Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się zdaje, że refurby to różnie bywa. Bo chyba może to być i odtwarzacz, który na przykład ktoś zwrócił bo czegoś brakowało w komplecie itp, a również i taki właśnie, który naprawiono i wsadzono do nowej obudowy... Ale mogę się mylić.

No, niby tak, ale jak sądzisz, ile ludzi odsyła odtwarzacz do serwisu, jeśli padną im słuchawki? A jak czegoś brakuje w pudełku to tym bardziej nie sądzę, żeby iriver przyjmował takie reklamacje, bo skąd mają wiedzieć, czy było, czy nie. Trzeba spojżeć prawdzie w oczy i przestać się oszukiwać - refurby to padnięte sztuki po odnowieniu. Ale raczej powszechna jest opinia, że jakość refurbished nie różni się niczym od nówki. Chyba, że przeszkadza ci świadomośc, że ktoś kiedyś korzystał z jakiejś tam części twojego odtwarzacza (ale sadzę, że obudowy to akurat iriver wymienia w każdym egzemplarzu).

 

Creysny to jedne z najlepszych pchełek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro powszechną praktyką jest sprzedawanie rzeczy "refurbished" jako nowe,pochodzące nadwyżek magazynowych itp.Sam jakiś czas temu miałem kupić Irivera T10 i zastanawiałem się nad refurbem-ale wybrałem 2 letnią gware(czyli zakup wer.EU).Generalnie refurb,jest -o czym pisał już IamWeasel- artykułem naprawianym przez producenta,czyli po przejściach, i doprowadzony do stanu używalności.Dla kogoś kto mieszka np. w USA ,taki sprzęt może byc nie lada gratką-tańszy i prawie(prawie...)nowy.Ale w PL ,to raczej dla co bardziej odważnych,ze względu na kompletny brak gwary.Co innego kupic sprzet tzw."open box",czyli nowy ale bez opakowania fabrycznego, problem gwarancji jednak pozostaje.

 

Takze refurb-to nie jest sprzet nowy,tylko naprawiany.Jak kto woli-gwarancję albo oszczedności.

PS-jako że byłem żywotnie zainteresowany terminem "refurbished"-sporo o tym czytałem.

Pozdro!

 

@nuras_en

Gdyby zalezało mi na radiu ,to wziąłbym wer.USA .Jakoś bym przełknął brak gwary-różnica w cenie ,to w przypadku tej wersji T10 ok. 170zł .

Oferta warta zastanowienia,zważywszy na fakt,iż Iriver to sprzęt z najwyższej półki jakościowej,więc szansa na padnięcie egzemplarza jest niewielka.

Kwestia wyboru-troche ryzyka może się bardzo opłacić.Pozostaje tylko problem określania sprzetu refurbished jako nowego-co jest niezgodne z prawdą(choć producent dokłada wszelkich starań by sprzęt tak się prezentował i działał).

Pozdro.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem T30, troche to trwało ale jest. Kupilem ich 5, dostałem 4x MX 400 i Cersy, zostawiłem sobie te drugie gdyż w domu mam MX500, gdy porównywałem to bardziej podobały mi się od 400. Do samego playeraka nie mam zastrzeżeń, ale mam go narazie 1 h.

Zdzwiło mnie to, że nigdzie nie przeczytałem, że ma zegarek i budzik;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem T30, troche to trwało ale jest. Kupilem ich 5, dostałem 4x MX 400 i Cersy, zostawiłem sobie te drugie gdyż w domu mam MX500, gdy porównywałem to bardziej podobały mi się od 400. Do samego playeraka nie mam zastrzeżeń, ale mam go narazie 1 h.

Zdzwiło mnie to, że nigdzie nie przeczytałem, że ma zegarek i budzik;)

Gdzie kupowałeś playera? Myślałem, że iriver do wszystkich tanich daje Creysny.

 

leonardo zlituj się i przejżyj ostatnie strony, bo nie chce mi się już pisać, że mp4 to [ciach!]o. Na dole masz wyszukiwarkę w temacie.

