Skocz do zawartości
kucyk

Epox 9nda3+

Rekomendowane odpowiedzi

na jakich ustawieniach  Ci to wstało dokładnie i na jakim biosie?

1249677[/snapback]

BIOS z 11.10.2004

Plyta Rev.2.1

Ustawione HTT 3x

FSB 300

RAM max 166MHz

napiecie podniesione o 0.150V

Voltaz dla RAM na 2.8V

Chipset 1.65V

Coz wiecej mnoznik 9x

Timingi jak w podpisie, reszta tez.

Crazy isn't it? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przeflasciach!e dzis na stara wersje biosu i zobacze jak będzie :]

1249689[/snapback]

No coz, wyniki chyba mam niczego sobie... :D

A BIOS juz nowy zassalem, ale narazie nie flasciach!e :P

 

UPDATE - zapuscilem 3DMarka2001SE -> http://service.futuremark.com/compare?2k1=8404009

Bedzie wiecej... jak poustawiam timingi i pokrece kare troszke wiecej, 22000 sa realne...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider man jak u ciebie z USB ?? wisza ci sie komp jak podlaczasz cos do niego ??

1250923[/snapback]

Nie...

Ja mam na codzien 2 urządzenia usb i jedno okazjonalnie i nic :)

1250996[/snapback]

Wsio hula, mam 4 urzadzenia na USB w tym Cyfrak, ktory nie jest non stop podpiety, all dziala jak nalezy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMAN testowałes kompa w prime ?

1251157[/snapback]

Nie...

Liczy juz 8h UD i nic, skala...

Wlasnie zona dzwonila mi zdac raport...

Troche temperaturki wysokie, ale musze zmienic bloczek na cos na BIG Core, bo Frost sie sprawuje srednio.

Wedlug MBM5 mam 66C, czujnik z Aerogate2, przyklejony z boku do heatspreadera na CPU pokazuje 46C...

Of course to Full Load...

Temperatury sie zbije, moglem dac za malo pasty, bo skladalem w pospiechu wczoraj, moze jutro rano sprawdze z ta pasta jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kupuje 3000 Winchestera tylko niewiem jaką płyte wybrać . Niewiem czy na każdej płycie Epox'a tak pujdzie jak Twój, bo mimo że to te same modele to na jednej kręci sie lepiej a na innych nie lecz duzo tez zależy od proca i tego sie własnie obawiam ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo już poczytałem na temat tej płyty na zachodnich forach (z 10 artykułów) i wszędzie są opinie bardzo pozytywne - szczególnie jeżeli chodzi o OC

 

Najbardziej kluczowym przy podkręcaniu jest proc jednak.... ja może sie kiedyś swojego doczekam i będzie ładnie chodziło :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem ze UD starczy :D Komp sobie chodził koło 10h UD a prime zawieszał kompa :] Jak zawiesza znaczy sie cosik nie tak...

Ale w same błędy (nie zwiechy) prime pojawiające sie na przykład po godzinie czy dwóch to już nie wierze. Na winchesterach wysypuje się jakoś dziwnie, nawet na stock mhz (na xs też to mają).

 

Trzeba ustawiać na wyczucie :P Mi tam starcza:

UD (1-2 dni)

Super PI 32mb (kilka razy)

Call of duty (kilka godzin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro przyjadą do firmy 3x a64 3000+, zmiatam wszystkie na chatę i w nocy testing każdego pod względem OC B)

jak uda mi się wyłapać jakieś dobrze kręcące się egzemplarze to może zrobimy jakiś dil B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro przyjadą do firmy 3x a64 3000+, zmiatam wszystkie na chatę i w nocy testing każdego pod względem OC  B)

jak uda mi się wyłapać jakieś dobrze kręcące się egzemplarze to może zrobimy jakiś dil  B)

1251347[/snapback]

 

Właśnie dlatego kupiłem BOXa :kijem:

 

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam platformy A64 i jak narazie nie zamierzam zmieniać, ale tak sobie czytam wszystko, co tylko znajdę w sieci i czytam i ....

 

Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało jak jakaś prowokacją, albo osobista wycieczka do kogokolwiek z was, ale przy A64 najbardziej liczy się HTT, a cholernie wysokie FSB nie ma już takiego znaczenia jak na Socket A czy wszelakich platfromach pod Intela. Jak ktoś zapoda np. FSB300 przy HTT x3, to i tak wychodzi 900, a domyślne dla waszych procków to 1000. Wiem, wysokie FSB to czasem sztuka sama w sobie, ale jak to się ma do wydajności? Ktoś może zrobić jakieś testy typu FSB250 HTTx4 vs. FSB330 HTTx3 ???? ;)

 

A propos mobo Epoxa, to zapraszam na poniższe forum :

 

http://www.aoaforums.com/forum/forumdisplay.php?f=27

 

duży plus to technik Epoxa, który czasem raczy odpowiedzieć na pytania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj glebiej - Rapra robil takie testy.

