Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

5 testow w 3dmarku03 i przy 560/670 zaczely sie pojawiac artefakty, wczesniej ~650 na pamieci bylo max bo grajac w takich ustawianieniach nie widzialem bledow w zadnych grach, teraz ~20MHz wyzej hmm....

 

skad wiedziales jak zmienic timingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 testow w 3dmarku03 i przy 560/670 zaczely sie pojawiac artefakty, wczesniej ~650 na pamieci bylo max bo grajac w takich ustawianieniach nie widzialem bledow w zadnych grach, teraz ~20MHz wyzej hmm....

 

skad wiedziales jak zmienic timingi?

Mistrzu -zajrzyj stronę wcześniej(124) i będziesz wiedział wszystko.

A to ,że pamięci sypią artami,wynika ,ze albo nie są dobrze chłodzone,albo zastosowałeś złe(źle wpisałeś?)timingi.

Poza tym -jak wspomniałem wcześniej- ntimings PODAJE BŁĘDNE TIMINGI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA!!!!

 

 

 

@ Bezbronny - czy da sie usunac grafit całkoicie z ukladow?? tak wiesz, gdyby cos bylo nie tak...musze wszystko wiedziec na ten temat bo to powazna sprawa w koncu.

 

Tak w ogole jesli wszystko pojdzie ok i karta przezyje to postaram sie zrobic przez swieta cos na miare artykulu-poradnika jak skutecznie podkrecic 6600 bo to forum ma juz 125 stron i cos w miare znalezc to juz sie robi pomalu trudne i zmudne.

 

pozdro4all

Tak grafit da się usunąć,bez najmniejszego problemu-najlepiej wacikiem do uszu:)

,nasączonym alkoholem izpropylowym(ok.5zł),nie np.spirytusem salicynowym!!Ani gorzałką...

Jeżeli zrobisz wszystko tak jak opisałem,nie pomylisz rezystora,nie przedobrzysz-to bedzie ok.

Wskazówka-ja doszedłem na 1,45V tylko do 520Mhz,moim zdaniem jest to wynikiem tego ,że Leadtek(inni też) stosują GPU które NIE przeszły testów do wer.GT(stabilne 500Mhz przy 1,4V), czyli zagospodarowują wszystkie układy.Ja mam od dawna zmodyfikowany orginalny bios i zarysowany rezystor(VGPU),grafit jest trwały,jak przez przypadek go nie wytrzesz ,to nic z nim się nie stanie(np.mój stary Duron z odblokowanym ołówkiem mnożnikiem działa do dziś- 3lata!--oczywiście juz nie u mnie a u znajomego.)Poradnik?Tak to zdecydowanie wielu osobą ułatwi zabawę w OC.

PS-dobre ,mocne światło+szkło powiekszjące mogą pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dzisiaj niezłą niespodzianke. Wpadłem na pomysł, żeby sobie dać nawiew na mojego Asusa i zaczołem testy w 3dmark'u 2003. Po ponad godzinnych zmaganiach doszedłem do stabilnych 435/740MHz(Karta na standardowym biosie, nic nie kombinowane). A na 435/750MHz zaczeły się w teście "Mother nature" arty i zwis. Zdziwiło mnie to 740MHz(prawie 750) na pamięciach, bo wcześniej powyżej 710 się testy wieszały. Wynikami niestety się pochwalić nie mogę przez reszte mojego kompa :mur: Ale miałem prawie 6000pkt.

PS: dobre chłodzenie czyni cuda :)

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, wyglada na to ze z poradnika nici, nie wiem co sie dzieje....

 

v-mod zakonzcyl sie sukcesem, tzn polowicznie, karta wstala, chodzi ok ale...o/c sie nie zwiekszylo, kombinowanie z timingami nie pomoglo, ani luzowanie, ani zeciesnianie. co dziwniejsze, karta nie chciala dzialac w 3dMrk03 na oryginalnym, nie modyfikowanym biosie od leadteka. tak w ogole to mam wrazenie ze mam skopana karte jezeli chodzi o oc...

