu nie znosze pamieci z dwoch stron)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karcie nic nie powinno byc do 145*C wg producenta

Mozna uznac taka bezpieczną granicę 90*C... jesli nie jestes przekonany do zmiany chlodzenia hmm.. ja teraz mam 38*C iddle na minimalnych obrotach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze denerwuje mnie jedna rzecz

 

Zapodalem bios 1.5V na rdzeniu i ustawilem takie takty,ze na 1.4V byla zwiecha. Bench zaczal isc i niby nic sie nie wieszalo... do czasu. To wyglada tak jakby te dodatkowe napiecie nic nie dalo. Myslalem ze na 1.5 dojade do 600mhz (na 1.4 max stabilne to 550). O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie ustawienie w biosie na 1.5v tez nic nie daje i napiecie pozostaje bez zmian :angry: dlatego mysle ze w wiekszosci przypadkow zmina napiecia na 1.5 niema sensu :-|

Edytowane przez ige007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Mam za zadanie kupic dla takie brzdaca grafike do 400 zl max i nic powyzej tej kwoty!!

Myslalem na poczatku ,ze kupie jakiegos palita 6600 akurat. Chodza po 399zl ale wczoraj przegladajac allegro znalazlem cos tkiego:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=75162821

 

Nic na temat tej karty nie znalalzlem! Moze ktos na forum cos o niej wie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą 6600gt Galaxy (agp) POMOCY

 

Mam problem z kartą 6600gt Galaxy (agp) . Mianowici zakupiłem ten sprzęt wszystko ładnie pieknie giery śmigają ale jest jeden szkopół jak odpalam jakikolwiek film (avi, mpg) czy np progdvb komp sie zawieszsza i po krótkiej chwili resetuje. O co chodzi spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Kiedys moze sie w vmody pobawie, bo jak widac biosy podwyzszajace napiecie nie dzialaja. Ew. radiatorki niedlugo nakleje. Ale w sumie mam teraz inny problem - troche za niski wynik

 

Na Semptronie 2500+@10,5x210 i karta podkrecona na 551/685mhz w 3dm2k3 mam - 6850pk. To nie czasem za malo? Powinno byc powyzej 7000 mi sie wydaje (7100?). Niewazne jakie drivery, wynik zawsze jest podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...