 

EDIT: No dobra, zlitowałem się, to w końcu 2 minuty szukania: http://allegro.pl/item122090526_mp3_iriver...ms_okazja_.html

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP4 nie kupiłbym nawet jako pendrive.Ta tandeta nie odtwarza wogóle plików mp4 ,o jakosci dzwięku się nie wypowiadam.

Weż iriver T30 512 te>link

ten iriver + dobre słuchawki ma realne szanse pobić to Twoje X-Fi (mówię poważnie).Zresztą nawet standartowe Sehny dają radę-jak na początek.

Na www.TwojePC.pl był kiedyś artykuł o mp4-oto podsumowanie(w załączniku).

post-123865-1156542263_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz troche poczytalem wlasnie mialem edytowac,ale mnie uprzedziliscie:P No dobra mp4 nie bo to syf,to jakie mp3 tylko nie chce latać po baterie co chwile do sklepu,i mam usb 1.0 czy 1.1 i jaka przejściowkę jesli mialbym miec odtwarzacz na 2.0? i czy szybkość transferu bedzie duzo nizsza niz na 2.0? Pozatym nie ma raczej mowy o zwiększaniu limitu kasy mysle ze 230 to juz z przesylka,takze kupowanie osobno sluchawek za 60 dyszek odpada. Liczy sie dla mnie jakosc dzwieku nie musi jakos wypas wygladac(niech was nie myli moje zainteresowanie mp4:P )

Znalazlem cos takiego przy SanDisku Minimalne wymogi systemowe:

 

- Windows XP (Windows Media® Player 10)

- procesor Intel Pentium PC lub porównywalny

- napęd CD-ROM

- port USB 2.0 do szybkiego transferu danych (Hi-Speed)

 

Nie mam xp i nie mam zamiaru zostaje przy 2k i co z tym usb?:(

Edytowane przez leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz sobie dwa akumulatorki AAA z ładowarką i git a jak nie to raz na jakiś czas bateria i luz. I ten iriver co Ci pokazano wcześniej to świetny wybór i za taką kasę nic o lepszej jakości dźwięku nie znajdziesz. Żadnej przejściówki nie potrzebujesz, po prostu będzie wolniej. A jeśli chodzi o Twój system, to możesz poszukać playera, który od razu jest UMS albo jakbyś kupił takiego, który potrzebuje Windowsa XP z SP2 to przerobić na UMS u znajomego.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze kumaty koles rzadko sie spotyka na forach zeby ktos bawil sie w pisanie Ty,Twoj,Ciebie itd. z duzej:P

No dobra ale ladowarka tez kosztuje,mam w sumie fona bezprzewodowego i w nim sie bateria laduje to moglbym tam ale to troche meczace by bylo,wiec spytam od razu ile taka ladowarka kosztuje?.Tam sa juz przerobiona na UMS to juz olac to ,ale maja w tytule aukcji UMS a w opisie ze wymaga XP(pomylka?).I oprogramowanie WMP 10(czy on czasem nie dziala tylko na XP to i tak musialbym zmieniac system?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw aku + ładowarka około 20-40zł. Może ktoś tutaj bardziej będzie zorientowany, bo ja już dawno nie kupowałem czegoś takiego. Natomiast jeśli chodzi o UMS, to skoro player obsługuje Universal Mass Storage to powinien nawet pod linuxem być widziany, ale nie jestem pewien, a więc niech ktoś się wypowie kto taki ma - a dzisiaj nawet PW pisałem do dwóch posiadaczy, więc może akurat macie UMS to się wypowiedzcie :)

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to lecimy:

Ładowarka + Aku

Odtwarzacz

 

I ewentualnie jak starczy kasy:Słuchawki

 

 

tylko czy te aku nie sa tym samym wsród baterii czym sa mp4 wśród odtwarzaczy.Żeby to działało w miare stabilnie moja komórka ma 700 mah i działa cały dzień tu jest 850,a to tylko odtwarzacz bez duzego wyswietlacza to powinno byc jeszcze lepiej.