 

nie wiem co mam zrobic, na rdzeniu zrobilem z tego co pamietam 560ohm a pamieci 85ohm, wg wskazowek. max jaki udalo mi sie uzyskac to 550/700 ale z artami, ktore dotycza pamieci. no i mam jeden problem teraz. mam pentagrama ale niestety mocowanie czesciowo zakrywa pamieci u nawet tych radiatorkow od BGA nie idzie wsadzic, za wysokie, i nie przykrywaja calych pamieci.to samo od strony GPU - radiator na GPU rowniez przeszkadza. nie dokonalem pomiaru temperatury miernikiem zeby chociaz porownac, ale wydaje mi sie ze to je wlasnie dobija, skierowanie na nie wiatraka opoznilo pojawienie sie artow i ich zminimalizowanie. a podkrecanie pamieci nawet o 20 mhz dalo zaskakujace wyniki, niestety nie bylem w stanie ukonczyc testow poniewaz Batttle of Proxycon wylapywal kazdy o/c powyzej 700. zmiana sterow nie pomogla. HL2 rowniez sie krzaczy. a zmiana v-gpu tak szczerze nie wiele daje - powyzej 500 nie ma zbyt duzego przyrostu wydajnosci - ale to ze wzgledu pamieci ktore powinny w tym momencie pracowac powyzej 700, w innym wypadku skutezcnie ograniczaja rdzen i jego wykozystanie taktowan.

 

ech... zawiodlem sie... niestety nie bede mial dzis czasu aby jeszcze potestowac, ale podejzewam ze i tak nie wiele wkoram. tak na koniec to mam rev. A4, slyszalem ze A2 jest lepsze do o/c, no ale coz :sad: jesli istnieje cos co moze poprawic ten o/c, prosze o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógł by ktoś pokierować/dać linki jak podkręcić karte graficzną: GeForce 6600 Gainward Ultra/1780 TV/DVI 256MB (AGP) krok po kroku ;)

Sprzęt

AMD Athlon 64 3400+ (Socket 754)

Asus K8NE Deluxe nVidia nForce 250

Pentagram Freezone QVC-100 Cu+

Kingston DDR 1024MB PC-400 CL3

zasilacz Logic 350W

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, wyglada na to ze z poradnika nici, nie wiem co sie dzieje....

 

v-mod zakonzcyl sie sukcesem, tzn polowicznie, karta wstala, chodzi ok ale...o/c sie nie zwiekszylo, kombinowanie z timingami nie pomoglo, ani luzowanie, ani zeciesnianie. co dziwniejsze, karta nie chciala dzialac w 3dMrk03 na oryginalnym, nie modyfikowanym biosie od leadteka. tak w ogole to mam wrazenie ze mam skopana karte jezeli chodzi o oc...

 

nie wiem co mam zrobic, na rdzeniu zrobilem z tego co pamietam 560ohm a pamieci 85ohm, wg wskazowek. max jaki udalo mi sie uzyskac to 550/700 ale z artami, ktore dotycza pamieci. no i mam jeden problem teraz. mam pentagrama ale niestety mocowanie czesciowo zakrywa pamieci u nawet tych radiatorkow od BGA nie idzie wsadzic, za wysokie, i nie przykrywaja calych pamieci.to samo od strony GPU - radiator na GPU rowniez przeszkadza. nie dokonalem pomiaru temperatury miernikiem zeby chociaz porownac, ale wydaje mi sie ze to je wlasnie dobija, skierowanie na nie wiatraka opoznilo pojawienie sie artow i ich zminimalizowanie. a podkrecanie pamieci nawet o 20 mhz dalo zaskakujace wyniki, niestety nie bylem w stanie ukonczyc testow poniewaz Batttle of Proxycon wylapywal kazdy o/c powyzej 700. zmiana sterow nie pomogla. HL2 rowniez sie krzaczy. a zmiana v-gpu tak szczerze nie wiele daje - powyzej 500 nie ma zbyt duzego przyrostu wydajnosci - ale to ze wzgledu pamieci ktore powinny w tym momencie pracowac powyzej 700, w innym wypadku skutezcnie ograniczaja rdzen i jego wykozystanie taktowan.

