Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

moze masz podlaczone dyski sata do niezlokowanego portu, poczytaj na XS jest duzy topic z tipsami do tej plyty, zrobic co tam pisze i bedize dobrze.

1345008[/snapback]

Nie wiem jak Ci dziękować :))))))))))))))))) Podłączyłem dysk pod sata na 3 (było na 1, która nie jest zlokowana... teraz system wstaje jak ręką odjął :-) BIG THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ratujcie bo zaraz zwarjuje mam problem!!

Mam od nie dawna płyte MSI K8n Neo2 Platinum do tego dokupilem sobie jeszcze A64 3000(Winchester) i za h..... nie moge dojsc do 2250 bo zawsze Prime po 4 min wywali bledy

Aktualnie mam 2000 czyli 227x9 i prime chodzi juz 1.5h i nic stabilnie wszystko

Mozecie mi powiedziec jak ustawic zeby poszedl wyzej bo jak nie to wywale to wszystko na smietnik ;/

moja konfiguracja to:

MSI K8n Neo2 Platinum

A64 3000(Winchester)

Twimmos 256mb 400Hz

Radeon 9600 pro

i zasilacz Tracer 400 W mi sie zdaje ze on jest za slaby do oc chociasz niewiem :(

Prosze o szybka odpowiedz

1345574[/snapback]

Czytaj post wyzej, zobacz na xs topic jest o neo2 , tam wsio pisze co zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze kolega - na xs masz wszystko.swoja droga to sprobuj puscic 6x300 i wykluczyc plyte. potem srawdz ramy i juz bedziesz wiedzial wszystko.swoja droga jestes bardzo odwazny jak w ogole postawiles a64 na tracerze juz nie mowiac o tym ze masz zamiar krecic - ale to juz nie jest odwaga i nie ten topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku sorry ze nie przeczytalem calego tematu ale mam problem z napieciami, dopiero co zlozylem zestawik na plycie od Wampira, 3000+ 0450 i Freezer, Hynixy itd. Napiecie sprawdzalem na TNT2 i GF6800, z odlaczonym cdromem itd, zawsze podobnie.

 

Jest to wazne bo moze mi zara cos wybuchnie ;)

 

Czy ta plyta ma problem z odczytem napiecia +12V?

 

W biosie mam tak:

1.4V

3.20V

5.22V

12.22V

 

A w windowsie pod prime, zreszta idle tez:

1.4V

3.22V

5.19V

12.89V!!!!!!!!!!

 

 

I teraz pytanie... Panikowac czy co? ;) Miernika aktualnie nie mam :( Zasilka to Fortron 300-60BT ktory spokojnie wytrzymywal Athlona2400MHz 1.85V( Socket A ) i GF6800@GT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez takich tekstow.. synu?

 

Wystarczylo napisac ze programy typu Everest i SpeedFan maja czasem problemy z napieciami...

 

Softu od MSI nie mialem, dopiero teraz sciagnalem Core Center i wyglada calkiem ok... A napisalem powyzszego posta bo balem sie ze cos sie zepsuje, proste...

 

Aktualnie Core Center pod prime pokazuje

1.39

3.38

5.19

12.26

 

Dziekuje za uwage i nie bede juz zasmiecal tematu takimi pytaniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem po pierwszym dniu walki :)

 

Ogolnie nie jest zle, Winch 3000+ wyciaga 2450MHz bez zmiany napiecia ( Super PI 16mb ) a moze nawet wiecej :)

Mam problem z pamieciami, posiadam 2 kostki 512+256MB Hynix, gdy chce je obsadzic jako Dual Channel to monitor sie nie wlacza i komp tak stoi :( Druga sprawa to ze komp zalicza na poczatku freeze gdy ustawione jest 1T i musze robic clear cmos. A pamieci wtedy chodza sobie na 166(333) CL 2.5 wiec powinno smigac? Pewnie o czyms zapomnialem?