 

A moze SanDisk i do tego jakies dobre sluchaweczki?

Edytowane przez leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co kombinujecie. Już dałem link do T30 refurb i to najlepszy wybór.

 

Ładowarkę kup SK8168 Digital lub MW 8168 GS. Ostatnio kupowałem dla siebie i czytałem trochę o tym. Nie kupuj jakichś tańszych, bo nie warto. Akumulatorki dobrych firm, żadne forever czy inne maxcell, Energizer będzie gut. To naprawde dobre wyjście, bo jak gdzies w podróży będziesz, to przecież nie będziesz mógł ładować playera z USB, a baterie w kiosku kupisz.

 

leonardo nie wiem po co kazesz mu kupować Senki MX500, które prawie nie różnią się od MX400. A z resztą do tego irivera dostanie Creysny, które moim zdaniem sa lepsze od tych Senheiserów.

 

A co do UMS: iriver już dośc dawno temu oficjalnie, bez utraty gwarancji umożliwił konwersję na UMS oficjalnym softem, więc nie patrzcie na to, co pisza na allegro (że player wyjątkowy, bo UMS).

 

czy szybkość transferu bedzie duzo nizsza niz na 2.0?

Przejściówek nie potrzebujesz, ale różnica transferu będzie duża (czyli taka jak na USB 1.1).

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEżeli player jest UMS to pod każdym systemem zostanie wykryty jako dysk wymienny. Jeżeli nie jesteś pewien napisz/zadzwoń do sprzedającego i się zapytaj.

No dobra to lecimy:

Ładowarka + Aku

Odtwarzacz

 

I ewentualnie jak starczy kasy:Słuchawki

tylko czy te aku nie sa tym samym wsród baterii czym sa mp4 wśród odtwarzaczy.Żeby to działało w miare stabilnie moja komórka ma 700 mah i działa cały dzień tu jest 850,a to tylko odtwarzacz bez duzego wyswietlacza to powinno byc jeszcze lepiej.

 

A moze SanDisk i do tego jakies dobre sluchaweczki?

Odtwarzacz to w tej cenie iRiver bije wszytskie inne na głowe. Sandisk jest gorszy ale masz więcej pamięci. Zastanów się czy jest Ci do mp3 aż tyle potrzebne? Ja na początku też myślałem, że 512mb to za mało. Była promocja kupiłem 512mb i dzisiaj mam na nim zapełnione 350mb z czego i tak jeszcze połowe mógłbym wyrzucić.

 

Co do baterii (akumulatorów) to ja od siebie poelcam GP. Czy do aparatu czy do mp3 zawsze miałem tej firmy i nigdy się z nimi nic nie działo.

 

Co do słuchawek nie kupuj mx500 bo te Cresyny, które dostaniesz z odtwarzaczem są takie same albo i nawet lepsze od tych sennków. Dozbieraj i kup Creative EP-630 (dokanałowe) które mają o wiele lepszy dzwięk niż pchełki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wytrzymaja takie bateryjki stronka ,chodzi o czas działania odtwarzacza i przez jaki okres czasu mozna uzywac takiej baterii zanim bedzie bezuzyteczna?

 

A nie szkoda troche uszu na te dokanałowe? W sumie to powiem wam ze mialem mp3 w k700i:P i jakosc dzwieku nie byla zla tylko czasem za cicho gralo:P Bedzie duza roznica w jakośći dzwieku(joke):D

 

"Przejściówek nie potrzebujesz, ale różnica transferu będzie duża (czyli taka jak na USB 1.1)." A jak kupie przejsciowke to bedzie szybciej? :/

