Skocz do zawartości
kamdul

Ile Dacie Rade Wyciagnac Ze Swojego P4

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli chodzi o plyty gigabytea i podkrecanie to mam nienajlepsze doswiadczenia w tym temacie - stabilne to one sa ale do krecenia za bardzo sie nie nadaja

nigdy nie mialem tego akurat modelu wiec moge sie mylic i prosze nie miec mi tego za zle ;)

ale moim zdaniem do krecenia powinienes ja wymienic na jakiegos solidnego abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nortchwood

to jak w koncu ??

mój stabilnie na 3,5 a napiecie moge sobei nawet do 1,450 volta zmniejszyc i wtedy temp.mam 30 w stresie

wiecej anie ruszyy

1218055[/snapback]

prescot sam sobie reguluje napiecie a robi tak zeby sie nie ugotowac, jak blokujemy napiecie na konkretnej wartosci to mona go uszkodzic, pozatym w sieci jest wiele info i tym ze prescoty z wymuszonym napieciem marnie zkonczyly

moj P4 to prescot czyli C i napiecie moze sobie latac od 1,31 do 1,4 i to dla niego norma

nortwood napiecia sam sobie nie reguluje i mozna mu dac ile wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

produkowane przez Intela P4 2,4GHz

-P4 2,4GHz Northwood, 0,5MB cache L2, bez HT, 400MHz FSB

-P4 2,4GHz "B" Northwood, 0,5MB cache L2, bez HT, 533MHz FSB

-P4 2,4GHz "A" Prescott, 1MB cache L2, bez HT, 533MHz FSB

-P4 2,4GHz C Norhwood, 0,5MB cache L2, HT, 800MHz FSB

Model oznaczony "C" jednoznacznie wskazuje na Northooda, a nie Presca. Tu masz wyszukiwajke jakbys mial jakies watpliwosci.

 

Ktos tam kiedys puscil fame o tym ze Presc sobie reguluje napiecia (HardOCP), ale faktycznego potwierdzenia nigdzie nie znalazlem. Wnioskuje, ze tobie napiecie skacze od 1,31 do 1,4V, ale wynika to z konstrukcji plyty i ze sprawnosci bloku zasilajacego (fluktuacja napiec), a nie z rzekomej regulacji napiecia. Takie same skoki bys zaobserwowal jakbys zapakowal jakikolwiek inny procesor wymagajacy duzo mocy. Niejedna plyta mi sie przewinela przez kompa, nie jedna miala duze (Asus-dla Northwooda bylo to nawet 0,1V) inna mniejsze skoki napiecia (Abit-skoki okolo 0,02V) i bylo to niezalezne czy Presc czy Northwood.

 

Jak mozesz to pokaz gdzie jest jakas tablica upamietniajaca martwe Prescotty? Moj najstarszy Presc bedzie mial juz rok i do dzis ma sie swietnie (mimo ze lezy w szafie :P), drugi na LGA przezyl tez nie malo i nie ma zamiaru odchodzic z tego swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK pomylily mi sie literki wielka rzecz, w oficjalnej dokumentacji Intela jest malo ale jest cos co potwierdz to co mowie zajrzyj na strone http://processorfinder.intel.com/scripts/d...=ALL&CorSpd=ALL to Technical Specs P4 2.4 A (prescot) a tu http://processorfinder.intel.com/scripts/d...=ALL&CorSpd=ALL jest Technical Specs P4 2.4 (nortwood) zauwarz ze w prescotach jest zakres napliec

1.25V-1.400V a nortwood jest jedna konkretna wartosc 1.525 ? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 2.4B fsb533 northwood @3.0GHz Vcore 1.75V FSB166MHz chłodzony wodą,

 

p.s mam asusa P4P8X na i865P i za cholere nie moge podniesc FSB powyzej 170MHz, nie wstaje komp (napewno nie wina pamieci zasilania itd.) zastanawiam sie czy to płyta nie chce czy koniec OC procka??????????????????? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam nie wiem co u mnie, do 230 dochodzą na 2.5-3-3-6 (standartowo 2,5-4-4-8 ) daje napięcie 2.7v a tu dalej nic, wchodzi do windy stabilnie włączam prime a tam błąd hardware... zwiększam napięcie proca i też to samo, timingi zmieniam na standartowe i dalej to samo eh... czas zmienić pamiątki bo to chyba ich wina :)

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzbieram kase to kupie, ale to za jakieś pół roku ? :D

albo pomyślę nad kingmax hardcore 500mhz, tylko 210zł sprzedam swoje i kupie te kingmaxy hmmm musze sie zastanowić :)

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK pomylily mi sie literki wielka rzecz, w oficjalnej dokumentacji Intela jest malo ale jest cos co potwierdz to co mowie zajrzyj na strone 1218538[/snapback]

Nie nie! To nie jest "tylko literka". Ta literka okresla wersje CPU, a to jest wazne. Osobiscie bym wolal P4 2,4GHz C@ 3,3GHz niz P4 2,4GHz A@ 3,6GHz. HT, wysze FSB i architekrura robia swoje.