 

Jakie polecacie stery? 5.10 ze strony nV czy jakies remixy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie się instaluje CoreCenter, bo chce go przeinstalować, ponieważ, za pomocą niego podnosiłem napiecie z pod Windy, by doprowadzić do stabilnosi SuperPi, nastepnie wszedłem do biosu i ustawiłem dane napiecie, a teraz jak odpalam CoreCenter, to ma zwis. Musiało się coś zkrzaczyć, nie wiem dlaczego. Juz 4 dzień smigam na 1.600V i jest wszystko git. Oby nic nie padło, co do odczytu temperatur to są różne, wierzę że ThermaLight Xp 120 utrzymuje własciwą temperature.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki - nie wymiękaj z napięciami... :) ja mam (mierzone miernikiem):

12v- 12.48v

5v - ~5.25v

nie wiem gdzie resztę pomierzyć...

ale full stabilny (napięcia nie skaczą), żadnych resetów, freezów ani zwiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp na procku ...hmm... czujnik w tej mobo jest dziki i szaleje pokazując różne temperatury, a zewnętrznego nie mam... ale najczęsciej czujnik pokazuje tak od 28-44 zależy od mhz i v...

 

co do voltów to jeszcze +3.3v - mam 3.45 (na def ustawieniach proca i grafy). (tnx johnyboy)

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam bios 1.3B6 i troche dziwia mnie odczyty temperatur, podobno plyta czasem zle je podaje ale ciekawi mnie czy ktos ma podobny problem jak ja ;)

 

CHlodzenie to Arctic Freezer 64 z pasta AS5, temperatury w idle przy 2.4GHz wynosza okolo 38 i co ciekawe temperatura pod obciazeniem skacze o 10 stopni w ciagu 1 sekundy :blink: a juz po obciazeniu maleje o te 10 stopni tez w ciagu jednej sekundy :blink: Wiec w stressie mam okolo 50 stopni co wydaje mi sie za duza temperatura jak na to chlodzenie, macie podobne akcje? ;) O ile wzrasta wam temperatura pod obciazeniem i ile to trwa :lol:

 

Nie wiem czy cos jest nie tak z chlodzeniem czy to poprostu zle odczyty...

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam bios 1.3B6 i troche dziwia mnie odczyty temperatur, podobno plyta czasem zle je podaje ale ciekawi mnie czy ktos ma podobny problem jak ja ;)

 

CHlodzenie to Arctic Freezer 64 z pasta AS5, temperatury w idle przy 2.4GHz wynosza okolo 38 i co ciekawe temperatura pod obciazeniem skacze o 10 stopni w ciagu 1 sekundy  :blink: a juz po obciazeniu maleje o te 10 stopni tez w ciagu jednej sekundy  :blink: Wiec w stressie mam okolo 50 stopni co wydaje mi sie za duza temperatura jak na to chlodzenie, macie podobne akcje? ;) O ile wzrasta wam temperatura pod obciazeniem i ile to trwa  :lol:

 

Nie wiem czy cos jest nie tak z chlodzeniem czy to poprostu zle odczyty...

1352237[/snapback]

mam to samo z tym samym biosem... ja mam chłodzenie wodne <konkretny blok, pompa 2000l/h, chłodnica oper record...> temp mi identycznie skacze, nie mam pojecia co to moze byc... inne biosy nic nie dają, juz sprawdzałem. Pinki zmieniałes może paste na chipsecie? czy to cos daje (chodzi o stabilizacje proca czy cos w tym guście)? Bo nie wiem czy zmieniac czy to olać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte mam od Wampira a on przesmarowalem to zwyklym arctickiem i jest ok, max temperatura na NB to 33 stopnie. Co do temperatur to o ile srednio rosna w stresie na A64 i jak szybko? ;)

 

EDIT

Temperatury oczywiscie po spowolnieniu przez plyte w biosie obrotow wiatraka na NB i CPU :) Fajna opcja, ustawiam na 50 stopni i do tej temperatury wiatraki kreca sie o wiele wolniej, nawet obrotow mi nie odczytuje :D

 

 

 

EDIT2 :lol:

 

Przy podkreceniu GPU mam dziwne freezy :(

 

Do okolo 360 jest ok, powyzej jest freez w 3DMark2001, okolo 380MHz mark laduje sie w bardzo dziwny sposob, przy ladowaniu kazdej planszy testu mam 4 sec freez w ktorym ta plansza jest bardzo przyciemniona, za kazdym testem to samo. A z wynikow widze ze wtedy grafa nie jest podkrecona, tzn ustawiam wyzsze zegary a wydajnosc jak bez OC :( Mial ktos podobny problem?