A wysokie "FSB" przydaje sie, bo popularny A64 3000+ ma mnoznik ledwie 9, a i pozwala to przy okazji zoptymalizowac czestotliwosc pamieci przy dzielnikach od HTT mniejszych od 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj glebiej - Rapra robil takie testy.

Z całym szacunkiem dla Rapry, jego testów nie czytałem - nie jest dla mnie bogiem, podobnie jak Tweak jedynym słusznym vortalem w sieci, a czas mam ograniczony.

Od kilku miesięcy przeczytałem x recek (anandtech, tom's hardware, madshrimps itp. itd., vortali mam w zakładkach ponad 30) i na podstawie wielu doszedłem do wniosku, iż HT jest cholernie ważny (sumaryczny) - wiadomo, że wydajność dla HT200x5 i HT250x4 będzie wyższa dla drugiej konfiguracji, zakładając dzielnik pamięci 1:1 i identyczne taktowanie proca, ale nie będzie aż takiego przyrostu jak na poczciwym nForce2 wraz ze wzrostem FSB.

 

A wysokie "FSB" przydaje sie, bo popularny A64 3000+ ma mnoznik ledwie 9, a i pozwala to przy okazji zoptymalizowac czestotliwosc pamieci przy dzielnikach od HTT mniejszych od 1:1.

1251858[/snapback]

Dobrze, że przynajmniej nie wyśmiałeś mnie za "FSB" ;) Nie tylko ja się mylę w ten sposób ;)

Co do mnożnika, to zgoda - tylko FXy są odblokowane w dwie strony, a ja za dużo naczytałem się recek na 3200+ i 3500+ (Winchester) a nawet na FXach z wyższymi mnożnikami; co do pamięci również.

 

Pora późna, ale może spróbuję wyjaśnić dokładnie, o co mi chodziło : jeżeli ktoś może pojechać HT275x4 (właśnie przeglądam takie recki o Epoxie 9NDA3+) przy dzielinku 1:1, to męczenie np. HT330x3 przy dzielniku HT-pamięć 200:166 albo słabszym nie powoduje bynajmniej przyrostu wydajności, zakładając równą częstotliwość procka.

 

@ SpiderMAN :

Mógłbyś machnąć 3D2001SE przy procku 9x275 i 9x300, dla odpowiednio HTx4 i HTx3? Jak z ramkami przy 275?

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora późna, ale może spróbuję wyjaśnić dokładnie, o co mi chodziło : jeżeli ktoś może pojechać HT275x4 (właśnie przeglądam takie recki o Epoxie 9NDA3+) przy dzielinku 1:1, to męczenie np. HT330x3 przy dzielniku HT-pamięć 200:166 albo słabszym nie powoduje bynajmniej przyrostu wydajności.

1251867[/snapback]

wiem o co ci chodzi - ale wyraziłeś to troche źle dlatego lancer cię źle zrozumiał - pomijając wydajność podsystemu pamieci generalnie nie ma różnicy czy htt pracuje na 4x275 czy 3x350 czy 2x200 - nie ma to znaczenia dla wydajności bo przy a64 htt używane jest do komunikacji z chipsetem i resztą komputera - goście na XS robili testy i nie było wiekszych różnic - wielkość błędu pomiaru - między 1x 2x 3x 4x 5x (szyna proca 200MHz)

 

Pomiedzy tymi dwoma ustawieniami też nie powinno być różnicy w wydajności

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

bo proceosory chodzą na takiej samej prędkości i pamieci też maja taka ~ samą szybkość ale drugi wariant ma tą zelete że po pierwsze:

- możesz puścić proca dodatkowo na mnożniku 8x i 9x (wariant dla 3000+ - połówkowe pomijam)

- oraz możesz ram ustawić na tryb 200 i 183 (w niektórych płytach i o ile to wytrzyma) co daje czestotliwości jego pracy odpowiednio 354MHz i 309 czego nie zrobisz dla ustawień z pierwszego screena

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Raptor - thanx, dokładnie o to mi chodziło! Jednym słowem nie ma praktycznie żadnej różnicy, zakładając identyczne taktowanie procka i ramek oraz 1T w obydwóch przypadkach.

 

Co do Lancera, to nic nie mam do jego wypowiedzi, bo sam wyraziłem się dość niejasno (plus to "FSB", ale można się zdziwić, ile recenzji na poważnych vortalach miało takie błędy - siła przyzwyczajenia ;)).

 

Aha, żeby sobie SpiderMAN czegoś nie pomyślał : dla jego ramek i proca z mnożnikiem 9 konfiguracja HT300x3 wydaje się być ok, biorąć pod uwagę szczególnie OC na procesorze.

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro przyjadą do firmy 3x a64 3000+, zmiatam wszystkie na chatę i w nocy testing każdego pod względem OC  B)

jak uda mi się wyłapać jakieś dobrze kręcące się egzemplarze to może zrobimy jakiś dil  B)

1251347[/snapback]

No to moj potworek wyglada tak.

Dołączona grafika

http://realitynet.mod4.us/spider/Monster.jpg

Walnalem sie w oznaczeniu jakie do dzis rana mialem w podpisie, bo on jest UPBW, a nie UPMW... To przez pospiech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...