Edytowane przez leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamte bateryjki co pokazałeś w poprzednim poście to AA, a Ty potrzebujesz AAA. Przejściówek nie ma - po prostu będzie wolniej i nic na to nie poradzisz. Ewentualnie można kupić na PCI kartę z portami USB 2.0, ale nie wiem ile to kosztuje itp. Jeśli chodzi o słuchawki to nie mieszajcie mu. Leonardo @ słuchawki, które dostaniesz razem z iRiverem zapewnią Ci dobrą jakość dźwięku, ale jako, że to pchełki to kiepska izolacja. Creative EP-630, które polecono Ci nie zagrają lepiej, tylko będą izolować. Słuchawki dokanałowe zwłaszcza w tej cenie nie grają cudnie (najczęściej górą i dołem). Ich główną zaletą byłoby to, że mógłbyś posłuchać bez znacznego pogłaśniania w hałaśliwym autobusie itp. Nie mówię, że grają tragicznie, ale takie pchełki zagrają czyściej ładniej.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś playera? Myślałem, że iriver do wszystkich tanich daje Creysny.

Kupowałem na allegro u użytkownika "joint". I tak używam MX500 więc jakby ktoś chciał Creysny to możemy się jakoś dogadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamte bateryjki co pokazałeś w poprzednim poście to AA, a Ty potrzebujesz AAA. Przejściówek nie ma - po prostu będzie wolniej i nic na to nie poradzisz. Ewentualnie można kupić na PCI kartę z portami USB 2.0, ale nie wiem ile to kosztuje itp. Jeśli chodzi o słuchawki to nie mieszajcie mu. Leonardo @ słuchawki, które dostaniesz razem z iRiverem zapewnią Ci dobrą jakość dźwięku, ale jako, że to pchełki to kiepska izolacja. Creative EP-630, które polecono Ci nie zagrają lepiej, tylko będą izolować. Słuchawki dokanałowe zwłaszcza w tej cenie nie grają cudnie (najczęściej górą i dołem). Ich główną zaletą byłoby to, że mógłbyś posłuchać bez znacznego pogłaśniania w hałaśliwym autobusie itp. Nie mówię, że grają tragicznie, ale takie pchełki zagrają czyściej ładniej.

Nie zgodzę się z Tobą. EPki grają zdecydowanie lepiej od Cresyn. Co do izolacji to tak oczywiście robią to zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominam. U mnie na USB2.0 wgrywam do T10 97MB mp3 w 29 sekund. Zaokrąglając do 100MB/30sek wychodzi 1,5 sekundy na przeciętną, 5-megową mp3jkę. Więc przy kilka razy wolniejszym USB1.1 myślę, że będzie to właśnie kilka-kilkanaście sekund na utwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj sronę wcześniej ok.?

Jeżeli jakość dzwięku jest priorytetem,to iriver którego wybrałeś jest idealnym wyborem(jak praktycznie każdy iriver).

Miałem(i mam wciąż,ale już niedlugo -nie jestem jakimś zbieraczem) kilka playerków i iriver T10 ,mówiąc w skrócie skopał im tyłek np. poległ ipod nano.Testowałem na słuchawkach Cresyn dołączonych do T10,bo te od ipoo nadają się tylko do kosza.

Oczywiście nano tez brzmi swietnie-ale jego potencjał w pelni(?) wykorzystuje dopiero rockbox,bo w standardzie nie ma nawet wlasnego ustawienia EQ, a mnie osobiście żaden preset nie pasuje.

(chcialbym za jakis czas zamiscić tutaj takie porównanie ,ale poczekam na lepsze słuchawki).

 

Wszystkie irivery serii T brzmią tak samo(tak samo dobrze ,żeby była jasność).W najnowszym firmwarze zaimplementowano SRS WOW 2.rowierz sluchaki są bardzo przyzwoite-nie trzeba ich od razu zmieniać.

 

San Disk e140-nie miałem,nie słuchałem więc trudno mi coś powiedzieć-z tego co czytałem grają dość kiepskawo ,ale lepiej niż creativ muvo(które moga konkurowac jedynie z no-name z allegro).

Wymagane w tym przypadku lepsze sluchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...