 

ech... zawiodlem sie... niestety nie bede mial dzis czasu aby jeszcze potestowac, ale podejzewam ze i tak nie wiele wkoram. tak na koniec to mam rev. A4, slyszalem ze A2 jest lepsze do o/c, no ale coz :sad: jesli istnieje cos co moze poprawic ten o/c, prosze o sugestie.

 

Tyle było mowy od vmodach dla gpu i mem dla winfasta 6600td, ale jedno nie było powiedziane lub było ale mi uciekło, gdzie dokładnie mogę miernikiem zmierzyć te napięcia ?? Może ktoś mądry by się wypowiedział, ewentualnie napisał jakies howto do tego tematu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu -zajrzyj stronę wcześniej(124) i będziesz wiedział wszystko.

A to ,że pamięci sypią artami,wynika ,ze albo nie są dobrze chłodzone,albo zastosowałeś złe(źle wpisałeś?)timingi.

sorry moj blad, nieuwaznie czytalem :oops:

chlodzenie... hmm standardowe :lol2: + cooler z AMD pod grafa ktory chlodzi zarabiscie, ale niestety niektore kosci sa zasloniete przez ten radiator na karcie i to pewnie one sa powodem artow :(

 

 

Co do timingow -proponuje sprawdzić te których używam obecnie,szczegolnie mogą się one przydać szczęśliwym posiadaczom wer.256MB(4ns),ale wszystkim innym którzy jadą na Hynixach również

Leadtek(Timing Set 1)

NV_PFB_TIMING0 : 060c1612

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

A te są jeszcze trochę bardziej poluzowane(odpowiadaja timingom dla pamięci 2,8ns)

NV_PFB_TIMING0 : 060E1814

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

luzniejsze timingi tzn? bo troszke sie w tym gubie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle było mowy od vmodach dla gpu i mem dla winfasta 6600td, ale jedno nie było powiedziane lub było ale mi uciekło, gdzie dokładnie mogę miernikiem zmierzyć te napięcia ?? Może ktoś mądry by się wypowiedział, ewentualnie napisał jakies howto do tego tematu ??

moze to ci pomoze :)

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=61115

http://xtremesystems.org/forums/showthread...?t=52587&page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci sa zasloniete przez ten radiator na karcie i to pewnie one sa powodem artow :(

luzniejsze timingi tzn? bo troszke sie w tym gubie :wink:

Lużniejsze timingi?Skrótowo-timingi-czyli opóżnienia,wynikaja ze sposobu działania pamięci -długo by pisać.Generalnie jest tak-czym szybciej działają pamięci,tym mniej agresywne muszą być ustawione Timingi i jest to normalna sytuacja.Podobnie jest ze zwykłymi pamieciami np. PC3200(DDR 400),dobre moduły mogą dzialać na ustawieniu 2-2-2-5 ,ale jeśli chcialbyś podkręcić proca(szyną FSB oczywiście),musisz je poluzować do np.2,5-3-3-8, lub 3-3-3-9(odpowiednio CAS--tRP-tRCD-tRAS),ponieważ rzadko które moduły potrafia działać z agresywnymi timingami przy wysokich FSB(a te ktore potrafią są z reguły o 100% droższe od zwykłych).

 

Na pewno przegrzewają Ci się właśnie moduły po wiatrakiem GPU,ja poradziłem sobie w ten sposób-kupiłem blachę miedzianą 1mm ,powycinałem je na odpowiedni wymiar(dwie kości na jedna blaszkę)i przykleiłem SILKONEM SANITARNYM-dlaczego silikonem?Ponieważ stosunkowo łatwo go usunać/odkleić w razie czego(czego nie można powiedzieć o klejach termoprzewodzących),wytrzymuje temperatury +150 stopni C(!!)i mozna nałozyć cienka jego warstwę(w przeciwieństwie do np.samoprzylepnych taśm dwustronnych ,ktore są stosunkowo grube).Nie muszę chyba wspominać ,że silikon dobrze przewodzi cieplo(zwłaszcza cienka warstwa).Zreszą podobne rozwiązanie stosują sami producenci-blaszka na kilku pamieciach +poduszki z silikonu.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, wyglada na to ze z poradnika nici, nie wiem co sie dzieje....