 

I dalej-jak ja to uwielbiam! Kolejny ktory dal sie nabrac na napiecia :D Prescott i Northwood "C" nie ma ustalonego z gory napiecia. Intel nie definiuje - OK wszystkie nasze procki beda mialy napiecie zasilajace 1,35V. W zaleznosci od tego na jak procek sie "uda" aby sie zmiescic w specyfikacji energetycznej na poziomie kontroli jakosci ustalane sa im napiecia zasilajace. Te wlasnie wahaja sie od 1,2875V do 1,3875V. To samo tyczy sie Celeronow. Konkretna wartosc jest przypisana do konkretnej sztuki. Tylko 2 razy spotkalem sztuke ktora byla zasilana 1,2875V. Najczesciej procki maja napiecie pomiedzy 1,38V. Doskonale to widac w BIOSie np Abita, ktory mowi jakie jest ustalone przez producenta napiecie (nie mowie o zakladce pokazujacej jakie jest napiecie faktyczne-monitorowane). Nie wiem czemu nie ma tego wyszczegolnionego w tablekanch, ale to samo tyczy sie Northwooda. Wiekszosc prockow ma napiecie 1,5V. Rzadko zdarzaja sie serie 1,525V, a czasami 1,47V. Zauwaz, ze po przefiltrowaniu wszystkich Northoodow 0,13um 800MHz FSB bardzo zadko wogule jest napiecie Vcore podawane, a przefiltrowales obrazek ze "starym" Northwoodem jeszcze z rdzeniem C1-te procki jeszcze mialy normalnie definiowane napiecie. Dopiero z rdzeniem D1 rozpoczela sie ta praktyka.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie udało się wykręcić

P4 2.4 HT NORTHWOOD

na

 

przy pamięciach 2x256Mhz HyperX

stabilnie na 3,06Ghz i ani Mhz więcej

 

przy pamięciach 2x512 OCZ

stabilnie na 3,35 Ghz i do 3,45Ghz z HT (po 1h wywalał w 8 teście na primie ) uruchamiała się winda na Vcore 1,60V(def 1,52V). Po wyłaczeniu HT idzie stabilnie na 3,45Ghz i ani mhz więcej.

 

Chłodzenie jest standardowe. Proc max nagrzewa się do 55C.

Choć nie jest to rewelacyjna partia procesor kręci się poczciwie :).

Famili : F

Model : 2

Stepping : 9

Revision : D1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku ty wciaz ne rozumiesz to co ja podaje to nie moje widzimisie tylko OFICJALNE INFO PRODUCENTA fajni ze nie zgadzasz sie z informacjami ale to twoj problem 1,4 i 1.525 to napiecia PRZEZ PRODUCENTA PODAWANE JAKO BEZPIECZNE MAX i tej wartosci nie powinien przekroczyc ZWYKLY NIE PODKRECANY PRACUJACY SOBIE W DOMKU PROCEK ale nie musi terz osiagnac co do 0,025V gdybys widzial prescota w dzialaniu a tak sie sklada ze ja widzialem kilka (podczas poszukiwan najlepiej podkrecalnego) kazdy ale to kazdy bez obciarzenia chodził na ~ 1.38V a pod obciarzeniem 100% spadalo do 1.31V hmmmm ciekawe dostalem same DZIWNE egzeplarze

jak ci przy nortwood tak napiecie lata to zbieraj kase bo ci sie plyta sypie :lol:

nie C lub A to tylko literka wazne sa mikrony, L2, FSB i Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o zrobienie jakiegos rankingu na wykrecanie p4 cos takiego jak amd. Jest wielu na forum co nieźle walcza ze swoimi procami:]

Czekam na wypowiedzi

INTEL górą!!! :lol:

1219427[/snapback]

jak intel dalej bedzie wyjazdzal z jakimis DDR2, PCI-E, ATX 2 itd... to chocby niewiem jak sie krecily spadam na AMD :angry: Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku ty wciaz ne rozumiesz to co ja podaje to nie moje widzimisie tylko OFICJALNE INFO PRODUCENTA fajni ze nie zgadzasz sie z informacjami ale to twoj problem 1,4 i 1.525 to napiecia PRZEZ PRODUCENTA PODAWANE JAKO BEZPIECZNE MAX i tej wartosci nie powinien przekroczyc ZWYKLY NIE PODKRECANY PRACUJACY SOBIE W DOMKU PROCEK ale nie musi terz osiagnac co do 0,025V  gdybys widzial prescota w dzialaniu a tak sie sklada ze ja widzialem kilka (podczas poszukiwan najlepiej podkrecalnego) kazdy ale to kazdy bez obciarzenia chodził na ~ 1.38V a pod obciarzeniem 100% spadalo do 1.31V hmmmm ciekawe dostalem same DZIWNE egzeplarze

jak ci przy nortwood tak napiecie lata to zbieraj kase bo ci sie plyta sypie :lol:

nie C lub A to tylko literka wazne sa mikrony, L2, FSB i Ghz

1219487[/snapback]