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos nie ma ruchu w temacie wiec napisze jeszcze jeden post...

 

Czy pamiec Hynix 512 ( dwustronna ) i 256 ( jednostronna ) ma prawo dzialac w dualu bo monitor mi nie wstaje jak probuje odpalic w takiej konfiguracji, dziala tylko w singlu :( Mam tez problem z 1T, nie zaleznie od dzielnika pamieci, timingow plyta zalicza freeza przy wlaczaniu i trzeba robic clear cmos :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obsadzic banki 1,2, bo u mnie na kombinacji 3, 4, komp na 1T nie chciał wstać, tylko , że ja piosze o dualu, a Tobie chodzi o single. Za wczesna godzina.

Pozdro.

Ps. fajny procek, przydałby mi sie taki co leci 2498MHz, na 1.376V. Ciekawe co on moze na 1.620V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jam mam takie pytanko bo wlasnie zlozylem kompa wszystko elegancko gra gitarka tyko chcialbym sie dowiedziec jakie ustawic najlepsze settings w biosie bo cos mis ie zdaje ze pomieszalem i zle ustawilem(chodzi mi o najlepsze performance)

 

ps. ostanio odpalilem 3dmarka i za grafe mam 53xx a za cpu 2xx to chyba zajebiscie malo zdaje mi sie w czym tkwi problem?

Edytowane przez gregosnl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zrobic Live Upade Mojej płycie ;]

ale mam pewne wątpliwosci czy jest to bezpieczne z pod windy

ma moze ktos jakas instrukcje albo cos :]

albo moze juz ktos robil live upade to prosze o kontakt 3690023 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, odebrałem dzisiaj płyte:) i pierwsze co zauważam to to że jak na msi k8t nie chciał mi się komp właczyć przy choćby 210 fsb narazie kiedy pisze ten post chodzi na 240 przy stockowym fsb czyli moze jest lepiej:) no i wyniki w everescie znacznie podskoczyły:) teraz takie pytanko czym przetestować stabilnośc procka?? i ile czasu testowac?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jescze jedno, a wiec moja karta graf. to bfg 6800gt w biosie mam ustawione na agp i agp speed na 4x8x a na nvidia display screen pokazuje mi PCIx0 o co chodzi? czy moze ktos wie czemu nie pokazuje agp tak samo sprawdzalem w sandrzetez to samopokazuje, a na everescie za to poazuje agp 4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey chłopaki a nie wiecie moze cos o naszej kochanej MSI i nowym Venice ...tzn jak ze sobba "żyją" wszyscy zapewniaja ze OK ..ale chciałbym sie upewnic ...może jakiś LINKI ...bo chciałbym kupicta mobo i Venice 3000+ (++++++) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto kilka info o moim sprzecie.......

 

K8N Neo2

A64 3000+ 1,8@2,25 9 x 250 fsb (dalsze oc w planie)

chyba niezle ...temp idle 37 stres 50 Scythe kamakaze (low 1700rpm)

Corsair ValueSelect 2x256(dual) 2,5--3-6-3 T1 (208-416)

 

Baracuda 160 Sata ( gniazda 3,4)

Nec 3520A

Teac CD-W552D

Radek 9600PRO

Chieftec HPC360

 

Wszystko extra stabilne..............

 

A..jeszcze jedno jesli macie problemy ze sterami nforce ide sw sciagnijcie paczke do NF4 dziala z NF3 i rozwiazuje wszelkie problemy....:)

Edytowane przez bloopius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...