 

v-mod zakonzcyl sie sukcesem, tzn polowicznie, karta wstala, chodzi ok ale...o/c sie nie zwiekszylo, kombinowanie z timingami nie pomoglo, ani luzowanie, ani zeciesnianie. co dziwniejsze, karta nie chciala dzialac w 3dMrk03 na oryginalnym, nie modyfikowanym biosie od leadteka. tak w ogole to mam wrazenie ze mam skopana karte jezeli chodzi o oc...

- powyzej 500 nie ma zbyt duzego przyrostu wydajnosci - ale to ze wzgledu pamieci ktore powinny w tym momencie pracowac powyzej 700, w innym wypadku skutezcnie ograniczaja rdzen i jego wykozystanie taktowan.

 

ech... zawiodlem sie... niestety nie bede mial dzis czasu aby jeszcze potestowac, ale podejzewam ze i tak nie wiele wkoram. tak na koniec to mam rev. A4, slyszalem ze A2 jest lepsze do o/c, no ale coz :sad: jesli istnieje cos co moze poprawic ten o/c, prosze o sugestie.

Tak jak napisałem ,NA SAMYM poczatku-podkręcanie tej kart powyżej 500Mhz praktycznie nic nie daje,wlasnie przez zbyt wolny VRAM-gdyby działał na 800Mhz to juz byłoby coś.I tak pisałem,u siebie tez doszedłem do stabilnych...520Mhz czyli niewiele jak na 1,45V.Szczerze powiedziawszy to moim zdaniem Leadtek(Asus też) używa wręcz ODPADÓW -po GT- w swoich kartach.Czym wcześniej kupiłeś swoją grafikę ,tym masz wieksze szanse na udany OC(pomijając juz wersje A2).Trafiłeś po prostu na kiepski egzemplarz.Sam wiesz,że niektóre bez zadnych modów idą na np.530/730 i więcej.Na szczescie mod grafitowy mozna usunąć i ewentualnie sprobować OC przez crossflashing(wymiane biosu).Albo wymienic grafe-co planuję-na szczescie prawie nie gram więc OC to tak dla sportu...Pozdro(a miernik Ci się przyda) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, tzn tak przynajmniej mysle...

 

Otoz nowiutka, pachnaca jeszcze fabryka karta Winfast 6600 trafila dzisiaj w moje lapska i z bananem na ryju od razu pobieglem sobie ja zamontowac i niestety przy probie zamontowania okazalo sie, ze karta MINIMALNIE nie moze wejsc w gniazdo AGP (moze 1mm?). Ale gdy uruchomilem tak komp sie wlaczyl bez problemu i nie wrzeszczal, ze karta nie jest dobrze podlaczona - wszystko pieknie sie zaladowalo....

 

Ale czy moze byc problem potem? Np. cos sie bedzie walic w aplikacjach 3D albo cos, bo mnie to troche niepokoi ze karta do konca wejsc nie moze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale gdzie można kupić blache miedzianą?

Ja poszedłem do sklepu metalowego-mieli rożne grubości,najlepiej kupić cieńszą(poniżej 1mm) i 1mm,ponieważ może się zdażyć ,że wiatrak w jednym miejscu bedzie odsunięty od kości pamięci o ponad 1mm,a z drugiej strony mniej(choć można wcisnąć blaszkę).Oczywiście jeśli masz zamiar przykleić ja na tasmę dwustronną(czesto odpadają) miedzianą ,czy też zwykłą ,musisz zastosować cieńszą blaszkę-nawet 0,5mm wystarczy ,poniważ jest ciągły nadmuch wiatraka GPU. Koszt blaszki?ok.5zł za kawałek 5x8cm,silikon kosztuje podobnie.Kostki VRAM wyczyścić i odtłuścić(Alkoholem Izopropylowym-można popytać w aptece,albo kupic w sklepie z artykułami chemicznymi-ale nie takim z proszkami do prania i szamponami -ma sie rozumieć :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poradziłem sobie w ten sposób-kupiłem blachę miedzianą 1mm ,powycinałem je na odpowiedni wymiar(dwie kości na jedna blaszkę)i przykleiłem SILKONEM SANITARNYM