To nie jest moj problem tylko obserwacja zjawiska majacego miejsce w rzeczywistosci. Tak sie sklada Panie kolego ze mam do czynienia z kilkudziesiecioma/kilkunastoma najrozniejsztmi Intelami w miesiacu i podaje jak wyglada sprawa z mojej obserwacji i probuje wytlumaczyc bys nie wpadal w proste ulapki. Tak sie tez sklada ze Prescotta mialem w domu wiele wczesniej niz ty mogles go zobaczyc na sklepowej polce, ktore do dzis leza sobie u mnie w domu i co ciekawe ani wersja LGA, ani s478 nie skacze sobie napieciami inaczej niz wynikalo by to z mozliwosci ukladow zasilajacych mobo. Ale widze, ze nie potrafisz prawidlowo zintepretowac danych przez producenta wiec ci tlumacze, ale skoro wiesz lepiej to nie mam wiecej pytan, bo widziales az 3 rozne sztuki! Wiec jakbys zobaczyl jeszcze 100 innych pochodzacych z roznych partii to bys wiedzial jak jest naprawde i ze piszesz bzdury.

 

Skoro nie dostrzegasz i nie rozumiesz zjawiska fluktuacji napiec to znaczy ze lolek z ciebie kompletny i polecam lekture podstawowych zagadnien nie tylko z dziedziny komputerow, ale przede wszystkim fizyki. Wysokie roznice napiec zasilajacych to dla twojej niewiedzy odwieczny problem plyt Asusa. Takie zjawisko wystepuje na kazdej plycie-na jednej wieksze na innej mniej widoczne (zalezne od budowy ukladu zasilajacego). Najmniejsze skoki sa na Abitach z uwagia 4 fazowy uklad zasilania, choc nie jest to bezposrednia przyczyna.

 

Literaka jak literka, ale wlasnie ona pozwala ustalic z jakim CPU mamy doczynienia.

 

Na koniec-widze ze nie rozumiesz tez napiec maksymalnych dla danego ukladu. Dla twojej informacji-wartosci graniczne (niszczace) wynosza odpowiednio-1,75V dla Northwooda i 1,55V dla Prescotta. To co piszesz to sa wartosc nominalne (to MAX na pudelku to wcale nie jest warosc dopuszczalna, a maxymalna typowa!). Jesli dalej sie upierasz to polecam lektura .pdf`ow Intela. Kopalnia wiedzy pozwalajaca zweryfikowac poglady. Poczytaj, zrozum i wroc do dyskusji.

 

Na koniec-skoro tak bezgranicznie ufasz tej wyszukiwarce to znajdz wszystkie uklady z rdzeniem D1 dla Northwooda i popatrz na napiecia zasilajace. Czy nie sa one jakies dziwnie zamotane i wskazuja na Prescotta? To troche sie kluci z twoja wiedza (http://processorfinder.intel.com/scripts/details.asp?sSpec=SL6WE&ProcFam=483&PkgType=ALL&SysBusSpd=6107&CorSpd=ALL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moj problem tylko obserwacja zjawiska majacego miejsce w rzeczywistosci. Tak sie sklada Panie kolego ze mam do czynienia z kilkudziesiecioma/kilkunastoma najrozniejsztmi Intelami w miesiacu i podaje jak wyglada sprawa z mojej obserwacji i probuje wytlumaczyc bys nie wpadal w proste ulapki. Tak sie tez sklada ze Prescotta mialem w domu wiele wczesniej niz ty mogles go zobaczyc na sklepowej polce, ktore do dzis leza sobie u mnie w domu i co ciekawe ani wersja LGA, ani s478 nie skacze sobie napieciami inaczej niz wynikalo by to z mozliwosci ukladow zasilajacych mobo. Ale widze, ze nie potrafisz prawidlowo zintepretowac danych przez producenta wiec ci tlumacze, ale skoro wiesz lepiej to nie mam wiecej pytan, bo widziales az 3 rozne sztuki! Wiec jakbys zobaczyl jeszcze 100 innych pochodzacych z roznych partii to bys wiedzial jak jest naprawde i ze piszesz bzdury.....................................

1219724[/snapback]

tak miales prescota zanim intel go wyprodukowal a slonie potrafia latac i tak dalej i tak dalej.................................. :huh: Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak miales prescota zanim intel go wyprodukowal a slonie potrafia latac i tak dalej i tak dalej.................................. :huh:

1219755[/snapback]

Misiaczku kolorowy - Prescotta mam od poczatku lutego zeszlego roku-mialem go na tygodzien przed premiera rynkowa, a jest roznica miedzy dostaniem w rece egzemplaza inzynieryjnego, a premiera rynkowa i zapelnieniem polek przez wersje seryjne. Dla zaskoczenia dodam, ze data produkcji to 48 tydzien 2003-wiec jakies 3 miesiace przed premiera. Cos jeszcze chcesz dodac?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak intel dalej bedzie wyjazdzal z jakimis DDR2, PCI-E, ATX 2 itd... to chocby niewiem jak sie krecily spadam na AMD :angry:

1219497[/snapback]

cos mi sie wydaje, ze od tego nie uciekniesz ;)

tak sie bowiem sklada, ze niedlugo bada to powszechnie obowiazujace standardy zarowno dla AMD iak i INTELA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...