sęk w tym, ze moja grafa nie ma wiatraka, tylko radiator po obu stronach, ktory TYLKO dotyka rdzenia, pamieci sa luzem, wiec musial bym tam wpakowac pare mm tej miedzi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blachę miedzianą 1mm ,powycinałem je na odpowiedni wymiar(dwie kości na jedna blaszkę)i przykleiłem

Teraz dopiero zacziłem jak ma ta blacha ma działać.

 

Ja mam zamiar dać wiekszą blache, ma wystawać poza karte (jakieś 4-5 cm od pamięci) by miała wiekszą powierzchnie, wystającą część można pociąć w paseczki, powyginać :). Tak samo mam zamiar zrobić z pamięcią na płycie głównej (zdecydowanie lepiej będzie odprowadzać ciepło niż te wszystkie radiator dostępne w sklepie, szczególnie że wysokich nie wsadze bo pamięci są blisko siebie, a tak ładnie będzie wystawać miedziana blacha na odległość 5cm, ładnie przez nią przepłynie powietrze zimne z dołu do góry obudowy :))

 

AAA zapomnieła: zamontować to chcę tak http://images.people.overclockers.ru/33966.jpg

(wymyśliłem to wcześniej niż zobaczyłem na tej stronie :)) ten drut chcę zrobić z kułeczek po kluczach.

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

Mam taki problem:

Mam Geforve 6600 Leadteka (Winfast) 768 RAM'u DDR athlon xp 2.0 i gdy gram w dooma3 albo quake4 na high detalach to wszystko idzie dobrze oprocz tego ze jak otwieram jakies drzwi i przez nie przechodze, wtedy sie tnie i nie wiem czemu, mam najnowsze sterowniki ze stronki nvidi. niewazne czy karta jest bez o/c czy z efekt jest ten sam, w tym momencie mam ustawione 450/670 i nadal ten sam problem, aha jak ustawie detale na low jest dokladnie to samo, sama gra chodzi dobrze tylko podczas otwierania drzwi i przechodzenia przez nie, ktos wie w czym moze lezec problem ?? moze stwerowniki ? jezeli tak to jakie polecacie

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

Mam taki problem:

Mam Geforve 6600 Leadteka (Winfast) 768 RAM'u DDR athlon xp 2.0 i gdy gram w dooma3 albo quake4 na high detalach to wszystko idzie dobrze oprocz tego ze jak otwieram jakies drzwi i przez nie przechodze, wtedy sie tnie i nie wiem czemu, mam najnowsze sterowniki ze stronki nvidi. niewazne czy karta jest bez o/c czy z efekt jest ten sam, w tym momencie mam ustawione 450/670 i nadal ten sam problem, aha jak ustawie detale na low jest dokladnie to samo, sama gra chodzi dobrze tylko podczas otwierania drzwi i przechodzenia przez nie, ktos wie w czym moze lezec problem ?? moze stwerowniki ? jezeli tak to jakie polecacie

Z gory dziekuje.

nie wina grafy, ale malej ilosci ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala ilosc ramu raczej nie <_< ja bym osbstawial za slabego procka dla tej karty,a wracajac do ramu to ja na takim konfigu ja w opisie gram na high i nic sie nie tnie(40fps) :)

Edytowane przez ige007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

Mam taki problem:

Mam Geforve 6600 Leadteka (Winfast) 768 RAM'u DDR athlon xp 2.0 i gdy gram w dooma3 albo quake4 na high detalach to wszystko idzie dobrze oprocz tego ze jak otwieram jakies drzwi i przez nie przechodze, wtedy sie tnie i nie wiem czemu, mam najnowsze sterowniki ze stronki nvidi. niewazne czy karta jest bez o/c czy z efekt jest ten sam, w tym momencie mam ustawione 450/670 i nadal ten sam problem, aha jak ustawie detale na low jest dokladnie to samo, sama gra chodzi dobrze tylko podczas otwierania drzwi i przechodzenia przez nie, ktos wie w czym moze lezec problem ?? moze stwerowniki ? jezeli tak to jakie polecacie

Z gory dziekuje.

1. Rozpakuj wszystkie pliki .pk4 w katalogu z gra

2. W konfigu zmien cachemegs

 

seta image_cacheMegs "64"

seta image_cacheMinK "200"

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo ze nie jestem posiadaczem 6600 to jednak zabiore tutaj glos i byc moze pomoge komus wykrzesac ostatnie moce z 6200/6600

 

Na samym poczatku garsc informacji

 

Moja karta krecila sie po wgraniu biosu 1,4 , zmodyfikowanych timingow od sparkle ultra oraz zalozeniu Doskonalego chlodzenia na GPU i MEM oraz mosfety

 

Do wartosci:

 

624 GPU i 795-800 mhz MEM (chipset to A2) pamieci HYNIX 3,6

 

Oczywiscie na Gpu siedzi prawie pol kilogramowy zmodyfikowany PENTAGRAM 80 alcu z Procesora wypolerowany na lusto - ktory moim zdaniem jest sporo wydajniejszy nawet niz konstrukcje XC 80 CU czy zalman (patrzac po temp userow)

 

Z czasem doszedlem do wniosku ze pasowalo by sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za Vmoda MEM (jako ze rdzen calkiem wysoko zawedrowal bez specialnych staran) i tak caly szczesliwy malowalem sobie R84 bez sprawdzania oporu(nie mialem wowczas miernika)

 

Czego efektem bylo 840 bezartefaktowych i stabilnych MHZ !

co prawda odbilo sie to troche na Vgpu i oc spadlo do ok 608 mhz

ale uzyskane 608 i 840 - bylo swietnym dla mnie rezultatem w 3dmarku 2003 robilem przy tym ustawnieiu ok 8200 punktow

 

I tak bylo do dzis do momentu kiedy dorwalem miernik i postanowilem pozadnie wszystko jeszcze raz zrobic zmierzyc i zobaczyc co tak naprawde da sie MAXYMALNIE wyciagnac z seri 6xxx

 

Na poczatek garsc akcesoriow

 

1.OLOWEK 5B + 2B !!

2.Klej w sztyfcie

3.Tasma klejaca przezroczysta

4.Zmywacz do paznokci + waciki

5.Miernik

6.duzo cierpliwosci i

 

1.Rozpoczelem od wyczyszczenia miejsca gdzie bedzie malowany element pod mlotek poszedl najpierw R510

Jako ze jest wokol niego malo miejsca bo sasiaduje on z innymi R .. okleilem sasiadow do okola tasma klejaca tak zeby mozna bylo sie skupic jedynie na naszym R510

 

2.po oklejeniu sasiadow na naszym R510 przejechalem klejem w sztyfcie

3.odczekalem 2 min az klej zrobil sie nieco twardszy i zaczelem malowac olowkiem na poczatku b2 . pozniej b5 ...

4.zdmuchalem opilki - Miernik do reki i sprawdzamy ... Z rozmachu tak dobrze mi sie malowalo ze po podpieciu miernika okazalo sie ze zjechalem Opor R 510 do 398 OHM :blink:

po wyliczeniach wyszlo mi ze to bedzie odpowiadac 1,70-5v

wiec niechcac przegiac bagiety wyczyscilem nadmiar grafitu i uzyskalem wartosc 490 Ohm - co odpowiadalo ok 1,65v (w tym miejscu zaznaczam ze naprawde bylem posrany i nie wiedzialem czy owa wartosc nie bedzie wartoscia graniczna)

5.wlaczaylem kompa ... odpalilem Riva tuner i Jazda z Grubej RURY dalem 650 mhz !!! i zapodalem marka 2003 - jak sie okazalo karta miala dziwne zacinki ale artefaktow nie bylo - doszedlem do wniosku ze jednak za duzo mhz i zaczelem schodzi co 2 w dol i fart chcial ze juz przy 648 karta chodzila Zajefajnie i widac bylo wielki SKOK wydajnosci !

 

6. Z ciekawosci sprawdzilem Opor R84 bo wczesniej malowalem go na OKO :oops: (odpowiedzialny za VMEM ) gdy zmiezylem opor - doznalem popier.dolenia zmyslow ... bo na mierniku objawila sie magiczna cyfra 62 OHM :blink: - zmierzylem 3 x i nie bylo mowy o pomylce !!

Doszedlem do wniosku ze nie bede wiecej ryzykowal zbijania OHM w R84 i wgralem do karty Zmodifikowane Timingi z Pamieci 2,8 ns !!

 

po tych wszystkich zabiegach otrzymalem

 

TO CO W PODPISIE

mark 2001 - 17214 punktow

mark 2003 - 8531 punktow

mark 2005 - Jak zainstaluje to przetestuje ...

 

Jednym slowem polecam VMODA !!! ale pod warunkiem ze ma sie naprawde dobre chlodzenie

ja bez vmodow mialem temp 34/42 --- teraz zanotowalem 37/49 -wiec elementy nagrzewaja sie znacznie

 

to by bylo na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, tzn tak przynajmniej mysle...

 

Otoz nowiutka, pachnaca jeszcze fabryka karta Winfast 6600 trafila dzisiaj w moje lapska i z bananem na ryju od razu pobieglem sobie ja zamontowac i niestety przy probie zamontowania okazalo sie, ze karta MINIMALNIE nie moze wejsc w gniazdo AGP (moze 1mm?). Ale gdy uruchomilem tak komp sie wlaczyl bez problemu i nie wrzeszczal, ze karta nie jest dobrze podlaczona - wszystko pieknie sie zaladowalo....

 

Ale czy moze byc problem potem? Np. cos sie bedzie walic w aplikacjach 3D albo cos, bo mnie to troche niepokoi ze karta do konca wejsc nie moze :(

Jezeli karta jest dobrze przykręcona,zatrzask na slocie AGP(o ile taki masz)też trzyma,to nie masz się czego obawiać.No chyba ,że przy montażu urwiesz/urwałeś jakijś kondensator..lub wygiąłeś laminat,ale musiałbyś mieć niezłego pH i mieć 2 lewe ręce,żeby tak "nabroić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzask na slocie trzyma karte, ale wychodzi troche z gniazka z drugiej strony (zaznaczone na focie). Tak jak pisalem wyzej jest to malutko i uruchamia sie tak (nie sprawdzalem jeszcze w ogole w aplikacjach). Mam nadzieje, ze nic nie jest...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzask na slocie trzyma karte, ale wychodzi troche z gniazka z drugiej strony (zaznaczone na focie). Tak jak pisalem wyzej jest to malutko i uruchamia sie tak (nie sprawdzalem jeszcze w ogole w aplikacjach). Mam nadzieje, ze nic nie jest...

 

Dołączona grafika

Jak komp nie piszczy-to znaczy ,że wszystko ok.,ale sprawdzisz i bedziesz wiedzial.A-karta ma dodatkowe zasilanie z linii 12V,więc jak wystaje nawet ze slotu zlącze krawedziowe to i tak nie problem-z tego co pamietam te pierwsze styki to zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak bylo do dzis do momentu kiedy dorwalem miernik i postanowilem pozadnie wszystko jeszcze raz zrobic zmierzyc i zobaczyc co tak naprawde da sie MAXYMALNIE wyciagnac z seri 6xxx

Hej mógłbys napisać, gdzie dokładnie mierzysz napięcia VMEM oraz VGPU ?? Ewentualnie wzory na podst. których jest obliczasz z zależności od oporu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...